RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


krin 40 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (6.9.2017 18:07:46)

Ništa pisle nisam radila.Ni tripl,ni amnio..Meni je i dabl obzirom na godine bio super.Ali uradila sam da "budem mirna"❤




dunja RR -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (6.9.2017 18:12:50)

Ako uspe VTO, tako i ja planiram, Dabl i Nifty. Oni beše dođu negde u isto vreme? Ako Bog da da bude sve ok ..

I prošli put mi je dabl bio OK i u genetskom savetovalištu mi je dr Peđa Mitrović rekao da nema potrebe za amniocintezom.

Ali to je bilo pre 4 godine, imala sam tada 37. Sada sa 41-om ako zatrudnim, planiram i Nifty.
Što ti kažeš, da budem mirna [sm=smiley31.gif]




krin 40 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (6.9.2017 18:24:34)

Nosiš exp.uz,dabl i sa tim ides da daš krv.I ja sam bila trudna sa 41 a porodila sebdva meseca pre 42.Mi smo mačke😎😎




dunja RR -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (19.9.2017 15:23:54)


IZVORNA PORUKA: krin 40

I ja sam bila trudna sa 41 a porodila sebdva meseca pre 42.Mi smo mačke😎😎



O daaa [sm=smiley9.gif]




gugutka -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (19.9.2017 16:38:16)

Poštovani,

Ukoliko trudnica prima fraksiparin da li je moguće, odnosno da li je podobna za uraditi Nifty tekst?

Dobila sam informaciju da nije moguće, ali ne znam da li je tačno?




Tajčica -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (19.9.2017 18:17:34)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ako uspe VTO, tako i ja planiram, Dabl i Nifty. Oni beše dođu negde u isto vreme? Ako Bog da da bude sve ok ..





Meni su rekli da nema potrebe za dabl testom ako se radi Nifty? Šta je ispravno, raditi uopšte dabl ili ne?




krin 40 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (19.9.2017 20:34:09)

Ja sam radila a, koliko se sećam,kada se podje na testiranje ne mora da se radi.Potreban je poslednji UZ




Dragce86 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (19.9.2017 21:01:43)

Dabl je tesko sra..e, mene je toliko isprepadao jer mi nije bio dobar a rec je samo o statistici, pa sam radila amniocentezu i hvala Bogu sve super!




NIFTY SRBIJA -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (27.9.2017 11:09:45)

Poštovana,

Naravno da je moguće, bilo koja terapija koja se prima u trudnoći je dozvoljena, a kod terapije niskomolekularnim heparinom (Fraxiparine, Fragmin, Farine..) se samo preporučuje da se napravi pauza između primanja doze i uzorkovanja krvi od nekih 20ak časova. Tako npr. kod trudnica koje primaju neki od navedenih lekova jednom dnevno u 9h ujutru, preporuka je da krv uzorkuju neposredno pre, oko 8h ujutru. Sve ovo su preventivne mere kako ne bi dolazilo do ponovnog uzorkovanja krvi zbog nedovoljne fetalne frakcije, ali u praksi nije zaista potvrđeno da postoji korelacija. Trudnice koje primaju dve ili više doza dnevno i ne smeju da preskoče nijednu, takođe mogu dati krv. Naša dužnost je da ih upoznamo sa mogućim ponovnim uzorkovanjem krvi, iako to vrlo često nije bio slučaj.

Ponavljamo, sve ovo je pretpostavka koja nije naučno potvrđena, a naše preporuke da se napravi pauza su samo preventivne prirode kako bismo izbegli ponovno uzorkovanje krvi. [sm=smiley1.gif]

Srdačan pozdrav od NIFTY tima!




moja ciklama -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (14.11.2017 12:33:59)

Pozz,

"U slučaju da rezultat NIFTY testa pokaže postojanje visokog rizika na neku od ispitivanih hromozomskih anomalija, trošak neophodne potvrdne dijagnostičke procedure (amniocenteze, kordocenteze ili biopsije horionskih čupica) snosi kompanija Twistmed d.o.o. Beograd."

Šta znači rečenica navedena na vašem sajtu? Ako sam dobro razumela, Nifty nije 100% pouzdana dijagnostička procedura, čim joj je neophodna potvrda?






