Pubertet (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


choopa choops -> Pubertet (14.7.2017 16:40:29)

Kada su vaša djeca ušla u pubertet?

Ima vec neko vrijeme da L (8g i 10mj) često bude nervozna bez razloga, ja sam mislila da su takva sva današnja djeca, ali prije par dana sam vidjela da je pocela da se znoji ispod pazuha, a danas me pitala da li je normalno da su joj pocele rast dlake dolje. Ja pogledam i zaista su malo vece nego sto su bile. Onda pogledam ispod pazuha isto izgleda da pocinju. Nemam pojma da li umisljam ili je to stvarno. Isto se desilo da u joj izasle recimo dvije bubuljice. Slabo mi je od same pomisli da je to to i sve se nekako nadam da je ovo slucajnost i da se nece "prosiriti" [sm=smiley19.gif]




emicaa -> RE: Pubertet (14.7.2017 16:52:47)

Choopo ja sam mislila da se u pubertet ulazi sa 12-13 godina.Mozda sad i to krece ranije ili je neki rani pubertet 🙄




choopa choops -> RE: Pubertet (14.7.2017 16:57:41)

Ja sam gledala u temi što je Lesica stvaila, kao rani pubertet se racuna prije 8 godine. Ja sam isto mislila da je kasnije. Nemam pojma. Znam jos bar jednu djevojcicu iz njenog okruzenja koja ima iste karakteristike i isto godina, pa me interesuju iskustva ovdje.




eca89 -> RE: Pubertet (14.7.2017 16:59:52)

Choopo njoj ce sad 9god., mislim da to nije rani pubertet, da to polako pocinje, promjene na tijelu, sta znam.




choopa choops -> RE: Pubertet (14.7.2017 19:26:03)

Pokusavam da se sjetim kad je meni to pocelo, ali nema sanse. Ja se ne sjecam ni kad sam prvi put dobila, cini mi se oko 13 godine...




veselicaa -> RE: Pubertet (14.7.2017 19:44:32)

Mojoj A krenulo to sa rastom dlaka sa deset i po godina,bas pre neki dan sam joj kupila prvi topic.Moja A sada u septembru puni 12 godina,znoji se samo na folkloru ovako ne.Izadje joj i poneka bubuljica,ali retko.




krin 40 -> RE: Pubertet (14.7.2017 20:15:51)

S je već u sedmom dobio prve dlake a N je sad napunila 11 a vešticu ima od prošlog leta.Nije još ono na mesec dana ali je dobija.To mi je baš rano ali šta je-tu je.Inače je zrela i visoka i ne izgleda kao da ima te godine.To valjda ide jedno sa drugim😐




dddaca -> RE: Pubertet (14.7.2017 20:16:48)

Sad sve krece ranije. Hrana i meso koje jedemo je puno hormona, a to mora da se odrazi i na raniji pubertet




choopa choops -> RE: Pubertet (14.7.2017 22:41:43)

Krin misliš da menstruacija i maljavost ide jedno s drugim? Ili ne mora da znači? Kazem ja se uopste ne sjecam kako je meni bilo, ali nekako mi se cini da je ona u svemu povukla na muzevu stranu. I da visoka j i ona za sada, izduzila se prilicno. [sm=zmeden.gif]




veselicaa -> RE: Pubertet (15.7.2017 0:33:41)

Choopo moja ima malje,ali nadam se da nece uskoro dobiti.I ja sam mislila da je povezano ali evo vec godinu dana ih ima.




krin 40 -> RE: Pubertet (15.7.2017 8:00:34)

Pa zavisi od deteta do deteta.Kod nje je bilo povezano..i da..grudi joj rastu..ja bila ko daska i u osmom a ona tek u peti kreće




veselicaa -> RE: Pubertet (15.7.2017 12:11:44)

Krin i ja sam bila kao daska[sm=smiley36.gif] tek u sedmom sam pocela da nosim topiice.Meni bi bilo bas zao da sad dobije,ja sam tek na zimskom raspustu sedmog razreda,volela bih i ona tada.Secam se jedne svoje drugarice,u cetvrtom je dobila prvu menstruaciju,to je bas rano.




degu -> RE: Pubertet (15.7.2017 13:58:02)

