RE: Pelene (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


vocicana -> RE: Pelene (24.2.2019 7:47:24)

Ja sam ih jednom kupila, nisu bile lose, ali mali j tada bio bas mali, probijale su, u globalu me je Pampers razocarao. Uzela sam one sa tri kanala, jedne dobila, bile su super, sledeci paket klada sam kupila, nije to bilo to.




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (6.3.2019 21:17:25)

Kupila sam bambo pelene. Trebalo bi da budu najprirodnije. Ovaj mali stalno jadnicak sa ojedom. Ab je bas drasticno pogorsao stanje ialo ga trackam sa nistatinom nista mu ne pomaze i sad ga vec pece i boli kad ga presvlacim





Sanidej -> RE: Pelene (6.3.2019 21:30:10)

Pokusajte sa primenom Triderm masti prilikom presvlacenja, tokom 3-4 dana. Trebalo bi da se vidi poboljsanje vec prvog dana.




vonavoj -> RE: Pelene (6.3.2019 21:32:09)

A bris? Jeste radili? Probaj didermal.




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (6.3.2019 23:25:59)

Dala nam je dr kolokom mast da mazemo ali njega to pece. I to najstrasnije. Dermatitis je nestao mazanjem kolokom mascu ali izmedju guzova i na prevojima prepona nije vec se sve pogorsalo. I rekla je dr da ce se pogorsati zbog ab. 


Imam i triderm kuci mogla bih pokusati da vidim da li bi mu pomoglo. Meni je ovo strasno. D mi nikad njje bila ojedena. 




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (6.3.2019 23:27:51)

Nema opcije izmeni. Da dodam. Trosimo najmanje 7 pelena na dan a sad zbog tog ojeda i vise. Vec ga izludjujem sa stavljanjem na sto za presvlacenje




mirana1 -> RE: Pelene (7.3.2019 6:26:06)

Elokom mast , sam koristila .





Misha i Ljisha -> RE: Pelene (7.3.2019 7:34:42)

noc sa bambo prosla odlicno. Nije ni probila pelena. U principu sam vrlo zadovoljna.




lesli -> RE: Pelene (7.3.2019 12:59:32)

I nama je guza stalno crvena, doduse nema otvorene rane kao sto je od pampersa imala. I mi presli na bambo, da vidimo hoce li proci sa njima. Moram priznati da me je dvojka razocarala (one trake se stalno odlepljivale), ali 3+ su ok.
Ljiso, naprskaj oktani sept i utapkaj tuferom da osusis, pranje obavezno kada se ukaki, ako se upiski samo ga vaticom vlaznom prebrisi, izbaci vlazne maramice ako koristis i mazi jekoderm. Ona je nama sa nepuna 2 imala havarija ojed, uz ovaj tretman je zacelilo za par dana, a imala je ranice na guzi koje su vlazile i vristala pri svakom presvlacenju...




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (7.3.2019 17:09:29)

Ojed se skoro skroz povukao. Ja presrecna a mislim da cu ove pampers da bacim. Uzas





vonavoj -> RE: Pelene (7.3.2019 17:37:29)

Pampers je smrt! Meni se M ojeo posle druge pelene.




lesli -> RE: Pelene (7.3.2019 19:31:06)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ojed se skoro skroz povukao. Ja presrecna a mislim da cu ove pampers da bacim. Uzas





Baci Ljiso. I mi smo pre 4 meseca tako, maltene celo pakovanje pampersa i presli na babylove.




