RE: Med (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


Ana RR -> RE: Med (21.4.2012 22:37:06)

Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs




ica82 -> RE: Med (21.4.2012 22:43:30)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs


cim kupim kuhinjsku vagu [sm=smiley36.gif] ovo proveravam obavezno




Anoniman -> RE: Med (21.4.2012 22:49:19)

Ja imam malu digitalnu kao dlan, ponecu je sa sobom [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Med (21.4.2012 22:50:05)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




NadaR -> RE: Med (17.10.2013 19:21:29)

Med obozavamo . Mm ujak pravi domaci med , drzi pcele na Kozari .
Milosu bas puno pomogne kod kaslja . Jednu kasiku bucnem u casu tople vode . Brzo ga popusti. [sm=smiley1.gif]




Figaro88 -> RE: Med (12.11.2013 15:34:59)

Nama je dr rekla da pomesamo dve kasike meda,dve kasicice kakaoa,sok od jednog limuna i da dajem to Andrei jutru i vece.Ali nema sanse da je nateram,a ukus uopste nije los.Ja svako jutro cim ustanem uzmem kasicicu meda,mm me navukao,on donosi sa sela domaci i ukus je drugaciji skroz od onog koji kupim.




vikiveki -> RE: Med (12.11.2013 15:41:02)

I ja sam čula da med pomaže kod kašlja,pa sam probala kod dece ali nije im bilo bolje...možda zato što je to bio kupovni med kako ovde neko reče,falsifikovani[sm=smiley36.gif]




little_one -> RE: Med (12.11.2013 15:52:31)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Prepoznavanje falsifikovanog meda: gustina falsifikovanog meda je manja od gustine pravog meda sa mineralnim sastojcima. Gustina pravog meda je oko 1,4 a falsifikovanog negde oko 1,3, stoga nam jednostavno merenje na vagi može pokazati koji je pravi med, a koji falsifikovan. Težina tegle u koju stane kilogram meda je oko 280g, tako da je njena težina sa medom 1280g, a težina iste količine falsifikovanog meda, zbog manje gustine je 1210g-1220g. Takođe, preteranim grejanjem med gubi ukus i aromu, ali menja i boju. Pregrejan med potamni, ukus mu postaje gori, a fina aroma nestaje.

izvor: pčelica.rs




Ovo je sve tacno, ali treba obratiti paznju da med moze biti i prirodno taman, npr kestenov ili neki tako sumski med (borova suma npr) tako da i to imate u vidu. Ako se med "useceri" najbolje ga je ostaviti ili na sobnu temperaturu da otpusti ili u mlaku vodu (nikako vrelu). Isto tako ako se provjerava med da li je pravi, uzmite kasiku meda i pustite slobodno da curi u teglu. Nit mora biti neprekidna, ne puca vec kad nema vise meda da curi nit se povlaci prema kasici a nikad nece kapati, tako da kazem....Meni je tata pcelar pa sam dosta naucila o ovome i sto neko rece kupovni med i domaci nemaju veze s vezom jedan s drugim...osim ako naravno kupujete od nekog provjerenog pcelara...

Sto se tice upotrebe, mi ga mijesamo sa pcelinjim propolisom i to su nam nase domace septolete i sredstvo za smirivanje grla uopste. Ne bih maloj bas djeci davala jer se propolis radi sa alkoholom najcesce pa tu treba biti oprezan. Andrei sam uvela nedavno med, i obicno ubacim u zitarice s vocem ili nekad pospem samo po vocu i tako ga jede...a hoce ga i ovako sa kasike, da olize al se pritom sva umaze pa izbjegavam...[sm=smiley36.gif]




mila83 -> RE: Med (21.11.2014 15:17:54)

Ja sam oboma dala med kda su imali negde oko godinu i po dana, taman je bila zima i pocinju razni virusi i infekcije. i to u caju. posle malo na kasicicu ali nikako puno, i zbog varenja a i zbog zubica.nikad im nisam umakala dudu u med.
Citala sam da je med najzdravije piti, a ne jesti _ u pola case mlake vode razmutiti kasicicu meda i popiti, najbrze deluje. i da se zagrevanjem gube sva lekovita svojstva.




