Separacija amniona-iskustva. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Saskica23 -> Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 14:10:54)

Postovani na ultrazvuku su mi uocili separaciju amniona ( ne znam da objasnim sta je, koliko sam u strahu zapamtila o se odvojio amnionski ovojak). Niko od lekara mi nista ne govori. Da li je neka od Vas prosla kroz ovo, kako se treba ponasati? I koliko je opasno po bebu?
Sve sto sam nasla na netu je prilicno obeshrabrujuce, pa bih da cujem ako je neko prosao ili prolazi kroz to. Unapred hvala...




vocicana -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 14:45:01)

Saskice, to svakako nije normalno desavanje. Separacija i odvajanje bilo ghorioskih cupica , bilo kakva vrsta odlubljivanja, govori u prilok trudnoce visokog rizika, sa mirovanjem, da se sve iznese do kraja. Ja i nisam sada sigurna u tvoje pisanje, ali je preteci i spontani moguc, zato moras mirovatI.
Lekar je duzan da ti da objasnjenje, ti si ta cija je trudnoca u pitanju, kako nista ne govore?! Ne razumem to kretensko ponasanje. Ti ne moras da razumes, strucne termine, sve sto se radi i prica, ali si kao majka apsolutno jedina koja mora da zna kakva je trudnoca i kako treba da se ponasas.




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 14:50:48)

Svesna sam da to nije normalno stanje. Primljena sam u bolnicu na patologiju trudnoce zbog povracanja u 12oj nedelji i tada mi je receno to, nakon 4 dana prilikom otpusta me je pregledao drugi doktor i on je rekao da nema separacije. Ja naravno nisam mogla da mirujem i otisla sam po trece misljenje, sada sam 15ta nedelja, nema krvarenja, niti bilo kakvih simtoma niti je krvarenja ikad bilo. Sinoc mi je treci doktor rekao da separacije ima. I da on ne moze nista a meni se savetovao mirovanje. Nervira me sto mi ne govori konkretno kako do toga dolazi i da li je to nesto prolazno ili ne. Mirovacu. Evo vec mirujem mada ne mogu ni da se pohvalim da sam i pre bila nesto aktivna. Proset_am 2x dnevno po pola h. I to je sve. Preplasena sam. I ne znam da se izborim sa strahom.




vocicana -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 14:56:58)

Kkao i zasto dolazi do toga, lekar ne moze da ti kaze, moras da lezis i da sacuvas trudnocu. Stanje nije prolazno, msm da ako budes i maximalno vodila racuna, amnion nece moci da se zalepi ponovo, nego ces postovanjem mirovanja da odrzis trudnocu, da se beba sto kasnije rodi. Mozda si jednostavno takva.
Zamolicu te samo da ne mlatis po internetu i citas o tome, jer ce te mozak zaboleti, nista ne moze da se uradi a tebi panike i straha u jos vecoj kolicini ne treba, s toga, lezi tu gde jesi i bavi se lepim stvarima.
Da li je to prva beba?
Molim te da odes i u temu trudnice, tamo ces se sjajno opustiti sa devojkama, koje su svasta prolazile, sada isto tako, bice ti lakse da malo misli odvuces u drugu stranu, ne sekiraj se previse.
Sve je to sada Bozija volja, ti ucini onolikokoliko se od tebe ocekuje. Dakle miruj!




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:02:44)

Jestw prva trudnoca, imam 26 godina. Bas smo se obradovali bebici. A sada sam bas klonula duhom i upala u neko stanje...da ne kazem da sam upala u depresiju. Bas se brinem a ono sto me najvise nervira je sto doktori to ne shvataju za ozbiljno. Vise bih volela da mi se iakreno kaze pa da se pripremim pa sta bude...hvala ti na savetu. Svraticu i tamo. A do tada se nadam da ce mi se neko javiti sa pozitivnim iskustvom




vocicana -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:11:53)

Sve ce biti u redu, mirovaces do kraja, pa kako Bog kaze.
Nista nije na kraju, vazno je da beba lepo napreduje, da se ti dobro osecas, da nema krvarenja, a mi te ovde cuvamo, samo ti nama pisi i razonodi se, znam kako je strasno kada se natrenutak srecni osecaj ugasi zbog crvica sumnje. Nista to ne znaci, glavu gore i mazi stomacic.




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:13:39)

Hvala. Nadam se sa ce me malo obasjati pozitiva. I radujem se druzenju.




