RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


lesica -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (11.7.2015 19:52:07)

QueenJ draga, hvala na prepisci i tekstu, nadam se da ćeš ga istresti iz gaća!

Evo teksta naše Queen kod nas Borba za isplatu zaostalog porodiljskog bolovanja

Šerujte devojke, i pišite nam vaša iskustva. Očigledno moramo da se mođusobno podržavamo ne bi li zakon počeo da se primenjuje!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (11.7.2015 23:13:39)

Nema na čemu. Hvala tebi, Lesice i našoj RR što brine o nama! Nadam se da ćemo zajedničkim snagama uspeti nešto da promenimo i pokrenemo.




vikiveki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (11.7.2015 23:23:50)

[sm=bravo.gif]Queen ja već šerovala




degu -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 11:19:42)

Queen podelila sam, srećno draga!!! Čitala sam ovu proču ne znajući da si ti i baš sam se nervirala. Odjeknula je tvoja priča, pričaju ljudi o njoj, a daće Bog da se zajedničkim snagama izborimo da ti ovaj kreten da ono što je tvoje, hohštapler jedan, uh ...




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 11:30:44)

Hvala, drage moje... [sm=smiley31.gif]




vikiveki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 11:35:10)

Queen,ima li šta novo,da li se bar javio taj kreten koji treba da te isplati...jako sam se iznervirala kada sam pročitala onaj njegov komentar kao anoniman ispod tvog teksta na netu.Koji je to debil? kao niko neće znati da to on komentariše[sm=zmeden.gif]




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 12:19:45)

Haha, naravno da nema od njega nikakve povratne info. Nikad nema... Pokušali iz Blica ponovo da ga kontaktiraju, pretio da će ih tužiti. [sm=jezicek.gif] A ja sam iskopala članak da je već hapšen i ležao u zatvoru dok je držao "Pompea"-in ogranak za Srbiju, mutio je nešto oko carine, 2008. god. čini mi se.




World -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 12:25:03)

Idioti su to, hoce na trudnicama da nesto zarade, sram ih bilo! Neka si ga tuzila, pa makar, samo izguraj to do kraja! Ja se uzasno jezim na te takve, stoka jedna bezobrazna! [sm=hudicek1.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 12:37:14)

Queen, blago nama sa takvim poslodavcima. Moj je tuzen za dva najveca procesa u drzavi, Galeniku i RBV.
Ja i dalje mislim da je problem tvoj advokat, ja cu, ako ne bude nista u julu ici u inspekciju da ih oni traze moje obracunske liste, to nosim advokatu i u roku 3 nedelje mu blokiram racun. On posle neka se naplacuje od drzave. Tako sam vec uradila i za plate.
Obracunske liste su izvrsni dokument i to ne ide u parnicni postupak vec odmah na izvrsenje.
Molim te konsultuj se sa jos nekim advokatom.
Srecno!!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 12:45:03)

Jess, hvala na savetu. Hoću.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 12:53:21)

Oueen, ma nema na cemu, u istom smo problemu.
Kad dodjem veceras slikacu ti neku moju obracunsku listu, pa cu postaviti.
Kad sam napisala da je problem tvoj advokt nisam se dobro izrazila, pocetak i kraj naseg problema su poslodavci, ali htela sam reci da postoji i drugi nacin, a da ti ga on mozda nije ponudio.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 13:16:27)

Molim te, pošalji mi...
I nije mi to spomenuo... [sm=zmeden.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 13:46:14)

Strahota sta se radi. .




vikiveki -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (12.7.2015 14:02:32)

Samo napred devojke,ne odustajte[sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (13.7.2015 10:21:49)

Queen, ovo je moja obracunaks alista do 15.02. jer mi je to prvi mesec bolovanja koje je otvoreno od 15.01.
[img]http://www.dodaj.rs/f/17/gH/3PvpUXd1/20150713101426.jpg[/img]
Pozovi knjigovodstvo i trazi ih, uradili su ih sigurno jer su morali da urade prijavu npr. za februar do 31.03. , a ako ne budu hteli idi u inspekciju rada, pa da ih oni traze da ti dostave i sa tim kod advokata tog tvog ili nekog drugog. Ako sam ja uspela da napaltim redovne plate samo preko tih obracunskih lista za 3 nedelje, a rekla mi je da mogu i sve ostalo za sta imam obracunske liste, onda moras i ti. U istoj smo drzavi.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (13.7.2015 14:54:50)

Jess, ne prikazuje mi se slika koju si mi postavila, ali, nema veze, jutros mi je poslodavac poslao liste da potpišem i vratim, ali ja nisam sisala vesla, jer piše datum isplate 30.04. Idem sutra do advokata, nosim i njih, pa ćemo videti šta i kako dalje.
A ovo je nastavak moje borbe:
KLIK




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (13.7.2015 15:27:30)

Kako bre, ja bas dobro vidim.
NI SLUCAJNO NE POTPISUJ!!
Ajd slikaj svoje liste da vidim kako izgledaju, jel ima pecat i potpis?
Citala sam nastavak, to je ono sto sam ti rekla, sad moraju preko inspekcije rada da dostave obracun naknade sve sa pecatom i potpisom odgovornog lica, budi u kontaktu a inspektorom koji radi na njihovom slucaju jer ti mora proslediti obracune, za sud ti trebaju originali.
Jesi ti bila pre svega ovoga u inspekciji rada?