Sanchy -> RE: Med (21.11.2014 17:00:58)

Jeste moze biti prirodno taman..mm i ja smo vrcali med jer su iza pokojnog svekra ostale kosnice i bio je bas taman..ujak je pcelar pa mi je rekao da je u osnovi tog meda bila uljana repica i malo livade tj.jos nekih livadskih biljaka..Inace M.svako jutro jede med prvo kasicica pa sipam i u pahuljice,zitarice,namazem na hleb sa puterom uglavnom svako jutro...Ono sto me trenutno nervira je cena,pola kg 700 dinara,previse ali cinjenica da je sezona bila jako jako losa ,ujak nije imao gotovo nista meda sto je stvarno strasno a i zabrinjavajuce realno




Torbica -> RE: Med (21.11.2014 17:07:43)

Mi dajemo decici i na kasicicu i u limunadi, od pune godine, to im je dobar dan. Uzimamo prirodni manastirski med, godinama.




dijana1* -> RE: Med (24.2.2015 15:25:39)

Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?




mama krava -> RE: Med (24.2.2015 15:35:19)

Ja sam mon alegičaru isto tako okoki 14 meseci dala tako što sam malo prelila preko kriškica banane I on ih je pojeo. A sada kad mesim uvek stavim med u kvasac umesto šećera.




isidora88 -> RE: Med (24.2.2015 16:35:12)

gde kupujete med? ja ne znam gde da kupim pravi domaci med




jess021 -> RE: Med (24.2.2015 16:41:31)

Isi, jesi ti iz Novog Sada?
Poslacu ti pp, da ne pravim reklamu.




veselicaa -> RE: Med (24.2.2015 18:21:54)

Moja A. obozava med i svakog jutra joj dajem po kasicicu.S i ne toliko,ali voli u zitaricama i na tost hlebu.




serpica -> RE: Med (24.2.2015 19:02:49)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?




Di ako si mu davala plazmu vec si mu uvela,dodouse u tragovima ali ipak jesi,znaci mozes slobodno da stavis u caj ili u mleko za pocetak,a kasnije mozes sa vocem da mesas ili ga stavis u musli.




veselicaa -> RE: Med (24.2.2015 20:00:09)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta ima 14 meseci i planiram da mu uvedem med.
Kako je najbolje da mu prvo dam i koliko?

Dijana ja sam mojima davala odmah posle prvog rodjendana,najcesce u caju,zitaricama,u nekoj kasici.Za pocetak stavi po malo,na primer cervrtinu male kasicice i ako mu prija onda postepeno povecavaj,ja sam tako.




mila83 -> RE: Med (24.2.2015 20:08:14)

Citala sam da je med najzdravije konzumirati sa vodom,znaci u casu mlake vode staviti kasicicu meda,dobro promesati i popiti,kazu da tako najbolje deluje i da se najbolje iskoristi lekovitost meda. ..a mi svi navikli da se med jede [sm=smiley36.gif]
Ja sam mojim klincima sa godinu i po uvela med, isto tako malo kroz caj,ali ,dodavala u mlak caj, jer visoka temperatura ubija enzime u medu, pa malo na vrh kasicice da probaju, pa onda malo na hleb...




veselicaa -> RE: Med (24.2.2015 20:19:11)

Da i ja sam cula da ne treba stavljati med u vreo caj.Najbolje kada je mlak ili ako dete voli hladan caj(kao moja S) onda kada se skroz ohladi.




Bibilib -> RE: Med (27.2.2015 14:11:34)

Moje dete uopste ne voli med,ne znam zbog cega jer inace slatko voli...Kada u skolici donesu krisku hleba i med on trazi samo suv hleb ili pojede korice ostalo ostavi....




Mariya -> RE: Med (9.7.2015 22:41:26)

Ja sam Luciji uvela med sa 11,5 meseci, stavljala sam joj u kašicu, pa kad je počela da pije čajeve zaslađivala sam ih medom. Ustvari u sve joj stavljam med, musli, limunadu, đus, pravim joj i voćni sladoled sa medom. Heleni isto planiram u septembru uvesti med. Ja ga nikad ne kupujem u prodavnici, uzimamo ga u selu od momka koji drži pčele, med je 100% prirodan i preukusan.




vikiveki -> RE: Med (9.7.2015 22:45:13)

Moja deca obožavaju med,iuzimali smo ga kod proverenih ljudi,međutim oni više ne prodaju i sada nemamo stalnog dobavljača meda.




Sanjica26 RR -> RE: Med (9.7.2015 22:47:16)

Viki da si mi blize da ti dajem nas.
Moja deca vole med. Ove godine ima dosta bagremovog.




veselicaa -> RE: Med (9.7.2015 23:18:57)

Juce kod drugarice probala med od maslacka.bas je dobar ja sam se odusevila moram sledece godine da ga pravim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>