RE: Crteži (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Napravimo zajedno



Poruka


mama krava -> RE: Crteži (26.1.2018 13:52:14)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Ovako nesto mi nikad ne bi palo na pamet. Sad pocinjem da brinem sto ne drzi ni olovku kako treba.
Kako vasa deca od 3 god drze olovku? I kako uopste da je naucim da je normalno uzme? Kad je ona uzme, saka joj stoji u polozaju pesnice, s tim sto je ruka okrenuta tako da je palac dole, a mali prst gore. Uh al' sam objasnila, ali skroz si me zbunila sad sa cinjenicom da ti je dete sa 12 m pravilno drzalo olovku



El vidiš Ljišo, šta napravi! [sm=smiley36.gif]

Evo da ti kažem dddaco...moj sin koji ima 4,5 god je bukvalno, ali BUKVALNO pre 2-3 mes počeo da drži olovku ko olovku...do tada ju je držao kao nož [sm=smiley36.gif], ali ono ko masovi ubica kao da treba da je zabode u papir [sm=smiley36.gif].
A sada već kapira da treba da vodi računa da boji unutar slike, tj da ne prelazi ivice. Ali je zato brz i spretan ovako motoriči, doj mu je ta fina strana zakasnila...
A ćerka je isto rano počela da crta i da normalno srži olovku, ali je zato prohodala sa 17 mes...

Sve je individualno!




dddaca -> RE: Crteži (26.1.2018 13:53:37)

A zato moja tako lepo drzi misa. Videla od mame [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Znaci sve je u redu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 13:54:31)


IZVORNA PORUKA: mama krava

El vidiš Ljišo, šta napravi! [sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif]pa rekla sam da je od deteta do deteta ahahah




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 13:56:27)

Deca ko deca.[sm=smiley36.gif]
Svako za sebe.

Ali Ljiso zeno,pisi 24h!!Ulepsas mi dan.




dddaca -> RE: Crteži (26.1.2018 14:01:34)

Ma napravi pometnju za cas [sm=smiley36.gif]
Hvala Mama krava i Ljiso.




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 14:38:55)

Ajde sto je pometnja nego sto se uvek nasmejem posteno.




choopa choops -> RE: Crteži (26.1.2018 15:19:33)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

KAze mi: Ljljana tvoja dg je imas previse vremena za razmisljanje i analiziranje[sm=smiley36.gif]


[sm=jezicek.gif]

Moji su svi loši crtači i pisači [sm=jezicek.gif]

A daco što se tiče vježbi za držanje olovki, imaš na YT kao da uzme olovku kao pikado da pokušava da cilja, pa onda da je vrti između prstiju kao helikopter i td. Ja sam mojiam probala to, i na kraju odsutala, bitno da pišu nekako, šta ću ja, naučiće s vremenom [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 15:20:19)

Zene,sta ima i da vezbaju.
Pa naucice,ima vremena i dosadice mi olovka.[sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (26.1.2018 15:22:59)

Nevena, nikako se ne slazem sa time sto si rekla.
Sa detetom treba raditi.




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (26.1.2018 15:31:27)

Jao mame ispadoh ja neki psiho [sm=jezicek.gif]A sta cu imam samo nju,pa je pratim. Kazem joj da "imam oci na ledjima"i da sve znam pa se ona naljuti. ali nekako sam uvek u toku, kako da kazem. Ne promice mi nista[sm=smiley36.gif]

Ona voli da crta i crta po ceo dan, u vrticu crta bar dnevno dva crteza donese (kad smo bili na salasu bar mi sluzilo za potpalu [sm=smiley36.gif] a sad ne znam sta cu od silnih crteza pa krisom bacam da ne vidi)Ali svaki put kad donese crtez ja je pitam a ko je ovo,gde smo sta radimo i td.

To nam je nekako normalno caskanjei naravno da primetih da me zamenila [sm=smiley36.gif]. A i ta moja drugarica (najbolje smo od osnovne skole samo sto mi je ona vec 5 godina u Irskoj, srecom cujemo se redovno) je psiholog i onda je non stop gnjavimehehe... I za savete i svasta. Naravno ona meni kaze da je pristrasna jer me poznaje ali da se ne tripujem mnogo jer imamdivnodete i dobra sam mama [sm=smiley36.gif]




MamaNecaVo -> RE: Crteži (26.1.2018 15:34:43)

Sanjice,salim se naravno.
Zato sam stavila [sm=smiley36.gif] koji se cereka.




dddaca -> RE: Crteži (26.1.2018 15:36:06)

Choopo bas cu da pogledam




Sanjica26 RR -> RE: Crteži (26.1.2018 15:44:02)

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Jao mame ispadoh ja neki psiho [sm=jezicek.gif]A sta cu imam samo nju,pa je pratim. Kazem joj da "imam oci na ledjima"i da sve znam pa se ona naljuti. ali nekako sam uvek u toku, kako da kazem. Ne promice mi nista[sm=smiley36.gif]

Ona voli da crta i crta po ceo dan, u vrticu crta bar dnevno dva crteza donese (kad smo bili na salasu bar mi sluzilo za potpalu [sm=smiley36.gif] a sad ne znam sta cu od silnih crteza pa krisom bacam da ne vidi)Ali svaki put kad donese crtez ja je pitam a ko je ovo,gde smo sta radimo i td.

