RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2015 17:41:17)

Queen ovo si ti na explozivu?
Vidim mail prikazan kada si ga pitala kome da de obratiš odgovor je bio "Vučiću"
[sm=bravo.gif]za tebe, nadam se da ćeš uspeti, svaka čast!!! Kapa dole.




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2015 18:37:46)

Queen, svaka cast[sm=bravo.gif]
Nadam se da ce uroditi plodom!!




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2015 20:10:32)

Hvala, drage!
Poslala mi novinarka mail da im je ministarstvo dalo rok 15 dana da isplate sve. Nadam se da će uroditi plodom, zaista.
Kako sam se slatko nasmejala kada je rekao da ima 10 zaposlenih i da smo ga uznemiravale i tako to... Pa taj čovek, čim zine, laže.




milicicak -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (17.7.2015 20:42:26)

IZVORNA PORUKA: Maraj


ja juce bila na komisiji. Produzili mi trudnicko do 13.9. jer mi je termin porođaja 8.10. rekose mi da posle 13.9.otvaram porodiljsko. E sad jutros pricam sa mamom i komsinicom. Komsinica nije mesec dana pred porođaj otvorila porodiljsko vec uzela godisni odmor
Jer neka od vas to radila? Ja nisam koristila ovogodišnji odmor i mogla bi da uzmem. Sto da mi propada mesec dana od porodiljskog.. nisam ni znala da to moze.

Maraj, porodiljsko po zakonu moras da otvoris najkasnije 28 dana pred termin. Mene je dr peglala jer sam dosla kod nje 27 dana pred termin da otvorim bolovanje :) niko ti ne brani da nakon otvaranja porodiljskog ides na posao ali po zakonu moras da budes na porodiljskom 28 dana pre termina :)
Queen, svaka cas_t, nadam se da ce se tvoja borba isplatiti ne samo tebi nego i svim trudnicama i porodiljama koje su nazalost u slicnoj situaciji.




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (18.7.2015 10:08:48)

Nadam se da moja borba neće biti uzaludna. Prilog u Explozivu bio je o problemima na poslu, sa posebnim osvrtom na trudnice/porodilje. Možete pogledati OVDE




jess021 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (18.7.2015 10:30:55)

Queen, vidi se bre na njemu da je premazan svim bojama.
Ako ja uskoro ne sredim nesto, eto i mene na tv-u[sm=smiley13.gif] Nadam se da nece doci do toga.
Javljaj sta se desava[sm=smiley1.gif]




Valerie -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (21.7.2015 9:52:12)

naleteh na ovo
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1983257/Do+neispla%C4%87enih+zarada+preko+izvr%C5%A1itelja.html




QueenJ -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (22.7.2015 12:20:38)

"Isplatni listić kao metod za bržu naplatu zarade koristi se samo u Srbiji, a u većini Evropskih zemalja neisplaćivanje zarada je krivično delo."
Tuga i ironija...




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 6:18:05)

imam jednu nedoumicu.
"prijavljena"sam u radni odnos od 1.arila, april i maj primila redvnu platu-minimalac oko 22000, od 1.6 sam na trudnickom bolovanju, prvi mesec, to placa poslodavac t.j ja i mni je juce za juni leglo samo65 %




Lisa Simpson -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 7:14:09)

UM ja mislim da je tako i jeste, da prvi mesec na bolovanju ti je uvek 65%i na trudničkom kao i ma redovnom od drugog meseca ne plaća više poslodavac, nego plaća fond poslodavcu i tada dobijaš "100%" (koje nikad nisu isti iznos kao kad radiš ali bi trebalo da je približan).




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 7:22:34)

lisa znaci mislis da je tako i kada je u pitanju minimalac ?