Choopo meni su dlake i grudi pocele rasti sa 9 godina, sa 11 sam dobila prvu menstruaciju. Sa 12 sam vec imala velike grudi, ne znam kad sam pocela sa histerijom [sm=smiley36.gif] al rrajalo je do 17 godine [sm=smiley36.gif] ako pitas mm, nije ni prestajalo :D




krin 40 -> RE: Pubertet (11.8.2017 10:36:09)

Veselice sve se pomerilo.Većina drugarica joj je dobila.Strasno je to rano




goksipetrovic -> RE: Pubertet (1.2.2018 14:22:41)

Natasa Vlahovic je osoba kod koje ne treba ici...doticna je fizijatar na Institutu za majku i dete i napamet ukljucuje strudje dece, na izvestajim na napise koje struje su u pitanju, moja cerka je imala ogromnih problema posle tih terapija strujom, koje su vrlo neadekvatne a u pitanju su interferentne struje.posle 7 terapija nije mogla da ustane 5 dana iz kreveta, a kada joj je pozlilo na Institutu za majku i dete njena koleginica Biljana Vucetic nas nije smestila u bolnicu nego poslala nas je kuci...dete se oporavlja ali oporavak nije brz....prema tome ne ici kod dr. fizijatra Natase Vlahovic, jer nije dovoljno strucna...a otisli smo za lecenje zatvora kod cerke koja je u pubertetu...a ona nas je ubacila u neke oglede posto joj je sestra stalno nesto gledala u cerku i zapisivala...nije nas nista pitala kako deluju struje...uzas.....ljudi pazite se Natase Vlahovic.




goksipetrovic -> RE: Pubertet (1.2.2018 14:31:34)

radi se o dr. Natasi Vlahovic fizijatru sa Instituta za majku i dete, zapamtite ovo ime i ne idite kod nje jer zatvor leci strujama




Peace* -> RE: Pubertet (1.2.2018 14:43:06)

Dr XY mi se ne dopada!




goksipetrovic -> RE: Pubertet (1.2.2018 14:46:38)

a cuvaj te se i njene sestre rodjake dr. Gordane Kovacevic Vlahovic neurolog koja radi na Instittu za majku i dete, jer kada dr. Natasa Vlahovic fizijatar pograsi, onda vas salje na privatni pregled kod dr. Gordane Kovacevic Vlahovic u Medigroup.




emicaa -> RE: Pubertet (1.2.2018 16:33:47)

Goksipetrovic prebacila sam tvoje postove u odgovarajucu temu KLIK




Anck Su Nmaun -> RE: Pubertet (4.8.2019 10:02:20)

E pa stigosmo i mi u ovu temu.
T se požalila da je bole grudi kad pipne, primetila sam da su počele da rastu. I ja sam mislila da to počinje tamo sa 12 god npr.
Mada i bubuljice su počele pomalo.
Inače ima 9god. 3 mes.
Ispitivala me je kad će početi da nosi grudnjak [sm=smiley1.gif] jer videla je neke drugarice sa plivanja da već nose (mada su one starije malo).
Baš mi nešto brzo stigao pubertet.




MimaKos -> RE: Pubertet (4.8.2019 15:10:29)

Danasnja deca ranije ulaze u pubertet od nas, a zene u menopauzu, bas sam skoro emisiju o tome gledala







Duškić -> RE: Pubertet (5.8.2019 6:48:28)

Bas rano , anck, imaju one majce sad za njih.
Danasnje generacije ranije ulaze u pubertet.




MimaKos -> RE: Pubertet (5.8.2019 8:10:35)

Qi ne mora brus, ja sam sestricknama mm kupovala kao one postavljene spotrske top majice





veselicaa -> RE: Pubertet (12.12.2019 10:12:04)


IZVORNA PORUKA:  mardzy
Ponekad pomislim da je moj deset__ogodisnjak u pubertetu, mada mi pedijatar kaze da da je jos rano ali da pocinju pripreme. Kaze i da kod decaka pubertet pocinje kasnije. Sta vi mislite? Ja bas nisam sigurna da nije vec uveliko nastupio 🤔🤔







mama Jo -> RE: Pubertet (12.12.2019 13:45:20)

Pa vrlo moguce da je u pred-pubertetu. Ne bih ja to delila na decake/devojcice... sve je individualno




Stranica: [1]