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (14.7.2015 10:52:42)

A ne vredi, ne vidim, žalila sam se već u probbemi na rr da par dana ne vidim slikovne objave po temama. Pokušaj u pp, molim te.
Pečat i potpis nemam, pa nije ni on blesav da mi pošalje pravno važeći dokument. On bi to uradio tek kada ja potpišem i vratim.
A advokat mi je rekao da mu pošaljem dopis da sam spremna da pristanem na sporazum o vansudskom poravnanju, pod uslovom da mi isplati SVE zaostale zarade i dosadašnje troškove advokata.
Tvoje mišljenje, Jess? Ostale?




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (14.7.2015 11:02:06)

Queen, ne znam sta da ti kazem za to poravnanje, ne razumem se.
Da li si kontaktirala inspektora? Jesi pitala advokata za izvrsenje putem obracunskih lista?
Koliki su ti troskovi advokata do sad?
Imas pp.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (14.7.2015 11:30:10)

Ne mogu ništa sa listama, jer nemam potpis i pečat. Običan papir sa sumama.
A kako mi je malo pre od sekretarice stigao mail:
Postovana,
Obavestavamo Vas da ce Vase zarade kasniti sa isplatom za decembar, januar, februar, mart,april, maj zbog lose ekonomske situacije I slabe prodaje u maloprodaji.
Molimo Vas da nam vratite po jedan potpisan obracunski listic koji smo Vam vec dostavili.
Pozdrav

Neću dopis ni da šaljem.
A troškovi: opomena pred tužbu 3000 (nije hteo da mi naplati, jer nije bilo reakcije), tužba 7500 (to sam platila) i taksa na tužbu 11000 (plaća onaj ko pokriva i ostale troškove suda). Mislim da bi mu se ovo mnogo više isplatilo, jer na sudu ide i kama i ostali troškovi advokata (pošto mora u Bg, odlazak jedan je 12000).




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (14.7.2015 16:07:36)

Znam da ne mozes nista bez pecata i potpisa, ali u inspekciju moraju, uslovno receno, doneti overene obracunske liste.
Kad sam ja tuzila za plate, platio je i taksu na tuzbu i troskove advokata.
Ja sutra opet krecem u akciju poreska, socijalno, advokat...




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (14.7.2015 22:05:11)

Sve bih ja mnogo lakše da mogu lično. Ovako, sve preko telefona, maila, online... Ja ovde, a sve ostalo u Bg-u.
Otkrila sam zanimljiv sajt KLIK (valjda sam otkrila, za mene je, svakako, novost) [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (15.7.2015 9:49:48)

A jao sto je ovo zamršeno.... ja se u ovome ne snalazim. Citam gueen i jess sts pisete svska vam čast. Ko pravo da ste zavrsile ja nisam u toj materiji i nista ne kapiram. Svs sreca pa nemsm tih problema. Ajd pa da resite sve u svoju korist....

ja juce bila na komisiji. Produzili mi trudnicko do 13.9. jer mi je termin porođaja 8.10. rekose mi da posle 13.9.otvaram porodiljsko. E sad jutros pricam sa mamom i komsinicom. Komsinica nije mesec dana pred porođaj otvorila porodiljsko vec uzela godisni odmor
Jer neka od vas to radila? Ja nisam koristila ovogodišnji odmor i mogla bi da uzmem. Sto da mi propada mesec dana od porodiljskog.. nisam ni znala da to moze.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (15.7.2015 10:13:00)

Queen, super stranica, ali meni pise da nemam pravo pristupa[sm=zmeden.gif]
Maraj, super za komisiju, kod nas uvek daju na mesec dana. Ja koliko znam porodiljsko moze da se otvori najranije 45, a najkasnije 28 dana pre termina, tako da ne znam kad i kako je tvoja komisinica otvorila porodiljsko.




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (15.7.2015 10:17:11)

Pa ne znam jess nisam pametna.... ona radi u zdravstvu i kaze tako je uradila. Ja u prosveti..... valjda cu moci u svakom slucaju pitacu je ponovo da mi detaljno sve objasni




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>