RE: Sobno cvece (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Od cvetića do salatice



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 21:06:16)

Malopre sam urlala zbog cveca, svima smetaju moje saksije i samo ih premestaju i vuku. Ajd one u dvoristu ionako su jednogodisnje ali ove na mom ulazu sto im smetaju.... 🤬

Anturijum vidno prevrnut i galantno vracen u saksiju, kao nista se nije desilo, a pola zemlje nema. Polomljen novi izdanak, ma doslo mi da placem. Zamija isto nakrivljena, a mukica jedva tri grane ima, iz jednog lista sam je ocuvala. Kad macke nema misevi kolo vode. 




flamingos -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 21:11:45)

Pa šta im smeta cveće?Znam,trudiš se,a neko uništi.Nemoj da se nerviraš.Znam,lako je  to reći.A baš lepo cveće imaš.Vredna si,svaka čast.❤




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 22:03:00)

Ne znam Flam, samo prigovori i zamerke.

Sad im smeta polica sa cvecem koja je na mom ulazu, znaci niti je vide niti im smeta, kazu smetace majstorima kad dodju. A majstori dolaze za 5, 10 dana. Sta ce ti ovoliko cveca, zar ne mislis da ima previse saksija....? 




flamingos -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 22:06:56)

Ivanka,pa baš bez veze.Šta će ti toliko cveća?Pa valjda ti znaš kolikk ti treba cveća.Treba da im je drago što im cveće krasi dvorište.Ti neguj cveće i pokušaj da se ne nerviraš.Ljubim te.❤





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 22:15:18)

Negovala bi ja kad ne bi tocak od bastenskih kolica bio na begonijama.

Sledece godine nece biti nista. Ostalo mi jos jednu ruzu da izvadim, dve sy vec zavrsile kod moje mame. Ali to je za temu o bastenskom cvecu 😂




Didy -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 23:23:30)


Hvala svima. Uživam baš u cveću, u saksijama, u vazi, na terasi (moraću i to slikati da vam postavim). Nekako mi oplemenjuje i oživljava prostor.
IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Divno je Didy. ❤️ Moji su imali pre poplave pun dugacak hodnik raznog cveca. Ode cvece i ode tata. Mama polako dodaje. Taj hodnik mi je jedan od najlepsih delova kuce. 





Moja baka je imala ustakljen dugačak hodnik (gonk su ga zvali) duž cele kuće i bio je pun cveća. Bašta isto. Nema je već 17 i po godina, u toj kući niko više ne živi i dosta je zapuštena, a zumbuli, ruže, ljubičice i ostalo njeno cveće i dalje cveta svakog proleća i leta. Kad god ga vidim, imam osećaj kao da ona živi i dalje kroz to cveće koje je negovala i volela i kad idem kod nje na grob, uvek joj naberem iz njene bašte i ponesem. Rastužih se sad... ❤️




flamingos -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 23:38:48)

Didy.❤Raatužila si i mene...Kada odu ostaje velika praznina.Lepo sećanje imaš na baku.Ništa neće izlečiti vreme.Ostaju uspomene.Ti si kao tvoja baka-voliš i neguješ cveće.Divno.Sa koliko ljubavi pišeš o njoj.Divim ti se.❤





Didy -> RE: Sobno cvece (18.9.2021 23:47:37)

To mi je bila jedina baka, mamina mama je umrla kad je mama bila beba i uvek sam osećala da mi pola srca fali zbog toga. ❤️ Mene je posebno volela jer sam joj bila jedina unuka i to je mojoj braći otvoreno govorila svaki put, s njom sam se uvek osećala kao da sam princeza. Ona je imala 2 sina, a želela je ćerku, pa mi je govorila da sam joj ja posebna radost. Otišla je iznenada, nenadano i mnogo mi nedostaje iako je prošlo već toliko godina. Volela sam da spavam s njom u istom krevetu kad sam bila mala, sećam se da sam stalno tražila (živeli smo s njima do moje 4. godine). 

Izvinjavam se što sam otišla u off topic, nekako se sve nadovezalo, pa me pukle i emocije usput. Premestite ako imamo neku temu. 




Dragica Draga -> RE: Sobno cvece (19.9.2021 7:24:17)

Jeste, i meni cvece nekako ozivljava prostor. Mnogo volim kad vidim punonlepog cveca ❤️




nata11 -> RE: Sobno cvece (29.4.2022 13:00:05)

Da li neko ima aloja veru?

Gde je cuvate i koliko cesto zalivate?




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (29.4.2022 18:15:02)



IZVORNA PORUKA: nata11

Da li neko ima aloja veru?

Gde je cuvate i koliko cesto zalivate?


Imam ja jedno godinu dana. Zalivam kad se set_im, bolje ne zalivati previse nego preterati. Pala mi je sa police i izlomili se listovi pa sam ih isekla, na njihovom mesti ubrzo izasle nove grane pa je sad malo bujnija. Celu zimu je bila unutra u trpezariji na malo toplijem ali je napredovala. Nadam se da sam maaaalo pomogla 😊




nata11 -> RE: Sobno cvece (30.4.2022 8:38:30)

Jesi.

Iscitah u medjuvremenu da se zaliva 1x nedeljno a zimi i mesecno.

Isto tako moguca je rasaditi preko lista pa cu svakako probati i to.

Sada jos nisam sigurna oko presadjivanja. Mislila da je stavim u vecu saksiju a procitah da imaju plitak koren pa to i nije mozda neophodno.
Svakako javicu kako napreduje.





Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (30.4.2022 15:01:33)

Ja moju jos uvek drzim u onoj najmanjoj za rasad. Napreduje pa je necu ni dirati. 😊


Listovi pocinju da se uvrcu unutra kad joj fali voda. Ne voli "mokre noge", znaci ne sme voda u tanjiricu da ostane. Bolje manje vode nego visak. 




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (30.4.2022 15:09:37)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2150819-7786.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2150819-5343.jpg[/img]
Imam ova dva, nisu moje lsike, nasla sam na netu. Ne treba njima previse vode, debeli su listovi. 




nata11 -> RE: Sobno cvece (3.5.2022 11:45:38)

Hvala Ivanka. Moja je kao sa druge slike. Necu dirati saksiju za sada.




Ivanka 75 -> RE: Sobno cvece (3.5.2022 13:28:11)



IZVORNA PORUKA: nata11

Hvala Ivanka. Moja je kao sa druge slike. Necu dirati saksiju za sada.



Ona ima mnogo mali koren, ne voli preterano zalivanje, ne voli  da joj se pokvase listovi, pogotovu ako je mala, cas posla pocne da trune. Ne voli direktno sunce, odmah potamni.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]