RE: Pregled dojki (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Anoniman -> RE: Pregled dojki (24.10.2012 9:53:21)

Nema potrebe za tim smajlijem, sve je ispalo dobro, tako da [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. 




Modessty -> RE: Pregled dojki (24.10.2012 9:58:34)

Ja nikad nisam išla na pregled dojki. I stalno odlažem to. Evo čak ni na redvnu kontrolu kod endokrinologa nisam otišla jer je D bio bolestan. Moraću da se udarim u glavu i da konačno uradim i to!




Snekile7 -> RE: čvor u dojci (13.3.2013 13:23:21)

Molim vas, ako moze neko sto pre da mi odgovori. Mama je bila na pregledu dojke, uz i pise izmedju ostalog, sledece:Tu mammae l.sin multiplices i jos lymphadenopathia axillae bil.
Predlog , mr pregled, bi rads dd4c ld 5.
Nativna de novoovalna senska 1,5cm
Hipohomogeni solidni tu  4cm - aksila
1,5cm - pad.lgl.
Odgovara primarnom tu sec. dep u okviru moguceg limfoma.
Moze li neko ovo da mi pojasni, nista ne razumem, lekari malo govore, na uz joj rekli da nije nista strasno a dr. na onkologiji rekao da uradi jos neke analize, pa mozda i operacija. Inace ona je ispod pazuha napipala malu kvrzicu, nema nikakve simptome, samo malo to napipala, bradavisce se nisu uvukle niti curi ista.




Maja1309 -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 8:20:40)

Drage moje molim vas dali netko od vas zna dali se UZV dojki može raditi u trudnoći?




Trcosava -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 8:36:59)

Može, radila ja - doduše sam početak trudnoće, ali ne vidim razlog zašto ne bi? To je samo UZ

Sumnjaš na nešto?




Anoniman -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 9:57:23)

ja sam zakazala jos pre 2,5 meseca.. sutra treba da ga radim! i meni malo frka jer sam nedavno otkrila da sam trudna.. cisto iz razloga ako nadje nesto, sta se u tom slucaju radi. [sm=zmeden.gif]
inace, mene boli desna povremeno na mestu gde sam imala mastitis dok sam dojila K. u vreme ovulacije me je baaaas bolela poslednjih meseci, prosto sam morala da stedim tu ruku. ginekolog me pregledala rukavicom, kaze ja nista sumnjivo tu ne vidim, a ja kada se opipavam mogu da napipam kvrzicu velicine graska. [sm=zmeden.gif] sve do kraja dojenje (preko 13 meseci) kad god nadje mleko, tu bude tvrdo, kao da je postojalo neko zapusenje.
a kada sam zakazivala kod ove dr ultravuk, pitah je bas sta cu ako u medjuvremenu ostanem trudna.. ona mi rece dodjite slobodno, nista ne smeta ultrazvuk, a zena je nazdravija kada je trudna..




Trcosava -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 10:06:38)

MAcak, meni su kad mi je dete imalo oko godinu dana našli nešto u dojci, nikad mi na kraju nisu rekli šta, verovatno neki manji ostatak mleka (iako sam dojila samo nekih mesec i po). Radili su punkciju nakon koje sam išla na pola godine na preglede. Sad kad sam ostala trudna je pao i UZ (kontrolni) i ona nađe kao neke ciste na obe dojke. Inače me je dojka na kojoj je bilo to mene užasno bolela kad trebam da dobijem, do te mere da nisam mogla da spavam na stranu, brus sa žicim je bio ubistvo, druga me uopšte nije bolela nikad. Čak ni pred menstruaijcu. Ja se ne opterećujem time, mislim cista nije ništa strašno, plus verujem da možda i nisu ciste već da su dojke promenjene zbog trudnoće (tad sam jedva izdražala pregled UZ jer su me bolele) - pregled mi zakazan tek za 2 godine.




