RE: Dojenje i menstruacija (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


degu -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 18:48:07)


IZVORNA PORUKA: degu

i ja sam juče dobila posle 8 meseci, mom sisavcu ne smeta, samo je nervozna kao pašče malo, ne znam jel ima veze neke ili je zbog zubića [sm=smiley1.gif]


Jao obozavam RR, nikad se ne bih setila kad sam dobila prvi put i bilo je zbog zubica, sa 8 meseci joj je izasao prvi zub.
Sad sa B sam dobila odmah posle 2 meseca i posle vise nisam dobijala, evo 7 i po meseci.




krin 40 -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 20:53:22)

Degu ja baš sad nešto guglam na ovu temu.Piše da mame koje ne doje noću verovatno će dobiti izmedju 3 ćeg i 8 mog bebinog meseca ?Baš ne bih volela




Maslacak15 -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 20:56:12)

Joj niste svesne koliko ste srecne. Meni nema gore kazne od ciklusa tokom dojenja[sm=smiley19.gif] I to ne zbog menstruacije kao takve, ona nije problem, neko zbog PMSa. Moje jajnike valjda nista ne moze da ugasi. Sa prvim sinom mi je i bilo jasno, dobila sam posle 3 meseca iako sam jos dojila ali on je prilicno dohranjivan- znaci to dojenje nije bilo nesto mnogo intenzivno.
Mladji je s druge strane dusu uzeo, sisao je zilion puta dnevno , dohranjivan nije ( cak ni vodu nije pio), i opet sam uspela da dobijem 4 meseca posle porodjaja !! I da stvari budu gore iako ne zacudjujuce, taj ciklus je bio redovan i kraci nego inace posto lutealna faza nije mogla da bude kako treba, znaci na 26 dana. Ludilo. Od toga, bar 7 dana pred dobijanje kriminalan PMS. To me valjda i nateralo da skratim pricu. Posle 9,5 meseci sam prestala da dojim. I opet postala normalna. Bas bas bas ne volim moje hormone dok dojim.




degu -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 21:26:44)

Pa ima istine u tim hormonima i sa T kako smo smanjivale, ja sam postala normalnija [sm=smiley36.gif] ali sto se tice menstruacije nije mi to nesto bio problem. Vise su me mucili hormoni u drugom nekom smislu,ali to je dtuga tema [sm=smiley36.gif]
Krin taman da se mozes baciti na cetvrto [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 21:26:54)

Ja ne volim sto mi opada kosa dok dojim i sto imam osecaj da stalno smrduckam[sm=smiley36.gif]
Sa sinom sam dobila tri meseca posle porođaja. A na dohrani smo bili od mesec ipo.
Sada sam dobila tri ipo meseca posle porođaja, a dojila sam. I danu i nocu :)




Sarav -> RE: Dojenje i menstruacija (21.8.2017 21:49:32)

Ja sam dojila prvu godinu dana, a dobila sam 2 meseca posle porođaja. Evo sad i drugu dojim skoro 5 mesecu a još nema ništa[sm=smiley1.gif]




krin 40 -> RE: Dojenje i menstruacija (22.8.2017 7:20:13)

Kad sve ovo pročitam vidim da nema pravila.Možda i ne dobijem iako ne dojim noću.Ma načela sam ovu temu jer mi je juče "nešto mutilo"po stomaku.Možda sam se prehladila.Degu taman zajedno pa opet u trudničke teme[sm=bravo.gif]




Milena18 -> RE: Dojenje i menstruacija (22.8.2017 7:51:09)

I ja mislim da nema pravila. Ja sam dobila prvi put devet meseci posle porođaja, a u to vreme sam i dalje dojila i noću.




Tatjana.87 -> RE: Dojenje i menstruacija (11.9.2017 9:01:36)

Ja se nadam da neću još dobiti. Inače imam bolne cikluse tako da mi baš ne treba trenutno. Bebac ima tri puna meseca a lohije su trajale 45 pa red je da mali odmorim od toga svega [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Dojenje i menstruacija (29.9.2017 23:32:23)

Bas nema pravila.Bapske price se vezuju kako zena dokle god doji ne dobija menstruaciju.Mislim..[sm=jezicek.gif]
Kod mene je poseta stigla posle 42 dana od porodjaja i nisam joj se obradovala ni malo.
Em duze traje,em su mi ciklusi postali bolni sto ranije nije bio slucaj.




Srecko47E -> RE: Dojenje i menstruacija (6.12.2017 1:38:23)

Vestica je stigla posle mesac dana pd porodjaja.
Sve je isto osim sto me ovulacija ubije.




