RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


mati -> RE: Sobno cvece (26.3.2021 22:12:52)

To radi mama kad čuva muškarce. Naučila sam je da gugla, i sada se u sve razume, ona je i pronašla da treba da stoje u mraku. Pa ih ubacila u kutiju. Ja sam tu da im se divim... [sm=smiley36.gif]
Navukla sam puno cveća, dala mu je komšinica palmicu, i primila se, jao kako je lepa. Slikacu je sutra.




Didy -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 19:10:11)

Danas sam presađivala izanjih u veće saksije sve sobno cveće. Treba mi novih većih saksija, nove police za cveće... Mislim da mm ludi, kaže da će nas zatrpati cveće. 😁 Još sam sad presadila neke zaperke što je jedno cveće pustilo, imam 6 novih saksija sa zapercima. 😁





mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 19:20:50)

Didi, ja kupujem po par saksija, tako kad mi se svidi neka, pa uvek imam. A mesta za cveće uvek fali.
Meni se u zemlji, unutra znači, na sobom cveću, pojavile neke sitne bele bibice, ali leteće, kad procackam zemlju one leprsaju. I mislim da ih ima u svim saksijama. Da li treba da menjam svu zemlju, ili možda ima neki preparat? Mnogo je to saksija za menjanje.
Možda su i od spolja, jer neko cveće iznosim na terasu, pa ga unosim pred zimu.




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 19:43:26)

Zaboravih da napisem da, sam danas kupila Amarilis, Kameni cvet, ja ih obozavam, nadam, se, da ce uzivati kod mene 😊





flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 20:55:31)

Didy,divno,bravo za tebe.Ivanka,uživaće sa tobom.Hajd da častiš u našem kafančetu.❤





Sanjica26 RR -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 21:05:48)


IZVORNA PORUKA: Didy

Danas sam presađivala izanjih u veće saksije sve sobno cveće. Treba mi novih većih saksija, nove police za cveće... Mislim da mm ludi, kaže da će nas zatrpati cveće. 😁 Još sam sad presadila neke zaperke što je jedno cveće pustilo, imam 6 novih saksija sa zapercima. 😁



Cega vise imas cveca ili knjiga? Kod mene je jos uvek nereseno😄




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 21:12:23)

Ivanka,slikaj da vidimo.Mislim,ne moraš sada,sutra,po dnevnoj svetlosti.





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 21:24:40)



IZVORNA PORUKA: flamingos

Ivanka,slikaj da vidimo.Mislim,ne moraš sada,sutra,po dnevnoj svetlosti.





Procvetace ovih dana pa slikam. Kupila sam od zene ispred pijace, prodaje cvece, svoje. I bas mi zao tako kad  vidim da neko mora na taj nacin da doda dinar budzetu. I volim da kupim od njih. Nije prvi. 
I dam joj vise novca nego sto je trazila, ipak imaju tri biljke u jednoj saksiji. Vraza mi zena pare ja necu da uzmem, i  na kraju mi kaze da dodjem sledece subote dace mi jos jednu jer ih ima puno. Moram je pitati ima li jos nekog starinskog cveca, to se retko nalazi. Samo sto ona ne zna da cu opet da joj platim u subotu 😊




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 21:34:55)

Ivanka,divna žena,muči se da zaradi koji dinar.A divna si i ti.To sam bezbroj puta ponovila.Ivanka-carica.❤





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 21:38:43)

Hvala Flam ❤️

Mnogo me pogodi kad ih vidim tamo od ranog jutra. A ovaj narod, umesto od njih da kupuje sve i da oni sto pre odu kuci ulazi u pijac, prodju pored njih ko pored kamena. 




mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 22:34:11)

Ivanka, samo da ti kažem da nisu baš svi iz tog razloga na pijaci. Da ne našim temu, ali ujutru dolaze bakice i kupuju jaja od onih u pijaci, ponesu koficu, i izadju ispred nataknu maramu na glavu i prodaju " domaća jaja"... To ispred cvetne, provereno znam.
A i za cveće, dosta njih izadje iz kuće da bi se popričalo...
I ja sam par saksijica uzimala od njih, tj kantica od pavlake ili krema... [sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 22:51:38)

Kad kupujem jaja za 8 din ne verujem da su preprodavci. Vidi se ko su ti laznjaci. Ponasanje im drugacije.