NIFTY SRBIJA -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (14.11.2017 12:48:04)

Poštovana,

Hvala na pitanju![sm=smiley20.gif] U slučaju da rezultat NIFTY testa pokaže postojanje visokog rizika na neku od ispitivanih hromozomskih abnormalnosti, neophodno je uraditi dodatnu dijagnostičku proceduru kako bi se definitivno potvrdio sam NIFTY nalaz, jer ukoliko trudnica posle 10. nedelje gestacije želi da izvrši prekid trudnoće, to je moguće samo uz medicinsku indikaciju dobijenu amniocentezom, biopsijom horionskih čupica ili kordocentezom. To ne znači da NIFTY nije pouzdan, već samo da još uvek nije prihvaćen kao dijagnostička metoda, ne samo u Srbiji već na globalnom nivou, gde cela oblast neinvazivnog prenatalnog testiranja još uvek "lebdi" između skrining i dijagnostičkih testova. Neinvazivo prenatalno testiranje zbog svoje visoke preciznosti pretenduje da postane dijagnostička metoda u vrlo skorom roku.

NIFTY test ima ubedljivo najnižu stopu lažno pozitivnih rezultata od svega 0,05% tako da smo nažalost vrlo sigurni kada dobijemo pozitivan nalaz da je on i zaista pozitivan.[sm=smiley13.gif]

Srdačan pozdrav od NIFTY tima![sm=smiley1.gif]




moja ciklama -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (14.11.2017 12:53:55)

Hvala na brzom ogovoru.

Dakle nije prihvaćen kako dijagnostička metoda!

Hvala




Jelenaelena -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (28.12.2017 22:07:29)

Radila sam Nifty test jer Dabl test su bile visoke vrednosti Papp-a 3,44Mom.
Juce su stigli rezultati,sve je u redu i dobicemo zdravu devojcicu [sm=duda.gif][sm=bravo.gif]
Sad napokon mogu da se smirim jer mi je svasta prolazilo kroz glavu dok sam cekala rezultate 💕🙄😊




dunja RR -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (28.12.2017 22:23:24)

Lepe vesti Jelena, sada uživaj u ostatku trunoće [sm=bravo.gif]




dddaca -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (29.12.2017 16:33:33)


IZVORNA PORUKA: NIFTY SRBIJA


To ne znači da NIFTY nije pouzdan, već samo da još uvek nije prihvaćen kao dijagnostička metoda, ne samo u Srbiji već na globalnom nivou, gde cela oblast neinvazivnog prenatalnog testiranja još uvek "lebdi" između skrining i dijagnostičkih testova.


Ovo mi nikako nece biti jasno. Invanzivne metode gde postoji rizik (i ako mali, ali postoji) su prihvacene i posle odredjenih godina skoro obavezne, a neinvazivne poput NIFTY nisu. Nadam se da ce se stvari vrlo brzo promeniti i da ce i NIFTY biti prihvacen i uz to ici na teret zdravstvenog osiguranja, jer zbog svoje cene nije svima pristupacan.




Maraj -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (28.1.2018 13:07:43)

Kija je cena Nifty plus testa i da li se cena razlikuje od laboratorije do laboratorije?




isidora88 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (28.1.2018 13:15:24)

Maraj razmisljas da radis nifty? Ne znam koliko je cena, javice se neko ko je radio. Znam da ima vise vrsta testova i da su od nekih 450e pa navise. Mnogi daju i na rate pa je to neka olaksica




MamaNecaVo -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (28.1.2018 13:23:10)

Ja sam radila jedan drugi test.Uzela sam premium paket.Oko 500e me je izasao na akciji za placanje u kesu.Tada je bio 690e taj paket.
Izbegla sam amnio sto mi je bio cilj.

Tek posle sam cula i za ovaj test.A cene se i ne razlikuju.Generalno cena je svuda manje vise ista, s tim sto mnogi daju popuste i olaksice.




gugutka -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (2.7.2018 20:25:45)

Poštovani, interesuje me ako možete da date objašnjenje, zašto je Nifty test u Srbiji prilično skuplji u odnosu na Nifty test u Sloveniji.
Slučajno sam naišla na sajt u Sloveniji, uporedila, i iznenadila se, s obzirom da bi po nekoj logici cene u Sloveniji trebale biti više, jer imaju i dosta veći standard.

Recimo Nifty plus je u Srbiji 650 eur, dok je u Sloveniji 590 eur, zatim Nifty twins je u Srbiji 590 eur, a Nifty twins u Sloveniji 390 eur.

Da li postoje razlike u analizama koje su obuhvaćene ili je po sredi nešto drugi?

