RE: Temenjača (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


peca -> RE: Temenjača (29.5.2012 21:36:41)

Mi to nismo imali [sm=smiley1.gif]




miladininatasa -> RE: Temenjača (25.11.2012 15:05:38)

Mi temenjaču skidamo sa baby uljem, koje stavim i dobro utrljam na temenjaču uveče posle kupanja, to prenoći tako i ujutru sa mekanim peškirićem sve skinem.




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (25.11.2012 15:43:13)


IZVORNA PORUKA: miladininatasa

Mi temenjaču skidamo sa baby uljem, koje stavim i dobro utrljam na temenjaču uveče posle kupanja, to prenoći tako i ujutru sa mekanim peškirićem sve skinem.


Mislim da ti je bolje da mu utrljaš uveče 2h pre kupanja pa da mu malo nežnim češljem skineš pločice suve kože što se izdvoje, tako se skidaju već osušeni delovi i sprečava stvaranje novih, a i aktiviraju se žlezde ispod kože. Skinuti to pre kupanja pa oprati glavicu da bude čista, ovako je efikasnije a i beba uživa u masaži. ja sam bebi na ovaj način (po maminom savetu) skinula temenjaču za nekoliko dana.




miladininatasa -> RE: Temenjača (25.11.2012 15:49:02)

Meni je tako objasnila dr kad sam vodila bebu zbog prehlade, tako sam i ja radila, a ona kaze da je pogresno.




cockic -> RE: Temenjača (25.11.2012 15:57:55)

moja deca je nisy imala a ja jesam kaze mi mama i to dosta.

moja kosa se masti na 2-3 dana kako kad da li ima veze sa temenjacom ili ne ne znam.mozda i ima.




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (25.11.2012 16:09:47)

Mislim da je bitno oprati glavu bebi nakon skidanja ljuspica jer se tako skidaju ostaci temenjače, a ako nešto ostane da stoji na glavici u toku dana, ili se nije u potpunosti ukolnilo ono što se uljem odvojilo od kože, onda ima vremena do ponovnog kupanja da se proširi. Ivi je bilo samo na temenu i skinulo se veoma brzo a moja komšinka je samo tokom kupanja uklanjala ljuspice, nije skidala češljempa se maloj proširilo i na čelo i obrve, i tek kad je počela da natapa uljem i skida, posle godinu i po se izborila sa tim.




Modessty -> RE: Temenjača (25.11.2012 16:14:46)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Mislim da ti je bolje da mu utrljaš uveče 2h pre kupanja pa da mu malo nežnim češljem skineš pločice suve kože što se izdvoje, tako se skidaju već osušeni delovi i sprečava stvaranje novih, a i aktiviraju se žlezde ispod kože. Skinuti to pre kupanja pa oprati glavicu da bude čista, ovako je efikasnije a i beba uživa u masaži. ja sam bebi na ovaj način (po maminom savetu) skinula temenjaču za nekoliko dana.


tako smo i mi i to po savetu patrnažne sestre. Brzo je prošlo.




cockic -> RE: Temenjača (25.11.2012 16:25:37)

od cega zavisi dali od tih lojnih zlezda na glavi da li ce neko imati temenjacy a neko ne.ja kad mi sin nije imao bila sam iznenadjena a sad ni cera nema.

sad vide na nekom sajty jeste od lojnih zlezdi a sprecava je svakodnevna primen sampona ali nezno pranje.ja tako razyme mada sad ova fora o nekypanjy beba pada y vody..iskreno ja nikad nebi probala to nekypanje od po vise dana kad je beba mala.cery sam do nekih 6 meseci kypala svaki dan jer nam je bilo leto pa se tad vise kypamo po par pyta dnevno.

ja svojy decy nekypam svaki dan gyza se podrazymeva kao i ryke i lice ali kypam ih na 2-3 dana.pogotovo kad je ovako hladno.a ima roditelja koji kypajy svaki dan ja sam i za to sve zavisi od roditelja ai oni vide sta bebi prija.
ja malo skreny sa teme[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

da napomenem  najvise na kozi sto sy imali je ojed na gyzi i to mozda od preteranog pranja ceri svaky kaky perem gyzy evo sad ce vec pynih 10 meseci [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

misem Y jer mi U lose radi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




MarijaBg -> RE: Temenjača (25.11.2012 17:21:52)

Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli [sm=smiley1.gif]




cockic -> RE: Temenjača (25.11.2012 17:24:14)

za cery sam koristila mystela sapyn pa onda kypky da li je to sprecilo ili je nebi ni imala ne znam ali mystela je stvarno syper [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zemunka85 -> RE: Temenjača (25.11.2012 22:07:20)

Isto i kod nas. Ali mi i dalje peremo tom penom. Imala je koru na fontaneli. I posle dva pranja penom...caaaooo...
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli [sm=smiley1.gif]





MarijaBg -> RE: Temenjača (25.11.2012 22:11:31)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Isto i kod nas. Ali mi i dalje peremo tom penom. Imala je koru na fontaneli. I posle dva pranja penom...caaaooo...
IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Mustella pena-sampon za temenjacu je zakon. Nataliji je pocela da se pojavljuje, 2 puta skidali sa bebi uljem i odmah kupili sampon i vise je nismo videli [sm=smiley1.gif]




Mi smo koristili dok nismo potrosili pakovanje, a trajeeeee. Posle smo presli na Sebamed, a sad ima divnu dugu kosicu, to je zbog sampona [sm=jezicek.gif]




Sanchy -> RE: Temenjača (25.11.2012 22:12:56)

Nismo imali temenjacu,prali smo glavicu sebamed sapunom i nakon pranja dobro cetkali kosicu..i dalje peremo sapunom mada planiram preci na sebamed sampon..




