RE: Crteži (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


mali_mis -> RE: Crteži (26.2.2017 12:02:22)

A. se u poslednja tri meseca opasno bacio u crtanje. Sad su nam papiri na sve strane, sedi, crta, zavrsi, i samo frkne papir iza sebe i trazi novi. Pribor za crtanje, sta dohvati, obicno hemijska, ili vostane bojice.




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (26.2.2017 14:31:30)

Mislim da treba da otvorim firmu za recikliranje papira.[sm=smiley36.gif] Njih dve samo crtaju




mati -> RE: Crteži (26.2.2017 16:06:23)

Sanjice i mi takodje. Ja sam im jedbo vreme donosila one za veliku stampu, za knjigovodstvo. Matijine sam pocela da skupljam u jednu fasciklu , a i Mita je poceo da lepo iscrtava sta zeli i da boji. Maki svaki dan iz vrtica donese po neki crtez. Sad su aktuelne neke mape za blago, automobili...




Khaleesi -> RE: Crteži (26.2.2017 18:11:05)

Moja M svaki dan iz vrtica po jedan sada je pocela da poklanja crteze pa donese kuci i po 3 4 nekad[sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Crteži (26.2.2017 18:41:20)

Meni je L juče donela jedan crtež u porodilište a uveče me nazvala da mi kaže da je nacrtala još 2 za mene[sm=smiley1.gif]
Ona sad crta našu kuću, nas tj mene ili nju, plavokosu devojčicu pored kuće i drvo, a drugo što crta su table na kojima je nacrtano šta je nacrtala[sm=smiley36.gif]( nacrtala je tablu sa orahom, a pored drvo, znači da tabla označava da je to drvo orah[sm=smiley36.gif])




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (1.3.2017 21:59:29)

Mi smo pre neki dan fotografisali Teodorine crteze da se ne bi izgubili.. Eto jednog crteza.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0301/cyt-image-.jpg[/img]




emicaa -> RE: Crteži (1.3.2017 22:15:37)

sanjice ovo je odlicno [sm=bravo.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (1.3.2017 22:18:22)

Vidi se da je to Mala Sirena[sm=smiley1.gif]




mali_mis -> RE: Crteži (2.3.2017 9:52:53)

Mnogo sladak crtez [sm=bravo.gif]




Ana RR -> RE: Crteži (29.5.2017 10:17:24)

Da li je neko kupovao ono razvučeno platno (ima u jysk-u, kod kineza..) i crtao po njemu? Kupila bih uljane boje pa bih sa Markom nešto crtala i da to okačimo na zid.




Mala Elena -> RE: Crteži (6.10.2017 20:20:09)

Danas mi E donela iz vrtica srce gde je pisalo:" Mama , volim te" [sm=smiley1.gif]




Dragica Draga -> RE: Crteži (6.10.2017 20:36:55)

Ljubav mala ❤❤❤




medamisko -> RE: Crteži (7.10.2017 13:59:16)

Mi imamo puno tih crteza, ali sin se nekako stidi da ih okacimo. Kod babe i dede ih ima svud izlozene.




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 12:15:06)

Drage mame, i ako ima mama psihologa bilo bi lepo ehhhe...
Elem moje dete sasvim solidno crta jos od davno. Sa godinu dana je pocela pravilno da drzi olovku i ta sitna motorika joj je super. Krugove sa 13 meseci crtala kao prava. Sad naravno dodajemo svasta na crtez, kad crta porodicu doda nam case da pijemo ililizemo lizalice, crta nas na moru, crta kucu, dodaje drvece i cvece i td.

Nego ja imam pitanje [sm=smiley36.gif]
Do pre par nedelja je uvek ali UVEK prvo crtala mene skroz sa leve strane (sto sam skapirala da je normalno s obzirom da je devojcica i da je najvise vezana za mene i da sam joj ja numero uno[sm=smiley36.gif]), medjutim od nedavno je pocela prvo tatu da crta skroz levo i tata je najveci. ZASTO me je zamenila[sm=jezicek.gif]? I dalje je ona pored mene samo sto smo nas dve sada skroz desno na crtezu.
Sve u vezi njenih crteza je super, potezi olovke nisu nagli, ne pritiska, koristi vesele boje, kucu boji u zeleno, dodaje detalje, ja npr uvek imam vise detalja nego tata i td. Hvale je vaspitacice kad su crtali porodicu da je jedino na Dunjinom crtezu bila jasna razlika izmedju figura, znaci nije nacrtala sve isto, cak se i dede razlikuju (jedan je celav jedan ima kosu) sto b znacilo da ona opaza stvari i verovatno joj je svest na malcice visem novou trenutno od vrsnjaka. Sve pohvale stalno kupi ali sad ja mozgam da joj nisam nesto stala na zulj????[sm=smiley36.gif] Mislim kad visenisam prva.

Secam se kad sam radila IQ test za moju drugaricu sa psihologije bitno je da li se prvo crta muska ili zenska figura. Ja sam prvo nacrtala naravno zensku sto bi znacilo da sam ok sa svojim polom i td. PA sad ja mozgam sto ona prvo crta tatu? Pitala sam je naravno ona kaze hoce malo da menja.

