RE: Skolski pribor (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


dunja RR -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 16:01:58)

Hvala vam [sm=smiley31.gif]




Tiziana -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 17:19:45)


Dunja, sestar tek od treceg, a digitron nikada 🙂 Sve mora pesaka da se racuna. 
Bojice, flomasteri, vostane, tempere, to opet sve zavisi od uciteljice. Imacete vremena sve da kupite u toku prve nedelje. 



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Super, hvala ti, samo da proverim, da li treba šestar u prvom i digitron, verovatne ne, ali da pitam, kada to ide?

IZVORNA PORUKA: bubulence

Mi smo sada za prvacica uzeli 5 obicnih grafitnih olovaka (ne preporucuju patent olovke za prvake), gumicu, jedan običan lenjir (sada ima onih savitljivih sto se ne lome), zarezac,drvene boje, flomastere, kolaz papir, makaze, lepak u stiku i zeleni oho lepak (kod nas samo njega dozvoljavaju jer nema miris), peratonicu, blok br 5. Sutra cu uzeti vodene i tempere jer nije bilo ovih koje sam htela.  Sveske tek kada krenu i kada dobijemo spisak jer je to kod svake uciteljice drugacije. Za ovo sve znam da ce joj trebati 










bubulence -> RE: Skolski pribor (19.8.2021 20:44:59)

Slazem se sa Tizi, ne mora odmah sve da se kupi. Ali ja volim na vreme da kupujem, svakako po ceo dan nesto crtaju  i bojaju pa sve iskoristimo. 





IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (20.8.2021 21:32:41)

U prvom razredu ne verujem da ce raditi temperama. Za digitron trebalo je u sedmom za fiziku 😁




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (21.8.2021 12:25:53)

Tempere svakako nece da koriste u prvom.
Svakako i ako kupis nesto sad, stalno ces dokupovati. [sm=smiley36.gif]
Ivana, znaci digitron za fiziku.




bubulence -> RE: Skolski pribor (22.8.2021 10:08:56)

Nasi su koristili tempere od pocetka. Sa njima najcesce rade





Didy -> RE: Skolski pribor (22.8.2021 17:26:12)

I naši su tempere od početka koristili.

Gledaj samo da sveske budu kvalitetne, da se ne savijaju i da se ne prave uši, kao i grafitna olovke, to ti je najvažnije.




Queen Lady -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 7:43:13)

Koje ste cetikce kupovali za likovno?




milicicak -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 8:40:15)



IZVORNA PORUKA: Queen Lady

Koje ste cetikce kupovali za likovno?



Postoje četkice za tempere i četkice za vodene boje, razlikuju se po obliku. Mi imamo obe vrste, no name marke, pa ih koristi u zavisnosti kojom tehnikom rade.

IZVORNA PORUKA: Didy

Gledaj samo da sveske budu kvalitetne, da se ne savijaju i da se ne prave uši, kao i grafitna olovke, to ti je najvažnije.


Potpisujem. Kvalitetne sveske i grafitne olovke su najbitnije. Sve ostalo je bitno samo da ima, ionako ćeš dokupljivati sav pribor bar još dva puta u toku godine 😁




Queen Lady -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 8:48:18)


IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: Queen Lady

Koje ste cetikce kupovali za likovno?



Postoje četkice za tempere i četkice za vodene boje, razlikuju se po obliku. Mi imamo obe vrste, no name marke, pa ih koristi u zavisnosti kojom tehnikom rade.

IZVORNA PORUKA: Didy

Gledaj samo da sveske budu kvalitetne, da se ne savijaju i da se ne prave uši, kao i grafitna olovke, to ti je najvažnije.


Potpisujem. Kvalitetne sveske i grafitne olovke su najbitnije. Sve ostalo je bitno samo da ima, ionako ćeš dokupljivati sav pribor bar još dva puta u toku godine 😁


Kako da znam koje su sveske kvalitene? Neka preporuka.

Bojice i flomastere sam uzela Bic-ove za pocetak, olovku sam planirala Staedler da mu kupim. Nego reko, mozda ima i cetkica neka kvalitetnija, koje god smo uzimali za kuci, ubrzo su bile za bacanje [sm=smiley29.gif]




Queen Lady -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 8:51:09)

I koje ste vodene koristili?




milicicak -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 8:57:14)



IZVORNA PORUKA: Queen Lady

I koje ste vodene koristili?



Šta nađem u knjižari. Olovke bar 3 za početak, to najčešće gube/zaboravljaju/zature




IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 9:10:14)

I gumice gube, zaboravljaju...

Vodene i cetkice isto sta nadjemo u knjizari. Sveske nek budu sa vise listova, deblje, a i naslovna strana sveske da bude deblja, ne onako tanka kao obican list papira. 




