Skolski pribor (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Od đačića do đaka



Poruka


Anck Su Nmaun -> Skolski pribor (30.10.2017 13:49:42)

Sve smo uzeli naravno na pocetku godine, znaci pocetak Septembra.
Bojice smo vec druge promenili, olovke evo danas kupila nove.
Peronica vec unistena.
Koliko cesto kupujete i sta kupujete da duze traje?
Ja sam nova u ovome pa...mozda je to i ok [sm=jezicek.gif]

Za likovno sto je odnela ne znam u kakvom je stanju jer to ostaje u skoli.




IvanaSK RR -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 13:54:53)

Ovaj moj glodje olovke i bojice. Poceli smo da ih rezemo sa obe strane. Gumice mu secem na pola, jer gubi.
Sta god da kupim svejedno je. Ne gledam vise kvalitet.




veselicaa -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 13:58:55)

Kupujemo svake nedelje nesto,ja stvarno ne znam kako potrose po 3 olovke za nedelju dana.Gumice gube,isprljaju se i to se nonstop kupuje.Uglavnom kupujem kvalitetno i skuplje.




choopa choops -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 14:57:59)

Ja mojima obično bojice uzmeme Stedler il iMaped, jer su mekane i fino se boji sa njima, a narocito Stedler se ne lome dok se oštre. Flomastere Giotto, jer su jeftini (1E) a dobri. Oštrila istpo Stedler ili Maped i olovke obavezno Stedler. Gumice kako koje, njih gube konstantno, a imamo dosta onih iz Dip&sticks pa njih isto koriste. Ostatak pribora im stoji u školi. E da, ljepila troše do besvjesti, naročito L koja stalno nešto lijepi po kući i igra se. Jednom sam joj rekla ako tako nastavi, ja joj kupovat neću, pa neka ona objašnjava učiteljici zašto nema.
Sve u svemu rupa bez dna [sm=smiley36.gif]

Edit: Zaboravila sam da napišem...U početu sam im uzimala neke sveske onako da budu debele, a sada samo gledam da je kvalitetan papir, i da budu što tanje, zbog težine torbe [sm=smiley1.gif] Sveska po sveska, bar malo da olakšamo...




Anck Su Nmaun -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 14:58:58)

Za prvi razred sam naravno uzela peronicu (pernicu, peratonicu kako hocete [sm=jezicek.gif]) onu na rasklapanje, gde se svaka olovka i bojica bode.
Ona je vec pola tih trakica iskidala, sad joj uzmem lepo onu praznu gde su sve onako zajedno valjda me shvatate i trajace. Ove mi se ne isplate svako malo da uzimam [sm=zmeden.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 15:00:33)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

a imamo dosta onih iz Dip&sticks pa njih isto koriste.

E daa...ovo su skupljale jos odavno imaju punu kutijicu [sm=jezicek.gif] dobro nam dosle !




isidora88 -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 21:14:23)

Mi smo 3 pakovanja bojica promenili i evo opet mogu da kupujem novo, plava i crvena se najbrze istrose jer ih cesto koristi. Olovaka imamo 10-ak i nema potrebe za novim za sada, gumice smo vec 5,6 kupili jer mu se isprljaju, puknu i slicno.
Iz srpskog i matematike sam vec spremila nove sveske, ostalo je po nekih 10 strana u svakoj, a inace sam kupovala bas debele sveske i kontala da ce mu trajati cwlo polugodiste, medjjtim jako puno crtaju, i lepe neke papirice na kojima vezbaju tako da se brzo trosi.




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (30.10.2017 21:32:38)

Kod nas je sve ostalo isto. Nista nisam kupovala. Osim sad sveske iz srpskog jer je potrosila.




Anck Su Nmaun -> RE: Skolski pribor (31.10.2017 8:55:16)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Mi smo 3 pakovanja bojica promenili

Hah znaci nismo jedini sto jedemo bojice. Jooj kad joj vidim pikavce crvenu boju , zutu i plavu za glavu se uhvatim. Al sto rece uciteljica oni sad ostre dok ne pozelene.
Ja juce bila nesto u Univerzal pa joj kupila par nekih interesantnih olovaka, nek ima.

A sveske, vi bas puno radite u sveskama. Ja sam pitala u kojim ce se puno raditi kupila sa debelim koricama da ne kupujem svako malo. A i dosta rade u radnim listovima.