Inace na slikama se svi smejemo, smeje se i kuca i maca i zirafa, svi smo nasmejani.Meni crta dugu kosu, gornji i donji deo kupaceg[sm=smiley36.gif] (ako smo na moru) ili haljinu, a taticrta i bradu i pantalone onako bas su joj lepicrtezi s obzirom da je ona skoro najmladja u grupi u vrticu.

Hajte da cujem vase misljenje.[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Crteži (26.1.2018 12:51:06)

Ljišo, ja nemam pojma. Kontam da im se perspektiva menja ali da li to ima neko značenje u emotivnom smislu, zaista ne znam. Mene Marko stalno crta sa dugom kosom [sm=smiley36.gif] jer bi želeo da je imam.




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 12:56:15)

Ana evo upravo sam pricala sa tom mojom drugaricom sto sam ja radila IQ test za nju [sm=smiley36.gif]. KAze mi: Ljljana tvoja dg je imas previse vremena za razmisljanje i analiziranje[sm=smiley36.gif] E da se obesimhhehe... salu na stranu. Kaze posto je jesam grdila nesto najstrasnije nedavno da dete ima pravo da bude ljuto i da je ustvari i dobro ako je bas na takav nacin ispoljila : volim te ali mi se nije svidelo to nesto. Ima i ona pravo da bude ljuta na mene i da joj se ne dopadne moja reakcijai ako je to slucaj da je ustvari odlicno sto nas je tako i zamenila. Da izrazava prostosvoje emocije. (ma postoji nauka o decijim crtezima bukvalno).

Nisam bas eto razmiljala na tajnacin al bas cu pratiti da li ce me "vratiti" na skroz levo. S tim sto je takodje normalno da u ovo dobi devojcice budu vise vezane za oceve ali kaze da bi to ispoljila tako sto bi sebe nacrtala pored tate




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (26.1.2018 13:14:10)

Upravo sam htela isto da ti kazem. Slazem se sa tvojom drugaricom. Previse analiziras njene crteze.




Ana RR -> RE: Crteži (26.1.2018 13:17:18)

Ljišo, ti si šou [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 13:39:16)

[sm=smiley36.gif]

Sta cu kad sam primetila ehhehe ja takve stvari primecujem ehhehe navikla sam da sam prva na crtezu[sm=jezicek.gif]




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 13:42:41)

Ljiso stvarno si car.





dddaca -> RE: Crteži (26.1.2018 13:43:49)

Ovako nesto mi nikad ne bi palo na pamet. Sad pocinjem da brinem sto ne drzi ni olovku kako treba.
Kako vasa deca od 3 god drze olovku? I kako uopste da je naucim da je normalno uzme? Kad je ona uzme, saka joj stoji u polozaju pesnice, s tim sto je ruka okrenuta tako da je palac dole, a mali prst gore. Uh al' sam objasnila, ali skroz si me zbunila sad sa cinjenicom da ti je dete sa 12 m pravilno drzalo olovku




mama krava -> RE: Crteži (26.1.2018 13:43:59)

Pazi kad sam ja htela da napišem ....

leleleeee, ali ti imaš vremena za svaštaneštoooo???? al su me ništo iscimali i onda su me preduhitrila dRRugarke...

opušteno bre, Ljiksi!




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 13:44:59)

ali eto ima objasnjenja [sm=smiley36.gif] bolje i ovako da pitam nego sad da zakazujem sastanak sa vrtickim psihologom hahaah tamo bi mi definitivno dali dijagnozu




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 13:48:50)

Daco,moj A se utripovao da je neki slikar.
Od pocetka drzi olo ku kao da je rodjen sa njom.
A sto crta.. [sm=smiley36.gif]
Doduse,od starta sam ga puszala bez sputavanja da crtanja sto flomasterima sto bojicama..Cime dohvati.




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 13:49:11)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Ovako nesto mi nikad ne bi palo na pamet. Sad pocinjem da brinem sto ne drzi ni olovku kako treba.
Kako vasa deca od 3 god drze olovku? I kako uopste da je naucim da je normalno uzme? Kad je ona uzme, saka joj stoji u polozaju pesnice, s tim sto je ruka okrenuta tako da je palac dole, a mali prst gore. Uh al' sam objasnila, ali skroz si me zbunila sad sa cinjenicom da ti je dete sa 12 m pravilno drzalo olovku

[sm=smiley36.gif]moje dete je imalo motivaciju ne brini, jedina je u vrticu u jaslicama drzala olovku kako treba. A bratanac je do nedavno drzao kao sto ti sad opisujes ehheeh on je napunio 4 u oktobru i uopste ne voli da crta. Sve je to od deteta do deteta. Mene je moje dete videlo da pisem jer drzim casove i sedela mi je u krilu kao beba i htela da skraba tako da je vrlo brzo okrenula olovku kakotreba i odmah pravilno uhvatila.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>