Sanja90 -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 10:07:16)

Macaki vrlo je verovatno da je doslo da zacepljenja kanalica,sobzirom da si rekla da si imala mastitis,taj deo si trebala da masiras svaki put kad ti nadodje mleko da otpusis taj kanalic,a i poznato je da dojenje sprecava nastanak raka dojke,tako da mislim da nemas potrebe za brigu.




Anoniman -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 13:25:55)

masirala sam sanja, ali to jednostavno nije moglo da pomogne da se to razbije.
trco, javicu se sutra kad dodjem sa pregleda.. meni samo frka sto sam sad trudna, ako bude neophodna neka intervencija..
inace, mama mi operisala dojku pre 4 godine, neke mikrokalcifikacije su bile, rekli su da je to predkancerozno stanje i da mora da se operise jer bi od toga akd tad nastao tumor. [sm=smiley13.gif]
moram i to sve da kazem sutra pa kako bude!




Sanja90 -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 13:29:42)

Macaki javi obavezno sta si uradila sutra,mada ja mislim da nije nista ozbiljno.




Anoniman -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 13:53:41)

nadam se draga, javicu se..




Anoniman -> RE: čvor u dojci (4.4.2013 14:10:54)

kako sad odjednom pise da se ova tema zove cvor u dojci, a zvala se pregled dojki? [sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: čvor u dojci (5.4.2013 12:15:16)

bila sam jutros na pregledu. kaze dr da je sve ok, kaze nema nista ovde, brisi kuci! [sm=bravo.gif]
evo sta je napisala: obe dojke fibrograndularne gradje, susp Tu promene se ne diferenciraju. obe axile slobodne. BIRADS DD1 LD1




Sanja90 -> RE: čvor u dojci (5.4.2013 13:04:46)

Macaki a sta sam ti ja rekla,jel vidis da nema razloga za brigu,sto volim kad sam u pravu[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: čvor u dojci (5.4.2013 14:06:41)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




dijana1* -> RE: Pregled dojki (5.4.2013 16:04:21)


IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja nikad nisam išla na pregled dojki. I stalno odlažem to. Evo čak ni na redvnu kontrolu kod endokrinologa nisam otišla jer je D bio bolestan. Moraću da se udarim u glavu i da konačno uradim i to!


Sramota me da kazem ali ni ja nikada nisam isla na pregled dojki. Trebala bih i to pregledati pogoto sto sada radim na drugoj bebici.




Figaro88 -> RE: Pregled dojki (30.4.2013 17:58:54)

Ja danas bila na uz-u,konacno.Srecom,ona kvrzica je cista[sm=smiley1.gif]Kontrola za cetiri meseca.Jedino me zbunilo to sto je rekao da limfni cvorovi reaguju[sm=zmeden.gif]Imala sam sto pitanja i to sam nekako zaboravila[sm=hudicek1.gif]Pitala sam da li ce biti neki problem u trudnoci,kaze ne,tada sam zasticena nekim hormonima,i dok dojim....




Snelle -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 12:58:04)

Može li neko da mi kaže šta znači "U aksilama dojki reaktivne lgl 20mm "? Ili nešto slično...Mama mi je javila telefonom jako se brine da nešto nije u redu [sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 13:01:53)

Snelle, ne znam.. jesi li probala da kucaš u google?




Snelle -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 13:05:04)

Jesam, ne nalazim ništa zabrinjavajuće, ali su je uputili na njenog lekara što do sada nije bio slučaj [sm=smiley13.gif]




Anoniman -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 13:26:25)

snelle, to znaci da su limfne zlezde reaktivne.
bar ja tako mislim. [sm=zmeden.gif]




Snelle -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 14:20:00)

Hvala macaki! Videćemo šta je u pitanju....




Anoniman -> RE: Pregled dojki (26.6.2013 14:28:41)

javi nam se snelle. nadam se da ce sve biti ok.. [sm=smiley31.gif]




Anoniman -> RE: Pregled dojki (8.7.2013 1:52:30)

snelle, sta su rekli mami?




Snelle -> RE: Pregled dojki (8.7.2013 8:30:45)

Sve je u redu! Hvala što brineš [sm=smiley31.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>