RE: Koliko često perete veš? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


bubulence -> RE: Koliko često perete veš? (21.10.2014 21:46:13)


IZVORNA PORUKA: bubulence

svaki dan bar jednu a subotom uglavnom 3 jer tada perem posteljinu ... desi se ponekad da imam dve masine dnevno ali to nije cesto...



ee ovo sam pisala pre dva meseca i tacno od tada ne znam da sam i jedan dan prosla sa jednom masinom...
znaci uglavnom dve a petkom ili subotom tri... sta ce biti kada dodje beba....




Mala Elena -> RE: Koliko često perete veš? (21.10.2014 21:53:25)

Uglavnom svaki drugi dan , ali neretko se desava da zaredjam par dana...




tijatija -> RE: Koliko često perete veš? (21.10.2014 22:04:02)

Dve do tri dnevno [sm=smiley29.gif]




Torbica -> RE: Koliko često perete veš? (21.10.2014 22:15:46)

Jedna dnevno [sm=smiley29.gif]




choopa choops -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 0:24:55)

Toliko da sam, kad mi se stara mašina pokvarila, automatski kupila neku što pere 10kg [sm=smiley4.gif] .




mati -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 0:55:22)

Zaviisi kako kad... Leti non stop, tj svako vece, posteljine, prekrivace i tako to na dva tri dana...
Sada najmanje pet puta nedeljno, nekad i dve masine zaredom.




Azra_ -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 1:31:20)


IZVORNA PORUKA: tijatija

Dve do tri dnevno [sm=smiley29.gif]


Iz momenta prestajem da kukumavčem kako stalno perem i peglam!!! [sm=smiley1.gif]




big mum -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 6:55:57)

Dvije dnevno,presvlače se ki blesavi[sm=jezicek.gif]




Lu -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 8:37:24)

Evo razmišljam čime bi danas mogla napuniti 2 ili 3 mašine i stvarno nemam ideju[sm=zmeden.gif]
Ako sam dobro razumjela ne radi se o posteljini nego o odjeći, stvarno ne znam...to je ipak 10-15 kg veša, zar toliko isprljate dnevno[sm=zmeden.gif]




Trcosava -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:14:58)

Hm... ja sam isto šokirana, pa šta vi perete svaki dan? Izuzimam mame koje imaju po troje i više dece [sm=smiley36.gif]

Mi, tačnije baka mm, jednom nedeljno pere veš, odnosno kada je jeftina struja. Subota i nedelja. Tad se zaređa pojma nemam koliko mašina. Valjda 4? 5?
Jedna ide na beli veš, jedna na 60° i 2 sigurno na 40. Često se desi da nemam da napunim tu za 60, pa onda u toku nedelje se opere. Ali opet, to je kažem max 5 mašina. NEDELJNO!




bubulence -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:21:33)

pa evo primer, mm se presvlaci dva puta dnevno i ja uglavnom dva pita. znaci to su 4 majice, 4 para carapa, pantalone i donje delove ne perem svaki dan, ali uvek sa tim imam da ubacim neki gornji deo trenerke, jaknu...
Ema se presvlaci oko 3 puta dnevno, njene pidzame menjam svaki dan jer se jako znoji, imamo bar 4 peskira, ves koji presvlacimo svako bar 2x dnevno. cebad, Ema ima 3 ona tanka cebeta koja sluze vise za igru pa su cesto na zemlji, pokriva igracke itd, perem ih 2x nedeljno. igracke plisane koje joj stoje u krevetu 1x nedeljno. nasa posteljina petkom ili subotom, njena subotom i sredom... i uvek se nadje jos nesto...




Peace* -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:22:29)

Pa hajde da sumiram na brzaka:

U nedelju sam oprala:
1. posteljina
2. peškiri
3. prostirke (tepisi [sm=smiley36.gif]) za kupatilo
ponedeljak:
4. svetao veš
utorak:
5. taman veš
sreda (danas):
6. svetao veš
i za sutra me čeka mašina tamnog.

i onda mislim da do nedelje neće biti.

Recimo da je to znači 6-7 mašina nedeljno.

Npr. Luka ode u školu, dok se vrati, kolena su crna (fudbal, klizanje na kolenima po hodnicima, klekne da izvadi knjige iz torbe), onda dođe kući, presvuče se za fudbal, vrati se blatnjav. Time ja već imam: podkošulju, gaće, čarape x2, dux x2, trenerka x2, majca kratki rukav. Marko se obuče za vrtić, ako se ne pokvasi, u najboljem slučaju imam sve x1, mm obuče majcu i košulju (farke ne peremo nakon svakog oblačenja ni on ni ja), ja obučem podkošulju i majcu... i Tako svaki dan. Mašina je puna časkom. [sm=smiley5.gif]




Adriana83 -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:46:59)

Ja imam svaki dan bar dve masine da operem. [sm=smiley29.gif] Nekad i vise. U proseku perem 15-18 puta nedeljno [sm=zz_cold.gif]Kud ne kupih neku koja pere 10kg da se ne zezam...




mali_mis -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:50:47)

Mama i ja cekamo da se nakupe nase stvari, pa njih peremo jednom-dva puta nedeljno. Dok Arminove skoro svaki drugi dan.




