RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 0:13:10)

Ana drzimo fige da sve bude dobro na sutrasnjem uz. Marija citala sam za tripl, odlicne vesti. Sto se tice nosa to sam ja vec pisala da je sigurno zbog prokrvljenosti,meni desni lako prokrvare. Stvarno su mi te svadje oko nasledstva grozne, gledas svoju decu i mislis stvorila si vezu medju njima do kraja zivota,a oni se otudje kad porastu,postanu stranci ili nepeijatelji zbog nasledstva. Strasno mu je to,a ima mnogo takvih slucajeva.




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 0:31:27)

Ovo sad degu nije zbog nasledstva nego je više zbog sestrinog karaktera,ponašanja. Ostavinska je bila prilika da se okupimo,pa je ona htela da iskoristi priliku da u mom prisustvu iznese svoje mišljenje o bratu,kao i svoje frustracije,bes i neslaganje sa njegovim načinom života. A ja sam se iznervirala jer nije bilo ni vreme ni mesto za to,što je u trenutku kad treba da imamo brata na našoj strani ona laje i pljuje po njemu. I što sve ona ne uviđa. Toliko ju je preplavilo da ne može da bude objektivna. Zašto se brat nije oženio nego juri devojčice jedva punoletne,što ne nađe posao nego leti zmajem i takve stvari,u koje ne treba ni da se upliće,a pogotovo da ih komentariše. I mene to nervira ali to je njegova stvar.
Nego degu,što ti ne spavaš u ove sitne sate[sm=smiley36.gif]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 0:45:16)

E ja sam oduvek nocna ptica, samo dok sam radila bih se zakucala do 23h, a ovako sam hronicni neispavana a blejim ovuda umesto da spavam. Kad me digne ova mala u 7h, necu znativgde mu je dupe a gde glava [sm=smiley36.gif] cuj sto juri mlade devojke, pa svi vole piletinu [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 8:39:35)

Dobro jutro!
Degu,isto i ja. Kad radim mogu da zaspim na stolici sedeći a sad...ako spojim 6 sati u komadu ja sam srećna. I uvek mi je tako u trudnoći.
Kad se porodim ne,tad opet mogu da spavam, naravno u zavisnosti od deteta[sm=smiley36.gif]
Brat ima 29 a izlazi sa klinkama od 18-19,i on je sav ponosan što on ima mlade ribice za devojke. Dok je njegova generacija jelte već većinom oženjena i ima decu a on slobodnjak. I on je ponosan na to. A nama nije baš pravo ali ajde. Njegov život njegova stvar,nije dete.
Jao, kako volim da ustanem i vidim sunce,još malo leta...
Trudničice gde ste?




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 9:31:25)

Tu smo, tu smo :) ja se trudim da ne razmisljam o vecerasnjem UZ, sve me neka trema drma. Sad moram da odem da produzavam knjizicu u socijalnom i unapred me glava boli jer trebam da se raspravljam sa njima da me puste preko reda kao trudnicu (a jos nemam stomak da to dokazem haha), da ne bih stajala u redu 3 sata jer su nenormalne guzve... pa onda u DZ da uzmem papire za komisiju idem sledece nedelje da mi produze bolovanje duze od 30 dana, kaze mi dr da se sad na po 3 meseca produzava komisijski, videcemo...




mina91001 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 12:17:29)

Pozdrav svim clanicama evo i ja se pridruzujem ovoj temi jer sam ugledala moje[sm=rozacrtici.gif] :*




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 19:28:54)

Devojkeeeee evo mene, cula sam srculence! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] preeelepo kucka [sm=smiley1.gif] po velicini bebca sam sada 6+6 i to se u dan uklapa u moju racunicu kad mi je bila ovulacija hehehe a bebac jos nije ni puni centimetar [sm=smiley36.gif] sledeci pregled za mesec dana - dabl test. Ali uopste se ne brinem vise, samo da preguram jos ovaj 3.mesec pa da se skroz opustim, jel bese do 8.ili do 12. nedelje kriticno? :)




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 20:01:52)

Super Ana [sm=bravo.gif] nemoj da mislis o tome da je ista kriticno, bice sve super,odmah se opusti! Mina dobrodosla!