Valerie -> RE: Temenjača (26.11.2012 10:27:21)

da li je i obicna perut temenjaca? njoj se povremeno peruta koza i na nogama, na licu, glavi, belo obicno perutanje, kao nama matorima kad je suva koza. ja je ne mackam puno, najcesce u zoni pelena. sad sam kupila mustela sampon i kupku 2u1, pa cemo videti. mozda da se ne brinem ako to nije temenjaca... nego da pustim da mozda lojne zlezde krenu jace da rade a ne da joj kozu natapam uljima i kremama, vec samo kad se pojavi perutanje? [sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (12.5.2013 19:31:36)

Iva ima 2.5 god i pojavila joj se temenjaca, veceras cu da je natopim uljem pa cemo videti sta dalje...
A kupicu i taj Mustelin sampon.




branki* -> RE: Temenjača (12.5.2013 19:58:16)

ja nisam ni znala da i u tom uzrastu moze da se javi temenjaca..mislila sam da je to samo kod beba.




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (12.5.2013 21:17:48)


IZVORNA PORUKA: branki

ja nisam ni znala da i u tom uzrastu moze da se javi temenjaca..mislila sam da je to samo kod beba.


Nasa komsinka od 3god je jos uvek ima. A Ivu redovno cesljam, i bas pazim... Ima bas na temenu oko 7cm precnika, a ja curka videla jos pre 2 nedelje a mislila pesak jer je sa drugaricom bacala pesak preko glave [sm=smiley13.gif]




jelenazvezda -> RE: Temenjača (19.1.2014 1:32:56)

jel moze neko da mi kaze sta smem da mezem bebi po temenu,curi joj zuckasta tecnost i stvaraju se kraste,posle pranja lepo otpadnu al do ujutro uuzas,bojim se da se ne inficira




Ivanka 75 -> RE: Temenjača (19.1.2014 1:39:02)


IZVORNA PORUKA: jelenazvezda

jel moze neko da mi kaze sta smem da mezem bebi po temenu,curi joj zuckasta tecnost i stvaraju se kraste,posle pranja lepo otpadnu al do ujutro uuzas,bojim se da se ne inficira

Jesi li probala da joj utrljas bebi ulje na ta mesta gde se stvara temenjaca, bar pola sata pre kupanja, pa malo skinec cesljem pre kupanja, jer setada lepo odvoji od glave, a cesljanje stimulise zlezde? Pa opet malo posle kupanja opet ocesljati. I tako bar 3 dana dok u potpunosti ne spadne.




jelenazvezda -> RE: Temenjača (19.1.2014 1:45:43)

jesam i lepo se cistilo,medjutim pocelo je teme da se crveni i da curi lepliva tecnost,plasim se da se ne inficira




Zemunka85 -> RE: Temenjača (19.1.2014 11:05:05)

Izgleda sam ja ovde trebala pisati - LM, mojoj Lari se pojavila temenjaca u 17m! Je l to moguce??? Imala je to kao beba i to bas bas i ovako je izgledalo. Posle dva pranja mustelom zauvek proslo, a bio je bas zut, zapecen, sloj. Ovoga puta nije bas bas tako, ali ima ljuskice zute na fontaneli????? U soku sam .... Opet smo uzeli Mustelu, sinoc oprali, jos je tu. Videcu vcrs ...




jelenazvezda -> RE: Temenjača (20.1.2014 23:19:49)

javi kakva je situacija,jesi uzela bas sampon il onu penu za pranje kosice




Mala Elena -> RE: Temenjača (28.9.2014 20:20:19)

Dunja, Eleni je prvo malkice sa temena pocelo da se ljusti , tj imala je plikice , ali se to kasnije prosirilo skoro na celo teme.. .[sm=smiley13.gif]
Ma uzasno . Mazala sam joj dva sata pre kupanja parafinsko ulje, posle cesljala cesljem i frotir peskirom i normalmo ispirala samponom .




degu -> RE: Temenjača (28.9.2014 22:06:55)

Mi imamo temenjaču, nikako da prođe, tek je nedavno počela malo da se peruta. Redovno utrljavam bebi ulje 2 sata pre kupanja i češljam posle kupanja al slabo se peruta, mada dr-ka kaže da je to ok, nije ona debela, prava temenjača.




New Mom -> RE: Temenjača (28.9.2014 22:09:06)

I kod nas isto, degu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>