RE: Predskolsko (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


vikiveki -> RE: Predskolsko (19.7.2015 11:09:59)

[sm=smiley1.gif] da,samo se nadam da ću makar malo vremena imati da budem na RR.Kada krene posao biće mi turbo,seka u 5 razred brat u 2,moraću malo više vremena i njima da posvetim...uh šta me sve čeka od septembra[sm=zmeden.gif]




mila83 -> RE: Predskolsko (19.7.2015 14:52:38)

Bice tebi veselo draga,a kad tako mora.Moj Dimi je sledece godine predskolac,kad Mima bude 2.razred.




vikiveki -> RE: Predskolsko (20.7.2015 9:22:01)

[sm=smiley36.gif] Da, biće mi veselo,ali nekako i jedva čekam jer sa puno obaveza ja znatno bolje funkcionišem nego kada ih imam malo.




mila83 -> RE: Predskolsko (20.7.2015 10:03:33)

Tako i ja,navikla na takav ritam.[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Predskolsko (20.7.2015 13:52:22)

Mi se polako spremamo za predskolsko.Garderobu smo nakupovali bas dosta,s tim da je i imala puno,jer cesto kupujem a tek sto je haljinica,pantalonica,dzemperica i bluzica ostalo od A kada je bila u predskolskom,napunila sam celu komodu i dve fioke.Uglavnom sve stvari koje je A nosila kada ide u skolu su kao nove.Ranac smo odabrali samo da ga narucimo,patike nam kupuje baba,jedne duboke i jedne plitke,sada neki dan idemo da kupujemo pribor i to bi bilo to.Kada podje septembra,recice nam vaspitacica sta nam jos treba a knjige narucuje vrtic pa mi samo platimo.S uziva u pripremanju samo nesto pita,trazi da joj se objasni sta ce tacno da radi u skolici.ma sva je smesna.




mila83 -> RE: Predskolsko (20.7.2015 14:22:54)

Tako je i moja M kada je polazila.Volece i tvoja S skolu,gleda i stariju sestru kako ide i sta sve radi,zanimljivo joj je.[sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Predskolsko (21.7.2015 9:21:45)

Ja polako spremam i tražim gde je najpovoljnija cena pribora koji nam treba (olovke,bojice,tempere...) do sada smo u našoj grupi imali praksu da napišemo listu pribora koji nam treba za rad sa decom, pa se na roditeljskom dogovorimo sa roditeljima da li žele da svako kupuje za sebe ili da odemo zajedno u knjižaru i pogledamo cene i izračunamo koliko to košta pa da nam daju pare i onda kada pare skupimo opet vaspitač sa nekoliko rodit ide da kupi pribor




mila83 -> RE: Predskolsko (21.7.2015 15:44:12)

Kod nas je to potrosni materijal,svaki roditelj plati 2500din po polugodistu,posebno placamo radne listove i casopis,ekskurzije..




vikiveki -> RE: Predskolsko (21.7.2015 15:47:06)

Znam Mila,to mi je sestra rekla.Kod nas se neki roditelji bunili što su dali za materijal 2000 i to za celu godinu,a kada bi znali da vi plaćate 5000 za godinu baš se pitam šta bi rekli.




Bibilib -> RE: Predskolsko (21.7.2015 15:50:08)


IZVORNA PORUKA: mila83

Kod nas je to potrosni materijal,svaki roditelj plati 2500din po polugodistu,posebno placamo radne listove i casopis,ekskurzije..


nisam sigurna kolko smo tacno placali za materijal ali misli da je bilo tu do 2000 a sto se lestova tice i ekskurzije sve posebno kao vi....




vikiveki -> RE: Predskolsko (21.7.2015 16:22:38)

kod nas se u većini slučajeva ne daju pare za materijal,nego roditelji sami kupuju materijal koji im vaspitačice napišu.Problem nastane kada većina roditelja kupi nekvalitetan materijal,uglavnom kod Kineza,pa posle ne može da se upotrebi ni za kakvu aktivnost.




jovana jojo -> RE: Predskolsko (22.7.2015 9:52:01)

Mi od septembra krećemo u predškolsko u školi.Do sada smo išli u neku mešovitu grupu u vrtiću




veselicaa -> RE: Predskolsko (22.7.2015 12:15:56)

