Starinska torta od oraha (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


choopa choops -> Starinska torta od oraha (15.10.2015 13:47:01)

A mislile ste da slijedi recept? E pa neemaaaaaa[sm=smiley36.gif]Trt milojka.

Elem, donio mi tajo orahe sa sela. Htjela bih da spremim nešto, ali mi je već više muka od ovih novih recepata. Prije nekoliko sam jela takvu starinsku tortu od oraha, pa bih da probam da je napravim. Sjećate se, bila je to glavna torta na rođendanima [sm=smiley36.gif] Pretražila sam po netu, ali nijedan mi recept ne zvuči kao da je to to [sm=zmeden2.gif] Pa ako neko ima neku staru bilježnicu i misli da bi to moglo bit ta torta, neka podijeli recept da probam. Dankešen [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 14:14:00)

Ja udjoh da vidim sta nudis,kad ono cvrc[sm=smiley36.gif]
Kakva ti je torta,ne kapiram.je l su kore od oraha ili fil ili sta?




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 14:33:21)

hahahha a znala sam da ćete se cimnut [sm=smiley36.gif]

To je bila (jedina) torta na rođendanima nekada. Sva je od oraha i fil i kore i onda se joša onako sva prekrije mljevenim orasima. Ne znam kako bih objasnila. Da su mi albumi ovdje pa da vidim ima li je na slikama. Ako nađem taj recept ja, postaviću, ali možda se sjeti ovdje neko ili bar neka pita babu [sm=jezicek.gif]




isidora88 -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 15:04:49)

ja znam za reformu, ona je sva sa orasima, tj. orasi idu u kore, moze i u fil i odgore se posipa orasima.




superm -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 15:47:17)

Probaj sledeće: kupi Vincini ili neke druge kore za tortu. Za fil pomesaj 300 g mlevenih oraha sa 400ml kisele pavlake. Dodaj šećera u prahu po ukusu. Filuj kore. Na kraju stavi šlag ili slatku pavlaku. Jednostavno a ukus kao žito torta.




Ana RR -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 16:14:14)

Choopa, imaš Nada tortu, Vasinu tortu, Torta južni vetar, Boem torta, Reforma, ima na coolinarici i neka Torta iz najbolje tradicije (tako nešto se zove), to su sve klasične torte sa orasima. Ja lično ne volim orahe pa uvek stavljam lešnik.




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 17:46:56)

Nije reform. Mogla bi bit kao ova Nada torta, ali nema žute kore [sm=zmeden.gif]

Ja sa puno starija od vas izgleda [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 18:05:11)

Choopo, ti pricas o Vasinoj torti, to mi je najgora torta na svetu a bila mnogoo popularna kad sam ja bila mala [sm=smiley36.gif]
A za recept ne mogu da pitam mamu, sveska sa receptima otisla u poplavi...




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 22:42:55)

Nije vasina, bar ne po ovim slikama što mi google izbacuje. Ta torta izgleda ovako otprilike
[img]http://www4.slikomat.com/13/1015/7s1-torta-.jpg[/img]
A unutra
[img]http://www4.slikomat.com/13/1015/lsy-torta-.jpg[/img]

S tim da ove što sam im našla slike imaju nekakav rum, limun, svakava neka čuda koja ova torta na koju ja mislim nije imala. Bar ja nisam osjetila. A možda i griješim [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Starinska torta od oraha (15.10.2015 23:53:54)

Torta od oraha (po receptu moje bake)
Mesati žicom u kazančetu za sneg 200gr šećera i 7 žumanaca dok masa ne bude gusta. Tada dodati 250gr samlevenih oraha i čvrst sneg od 9 belanaca. Od ove mase ispeći dva lista (tj dve kore) u kalupu za tortu.
Nadev za tortu od oraha pripremiti na ovaj način:
100 gr šećera, 2 cela jajeta, 2 žumanceta, 2 štangle ribane čokolade, sve zajedno dobro izmešati, a zatim na vatri žicom lupati dok masa ne postane gusta.
Zatim skinuti sa vatre, ohladiti masu i dodati 180gr masla.
Ovim kremom nadevati i spolja prevući celu tortu.
Zatim je posuti mlevenim orasima i ukrasiti celim polovinama očišćenih oraha.
Kraj.

