RE: Skolski pribor (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


flamingos -> RE: Skolski pribor (25.7.2021 20:18:55)

Tiziana,upravo tako.Njima je leva ruka što i nama desna.Tako da,što kažeš,kupiš šta nađeš i to je to.Ali dobro,deca se razlikuju.





Queen Lady -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 11:57:49)

I mi krecemo u I od septembra, jos nisam svesna... Krecemo u akciju trazenja ranca. Da li ste nosili nesto prvog septembra? I da li taj dan deca ostaju ceo dan u skoli ili je samo upoznavanje?




flamingos -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 14:20:42)



IZVORNA PORUKA: Queen Lady

I mi krecemo u I od septembra, jos nisam svesna... Krecemo u akciju trazenja ranca. Da li ste nosili nesto prvog septembra? I da li taj dan deca ostaju ceo dan u skoli ili je samo upoznavanje?
Javiće vam.Verovatno idete samo ovako,na upoznavanje.Još i ova situacija...Ko zna kako će da bude.Kad nama prođoše četiri godine...🙄





Tiziana -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 15:19:38)


Cele nedelje ce oni ici nesto na sat vremena u skolu i uglavnom nista posebno ne rade te prve nedelje. Videcemo na sta ce da lici ova skolska godina! 

IZVORNA PORUKA: Queen Lady

I mi krecemo u I od septembra, jos nisam svesna... Krecemo u akciju trazenja ranca. Da li ste nosili nesto prvog septembra? I da li taj dan deca ostaju ceo dan u skoli ili je samo upoznavanje?






dddaca -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 16:06:59)

Ali deca koja idu u boravak, ne mogu na sat vremena. Kako ce roditelji koji rade?




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 16:08:49)

Tad se dddaco igraju. Pa te prve do druge nedelje je upoznavanje. 





bubulence -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 16:25:07)

Zavisi od skole. Kod nas se prvi dan ide na jedan cas,drugi dan dva, treci redovno...





Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 16:29:39)

Bubi, mislila sam najvise na borovak. Ko ide u boravak, samo prelazi u drugu prostoriju. Ostala deca idu kuci.





dunja RR -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 17:55:21)

Mame,

Jel imamo negde spisak, šta je sve okvirno potrebno za prvi razred?
Znam da će nam reći na početku, u školi,ali mi brat traži da mu sada pošaljem spisak, jer on hoće sada da odvoji u firmi kod sebe (drže školski pribor), sve što mi najverovatnije treba, pa će lako dodati kasnije ako eventulano još nešto učiteljica traži.

Šta nam treba za muzičko, likovno?
Sveske koliko, koje?
Lenjiri, bilo koji?
Jle treba obična grafitna, ili treba i 0,5?
Bojice, Flomasteri, vodene, tempere, penkalo, hemis+jska crvena ...




IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 19:49:24)

Suzi, za likovno onaj mali blok i drvene bojice. Za muzicko nista. Hemijske nikakve, olovke normalne, lenjiri bilo kakvi. Sveske sve velike (osim muzickog) , a neke i ukoricene. Sveska iz srpskog u široke-uske linije.
Inace, to sve zavisi od skole i uciteljice. Za sveske ce sigurno trebati velike, ali mozda ce vasa učiteljica traziti ukoricene.




Tiziana -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 20:14:33)


Dunja, nista ne kupuj dok vam uciteljica ne kaze!!! Svaka ima sistem svoj. Kod sina su bile sve velike sveske, kod cerke sve male. Kod sina nije bila sveska na siroke i tanke linije, kod cerke jeste, ista skola, razlicite uciteljice. Jedan nosio blok br 4,drugi blok br 5. Dakle sacekajte da vidite sta uciteljica preferira. Ono sto sigurno nece dozvoliti u prvom razredu su minerice. 


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame,

Jel imamo negde spisak, šta je sve okvirno potrebno za prvi razred?
Znam da će nam reći na početku, u školi,ali mi brat traži da mu sada pošaljem spisak, jer on hoće sada da odvoji u firmi kod sebe (drže školski pribor), sve što mi najverovatnije treba, pa će lako dodati kasnije ako eventulano još nešto učiteljica traži.

Šta nam treba za muzičko, likovno?
Sveske koliko, koje?
Lenjiri, bilo koji?
Jle treba obična grafitna, ili treba i 0,5?
Bojice, Flomasteri, vodene, tempere, penkalo, hemis+jska crvena ...






dunja RR -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 20:29:07)

Ok, reći ću onda tako bratu, da sačeka. On želi da sada odvoji, pa kaže ako ostane nešto, koristiće S kasnije. Ali možda je bolje onda da sačekam učiteljicu.
Hvala vam!




bubulence -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 20:50:24)