Dora89 -> RE: Dojenje i menstruacija (4.3.2018 9:30:16)

4 meseca posle porođaja, ista kao i sve do tada. Nikakve razlike u dojenju nije bilo.




Dragce86 -> RE: Dojenje i menstruacija (30.3.2018 11:24:55)

Ne znam da li sam vec negde pisala, ali 3 meseca od porodjaja i redovna na 30 dana, naravno, do nove trudnoce :) A dojila sam sve vreme..




Tatjana.87 -> RE: Dojenje i menstruacija (30.3.2018 11:51:53)

Mene je prvi put posetila nakon sedam meseci, jos jednom nakon mesec dana ievo sada je nema vec skoro 50 dana haha i super mi je [sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Dojenje i menstruacija (6.6.2018 16:46:49)

Ja god dobijem taj dan beba nesto bzvze siki, to sam povezala sad...




MimaKos -> RE: Dojenje i menstruacija (7.6.2018 7:38:55)

Sve vreme dok sam dojila nista, koliko se se secam sa starijom, oko god dana.. a evo sa maleckim isto vec 4 meseca




Misha i Ljisha -> RE: Dojenje i menstruacija (13.6.2018 22:32:26)

dodjoh u temu da vidim kad sam se zalila da sam dobila i vidim da nisam ovde pisala [sm=smiley36.gif]ccc slobodno me opominjite moderatori kad ne pisem u adekvatnoj temi.
Meni rr sluzi i kao vrsta dnevnika hahaha..Jaooo upucacu se.Mislim da je proslo u vrh glave 3 nedelje. Nesto mi je to kratak ciklus. Ne znam da li da se brinem ili je to normalno dok se ne ustali. U svakom slucaju mi je dosta ulozaka[sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 6:56:56)

Evo ovde da napisem da mi ostane kao dnevnik [sm=smiley36.gif] dobila sam prvu menstruaciju 21.maja i sad 23 dana kasnije drugu. Nesto mi je to bas kratak ciklus. Zvacu dr da cujem sta kaze

inace meni se tokom menstruacije uvek cini da su mi grudi prazne. I evo P juce trazi na dva sata da sisa. Jako brzo isprazni dojke. Tako je bilo i sa D. Jos je D bila nervozna




Maslacak15 -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 7:14:33)

Dobro jutro. Ljiso nema nikakvog razloga za brigu, samo za nerviranje.[sm=smiley36.gif]. U uslovima visokog prolaktina a visok je dok god dojis sve aberacije Su dozvoljene. Mozda je prosto anovulatoran ciklus Bio, ili je lutealna faza kratka. Moj je uvek kratak kad dojim i Imam grozan pms od nedelju Dana. Presedne Mi sve.




Duškić -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 7:18:11)

I meni je bio kraci ciklus dok sam dojila. I bas sam slabo krvarila.




Misha i Ljisha -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 7:41:44)

Hvala Maslacak. Ja se vec zabrinula. Boze kakav sam baksuz. Dete ce dva meseca imati 18. A ja vec i lohije i dva ciklusa[sm=smiley19.gif]




mama Jo -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 9:36:21)

Uf, pa nije bas moralo odmah... ali znas i sama da je sve vreme dojenja menstr.veoma netedovna i da moze da se desi da tako kao i tebi...




Rosita -> RE: Dojenje i menstruacija (14.6.2018 12:29:40)

Prvi put me zaobisla 14 meseci, mogla bi i sad [sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Dojenje i menstruacija (15.6.2018 17:50:23)

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Joj zene sta da radim..dobila sam prvi put,ona je preurarlala noc i prethodnu noc je bila nervozna..mislim da je gladna! Da li da joj dajem dohranu? Samlela me nocas! Tako je i starija cim sa dobila urlala i presla na dohranu i odbila se sledeci put kad sam dobila!

von ovo je tvoj post iz 2015. Sta se desilo?

Jao D mi je bila nervozna valjda zbog mog pms-a kad sam dobijala ali nije bas bilo puno problema oko kolicine mleka i dojenja.Ovo me sad izludi




IvanaSK RR -> RE: Dojenje i menstruacija (15.6.2018 17:51:46)

Ljiso, ja sam vec pisala da je Andrea pocela da odbija sisanje kad sam dobila mens. Jos nekih dve, tri nedelje posle toga smo se mucile, vristale, nocu sam i nekako uspevala da joj "podvalim" da sisa ....




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>