RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 21:37:46)

Milena, moja voli kakao u sutlijasu :) Probala je cokoladu nesto pre godinu dana, ali joj generalno ne dajem. Dobije po nekada cokoladnu plazmu ili tako neki keksic.




Anck Su Nmaun -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:03:33)

Hmmm ruckao je tortu posle prvog ridjendana i jeo puding os cokilade al konkretno cokoladu nije jeo.




emicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:07:07)

I srecko je probao prije prvog rodjendana ali mu ne dajem cesto.Mozda jednom u dvije sedmice pojede par komadica krem bananice




Duškić -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:10:18)

Moj jede, kinder voli. Po jednu mu da seka kad gricka ili odlomi parcence od kinder jajeta pa i to porucka.




Anck Su Nmaun -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:13:36)

Ne vidim cemu ta zurba utrpati deci te secere [sm=zmeden.gif]




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:17:16)

N jede kada joj seke daju,mada je to bas,bas retko.Pre neki dan sam joj kupila cokoladni puding Humana,jer nista kupljeno ne jede pa da ima nesto za uzinu,ali nije odusevljena.S.pojela svaki i to vise od pola.
Bananicu joj dam ali bas retko.




dddaca -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (24.7.2017 22:22:53)

Nesto malo pre prvog rodjendana sam joj dala da proba cokoladu, ali uvek sam pre za to da jede voce nego slatkise




vocicana -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 16:39:12)

Moj je probao, ali nece nikakvu cokoladu, niti eurokrem, nista specijalno ne voli te slatkise. Hoce da gricne neke slatke prhke kiflice koje povremeno pravim sa orasima, ali ovako nesto nista spec. Ja sadani da se setim ne mou kada sam mu prvi put dala.




krin 40 -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 19:43:24)

Što pre to bolje[sm=smiley36.gif] Ja sam za to da deca sve probaju i klopaju.Moji su bili ko "prasići" a sada extra izgledaju.Evo i ovo prasence ih prati.Jedva čekam da umoči prstiće u kremić.Skoro mi bila zaova sa bebanom od 8 meseci.Ne sme ovo,ne sme ono..dok je pušila na terasi ja mu dala sladoled "na kvarno".Pojeo slatko celo parče strauss jaffe❤[sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 19:45:25)

Hahhah krin[sm=smiley36.gif] Sta fali sladoledu [sm=smiley36.gif]




krin 40 -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 19:51:01)

Veselice moj prvenac kao beba non stop bio bolestan.Upala grla,angina,afte..da skreneš.I dodjem hiljaditi put kod dr.i on kaže"pravac poslastičarnica,tri kugle
sladoleda".Ja mlada,isprepadana,napolju minus 10.Poslušam ga..iii..nastavi Strah zimi da klopa sladoled.Ni jedna upala više.Nadju sam isto vodila od osmog
meseca.Prvi minus odmah na sladžu😃 Zvuči blesavo ali živa istina




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 20:02:04)

Mi cele zime jedemo sladoled.Kada sam bila trudna sa S cele zime sam jela,po celo porodicno pakovanje smazem iz dva puta.Ili im pravim ili kupujemo,uglavnom od sladoleda ne odustajemo.




Duškić -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 20:17:36)

I ja sam u trudnoci jela sladoled non stop. A tako sam ja starijem detetu ne ovo, ne ono, mada ona ni ne voli preterano slatkise i cok.mleko nece i to npr. Cokolino i sl.nikad nije volela. Ali zato sladoled obozava.




Ana RR -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 20:29:16)

Nama je sladoled poslastica za svaki dan, nema veze koje je doba godine. Ja sam ga u trudnoći tamanila kao i veselica [sm=smiley36.gif] Mare ga obožava, mislim da mi i mene menjao za sladoled [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 20:46:30)

Anck slazem se sa tobom. Ne shvatam poentu davanja deci slatkise sto pre. Kud zurite zene. Sve u svoje vreme. Moja deca jedu cokoladice ali ne svaki dan.