Hvala unapred [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (2.7.2018 22:29:14)

Gugutka i tih 650e je u dinarskoj protivvrednosti ne znsm po kom kursu, ali u dinarima je 79 400 din




marketing RR -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (3.7.2018 16:35:11)

Odgovor iz kompanije Twistmed, koja je zastupnik Nifty-testa za Srbiju:

"Poštovana,

Cena NIFTY Plus testa u Srbiji je 650 EUR za jednoplodne trudnoće i 590 EUR za blizanačke trudnoće.

Ova cena uključuje najširi panel analiza dostupnih trenutno na svetu:

- trizomija 21, 18, 13, 9, 16, 22;
- aneuploidije polnih hromozoma;
- preko 60 mikrodelecija i mikroduplikacija;
- određivanje pola;
- incidentalni nalazi.

Razlike u cenama koje ste uočili pretraživanjem preko interneta se odnose na lokalna tržišta. Naime, u Sloveniji je poslovanje i celokupna procedura vezana za genetske testove drugačija - pa samim tim postoje i drugi finansijski uslovi.
U nekim drugim državama, uslovi su drugačiji.
Tako, na primer, NIFTY test u Makedoniji košta 700 EUR.

Primarni faktori koji na cenu testa utiču su: troškovi transporta i obrade uzorka, ali i lokalni uslovi pod kojima se posluje. U Srbiji za izvoz svakog uzorka krvi mora se obezbediti i dozvola za izvoz biološkog materijala, koja se dobija od Agencije za Biomedicinu, Ministarstva Zdravlja Republike Srbije. Ova dozvola se plaća.
U zemljama u okruženju ovakva dozvola ne postoji. Između ostalog i ovakva vrsta regulative utiče na krajnu cenu koja se iskazuje ka korisniku NIFTY usluga.

Kao prvi, najstariji i najveći test na svetu, NIFTY se uvek trudi da najkvalitetniju uslugu učini dostupnom po najnižoj mogućoj ceni, a da se u pitanje ne dovodi kvalitet usluge i krajnjeg rezultata koji dobiju pacijentkinja i lekar. Od prvog dana ovaj pristup je primenjen u Srbiji i uvek će biti linija vodilja poslovanja NIFTY tima.

Hvala Vam na interesovanju iskazanom za NIFTY test."



IZVORNA PORUKA: gugutka

Poštovani, interesuje me ako možete da date objašnjenje, zašto je Nifty test u Srbiji prilično skuplji u odnosu na Nifty test u Sloveniji.
Slučajno sam naišla na sajt u Sloveniji, uporedila, i iznenadila se, s obzirom da bi po nekoj logici cene u Sloveniji trebale biti više, jer imaju i dosta veći standard.

Recimo Nifty plus je u Srbiji 650 eur, dok je u Sloveniji 590 eur, zatim Nifty twins je u Srbiji 590 eur, a Nifty twins u Sloveniji 390 eur.

Da li postoje razlike u analizama koje su obuhvaćene ili je po sredi nešto drugi?

Hvala unapred [sm=smiley1.gif]





gugutka -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (4.7.2018 11:59:03)

Hvala puno na odgovoru!

Zanima me još i ovo pitanje, koje je neko već postavio:

IZVORNA PORUKA: Maraj

da li se cena razlikuje od laboratorije do laboratorije?





Maraj -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (4.7.2018 13:15:33)

Ne draga. Konzilijum radi i cena je u dinarima. Napisala sam ti gore u mom postu




dejana007 -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (13.7.2018 10:47:44)

Veliki pozdrav. Da se upisem na ovu temu. Po uz sam 7+3. Po preporuci lekara ( 38 godina i spontani ) ako sve bude ok za 5 nedelja trebam da uradim nifty test. U Nisu je oko 77.000 u privatnoj labaratoriji i moze na rate - sto mi odgovara. Drago mi je da je pouzdanost velika sto se tice rezultata testa i da cu izbeci amnioc.i moguci spontani.




dunja RR -> RE: NIFTY - test za bezbrižnu trudnoću (4.12.2018 16:07:00)

IZVORNA PORUKA: nata11

Kod mene je malo komplikovanija situacija. Ja u telu imam 2 ploda - 1 zdravu naprednu bebu i 1 bez sr. Ko mi garantuje da ce se rezultati odnositi na zdravu bebu. Jel bi se tu radilo kao za blizance ?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>