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (7.3.2019 19:35:25)

Ma dacu nekom ko koristi a kome ne smeta. Al necemo ih mi vise koristiti





Sanidej -> RE: Pelene (7.3.2019 19:46:45)

Nama su bile ok pampers premium care 1, koristili smo prvih mesec dana jer su najmanje..




isidora88 -> RE: Pelene (7.3.2019 22:21:23)

Ja sam baa zadovoljna sa Pampersom. Nije imao ojeh, hvala bogu, sve ok. Bambo sam koristila sa srednjim sinom i stalno su propustale. Sad samo Pampers, probala sam Pufies i Bebilino ali ne svidja mi se materijal, 




Misha i Ljisha -> RE: Pelene (8.3.2019 7:07:29)

Ja sam uzela peticu bambo i ne curi. Odlicne su. Stvarno sam odusevljena a ojed je nestao z jedan dan bukvalno. Ni traga ojedu





BubaBubica -> RE: Pelene (8.3.2019 8:35:58)

Jel neko koristio Molfix pelene? Videh ih juče u prodavnici i prvi put čujem za njih. 
Ja bih najradije babylove al to moram uvek nekoga da cimam da mi uzima jer najbliža dm radnja je udaljena 90 km... zašto nemaju online prodavnicu 😞




Rosita -> RE: Pelene (8.3.2019 23:09:59)



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ja sam uzela peticu bambo i ne curi. Odlicne su. Stvarno sam odusevljena a ojed je nestao z jedan dan bukvalno. Ni traga ojedu





Strava. Znači pelene su bile problem.




vocicana -> RE: Pelene (14.3.2019 19:49:24)







Objave: 2063
Član od: 7.8.2014 Grad: PančevoStatus: odsuta




Objave: 2063
Član od: 7.8.2014
Grad: Pančevo
Status: odsutan
Jel neko koristio Molfix pelene? Bubo, to su bosanske pelene, msm da nisu lose, cak imas I jedan interesantan spot na youtube/u Molfix sa dve bebe koje igraju I pevaju...Uspavaj me, toplim mlekom mamice, umotaj me, Molfix tako mekan je… Moje dete je to mnogo volelo da slusa [sm=smiley36.gif]





Jel neko koristio Molfix pelene?




Rosita -> RE: Pelene (15.3.2019 23:48:34)

Uzela sam babylove 5, dobre su mu.





dunja RR -> RE: Pelene (21.5.2019 12:12:56)

Mi smo počeli sa Dm pelenama, ali smo sada na Lilly pelenama (mama i beba), trojka, jer nam je Lilly preko puta, pa nam je lakše, a i povoljnije se u od DM.
Ove Lilyjeve nam ređe probiju (kaka malo) nego DM, mada su i DM bile ok, ne probijaju često.

Kvalitet mi deluje isto, mekane su kao DM-ove.

Jel ima još neko iskustva sa Lili pelenama?


IZVORNA PORUKA: Rosita

Takodje, nije tema, ali dm carske.







Sanidej -> RE: Pelene (21.5.2019 12:33:40)

Nisu lose Lily pelene, koristili smo ih ranije. Uvek su nam bile malo vece nego sto treba, pa sam presla na druge. Dugo koristim plavu Teneru.




BubaBubica -> RE: Pelene (21.5.2019 12:46:54)



Voci znači to su one pelene iz te pesmice 😄 imoje su to slušale a naročito moja sestra od 19 godina, meni je izašla pesmica na vrh glave a ona u inat stalno puštala bila joj je jako smešna pesmica hahaha

Ali na žalost ništa od tih pelena, jedina prodavnica koja ih je dobavljala se upravo zatvara. Na brzinu sam uzela pampers ali one bele pa videćemo. Posle ću lako da zamenim nekim drugim.
Znači i bambo su dobre?




Rosita -> RE: Pelene (21.5.2019 14:09:04)

Dobre su i lilly, kupovala sam par puta, ali nisam probala noću.


U proteklih mesec dana preko dana sam koristila pampers gaćice jer sam ih dobila od drugarice- nasledili. Njen mali skinuo, ostalo joj. Zanimljivo rešenje ali meni nepraktično kad se ukaki. Običnu pelenu razviješ, čistim delom obrišeš guzu pa na pranje, a kod gaćica je to nemoguće.




Filadendronka -> RE: Pelene (21.5.2019 14:34:46)

Lili i Tenera probije cas posla, nocu je mokar u njima konstantno. Probala sam po ona mala pakovanja od 20ak komada. Pampers za sada najbolji. Secam se da su Violeta bile ok, dok DM nismo jos testirali. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>