RE: Temenjača (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mama Jo -> RE: Temenjača (10.3.2018 21:16:27)

Verovatno je vazno i dobro isprsti sampon.
ME - jel bolje od tog sampona?




Maraj -> RE: Temenjača (3.9.2018 10:03:11)

Ne znam da l je prava tema...S ima mesec i po. Nema temenjacu onu klasicnu. Ali koza glave je pocela da joj se peruta[img]https://s8.postimg.cc/dqh3bfx0_x_/20180903_085919.jpg[/img]
Evo i slikeJel se susretao neko sa time. Kao da joj je koza suva  pa se i teme peruta. Takav neki utisak imam. Ne znam cime da tretiram 😟




Maslacak15 -> RE: Temenjača (3.9.2018 10:46:41)

rekoh vec pre nekog vremena mustela sampon! Za sve stvari tog tipa. I nista vise. Videla sam sad igrom slucaja sa donje strane trznog centra u Rajicevoj, paralelno sa knezom, Apoteka prodaje celu kolekciju. nisam ulazila da vidim cena, Mustela je inace jako skupa ali vredi svake pare. I onda nista vise. Prodje od sampona.




emicaa -> RE: Temenjača (3.9.2018 10:48:33)

Slazem se sa Maslackom,Mustela je majka za te stvari.




Maraj -> RE: Temenjača (3.9.2018 13:19:21)

Hvala maslacak.
Nisam koristila mustelu. Najvise zbog cene. A i L mi nije imao problem sa kozom. Nista ...moram kupiti onda taj sampon za S. Kao perut da ima...tako joj se ljusti teme [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Temenjača (3.9.2018 13:21:42)

Maraj, proveri u Srbotrade apoteci, oni su najbolji sa cenama.




Maraj -> RE: Temenjača (3.9.2018 13:24:23)

Sad citam o mustela samponima...
Ima mustela sampon za uklanjanje temenjace i ima neki blagi sampon.
Ne znam kojibda uzmem od ova dva...
Nema ona klasicnu temenjacu pa ne znam jel da uzemem taj ili ovak drugi
Sta mislite?




emicaa -> RE: Temenjača (3.9.2018 16:30:04)

Maraj ja bih pitala u apoteci koji je po njima bolji za to vase.




lesli -> RE: Temenjača (3.9.2018 16:34:33)

Maraj, ako imas super karticu, mislim da sad ima neki kupon -20% u benu apotekama na musteline preparate.

Edit: proverih sad aplikaciju. Jeste -20%, benu apoteke, vazi ceo septembar i pise da je vazi za bilo koji proizvod :)
Ako nemas uclani se, mislim da odmah mozes da dobijes i kupone i karticu jer sve ide preko telefona ili ganjaj nekoga ko ima karticu, a ne treba mu kupon ;)




Misha i Ljisha -> RE: Temenjača (3.9.2018 20:06:08)

a zasto bi uzimala mustelu kad bukvalno mozes jestivo ulje da joj namazes na glavu, ili ako neces bas eto suncokretovo uzmi maslinovo. Ja sam batketu mazala ulje od lavande. Pa nagrnu musice na jnega predvece [sm=smiley36.gif] i nema vise temenjace

citam sad kazes nema klasicnu temenjacu. Mi batketa kupamo sa bioderma uljem. Jer se i on rodio sa suvom kozom na nogama i rukicama. Evo kupih to ulje pre nego sto se jos rodio, znaci tamo negde u martu za D i jos uvek ga imamo, a kupa se i D sa njim i on




Maraj -> RE: Temenjača (3.9.2018 20:12:53)

Ljiso imam bebi ulje. L kad je imao temenjacu mazala sam.mu to ulje na glavu pred kupanje. Al ovo je kao perutanje koze glave. Nije ona zuta temenjaca. Vec belo kao perut. Izgleda da joj je bas suva koza...