Lisa Simpson -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 7:25:07)

Hmmmm e pa za minimalac nisam sigurna, jer mi se čini da je ranije postojalo neko pravilo da ne možeš dobiti manje od minimalca na bolovanju bez obzira dal si trudnica ili ne, a da li je sad stvaro tako ne znam[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 7:27:43)

e pa zato te i pitam, to znam i ja, msilim ja svakako ove pare vracam poslodavcu, ali mi je cudno sve ovo, strah me da mi posle i pordiljsko ne bude 65%[sm=zmeden.gif]




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:27:30)

UM i kao i trudnica i kao porodilja primaš 100%,s tim da ima par dana razlike u uplati, prvo ti recimo legne tih 65% pa za par dana ostalih 35%,tako je bar u Beogradu, ispraviće me neko ako grešim, ali ja sam tako informisana od strane mojih s posla iz kadrovske i finansija.




Bekolino 25 -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:44:09)

Jutro isto i kod mene s tim sto sam ja od 1.6 na bolovanju a jos uvek nista nisam primila ni ne znam kada cu




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:49:02)

Suzi ali prvi mesec ispalcuje poslodavac svih 100% i to ne kasni, a naredne mesece drzava, zvala sam knjigovdju ne radi do srede , sledece nedelje mu nosim nove doznake, i bas cu pitati...




Maraj -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:53:02)

um prvi mesec trudnickog bolovanja ti placa poslodavac u iznodu od 100% prijavljene plate. Od sledeceg meseca u tvom slucaju jul si na teret drzave tako sto ti drzaba placa 65% a grad 35%. Dakle ni u kom slucaju ne mozrs dobiti manje od 1000% prijavljene plate dok si na trudnickom. Verovatno ti je racunovodstvo nesto pogresilo jer moras primiti 100% .




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:55:31)

Tako je UM, prvi mesec poslodavac posle preuzima drzava i svakako je 100% ali je odvojena uplata, jer iz dva budzeta se isplati tih 100%,,prvo uplate tih 65% pa nakon par dana ostalih 35%.

Ja sam na bolovanju od 1.4 i još uvek ništa nisam primila, očekujem do kraja meseca uplatu za maj, jer za april mi je isplatila firma.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 8:59:10)

Znaci Suzi misis da ce za neki dan da mi uplati jos 35%? Jer mi je sada leglo samo 65%.

Maraja pa da to znam i ja, evo svaki mesec mi je stizalo oko 22-23 hiljade juce samo 13000, a po zakonu kada je minimalac mora 100% zarade, ne sme manje od minimalca ...




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:01:28)

UM tako bi trebalo. Meni su bar tako rekli, nikad ne bude uplata u istom danu.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:02:47)

Je li tebi tako bilo za april kada si bila prvi mesec na bolovanju?




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:07:54)

Prvi mesec isplaćuje poslodavac i to sam primila regularno. E onda od maja sam na teretu drzave i još uvek ništa nisam dobila, rekoše do kraja meseca da će biti.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:09:17)

pa nismo se onda razumele [sm=smiley36.gif]meni je ovo prvi mesec koji ispalcuje poslodavac, ali mi nije leglo 100% vec 65 % od minimalca....




suzi kju -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:12:15)

Aaaaa nisamo se onda razumele, ja skontala prvi mesec ti on isplatio pa sad od drzave da primas.
Onda su oni nešto zeznuli, moraju da ti isplate 100%,jedino ako daju platu iz dva dela, kao sto je slučaj kod mene. Ja sam primila celu platu ali iz dva dela, 1.u mesecu i 16.
Pitaj knjigovođu ili nekog iz finansija ko radi kod njega.




Anoniman -> RE: Trudnicko i porodiljsko bolovanje II deo (25.7.2015 9:15:28)

Ne daju , do sada su mi davali sve od jednom od prilike izmedju 20 i 25 u mesecu , a juce mi leglo samo 65 % i naravno da cu da proverim, jeste da ja poslodavcu vracam i ovu platu, tek od jula sam na teretu drzave ali zakonski ne sme da mi da manje od minimalca, drug mm je u Grckoj na moru, a knjigovodja ne radi do srede tako d acu sve isproveravati ...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>