Ali imaju lepo cvece 😊




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 22:54:19)

Mati,sve i da je to razlog izlaska iz kuće,ako,tako su one rešile.Možda to njih ispunjava.Možda ih čini srećnim odlazak do pijace,da popričaju.Sve i da kupuju,pa preprodajuako,,nisu jedine.Šta rade ovi na pijaci?Kupuju,pa preprodaju.Prema tome-to i one rade.Možda ne umeju da koriste internet i kuckaju kao mi.❤





mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 22:57:56)

Iznenadila bi se veruj mi. To su iste te bakice. I znaju za to, da će svako pre da kupi "domaća jaja" iz kantice, nego da udje u pijacu i kupi.
Zaboravih da slikam palmicu. Razmišljam da kupim još jednu orhideju, u cvetu. Dom mi se ove moje spavacice probude.




mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:02:37)

Flam, ja nisam rekla da one to rade samo da bi izašle iz kuće, to sam navela kao pretpostavku, primer, govorim o onima koji varaju, kupe jaja od proizvođača unutar pijace i ta ista jaja prodaju po kao domaća. A neka mlada majka će svom detetu kome uvodi tek jaje da kupi bas od nje. Misleći da svom detetu daje domaće jaje. Opet primer, može biti bilo ko, ko želi domaći proizvod. Da ne mašim temu više.
I da, prošlog Uskrsa sam ja kupila jaja preko interneta, dovezli ljudi na kućnu adresu. Ako one ne umeju, rade za njih unuci, komšije...




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:04:13)

Kupuj Ivanka cveće i uživaj.Preprodavci ili ne,nebitno je.Zna se šta je najbolje što se tiče jaja,da se kupuju od ljudi koje poznajemo,sa sela,prava domaća jaja.Tako mi radimo.Ali,nemaju svi tu mogućnost.Elem,da ne mašim temu da ss cveća pređem na jaja😅Ivanka-cveće-cveću.❤





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:04:14)

Mislim da nisu, ali imaju divno cvece i zuta jaja i 6 kukuruza za 100 dinara, i 10 din veza mladog luka, 😂
I diiivno cvece i kaktuse imaju 😊




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:07:31)

Tako je Flam! 😊

Subotom su uvek ispred pijace, bilo jutros i narcisa i kaktusa kolko oces, ali to neki drugi put 😊




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:11:50)

Tako je Ivanka.Ja sam uvek u pravu-samo što to neko shvati pre,a neko kasnije.Kupuj ti cveće i uživaj.❤





Sanjica26 RR -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:14:58)



IZVORNA PORUKA: mati

Flam, ja nisam rekla da one to rade samo da bi izašle iz kuće, to sam navela kao pretpostavku, primer, govorim o onima koji varaju, kupe jaja od proizvođača unutar pijace i ta ista jaja prodaju po kao domaća. A neka mlada majka će svom detetu kome uvodi tek jaje da kupi bas od nje. Misleći da svom detetu daje domaće jaje. Opet primer, može biti bilo ko, ko želi domaći proizvod. Da ne mašim temu više.
I da, prošlog Uskrsa sam ja kupila jaja preko interneta, dovezli ljudi na kućnu adresu. Ako one ne umeju, rade za njih unuci, komšije...



Mati, slažem se sa tobom. Ima i kod mene takvih. Ali imam njuh za takve. I zaobilazim ih u, širokom luku. 
Nego da se vise ne masi ova tema. Ja merkam jos jednu orghideju. Mislim da cu da je stavim na nas prozor spavace sobe. ❤️




mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:18:11)

Tako je! 💜
I ja ću da uzmem jednu. Kupicu mami, ali znam da ce da je ostavi kod mene. [sm=smiley36.gif] Ona tvoja mi se mnooogo svidja sa neobičnom bojom.




flamingos -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:20:35)

Isto ja tako radim i sa ljudima-zaobilazim ih u širokom luku kad procenim i vidim kakvi su.Nevezano za pijacu.Ih,kakvih samo ljudi ima...





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:24:47)

Ja zato i kazem da se prepoznaju ti preprodavci.


Ali ove tete imaju diiivno cvece 😊




Sanjica26 RR -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:32:48)



I ova mi je prelepa, ali nije moja
[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2120635-1064.jpg[/img]




mati -> RE: Sobno cvece (27.3.2021 23:32:53)

Otišla je tema totalno off.
Videću da li će neki pel er orhideje da se primi, mama moja i to gledala pa pokušala. [sm=smiley36.gif] U sve se razume sada.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>