Nennaa -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 21:54:57)

Mina dobrodosla [sm=bravo.gif]
Ana a gde ces da radis dabl test? Ja cu verovatno posle sledece nedelje opet da idem na pregled, taman cu tada da potrosim i sav utogestan pa da vidimo sta ovaj put dok.kaze [sm=smiley1.gif]




vocicana -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 22:02:59)


IZVORNA PORUKA: AnaAna1

Devojkeeeee evo mene, cula sam srculence! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] preeelepo kucka [sm=smiley1.gif] po velicini bebca sam sada 6+6 i to se u dan uklapa u moju racunicu kad mi je bila ovulacija hehehe a bebac jos nije ni puni centimetar [sm=smiley36.gif] sledeci pregled za mesec dana - dabl test. Ali uopste se ne brinem vise, samo da preguram jos ovaj 3.mesec pa da se skroz opustim, jel bese do 8.ili do 12. nedelje kriticno? :)

Jao Ana koliko sam srecna zbog tebe. Mnogooooo!!!
Svim trudnicicama zelim lakei skolske trudnoce, lepo se puni tema, bas je to prelepo!!!




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (9.9.2016 23:45:03)

Veče [sm=nosecka.gif]
Mi okasnili, tek sad smo legli,a ove moje đavolice kao da su u struju uključene [sm=smiley29.gif]
Sutra mm ide na neka predavanja u školi,rekla sam mu da pobegne jer treba sutra da pravim kolače i salate i kiflice i pogačice i svašta nešto za goste u nedelju. Sreća pa su,(ako se sećate da sam rekla mužu i deci da moraju da sačuvaju dnevnu sobu)sačuvali red pa ne moram da spremam. Sutra samo usisam i sredim kuhinju kad završim sa kuvanjem-pečenjem i to je to.
Sutra idemo na rođendan kod bivše kume (mi smo im bili kumovi na venčanju a pošto su se razveli mislim da smo onda bivši kumovi,zar ne[sm=smiley36.gif]) a kuma ne zna da sam trudna,ima da se onesvesti kad mi vidi stomačinu. Opet ga nešto zagledam,''ladno je uveče kao da sam u 7.mesecu[sm=zmeden.gif].
A ne kao Ana [sm=jezicek.gif] stavi nešto ispod majice da se vidi da si trudna[sm=smiley36.gif] ma samo ti priđi šalt_eru i glasno pitaj imaju li ovde trudnice prednost? Kod nas je tamo sve oblepljeno onim nalepnicama da trudnice imaju prednost. E da, [sm=bravo.gif] za srce! I meni dr reče da se trudnicama sad bolovanje produžuje na 3 meseca.
Mina, dobrodošla, drago mi je da nas je sve više[sm=bravo.gif]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (10.9.2016 0:04:17)

Pa mislim Marija da ces sad morati da joj kazes [sm=smiley36.gif] ja kad sam bila 4.mesec brat me je potao koji sam mesec,6.? A sad svi misle da sam pred porodjajem pa me pitaju kad ce,ja kazem u januaru i svi se sokiraju,svi kao ajao imas jos puno. Ma stvarno,da vas nema ne bih znala [sm=smiley36.gif] e svaka ti cas_t kad imas snage to sve da pravis. Mene ubi kicma i prepone vec,bas sam kao naukani kit, a sta ce biti do kraja, kotrljacu se[sm=smiley36.gif]




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (10.9.2016 0:57:26)

Hvala svima na cestitkama i lepim zeljama :)
Vocicana, docekasmo da i mene ispratimo iz cekalica ;) hehe

Nennaaa ja jos uvek ne znam ni sta sve podrazumeva dabl test, nisam stigla o tome da razmisljam od proucavanja svega sto me je cekalo ovih zadnjih mesec dana [sm=smiley36.gif] samo mi malopre dr rece da dodjem 5.oktobra na dabl, i da taj UZ kod njih kosta 3000 (privatno idem), a osim tog UZ sta se jos radi i gde ja veze nemam, to mi je sledeca faza za proucavanje [sm=smiley36.gif] sad sam samo skoncentrisana da ova prva 3 meseca prodju kako treba i da se otarasim ovog utrogestana... [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (10.9.2016 8:27:54)