Peace* -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 9:24:03)

Kupila sam im pernice za počeak školske godine i ništa od tada nisa dokupljivala. [sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 9:31:04)

Bog'me u njihovim skolama se baa rasi uci kad posle dva meseca skole nove aveske nove boje...
Svaka cast 😁
Ja bih vam preporucila Maped bojice, to su tako postojane i lepe boje, ima neko kao vece pakovanje u kojem ima cak nekoliko nijansi od jedne boje, a skontala sam da au bas i kvalitetne, uopate im se srce ne lomi brzo




madre -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 9:45:03)

I ja forsiram maped, cini mi se da su najbolje... Koje su se vama pokazale kao najbolje? Da li olovku kupite koju stignete ili obraćate paznju? Koje uzimate, koje ostavljaju lep trag i tako to? A gumice za brisanje, koju marku, koja super brise? Ja sam mu vec drugi put uzela jednu faber castel u obliku stanica, super je[sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 9:47:44)

Ne bavim se time.
Olovke i bojice im se dnevno bar 1x skotrljaju sa stola i veoma brzo bude srce izlomljeno - bilo da je kvalitetna ili ne.
Gumice gube na dnevnom nivou, tako da kupujem one neke obične bele, pravougaone što stoje kod kase. Brišu.




isidora88 -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 10:27:04)

Nasli smo ekstra bojice, Bic, ne lomi se srce uopste[sm=bravo.gif]
Olovke koje stignemo, juce smo kupili patenticu jer olovkom jako pritiska pa slomi vrh na olovci i onda debelo pise




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 10:34:18)

Olovke uzimam koje stignem. Gumice takodje. Mi smo uzeli neke bojice koje smo kupili u Laguni. Super su. Ne znam koja je marka. Bas cu pogledati.
Juce sam joj kupila tanke flomastere koje koristi za pisanje. I svesku u velikim i malim linijama za vezbanje.
Flomastere giotto.
Samo da napomenem flomastere i bojice za sada nisam dokupljivala. Nema potrebe.




Mala Elena -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 10:49:10)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ne bavim se time.
Olovke i bojice im se dnevno bar 1x skotrljaju sa stola i veoma brzo bude srce izlomljeno - bilo da je kvalitetna ili ne.
Gumice gube na dnevnom nivou, tako da kupujem one neke obične bele, pravougaone što stoje kod kase. Brišu.




Ja tacno prepoznam koja je bojica kvalitetna a koja nije, ona koja pukne kada padne ili se nagazi, ona je kineska provereno, ostale nam traju.
I stalno se gube ispod garniture .




madre -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 11:16:26)


IZVORNA PORUKA: isidora88

Nasli smo ekstra bojice, Bic, ne lomi se srce uopste[sm=bravo.gif]
Olovke koje stignemo, juce smo kupili patenticu jer olovkom jako pritiska pa slomi vrh na olovci i onda debelo pise

Bas mi je njih skoro preporucila devojka iz knjižare i pomislih da nema sile da su bolje od mapeda, odmah me asocira na najeftiniji brijac[sm=jezicek.gif] bas cu ih probati, vrlo je vazno da se srce ne lomi!




mama Jo -> RE: Skolski pribor (8.11.2017 11:56:50)

E, secam se po sebi koliko me je nerviralo kada krenem da zarezem bojicu a ono non stop se lomi srce... ali sada ima gomila proizvodjaca, pa dok se ns otkriju one prave, uf!

Ja nemam skolarca jos alibsam radila u skoli, pa sam videla koliko se stvarno na dnevnom nivou gube gumice, zarezaci, pa cak i bojice, oni se na odmoru gadjaju, zaborave, pozajme pa zaborave 😀




Anck Su Nmaun -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 13:27:14)

T je svoju peronicu (ne znam ni kako da je nazovem bre vise [sm=jezicek.gif]) Raaasturila! Sad razmisljam da joj uzmem onu sto se sve strpa unutra i cao. Sve je iskidala.




Peace* -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 13:35:41)

Nije ona kriva, to se iskida. Ali kad otpadne cipzar, i iskidaju se neke od onih gajkica koje drže olovke, ostatak pernice posle traje par godina (što sam otkrila kad sam odlučila da prestanem da kupujem nove pernice). [sm=smiley4.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 13:43:26)

Pa te gumice su i poispadale jer ona gura po par bojica u jednu. Kako da joj ostavim tako...ne znam ni ja. Nisam luda opet istu da kupujem jer ce isto proci za mesec dva.
Cibzar se drzi [sm=jezicek.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 14:15:51)

I ja vidim da ce polako da se otkinu gajkice. Nisu one krive, jednostavno je to tako jer milion pta vade i vracaju na mesto.




minnica -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 15:41:56)

Nama su se najbolje pokazale Maped bojice i to smo uzeli one debele, pošto se tanje sve manje više lome istim tempom. Gumice i olovke kao da jede, stotinu smo kupili već, a i zarezači se istupe vremenom, i toga ima 10ak sigurno. Flomasteri Giotto su najbolji. Peratonica ili peronica nam je još živa i zdrava, ima čak i jednu potpuno celu i punu pribora iz predškolskog, pa tu koristimo kad radi domaći, a ovu samo u školi.




veselicaa -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 21:26:09)

Nama su najbolje Adel bojice,olovke isto.Jedino rezac ne mozemo da nadjemo neki da valja,kupovala i one od 30 i one od 200 dinara,zacas se pokvare.




Sanjica26 RR -> RE: Skolski pribor (28.11.2017 21:28:08)

Za te Adel nisam cula. Maped je Sofi dobila. Bas mi se svidjaju. Vec moram da kupim T.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>