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 20:59:01)

Sanjice mi u kuci uvek imamo slatko.Ja volim,mm voli.Uvek imam domace kolace ili tortu ili kupujemo sve i svasta.Najmanje deca jedu to,uglavnom ja i mm.Nikaad im nismo branili,pa zato valjda i nisu nesto toliko slabe na njih.Danas recimo ja i muz pojeli ledene kocke skoro pola tepsije,otvorila neki rolat kupljeni,pojeli i to,a one pojele sladoled i jele breskve i lubenicu.Ove slatkise nisu ni probale.




Sanjica26 RR -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 21:10:45)

Slazem se Veselice sa tobom. Ja vise volim da pojedu domaci kolac nego kupovne. Ma, jok. Ja napravim i samo mm i ja pojedemo. One ni da zinu. Mozda ponekad Sofi ako je po njenom ukusu. Necu ni da pravim da se gojimo mm i ja. Kazem dam cokoladu, ali ne cesto. I one nesto ni ne traze. Mada, mislim da bi Sofi jela svaki dan da joj puno dajem.




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 21:28:07)

Moje od domacih kolaca samo ruske kape,cizkejk i neke cokoladne torte.Ostalo slabo.E i moja S bi jela bombone stalno,ali to joj ne dajemo.




IvanaSK RR -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 21:28:25)

Ja cu sledecem detetu dati cim krene dohrana i krem bananicu [sm=smiley36.gif]




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 21:43:59)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja cu sledecem detetu dati cim krene dohrana i krem bananicu [sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




mamica 91 -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 22:13:01)

V sa 2meseca 😂 ja krenula u wc a una jela čokoladu, V ležao na krevetu, kad ona meni ispred vrati vice: I njemu sam dala,ja sam dobra sestrica 🤔 jos ja njoj vičem:aha, bravo, dok mi nije došlo do mozga...izlecem iz wc a on cokće, sreca skroz mali komadić mu dala, i nije bilo neke alergijske reakcije




veselicaa -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 22:21:01)

Hhahahha joj sestra brizna dala bratu da proba [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (25.7.2017 22:40:51)


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Ja cu sledecem detetu dati cim krene dohrana i krem bananicu [sm=smiley36.gif]


😂😂
Ja sam zavisnik od cokolade. Moja deca bi je jela 24h da ih pustim. Nije da im branim umereno naravno . Ali prica se o bebama..tu nigde ne zurimo, kad pocne da jede niko ga nece zaustaviti..pogotovo ako bude na mamu [sm=jezicek.gif]




Mariya -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (4.8.2017 23:50:11)

IZVORNA PORUKA: mamica 91

V sa 2meseca 😂 ja krenula u wc a una jela čokoladu, V ležao na krevetu, kad ona meni ispred vrati vice: I njemu sam dala,ja sam dobra sestrica 🤔 jos ja njoj vičem:aha, bravo, dok mi nije došlo do mozga...izlecem iz wc a on cokće, sreca skroz mali komadić mu dala, i nije bilo neke alergijske reakcije


Ovako je i moj L probao i čokoladu i med sa 2 meseca, oba puta smo bili na ručku kod svekrve, ona nosala L i nije obratila pažnju (a ni mi) da mu H gura u usta čokoladu, a nekoliko dana kasnije mu gurnula kašičicu meda koji je ona jela[sm=smiley36.gif]
Ja sam Lu, kao prvo dete, čuvala od svega, čokoladu je dobila prvi put sa 15 meseci. H je već sa 10 meseci hodala po kući sa kinder čokoladom u ruci, L će je dobiti već sa 8[sm=jezicek.gif] Ja je obožavam, uvek imamo u kući, ne vidim razlog zašto im ne bih davala. Zna se kad se jede, nakon celog pojedenog obeda može (kod mene čitaj obavezno) nešto slatko. Imam jednu kutiju u kojoj držim te sitne slatkiše i zna se, posle ručka može iz ljubičaste kutije da se izabere jedan slatkiš.




Anck Su Nmaun -> RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada (4.8.2017 23:53:39)

Vooolimo da njupamo Jafu keks...danas ze izmackao za medalju ali ja uzivam da ga gledam kako je zvacka [sm=jezicek.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>