To nam je nekako normalno caskanjei naravno da primetih da me zamenila [sm=smiley36.gif]. A i ta moja drugarica (najbolje smo od osnovne skole samo sto mi je ona vec 5 godina u Irskoj, srecom cujemo se redovno) je psiholog i onda je non stop gnjavimehehe... I za savete i svasta. Naravno ona meni kaze da je pristrasna jer me poznaje ali da se ne tripujem mnogo jer imamdivnodete i dobra sam mama [sm=smiley36.gif]

Ljiso, mnogo se tripujes.[sm=smiley36.gif]
Mi prvo sve crteze fotografisemo i ona izabere koje ce da sacuva. Ostale bacamo uz dogovor. A svaki crtez je predivan. Jako je kreativna. Evo sad je dobila i masinu za sivenje. Mnogo je srecna. Tu kreativnost je povukla na muza. Ne znam za Sofiju, ali je vaspitacice hvale da u svojoj grupi odskace.




Ana RR -> RE: Crteži (26.1.2018 15:55:18)

Moj Marko drži olovku nepravilno. Drži je sa 4 prsta, samo mali prst mu je slobodan. Prekjuče smo bili kod logopeda (pregled za upis u školu) i rekla nam je da kupimo dodatak za olovku da bi naučio pravilno da je drži pre polaska u školu.

[img]https://s9.postimg.org/mtk2afh4r/image.jpg[/img]

Trouglastog je oblika i lepo se nameste prsti tokom pisanja. Rekla je da malim i domalim prstom drži zgužvan papirić kako bi ta dva prsta bila uposlena i kako ih ne bi koristio za pisanje.




Ana RR -> RE: Crteži (5.2.2018 0:06:30)

Gledali smo danas u bioskopu crtani Mali veseljak i Marko ga je odmah nacrtao [sm=smiley1.gif]

[img]https://s9.postimg.org/wcibb2pob/27835707_10213643167386133_986336592_o.jpg[/img]





MamaNecaVo -> RE: Crteži (5.2.2018 0:29:42)

Bas lepo crta![sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Crteži (5.2.2018 0:31:06)

Mare sine bravo za tebe!!!! Pravi umetnik




dddaca -> RE: Crteži (5.2.2018 8:06:16)

[sm=bravo.gif] Bravo Mare




mama Jo -> RE: Crteži (5.2.2018 8:53:29)

Wow, Mare svaka cast! Po ovom crtezu uopste ne bih rekla da drzi olovku nepravilno 😊

Ja nisam nikada videla tsj dodatak za olovku, bas super, nadam se da i ,,radi posao" 😁




isidora88 -> RE: Crteži (5.2.2018 8:55:52)

Svaka cast Mare[sm=bravo.gif]




BubaBubica -> RE: Crteži (5.2.2018 11:07:58)

Ana , on jako lepo crta! [sm=bravo.gif][sm=love.gif]




emicaa -> RE: Crteži (5.2.2018 13:55:50)

Anci mnogo lijepo crta [sm=bravo.gif]




Duškić -> RE: Crteži (5.2.2018 15:01:16)

Jao..kao rodjendanska torta. On je neki gusar.
Super crta stvarno,




Misha i Ljisha -> RE: Crteži (5.2.2018 15:21:30)

[sm=bravo.gif] svaka cast.

Reci mi Ana kad mogu da ocekujem tako dobre crteze[sm=smiley36.gif] Mislim crta moja, ali bas tako da nacrta nesto sto je videla, ma jok. I to bas tako verodostojno svaka mu cast




Ana RR -> RE: Crteži (5.2.2018 16:03:56)

Ljišo, on pre dve, tri godine uopšte nije voleo da crta. A sada mislim da bi crtao i da ga u pola noći probudim i dam mu papir. Baš voli i što je meni najzanimljivije, pamti detalje jako dobro i ne razmišlja mnogo kako će nešto nacrtati već odmah počinje. Skoro smo zajedno crtali i kaže ajde mama da nacrtamo vevericu. Ja sela i mislim se odakle da počnem [sm=smiley36.gif] a on je odmah počeo da crta.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>