RE: Temenjača (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Olga75 -> RE: Temenjača (2.11.2011 11:23:34)

najbolje je kod dr ako mislis da su gljivice , mozda je crvenilo od znoja [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




ishler -> RE: Temenjača (3.2.2012 19:13:01)

Kod jace temenjace ulje i cesalj,kod slabije Mustelin sampon protiv temenjace[sm=smiley1.gif]




noxx -> RE: Temenjača (3.2.2012 21:43:30)

Mi smo imali problem sa temenjacom.
Ulje nam nije pomoglo, samo mustela, sampon i krema. Eh da mi je neko odmah  rekao da  uzmemo mustelu!




Anoniman -> RE: Temenjača (3.2.2012 22:14:34)

Mi smo imali užasnu temenjaču (neću daviti sa razlozima), Mustelin šampon nije pomagao, samo maslinovo ulje i češalj. 




jance -> RE: Temenjača (3.2.2012 22:17:41)

koliko otprilike kosta taj sampon? i mi muku mucimo sa temenjacom, evo negde od 2 nedelje Ogijevog zivota, sad kako smo bili u sredu u savetovalistu pitah dr sta da radim, kazem da stavljam ulje, cesljam, ma sve zivo, ona kaze da se ne sekiram, da ce proci kad kosica ojaca i da ne ostavlja posledice, to mi je jedino bitno. ali opet bi volela da je s resimo, jadnicak bas ruzno izgleda...




Anoniman -> RE: Temenjača (3.2.2012 22:21:08)

Dosta košta, ako se ne varam, oko 2000din, vidi na Aksinom sajtu, mislim da imaju.

Namaži masl ulje. Stavi na vatu, baš baš naćapkaj,  i stavi pamučnu kapicu na glavu. Ostavi da odstoji nekih sat. Onda češalj (ne četku), i češljaj. Nemoj siliti, ne može da siđe sve odjednom, ali videćeš da silazi. Posle u kadu na kupanje. Ja sam u očaju nakon tog tretmana ulje-češalj umela da mu perem glavu tim mustelinim šamponom pa da češljam opet. (šampon inače ima miris kao dezinfekciono sredstvo u Betaniji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]).




ishler -> RE: Temenjača (4.2.2012 11:58:26)

Ako je jaka ulje i cesalj,mustela je prakticno za male naslage.[sm=smiley1.gif]




Rada T. -> RE: Temenjača (4.2.2012 12:01:00)


IZVORNA PORUKA: Tash

Mi smo imali užasnu temenjaču (neću daviti sa razlozima), Mustelin šampon nije pomagao, samo maslinovo ulje i češalj. 


ili kantarionovo ulje[sm=smiley1.gif]

najteže nam je bilo sa iščešljati deo na fontaneli[sm=smiley13.gif]




magnetic -> RE: Temenjača (4.2.2012 12:04:26)

I mi smo imali veliki problem sa temenjacom.Kako je dete raslo,bilo je sve vise umesto sve manje.Pomogao samo cesalj.




Olga75 -> RE: Temenjača (4.2.2012 12:07:15)

a bioethic ulje , koliko se secam nekad su ga bas preporucivali protiv temenjace [sm=zmeden.gif]
zvercica je imala malo i pomoglo je : prvo ,onako bahato mazanje pavlovickom pa kapica , pranje posle pola sata i cesljanje
par puta sam to uradila i temenjace je nestala i vise se nije javila




Blagoslovena -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:12:55)

Jedan od mojih blizanaca- ima tjemenjacu....
Sada ima skoro 3 mjeseca i najgori problem je sto mu se ona prosirila i na obrve, dio cela...bili smo na vakcini pre 2 dana, pa kada ga pedijatar pregledao rekao je samo da mazemo bebi uljem i skidamo peskirom ili cetkom....kao sto smo i radili do tada...

Ali moja beba ima tako osjetljivu kozu[sm=smiley19.gif]...veci dio glave je crven, a od juce je pocelo i po licu i bradi...kao ekcem...pa sam se bas nasikirala[sm=smiley19.gif]

Pojma nemam da li je moguce da se od tjemenjace to prosirilo, ili neka alergija ili reakcija na vakcinu....niti znam cime da mazem...danas sam namazala panetenol masti,koza mu jako suva, pa cu da vidim kakvo ce stanje biti dalje...[sm=smiley19.gif]

Ima li neko do vas slicna iskustva ili pametan prijedlog......




Blagoslovena -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:17:18)

i da li neko od vas ima isksutva sa ovom pjenom:

KLIK

to sam juce pronasla u apoteci i kosta oko 12 Eura, pa se razmisljam....a mustelin sampon imaju samo za osjetljivu kozu, pa ne znam da li je to onaj sto se ovdje spominje, kosta oko 9 Eura....





branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:29:57)

blagoslovena,a da nije stvarno povezano sa ekcemom?meni je B imao strasnu temenjacu,ako je to i bila temenjaca uopste,kao kaciga,kraste..uzas,islo i na obrve.ja sam copala maslinovo ulje,nakapam bas puno na glavu,stavim kapu i drzim mu par sati,onda skidam cesljem i mazala sam pantenol mascu.tako vise puta.i kako skidam,ostaje crveno.onda sam,kad sam posumnjala da to nije klasicna temenjaca malo mazala elokomom.proslo je.valjda ce se javiti jos neko.znam da je i tash mucila muku sa tim.