Jutro [sm=nosecka.gif]
Jao, loše sam spavala. Klasično se probudila u 5,a nisam mogla da zaspim jer se H češala i otkrivala! Samo čujem kako grebe noktićima po koži,ima nekoliko ujeda na butini pa to češka. Namažem joj ujede i pokrijem,ona se u sekundi onako u snu otkrije. Ja je opet pokrijem,ona samo pruži ruku,uzme ćebence i skine ga sa sebe[sm=hudicek1.gif] i kako ja sad sa spavam mirno kad em čujem zvuk češanja, em mi je u podsvesti da je moje detence otkriveno,sigurno će joj biti hladno [sm=zz_cold.gif] zaspala sam negde oko pola 7.
Ana,ne znam odakle si, u većim gradovima se može raditi državno double test,ako uspeš da dobiješ termin na vreme. Radi se od 11+0 ned do 13 ned. Inače se radi privatno, prvo uz gde se utvrđuje gestacijska starost ploda, meri se dužina (crl) otkucaji srca,vratni nabor (Nt) prisustvo nosne kosti,ekstremiteta i sl. Onda se vadi krv,rade se 2 markera, Bhcg i pappa pa to ide kod genetičara koji na osnovu tih podataka pravi proračun!gde se gleda koliki su rizici na najčešće hromozopatije. Ako sam nešto pogrešila ili zaboravila,ispravite me. Rano jutro za trudnički mozak[sm=smiley23.gif]




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (10.9.2016 22:34:08)

Gde ste stomacici! Nije mi neki najbolji dan, samo da vas zagrlim [sm=smiley31.gif]




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (10.9.2016 23:21:16)

Veče [sm=nosecka.gif]
Niko ne piše ceo dan,uživate u vikendu [sm=smiley36.gif]
H danas spavala samo pola sata, trebalo bi da se komira za tri sekunde a ona do malopre skakala kao majmunče a sad peva u krevecu[sm=hudicek1.gif]
Moja sestra koja ne priča samnom je danas odnela devojčice na 3 sata, meni leglo k''o budali šamar. Pa sam bila vredna. bila vredna. Usisala kuću, većinu pospremila, napravila rozenku sa makom,karamelice, krompir salatu,mm pripremio kolenicu i hleb.
Kad H zaspi umesiću testo za pogačice pošto one mogu da stoje u frižideru, pa mi za sutra ostaje da ih ispečem, i da umesim kiflice, to moram sveže,tad su najlepše. Pa da čekamo goste. Svratite i vi na kiflice i kolače [sm=smiley36.gif]
Bili danas na rođendanu kod kumice. Kuma samo što se nije onesvestila kad sam joj rekla da sam trudna[sm=smiley36.gif] Kaže ona je mislila da sam se ugojila[sm=smiley1.gif] rekoh,pa sad i izgledam više kao debela nego kao trudnica[sm=smiley36.gif]
Degu[sm=smiley31.gif]Pa šta se desilo?




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 7:30:13)

Jutro [sm=nosecka.gif]
Ja se opet dopisujem sama sa sobom [sm=smiley36.gif]
Spavala sam od 1 do 7. Jeeej! I to sam dobro spavala najzad. Probudio me alarm mm u 5 ali uspela sam da se uspavam. Premorena sam bila juče. A za svaki slučaj sam i H stavila u džak, da se ne mrda,ne češe i ne otkriva. I dobra mi je bila taktika [sm=zz_biggrin.png]
Odoh da pozavršavam spremanje kuhinje,umesim kiflice i da čekam goste!




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 8:34:47)

Dobro jutro! Svekar mi je imao udes, zabio se kamion direktno u njegovu stranu auta. On je ziv hvala Bogu,samo je jako ugruvan i slomljena su mu rebra. Prosao je najbolje sto je mogao,na autu je totalna steta. Sad me malo brine sto hoce da ga otpuste iz bolnice a ne moze do wc-a da ode, ne moze u krevetu da se izdigne da jede,a ja cu biti po ceo dan sama sa njim. Ne zivi s nama bukvalno,vec imamo dve kuce u jednom dvoristu. Svi rade, niko ne moze da bude 24 sata tu, svekrva i on su razvedeni. Nsjmanji je problem sto mu moram spremiti svaki obrok, ne znam kako mu dati,kako da uklopin i njega u obaveze oko Dode [sm=zmeden.gif] ne znam,mozda to sve bude lakse nego sto zamisljam,svakako je moglo biti mnogo gore.