Mi smo sada za prvacica uzeli 5 obicnih grafitnih olovaka (ne preporucuju patent olovke za prvake), gumicu, jedan običan lenjir (sada ima onih savitljivih sto se ne lome), zarezac,drvene boje, flomastere, kolaz papir, makaze, lepak u stiku i zeleni oho lepak (kod nas samo njega dozvoljavaju jer nema miris), peratonicu, blok br 5. Sutra cu uzeti vodene i tempere jer nije bilo ovih koje sam htela.  Sveske tek kada krenu i kada dobijemo spisak jer je to kod svake uciteljice drugacije. Za ovo sve znam da ce joj trebati 





vonavoj -> RE: Skolski pribor (17.8.2021 22:52:51)

Bravo bubi,tako smo i mi uzeli..tj.jednu pernicu koja jma i flomastere i bojice i olovke...moja starija je prvo blok 5 koristila,sad 4...kraci casovi..a velike sveske npr nisu nikad..tj.uciteljica nikad nije potencirala,ko za koje ima..bitno da imaju svesku.





Queen Lady -> RE: Skolski pribor (18.8.2021 8:38:58)

Kakve ste ranceve kupovale deci? Ja sam nasla neki sa ojacanjem na ledjima. Nego su mi nekako svi glomazni i veliki...




IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (18.8.2021 8:48:25)


IZVORNA PORUKA: Queen Lady

Kakve ste ranceve kupovale deci? Ja sam nasla neki sa ojacanjem na ledjima. Nego su mi nekako svi glomazni i veliki...

Ovde smo pisali o rancevima
Klik




dddaca -> RE: Skolski pribor (18.8.2021 8:48:56)

Bas tako Queem, svi su glomazni. Sto je najgore, nije niki izbor. Ovo sto sam gledala, ne deluje mi bas lako. Mozda ima ok 1 kg otprilike, ali kad se dodaju knjige, pa pernica, pa voda. U startu ima da izadje na skoro 2 kg. A ovi sto su lagani, cini mi se da ce za dva meseca da se pocepaju. Ne videh nigde uzivo ovaj o kom je Dunja pisala. Tako nesto mi se svidja, ali opet bih volela da vidim, podignem, pre nego sto kupim




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (18.8.2021 14:57:30)


IZVORNA PORUKA: Tiziana


Dunja, nista ne kupuj dok vam uciteljica ne kaze!!! Svaka ima sistem svoj. Kod sina su bile sve velike sveske, kod cerke sve male. Kod sina nije bila sveska na siroke i tanke linije, kod cerke jeste, ista skola, razlicite uciteljice. Jedan nosio blok br 4,drugi blok br 5. Dakle sacekajte da vidite sta uciteljica preferira. Ono sto sigurno nece dozvoliti u prvom razredu su minerice. 


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame,

Jel imamo negde spisak, šta je sve okvirno potrebno za prvi razred?
Znam da će nam reći na početku, u školi,ali mi brat traži da mu sada pošaljem spisak, jer on hoće sada da odvoji u firmi kod sebe (drže školski pribor), sve što mi najverovatnije treba, pa će lako dodati kasnije ako eventulano još nešto učiteljica traži.

Šta nam treba za muzičko, likovno?
Sveske koliko, koje?
Lenjiri, bilo koji?
Jle treba obična grafitna, ili treba i 0,5?
Bojice, Flomasteri, vodene, tempere, penkalo, hemis+jska crvena ...






Slažem se sa Tizi. Svaka uciteljica ima svoj sistem sto se tice svezaka najvise




dunja RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 14:52:19)

Super, hvala ti, samo da proverim, da li treba šestar u prvom i digitron, verovatne ne, ali da pitam, kada to ide?

IZVORNA PORUKA: bubulence

Mi smo sada za prvacica uzeli 5 obicnih grafitnih olovaka (ne preporucuju patent olovke za prvake), gumicu, jedan običan lenjir (sada ima onih savitljivih sto se ne lome), zarezac,drvene boje, flomastere, kolaz papir, makaze, lepak u stiku i zeleni oho lepak (kod nas samo njega dozvoljavaju jer nema miris), peratonicu, blok br 5. Sutra cu uzeti vodene i tempere jer nije bilo ovih koje sam htela.  Sveske tek kada krenu i kada dobijemo spisak jer je to kod svake uciteljice drugacije. Za ovo sve znam da ce joj trebati 







dunja RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 14:53:49)

Voštane bojice?
Da li da obične bojice i flomastere, vodene bojice uzmem jedno pakovanje, ili više?




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 15:24:52)

Mi nismo kupovali voštane bojice. Drvene bojice i flomastere da. Jedno pakovanje vodenih bojica. Iskreno slabo su imali likovno.






dunja RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 15:26:31)

Ok, tnx, a šestar i digitron jel to kasnije treba?




bubulence -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 15:27:56)

Sestar i digitron ne, umesto vostanih smo uzimali neke uljane, izgledaju isto kao vostane ali su mnogo bolje . 





Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 15:50:25)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ok, tnx, a šestar i digitron jel to kasnije treba?



Šestar i digitron ne. Šestar ide kasnije, a digitron nismo ni u kasnijim razredima koristili. 




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 15:50:57)

Suzi, od petog cu ti reci🤣





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>