Blagoslovena -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:35:53)


IZVORNA PORUKA: LakijevaMama

Mene ne brine toliko sama pojava temenjace koliko me brine komentar dve pedijatrice da temenjaca ukazuje na kasniju sklonost beba ka ekcemima i raznim drugim alergijama. A koliko vidim ovde skoro svaka beba ima taj problem kad tad. Da se zabrinem il ne?


E i mene bas to brine, jer sam i ja sklona alergijama na polen...pa mislim da nije nasljedno[sm=zmeden.gif][sm=smiley19.gif]
Branki, ni sama ne znam, sada ga gledam dok spava, nakon jutrosnjeg mazanja pantenol masti lice je dosta bolje, ali biti mama je tesko, bas me sve zabrine...




branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:38:12)

znam[sm=smiley13.gif].moj boza ima ekcem,tako da moguce da tu ima istine.




Blagoslovena -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:47:05)

E Branki, dusa mala....pa kako se borite sa tim?

Kod mene blizanci, a tako razliciti...hvala Bogu pa drugi nije tako osjetljiv...

Inace, stariji je bas osjetljiv, na pregibima vrata, iza usiju ima crvenilo, sor,ojed...prava beba......koza mu od rodjenja bas osjetljiva....a prvi dan kada je kihnuo, jos u bolnici, odmah sam pomislila...joj Boze, izgleda ce biti alergican na mene....[sm=smiley19.gif], mada ja alergiju nisam naslijedila...ali eto...javim kako se stanje odvija....a ko muci iste ili slicne muke,valjda se javi...





branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 10:54:50)

on sad ima 11 meseci,vec je veliki,pa je verovatno i ojacao,samim tim manje problema.temenjaca mu se povukla od onda,s vremena na vreme se pojavi neka krastica na glavi,ako krene da se pojacava,namazem malo elokomom i prodje.tako isto i po telu.cesto mazem pantenol mast.postoji i elokom rastvor za kosmate delove,ja nisam koristila,ali cim postoji,znaci da postoje i ekcematozne promene na kozi glave,tako da verovatno da je to kod b bilo vezano za ekcem,sta znam.probaj ovako,ali vidi i sa dr,sta ce ti on reci.




Anoniman -> RE: Temenjača (5.2.2012 13:44:40)

i moje detee je imalo oklop na glavi nakon prvog pentaxima, do tada samo temenjacu. Prvo su rekli da je to seborocni dermatitis kod dece (ima tema pod tim nazivom, Blagoslovena, u toj temi nadjin Verusin post sa linkom na neki americki sajt, lecenje flogocidom i ne znam cime jos, pogledaj slike, uporedi sa svojim detetom). Posle su u decijoj bolnici rekli da to nije seboroicni vec atopijskki derm, a na glavi temenjaca koja hitno mora da se skida jer je inficirana stafilokokom, pocelo je da curi, kraste otpadale pre nego sto zaraste, zavrsili smo u bolnici. Ne plasim te nego ti kazem zato da ne bi zanemarivala, idi dermatologu! Mom detetu je jos i ustanovljena alergija na kazein. Ja sam alergicna na polene i astmaticar sam, nasledna je genetska predispozicija na alergije, a na sta ce da jje razvije je stvar svakog organizma posebno. Naglasicu, starije dete nije ni na sta alergicno, ekcemm je imao na obrazima svega 2 nedelje kao bebac, i evo sad mu se pojavio sa 5,5god.




Anoniman -> RE: Temenjača (5.2.2012 13:51:18)

a ti branki, juce sam te citala u GERu, i posle trazila jedan tvoj post koji nisam nasla. Opis tvog deteta u tom postu je kao da opisujes moje, i misljenja sam da ignorises neku nutritivnu alergiju. Nemoj se ljutiti.




branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 13:56:54)

ne ljutim se,tash,naravno.ne znam ni sama,i meni je to padalo na pamet,ali svi dr kojima sam to spomenula,rekli su da nije to,nego AD.on se ponasa isto,odnosno njegova koza i stolica i dok je bio samo na pirincu,sargarepi,krompiru i jabuci.cak je i ovaj gastro kod kog sam ga vodila,otpisao alergiju.[sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 13:58:43)

i cim cuju da sam i ja kao beba imala ekceme(nisam ni na sta alergicna),odmah se uhvate za to-aa,to je genetski.




Anoniman -> RE: Temenjača (5.2.2012 14:00:11)

ali mu nikada nisi izbacila mleko da vidis sta ce biti, zar ne?




branki* -> RE: Temenjača (5.2.2012 14:02:00)

jesam,u tom periodu nije pio ni mleko ni ml.proizvode,samo te 4 stavke je jeo.




Anoniman -> RE: Temenjača (5.2.2012 14:04:22)

uopste? Ni ad ml?




vukosava -> RE: Temenjača (5.2.2012 14:08:20)

Meni je doktor preporucio pranje kose 2 x nedeljno sa samponom "Head & Sholders" za odrasle i proslo joj je stvarno od toga. Ali treba bitijako pazljiv da ne udje u oci.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>