Maslacak15 -> RE: Temenjača (3.9.2018 22:03:38)

Maraj mi koristimo blag sampon od pocetka tj od mesec dana kada smo uopste poceli da koristimo bilo sta. A se okupala prvi put sa 10 ak dana a onda sam je kupala samo vodom. Zato i znam da joj se peruta malo koza, posto sad odavno izgleda besprekorno. Ako je samo perutanje, trebalo bi da on bude dovoljan. Super je. to je jedino sto mi koristimo, nista vise za kupanje inace ( i za telo). Meni je F imao malo temenjace i meni su ta ulja bila smaranje. Jeste pomaze ali se i vraca, dok nisam uzela sampon i od tada vise ne razmisljam. Bas ih volim....




mama Jo -> RE: Temenjača (3.9.2018 23:06:15)

Koliko je skip taj sampon?
Maraj, ja ne mogu da otvorim sliku koju si postavila, ali ako nije klasicna temenjaca mozda nemoj nista jos neko vreme, osim da joj dooooobro susis kosicu i teme glave posle kupanja... ne znam, koliko dugo traje to perutanje?




Maraj -> RE: Temenjača (4.9.2018 17:40:52)

Kupila sam mustelinu penu za temenjacu oko 1300din 150ml
I kupih sampon i kupku mustela 500ml oko 1700din

Mama jo cela glava ispod kose joj je kao u ljuspicama peruti. Onako belo. Vidi u razgovorima mama sam stavila sliku

Opracu je veceras sa ovom penom i sa kupkom pa verujem da ce biti ok
Hvala maslacak




mama Jo -> RE: Temenjača (5.9.2018 11:30:48)

Maraj, kako je?




MimaKos -> RE: Temenjača (19.7.2019 6:32:51)

Dugo smo imali.problem ali nisam nista pokusavala na silu, samo se sredilo ali tek sa 9 meseci





Duškić -> RE: Temenjača (19.7.2019 6:43:59)

Ja sam mazala bebi ulje i cesljala koliko se secam.




MimaKos -> RE: Temenjača (19.7.2019 9:18:54)

Ja nisam nista, samo bebi sampon





AleksSlobex -> RE: Temenjača (17.1.2020 17:51:01)

Kako se koristi mustela pena protiv temenjace? Planiram da kupim za mog bebca 




Tiziana -> RE: Temenjača (17.1.2020 20:15:49)

Mi smo koristili neku Mustela kremu za temenjacu. Ona se mazala na glavu pa kapica na to i drzis neko odredjeno vreme, proveri negde koliko dugo, skines i lagano peskirom frotiras glavu. Stvarno deluje, jedino sto se umasti kosica boze sacuvaj. 





AleksSlobex -> RE: Temenjača (17.1.2020 20:19:46)

Cula sam za kremu,ali svi hvale ovaj sampon penu




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (17.1.2020 22:57:51)

Bebi ulje, jestivo ulje bilo koje, utrljati u kosicu sat pre kupanja. Vide se plocice kako se odvajaju od temena. E sad, te plocice pre pranja kosice skinuti ili cesljem ili lagano frotirom. Pazljivo. 
Mojoj maloj se temenjaca spustala do obrva ali smo je se resili sa nekoliko ovih tretmana. 
Masno jeste ali uspeva. 




AleksSlobex -> RE: Temenjača (17.1.2020 23:21:51)

Drugarica cija je beba imala temenjacu je cesljalala malu kaze pre kupanja i posle kupanja. Prvo sa tankim cesljicem pa posle sa cetkom. I resila je. Ali ja bih ipak pokusala sa mustelom,jer nema puno 




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (17.1.2020 23:27:54)

Smatram da nema potrebe davati veliki novac za resavanje necega sto se lako da resiti necim iz kuhinje sto je pri ruci. 






AleksSlobex -> RE: Temenjača (17.1.2020 23:29:39)

Pa dobro,vama hvala na savetu ali ipak cu pokusati sa mustelom. 😊




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 [10] 11   Sledeća stranica >   >>