Queen Lady -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 9:13:38)

Hvala na savetima. Za predskolsko nisam gledala na kvalitet, sad bih ipak nesto kvalitetnije da mu uzmem.




Tiziana -> RE: Skolski pribor (27.8.2021 10:14:04)

Skolski pribor je potrosna roba. Ja sam u pocetku sve kupovala kvalitetno i dobro, ali kad sam shvatila da oni na dnevnom nivou gube olovke, gumice, rezace, bojice, odustala sam od toga i sad kupim jeftinije. Sveske kupujemo u Sumadiji na putu do skole. Ne pravimo veliku dramu oko toga, sami izaberu. Jedino sto ne dam su ukoricene sveske, jer su teske. 





smoli -> RE: Skolski pribor (30.8.2021 9:42:31)

Kupila sam pune pernice u Rodi, mislim da je proizvodjac Spirit.





dddaca -> RE: Skolski pribor (1.9.2021 17:43:52)

Mislim da nije prava tema, ali da pitam ovde.
Kakvu flasicu detetu kupiti za skolu? Plastika nije bas najzdravije resenje, a pretpostavljam ni aluminijumske. Staklene su najzdrvija opcija, ali tu postoji rizik od lomljenja.




Ivanka 75 -> RE: Skolski pribor (1.9.2021 22:24:45)

Ja imam nekoliko Tupperware flasica pa ih vrtimo u krug. 330ml i 500ml,,ona uzme onu koja je oprana, sad se vec i navikla.




dunja RR -> RE: Skolski pribor (1.9.2021 22:37:56)

Mi smo kompletan školski pribor dobili od mog brata, sve je uglavnom Mapedovo, pernica je savršena, sveske, i ostalo.
Prekjuče je stigao veliki paket iz bratove firme, komšinica preuzela jer smo bili na putu, pa mi juče kad se vrnusmo otvorili, i pored pribora u paketu 2 Mapedove velike flašice za vodu, jedna za dečaka i jedna za devojčicu, ja sam oduševljena koliko su lepe i kvalitetne.
Zaosta sve što smo dobili od Mapeda je odlično.

IZVORNA PORUKA: dddaca

Mislim da nije prava tema, ali da pitam ovde.
Kakvu flasicu detetu kupiti za skolu? Plastika nije bas najzdravije resenje, a pretpostavljam ni aluminijumske. Staklene su najzdrvija opcija, ali tu postoji rizik od lomljenja.





dunja RR -> RE: Skolski pribor (1.9.2021 22:44:30)

E da, naša učiteljica insistira na sveskama na margine, za srpski, matematiku i svet oko nas, a brat u firmi nije imao margine (osim u svesci sa običnim linijama, a ta nam ne treba), pa sam danas našla sveske na margine u Bigzovoj knjižari na Lionu, po 2 uzeh, jer ih je bilo baš malo.






IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (2.9.2021 7:05:25)

Suzi, mogla si da iscrtas margine [sm=smiley36.gif]
Nasa nije na tome insistirala.




dddaca -> RE: Skolski pribor (2.9.2021 7:44:21)

i pored pribora u paketu 2 Mapedove velike flašice za vodu, jedna za dečaka i jedna za devojčicu, ja sam oduševljena koliko su lepe i kvalitetne.


Sad sam opet gledala na sajtu, voda tece samo kad se pritisnu sto mi je ok. Ali mi je cena malo visa.




dunja RR -> RE: Skolski pribor (2.9.2021 9:13:22)

Iv, jedna mama na roditeljskom pitala da li moze da iscrta a učitekjica rece moooze Ali bolje kupite i rekla nam knjizaru gde ima jer i nasa ucitekjica ima prvaka cija uciteljica trazi margine 🤣 bas je delovalo kao da insiatira da kupimo.
IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Suzi, mogla si da iscrtas margine [sm=smiley36.gif]
Nasa nije na tome insistirala.






vonavoj -> RE: Skolski pribor (2.9.2021 9:39:42)

Vec mi se ne svidja uciteljica..sta ima da zahteva,sveska je sveska...i ono kad traze velike sveske..ljudi nemaju ni za obicne,a ne za velike...ma daj..isto se pise u svakoj. Pri tom je teze nauciti dete da pise u svesci bez margina,lakse je tako🤑

Nasa kaze kakve mozete,kupiti,bitno da dete ima svesku.




ivaMark -> RE: Skolski pribor (2.9.2021 9:50:01)

Mi dobijemo spisak na kraju skolske godine za sledecu sta je potrebno, ima i na internet strani skole, tako da nema razmisljanja oko toga. Meni je problem da nadjem dobar rezac...imamo za kuci one obicne metalne a za skolu im treba sa kutijicom, po tri ih promenim za godinu..i to korona godinu...kad ne idu vise nego sto idu u skolu.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>