Kod nas se ne kupuje taj pribor,samo knjige na pocetku i detetu drvene i vostane bojice,olovke,gumice,sveske i blokovi.Ostalo sve ima u vrticu.




vikiveki -> RE: Predskolsko (22.7.2015 14:40:18)

Veselice nije to nikakav specijalan pribor,to je materijal:drvene bojice,voštane,tempere,vodene, lepak,makazice,sveske,blokovi....




vikiveki -> RE: Predskolsko (22.7.2015 14:59:47)


IZVORNA PORUKA: jovana jojo

Mi od septembra krećemo u predškolsko u školi.Do sada smo išli u neku mešovitu grupu u vrtiću

To znači da idete na onaj pripremni program koji traje po 4 h na dan?




jovana jojo -> RE: Predskolsko (22.7.2015 15:13:10)

Da vikiveki,ona će od septembra krenuti u pripremnu grupu koja je u školi,a svaki dan će boraviti po 4 h




Bibilib -> RE: Predskolsko (22.7.2015 20:42:43)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice nije to nikakav specijalan pribor,to je materijal:drvene bojice,voštane,tempere,vodene, lepak,makazice,sveske,blokovi....


Uz sve to mi smo kupovali jos kolaz papir i hamer u boji,sve naravno u knjizari sto kazes da ne bude kod kineza pa da bacimo pare za DZ [sm=smiley36.gif]




vikiveki -> RE: Predskolsko (22.7.2015 21:49:12)

Bibilib i kod nas su kupovali kolaž papir i hamer i još svašta nešto,ali kada kupe to kvalitetnije onda nam bude tokom cele godine,a one kineske bojice ne možemo ni iskoristiti jer ne ostaje nikakva boja




veselicaa -> RE: Predskolsko (22.7.2015 22:38:37)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice nije to nikakav specijalan pribor,to je materijal:drvene bojice,voštane,tempere,vodene, lepak,makazice,sveske,blokovi....

Ma znam,ali kod nas se ni to nije dosad kupovalo da ostane u vrticu vec su deca nosila u rancu,videcemo ove godine.




vikiveki -> RE: Predskolsko (22.7.2015 22:42:39)

Dobro, vi ste verovatno išli samo u predškolsko na 4h, niste prethodno bili u vrtiću,onako na 8 ili 10h.Mada ovde i deca koja idu na te grupe,kako mi zovemo, poludnevne,kupe materijal i donesu u svoju grupu pa posle svi zajedno koriste.




veselicaa -> RE: Predskolsko (22.7.2015 22:45:12)

Znam za to,i mi smo samo 4 sata u predskolskom ali u sklopu vrtica,ne skole.Verovatno je nas vrtic imao te potrosne stvari pa nisu trazili mozda se ove godine i kupuje videcemo.To su sitnice,nije to nesto skupo.




jovana jojo -> RE: Predskolsko (22.7.2015 23:36:12)

I mi polazimo u to poludnevno predškolsko.Nismo još imali roditeljski, ali po pričama drugih mislim da mi nećemo kupovati taj materijal, jer im plaćamo 2500 polugodišnje za taj materijal




Bibilib -> RE: Predskolsko (23.7.2015 0:14:35)


IZVORNA PORUKA: veselica


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Veselice nije to nikakav specijalan pribor,to je materijal:drvene bojice,voštane,tempere,vodene, lepak,makazice,sveske,blokovi....

Ma znam,ali kod nas se ni to nije dosad kupovalo da ostane u vrticu vec su deca nosila u rancu,videcemo ove godine.


Mi smo kupovali i sto kaze Vikiveki sve je to ostajalo u vrticu i dok je isao u predskolsko pa su sva deca zajedno koristila,kuci su nosili samo svesku i pernicu sa olovkom i bojcama,her su ponekad dobijali domaci...A radne sveske su im takodje ostajale u skolici.




jovana jojo -> RE: Predskolsko (23.7.2015 0:17:36)

I ja mislim da će tako biti i kod nas kako je napisala Bibilib




Bibilib -> RE: Predskolsko (23.7.2015 0:20:44)

Cujem da je u vecini vrtica tako,pa zato kazem a kod nas je isto i u vrticu i u skolici...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>