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 8:49:35)

Degu, da ga podizes ti iz kreveta i da se naprezes na taj nacin je glupost, ne moze da neko ocekuje to tebe sada, ti skuvaj a neka se organizuju ko ce da ga fizicki opsluzuje, mada pokusajte da ubedite ove u bolnoci da ostane jos malo bar...

Joj meni pocele mucnine malo jace zadnjih danaaa [sm=smiley13.gif] znam da je sve to normalno ali sinoc sam se osecala bas bolesno, bila sam ubedjena da imam temperaturu neku gadnu, ali nisam imala..stoji na mojih standardnih 37.0 od pocetka. Baaar ne povracam ako mi je za utehu mada mi je zadnja 2 dana par puta bilo na ivici, samo sto nisam... ali sta cu, sto bi reko moj gonekolog - cuti i trpi, to ti je sto ti je [sm=smiley36.gif]




AnaAna1 -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 8:54:16)

Nego, gde nam je ostalo drustvo? Svi se razbezali negde, koriste lepo vreme :)
cekam da vidim jos neko da mi odgovori da li je imao pulsiranje misica vagine nekad u trudnoci jer evo meni vec 4.dan ne prestaje, malo malo pa kao kad ti zaigra oko e tako osetim dole, ne znam ni ja gde bas tacno, ne mogu da provalim... ali bas me nervira




degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 10:56:15)

Svesni su svi da ja ne mogu da ga dizem, moramo mu nesto improvizovati za nesto da se uhvati i uzdigne,samo hvala Bogu da nije sav izlomljen.ana meni su ti misici igrali posle porodjaja, svtebi je verovatno materica nalegla na neki zivac pa se to desava.




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 21:05:12)

Mariya super za triple :) AnaAna kakav osecaj zar ne :) Mina dobrodosla :)

Ja sam devojke pre par dana imala napad placa ceo dan, onako neka tuga iz duse i osecam se grozno sto sam plakala ali tu nisam mogla nista da uradim [sm=smiley19.gif]





degu -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 21:26:36)

Yelly ja sam celu proslu trudnocu plakala, nisam mogla da prestanem,hormoni su me urnisali. Sad mi nije tako, ni blizu, nekad imam napade nervoze,ali takva sam i inace [sm=smiley36.gif]




yelly -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 22:32:15)

Meni je ovo prva... ne znam osecam kao da sam najgora [sm=smiley19.gif] sve sam nesto krenula da preispitujem a nije bilo tako do pre neki dan... ne znam




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelje,09/16 [chat] (11.9.2016 23:51:28)

Veče [sm=nosecka.gif]
Nama bili gosti,ispričasmo se,najeli se,prošetali. Ručak je bio tako dobar da ja nisam ni večerala koliko sam se najela[sm=smiley30.gif] A pohvaliću se da prvi put nakon više od 3 meseca nemam mučnine iako je veče!! Ana,i ka upravo to mrzim,što se osećam kao da sam bolesna[sm=hudicek1.gif] A ništa ne pomaže... Ali eto prolazi,nadam se.
Uu degu... Pa nekako se mora to rešiti ali da ti trudna sad vodiš računa o njemu ceo dan baš i nije dobro rešenje...
Yelly,hoće to tako u trudnoći [sm=smiley36.gif]Ja sam u prvoj bila plačljiva, u drugoj nervozna,sad u trećoj sam skroz cool [sm=smiley16.gif]
Sutra ustajemo rano za vrtić, u 7 idemo ,pa ja posle nastavljam kod dr, da me ispiše na komisiju, a nadam se da će me pogledati na uz, nije već 6 nedelja. Jedva čekam da saznam šta nosim. Ustvari ja znam,samo da mi potvrdi [sm=zz_biggrin.png]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>