Lu -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:52:13)

Sory, ja se uvijek isčuđavam na ovoj temi[sm=smiley36.gif]
Naravno ne čudim se Adriani i ostalim mnogobrojnim obiteljima[sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:52:41)

Oko 4-5 puta nedeljno... mislim da bih prala vise da imam gde da susim ves [sm=smiley36.gif]




majared -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 9:57:32)

Od kada sam pocela da radim ves perem vikendom. Znaci, petak uvece beli ves, subota uvece beli ves + posebna masina bebinih stvari koje nisam mogla da operem sa nasim




jovicaa -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:03:04)

ja da redovno perem imala bih recimo pet, sest masina nedeljno. al posto cekam da se nagomila, onda obicno perem dok se ne onesvestim, par za redom[sm=smiley36.gif]
ali nas ima cetvoro, od cega su dva mala deteta koja se jako prljaju(naravno) plus pas. mi ne menjamo tako cesto garderobu kako se ovde pise.. deca skoro svako jutro dobijaju cisto, zato sto se uprljaju ili u set_nji ili u vrticu. ali pidzame nosimo par dana, svi, osim ako se bas ne uflekaju, vanredno usmrde i sl. posteljinu menjam jednom nedeljno. peskire koristimo isto po par dana, kako kad, zavisi.
a sta cemo kad dodje beba to ce biti veselje, preselicu se u spajz, mada ne mogu ni da udjem u njega od masine za susenje.

nisam racunala gace i carape, to svi menjamo svaki dan, naravno. ali recimo ako se aleksandar ne ufleka i ne uprlja nosi isti donji deo trenerke i 2-3 dana u vrtic. ne znam zasto bi cesce menjao.




Peace* -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:08:48)

Ma ofkors, kad se ubrljaju donje delove, ni ja ne perem.
Posteljinu menjam 1x nedeljno, peškire isto (sem onaj za ruke, njega češće).
Pižame isto menjam 1x nedeljno, sem ako se ne uznojimo baš, što je retko zaista.
Ali to je opet 6-7 mašina kod mene. [sm=smiley36.gif]




jovicaa -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:12:31)

pa da, sa malom decom uvek ima vesa i vesa..
mada kako odrastaju, cini mi se da ima malo manje...
a i pazite i da su cetiri odrasle osobe tu opet imas puno vesa.




Peace* -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:14:26)

Pa ne znam šta bih ti rekla za to odrastanje. [sm=smiley36.gif]
Realno, Marko duže nosi donji deo nego Luka. Taj fudbal, uklizavanje, skrljavanje me ubi. Kolena su mu krš posle škole.




Klarita -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:22:58)

Hmmm, ne pustam masinu svaki dan, ali Boga mi bih mogla. Kad saberem sve i skupim, operem 10 masina nedeljno sigurno. S tim sto neki dan zaredim pa pustim 3, pa tako tri dana. Ja sam freek po pitanju decijih stvari. Ne znam zasto to radim, ali K mi je od skoro pocela da nosi pizamu dve veceri, trece menjam obavezno. N vec svako vece drugu, a peskire im menjam na 3 dana[sm=smiley13.gif] Nama ne. Nase pizame se nose par dana. posteljinu menjam kad se setim i obicno smaram mm da namesta, jer je veliki krevet u maloj sobi i uvek se upetljam carsafom tj onom navlakom, pa sam odustala. Obicno je menja 1x u 7-10dana. K obavezno 1x nedeljno, a N cesce[sm=smiley13.gif] Preterujem, znam, ali eto. Peglam im sve, pa cak i K hulahopke[sm=smiley36.gif] i kad ja da spremim rucak, kad???[sm=smiley36.gif] kad ja sve to ispeglam i naredjam im, dodjem ovde, sredim kucu sudove, izukljucujem masine i kad rucak da spremim???[sm=jezicek.gif]




bubulence -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:29:42)

mm i Ema nema sanse da se obrisu 2x istim peskirom i sada sam i ja navikla tako, ranije sam koristila isti peskir 2-3 puta. a mm se turira najmanje 2x dnevno, Ema i ja 1-2x... za Emini pidzamu isto tako... tako da eto jedne masine svaki dan.
ustvari ja toliko perem jer mora ispred stana da mi mirise na lenor [sm=smiley36.gif]... ali peglam samo sto moram...




Klarita -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 10:33:57)

Pa, promeni omeksivac[sm=jezicek.gif]
Ja kad zelim da mi zamirise, nadjem si tako nesto pa pustim[sm=jezicek.gif] majke mi...evo sad mi nije neophodno bilo, ali pustila sam K prekrivac s kreveta[sm=smiley36.gif]

Decije peglam sve, nase samo sta moram[sm=zmeden.gif]




nata11 -> RE: Koliko često perete veš? (22.10.2014 11:32:24)

Ja za svako tusiranje novi peskir. Tako sam navikla pa nije ni cudo sto masinu ukljucujem svaki drugi dan za nas dvoje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>