Ako se dobro sećam moja nana je stavljala i kašiku-dve oraha u fil da se brže zgusne.
Choopo, probaj, nadam se da je to taj recept (od reči do reči sam ga nekad prepisala iz nanine sveske [sm=smiley1.gif])




branki* -> RE: Starinska torta od oraha (16.10.2015 6:48:42)

meni se ovo sto ivanaka napisa,cini bas to choopo sto ti trazis,s tim sto mozda da u fil ubacis orahe poparene mlekom.probaj[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (16.10.2015 11:11:09)

Bravo Ivanka! Probaću, može biti da je to baš ta [sm=smiley1.gif] To su te stare torte bez brašna i margarina [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Starinska torta od oraha (11.11.2015 15:41:53)

Choopo, jesi li je pravila?




mila83 -> RE: Starinska torta od oraha (11.11.2015 16:01:37)

Ajde choopo,javi jesi li probala taj recept i pisi utiske,i ja bih da probam.[sm=smiley1.gif]




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (11.11.2015 17:03:20)

Nisam [sm=zardeva.gif]

Nemam sad vremena da pišem puno, ali ispostavilo se da je ta što sam jela neka druga. Nisam ni nju još pravila. Postaviću recept.




Ana RR -> RE: Starinska torta od oraha (29.11.2015 12:53:19)

Naleteh na ovaj recept pa se setih naše teme. Evo za kolekciju klik




choopa choops -> RE: Starinska torta od oraha (29.11.2015 14:11:28)

Ej bravo [sm=bravo.gif]. Moraću da se nakanim da napravim jednu od tih.

Inače, pravila sam tu drugu tortu ima slična na forumu pod imenom Interkontinental torta i ekstra je! [sm=bravo.gif]




jekiki -> RE: Starinska torta od oraha (30.11.2015 12:07:42)

hajde da dodam i ja recept moje omiljene starinske torte , kada ih vec spominjete [sm=smiley36.gif] mozda se nekome i svidi

Kore x 3 :
4 jaja, 4 kasike secera umutiti da bude kao pena, dodati 4 kasike mlevenih oraha, 1 kasicicu punu mlevene kafe ( to je vise radi boje, ukus se i ne oseti ), 1 kasika brasna i, malo praska za pecivo i malo narendane korice limuna

Fil :
0.5 l mleka skuvati , dodati 300 gr mlevenih oraha da se lepo popare, staviti 200gr cokolade i lepo promesati dok se cokolada ne otopi. Ostaviti da se ohladi. Posebno umutiti 250 gr maslaca ( ili margarina ) sa 250gr secera u prahu i to promesati sa prethodno ohladjenim delom fila, da se sve lepo sjedini .
Filovati tortu i ukrasiti po zelji, mlevenim orasima ili kao ja rendanom cokoladom

Prijatno




MAMAMAJ -> RE: Starinska torta od oraha (30.11.2015 12:26:36)

Jekiki, meni se ovo tvoje baš dopade zbog kafe [sm=smiley36.gif]
Moraću i ja da nađem moju starinsku tortu, pa ću napisati.




jekiki -> RE: Starinska torta od oraha (30.11.2015 12:30:37)

Ta torta se pravi za svaki moj rodjendan od prvog pa do prosle godine, samo ove nisam, ali sledece obavezno. Moja omiljena, obozavam je [sm=smiley36.gif]
Ako se odlucis da probas javi utiske. Imas pp




caca81 -> RE: Starinska torta od oraha (7.12.2015 12:12:22)

Setih se teme, prelistavajući novine na netu, pa da podelim recept[sm=smiley1.gif]TORTA SA ORASIMA




Stranica: [1]