RE: Med (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Ishrana dece



Poruka


mila83 -> RE: Med (10.7.2015 0:05:16)

Mi nabavljamo samo provereno,imamo 2 prijatelja,pa uvek imamo meda,kad jedan nema,drugi uskace.Svi ga volimo,jos ostaje T da ga uvedem najesen.
Jela sam i ja med od maslacka,jako je lep.




veselicaa -> RE: Med (10.7.2015 0:07:21)

Kazi kako je ukusan od maslacka,ove moje pojele nekoliko kasika,cak i S koja i nije neki obozavalac meda.




Mariya -> RE: Med (10.7.2015 21:51:36)

Što se tiče prepoznavanja pravog i "šećernog" meda, kažu da se pravi med uvek kristališe na hladnom, a šećereni nikad.
Mislim da je stvarno bitno imati proverenog proizvođača da bi bili sigurni da uzimamo pravi med.




mila83 -> RE: Med (10.7.2015 23:58:12)

DA Mariya, u pravu si za sve sto tvrdis[sm=smiley1.gif]




veselicaa -> RE: Med (10.7.2015 23:59:57)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Što se tiče prepoznavanja pravog i "šećernog" meda, kažu da se pravi med uvek kristališe na hladnom, a šećereni nikad.
Mislim da je stvarno bitno imati proverenog proizvođača da bi bili sigurni da uzimamo pravi med.

Ja uvek uzimam kod nekog ko cuva pcele,nikada po marketima.




vikiveki -> RE: Med (11.7.2015 0:00:46)

Ja sam do skora imala jednog prodavca meda i od njega sam samo kupovala med,ali on više ne prodaje i sada još uvek nisam našla novog...probala sam od nekoliko njih ali ni jedan nije kao njegov




mama krava -> RE: Med (11.7.2015 21:45:04)

Mi sutra krecemo kuci sa Tasosa, a napomenuli su mi da je ovdasnji med odlican...pogotovo od bora. I juce isli da kupujemo med i probala sam razne....od bira je lep, ostrog ukusa...probala sam od majcine dusice i odusevila sam se ali imali su samo velike tegle, a ja sam htela da kupim vise ukusa u manjim teglama...tako da ga nisam kupila a kupila sam od cveta pomorandze med....jao kako je diiivan i aromatican!




veselicaa -> RE: Med (11.7.2015 21:52:37)

Mmmm cvet pomorandze,sigurno je divan med.[sm=smiley1.gif]




amdn -> RE: Med (15.7.2015 12:57:33)

mi obavezno imamo teglu meda, i svako jutro kasicica, u poslednje vreme ujutru mu napravim limunadu samlakom vodom i medom,
Juri bas voli da uzme med, koristili smoi sa mlecom taj mu je omiljeni al 1/2 kg kosta kod nas 1000din.




Sanjica26 RR -> RE: Med (15.7.2015 13:06:49)

Amdn sa mlecom kosta 1000 dinara?




vikiveki -> RE: Med (15.7.2015 13:13:55)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Mi sutra krecemo kuci sa Tasosa, a napomenuli su mi da je ovdasnji med odlican...pogotovo od bora. I juce isli da kupujemo med i probala sam razne....od bira je lep, ostrog ukusa...probala sam od majcine dusice i odusevila sam se ali imali su samo velike tegle, a ja sam htela da kupim vise ukusa u manjim teglama...tako da ga nisam kupila a kupila sam od cveta pomorandze med....jao kako je diiivan i aromatican!

Jao,oni tamo imaju svakakvih đakonija i ukusa, ne samo što se tiče mada,nego i slatka imaju razna i neobičnih ukusa.Mogu zamisliti samo ukus meda od cveta pomorandže.




mila83 -> RE: Med (15.7.2015 13:19:02)

I mi imamo u frizideru drzim malo saca,dala nam kuma,pa zvacu ujutro nekada,a u mlaku limunadu preporucujem med,em sto je lepo,a i jako lekovito i zdravo.

MK,zavidim ti,mogu da zamislim kako je lep !




amdn -> RE: Med (15.7.2015 14:37:37)

Sanjce, mi inace kupujemo med uvek kod istih, ali nesto ufitiljilo od prosle god, pa taj nas covek ima nesto slabo,
bio sajam meda kod nas na vidikovcu i mi ajde ka mu kupimo taj, ja se sokirala kad smo trebali da platimo, uzeli smo od neke zene od koje povremeno uzimamo livadski ili sumski,
kad nam rece cenu za 1kg liv. i 1/2 sa mlecom ja se onesvestila, al mi bilo glupo da kazem necu




dijana1* -> RE: Med (2.4.2016 15:42:20)

Ima li neko recept za med od maslacka ali da je bez secera?
Kada vidim u receptu da ide 1 kg secera nije mi dobro[sm=smiley36.gif]




eca89 -> RE: Med (15.5.2016 15:01:08)

Mamike, ima li neko iskustva sa alergijo na med?
Ja sam A.dala jednu kašičicu bagremovog prije 5dana, nije bilo nikakve reakcije, da bi sada ispod brade imala nešto crvenom tačkice kao osip! Je li moguće da je od njega i koliko mu treba da se apsorbuje?




branki* -> RE: Med (15.5.2016 16:48:57)

Ecka,ne verujem da je do meda.reakcija bi bila momentalna ili eventualno sutradan neki osip.




isidora88 -> RE: Med (15.5.2016 17:07:51)

Eco nije od meda, moguce da se malo osula ako balavi pa je koza iziritirana.




Sanjica26 RR -> RE: Med (15.5.2016 17:33:30)

Ja joj ipak ne bih davala med jedno vremwe




eca89 -> RE: Med (15.5.2016 19:38:11)

Idu joj zubici, pa slini dosta i jeste mokra, ali i znoji se. Šta znam, mislila sam da je od meda možda.




Maraj -> RE: Med (15.5.2016 19:40:10)

Eco naduo bi joj se jezik i dobila bi svrab. Mislim da nije al sto kazu bolje ga nemoj dati neko vreme. Da je od meda nastupila bi odma. Ja sam jednom dobila. Bukvalno sam progutala propolis i dobila svrab u jeziku i grlu




mila83 -> RE: Med (26.5.2016 12:54:08)

Mene znaima da li je neko davao bebi livadski med?
Mi smo do sada uveli bagrem,kazu da je najmanji alergen,i lipu. E sad,nabavili smo livadski,ali kazu da on ima vise polena u sebi i da je veca sansa za alergiju.T ima 20 meseci,mislila sam da joj dam malo,na vrh kasicice,pa da vidimo.

jel to ok?

Eto,nisam ni znala kako se manifestuje alergija na med,sad sam procitala.




choopa choops -> RE: Med (26.5.2016 14:43:27)

Ne znam za livadski. Ja sam I (15mj) juče prvi put dala pčelinji med. U početku je bila fuj faca jer joj je pretpostavljam presladak [sm=smiley36.gif], a onda je tražila još [sm=smiley36.gif]




Khaleesi -> RE: Med (26.5.2016 17:15:36)


IZVORNA PORUKA: vikiveki


IZVORNA PORUKA: mama krava

Mi sutra krecemo kuci sa Tasosa, a napomenuli su mi da je ovdasnji med odlican...pogotovo od bora. I juce isli da kupujemo med i probala sam razne....od bira je lep, ostrog ukusa...probala sam od majcine dusice i odusevila sam se ali imali su samo velike tegle, a ja sam htela da kupim vise ukusa u manjim teglama...tako da ga nisam kupila a kupila sam od cveta pomorandze med....jao kako je diiivan i aromatican!

Jao,oni tamo imaju svakakvih đakonija i ukusa, ne samo što se tiče mada,nego i slatka imaju razna i neobičnih ukusa.Mogu zamisliti samo ukus meda od cveta pomorandže.

Citam i ne verujem, kako kod njih sve postoji, stvarno svaka im cast... Moracu ove godine da potrazim neki od tih aromatizovanih [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Med (27.5.2016 10:27:05)

Med od bora ima i kod nas da se kupi ,jela sam,mnoogo je ukusan,bas ima posebnu aromu.ove druge nisam probala.




Mala Elena -> RE: Med (27.5.2016 11:47:52)

Ja dobila isti taj od svekrve i to je zadnja teglica koju.sam imala. Elena je volela da ga lizuce. Prvi put ga je probala sa nesto manje od 2 god.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>