Maraj -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:22:14)

Saskice ja samo da te [sm=smiley31.gif]
Ja stvarno ne znam nista o tome. Javice se verovatno neko ko zna ili je prosao to. Ako moras mirovati, miruj
Bolje i kuci da mirujes nego da te hospitalizuju na par meseci. Mada i ako to bude opcija, nista strasno. Sve za nase [sm=duda.gif] [sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:23:16)

Saskice cekaj malo. ti si tek 15. nedelja??? Koliko ja vidim to u tom stadijumu jos uvek spadaa u normalan nalaz. Amnion i horion i jesu rastavljeni na pocetku trudnoce i spajaju se izmedju 14 i 16. nedelje.
Studije na tu temu krecu da je prisutna anomalija posle punh 17. nedelja trudnoce. Kako bi bilo da prosetas do neke klinike, na primer fronta ili visegradske i zamolis ih jos jednom da se pozabave sa tobom.
Kako god bilo, treba da se cuvas ali nije obavezno strasna dijagnoza. Nesto je uvecan rizik od prevremenog porodjaja ali su izgledi da sve bude ok sasvim pristojni. Tako da probaj da ne shvatas tragicno iako razumem da te brine. I dobrodosla na forum!!




vocicana -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:25:57)

Maslacak, nisam znala daa li situ. Hvala ti sto si se javila, da Saskici bude lakse..
Ljubim vas sve debelice[sm=smiley1.gif]




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 15:40:59)

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Saskice cekaj malo. ti si tek 15. nedelja??? Koliko ja vidim to u tom stadijumu jos uvek spadaa u normalan nalaz. Amnion i horion i jesu rastavljeni na pocetku trudnoce i spajaju se izmedju 14 i 16. nedelje.
Studije na tu temu krecu da je prisutna anomalija posle punh 17. nedelja trudnoce. Kako bi bilo da proset_as do neke klinike, na primer fronta ili visegradske i zamolis ih jos jednom da se pozabave sa tobom.
Kako god bilo, treba da se cuvas ali nije obavezno strasna dijagnoza. Nesto je uvecan rizik od prevremenog porodjaja ali su izgledi da sve bude ok sasvim pristojni. Tako da probaj da ne shvatas tragicno iako razumem da te brine. I dobrodosla na forum!!

Hvala sto si se javila. Zapravo sam 14ta i 4 dana. Ja sam iz Nisa. Bila sam hospitalizovala iz drugog razloga a separaciju nisu za ozbiljno shvatili. Juce sam isla po trece misljenje kod doktora koji radi u nasem Niskom porodilistu i on je rekao da mirujem i da se nadam da ce biti dobro. Ne znam gde da vise odem i gde da pitam. Moja doktorka u domu zdravlja nije videla. Na prijem u bolnicu su videli pa na otpustu iz bolnice doktoe je rekao da nema i sad ovaj da ima. Svasta mi se mesa po glavi. I bas se lose. Osecam. Ja sam pokusala da guglam ali nisam nasla nista sem zena koje su pobacile :(. Pretrnula sam.
Maraj hvala. Veruj da sam oset_ila zagrljaj. Jako mi znaci.




Maslacak15 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 16:03:19)

Ima znaci jos vremena da se spoje[sm=smiley1.gif]. Nista sacekaj jos par nedelja cuvaj se pa idi da proveris. Nisi dobro gledala, moguce je izneti zdravu trudnocu i sa razdvojenim membranama ali sigurno je riskantnije. Ja se ipak nadam da je lazna uzbuna. Kao sto rekoh, rano je i zato je verovatno i doktor u porodilistu bio opusten: ocekuje da ce sve doci na svoje.....




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 16:06:40)

Nemam jos puno vremena...nadam se da ce se za nedelju dana nesto promeniti. Bas sam tuzna. Icicu na ultrazvuk onda za 3 nedelje pa da vidim...mada nesto nisam ohrabrena...evo vec sam u 15oj nedelji a nista se ne desava...




IvanaSK RR -> RE: Separacija amniona-iskustva. (13.3.2018 17:46:03)

Saskice, zelim ti da sve bude super na sledećem ultrazvuku. Ljubim te i misli pozitivno.




mama Jo -> RE: Separacija amniona-iskustva. (16.3.2018 14:59:24)

Jedan veliki [sm=smiley31.gif] u znak podrske!!
Javi se, saljemo ti pozitivnu energiju!!




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (16.3.2018 15:02:27)

Hvala Vam dame. Nazalost do narednoh ultrazvuka koji je za 3 nedelje necu imati sta da Vam kazem. Lezim. Strogo mirujem pa ata bude :).




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 18:22:29)

Ja da se javim mozda ce nekom znaciti moje iskustvo. Dolazim sa ultrazvuka, kaze doktor da sepataciju vise ne vidi. Verovatno je u pwriodu kada se vraca moje mirovanje pomoglo i vratilo se na mesto. Beba ima 213 grama. Ne damo se. Inace i dalje mirovanje do kraja ali mi je bar lakse :).




madre -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 18:57:45)

Saskice, stvarno mi je mnooogo drago! [sm=smiley1.gif]




mama Jo -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 19:07:54)

Sjajne vesti! Uzivaj, cuvaj se svakako, ali verujem da je mnogo lakse 😍




vonavoj -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 19:12:26)

Saskice.bas mi je drago!




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 19:26:01)

Hvala Vam puno na podrsci. Svakako cu mirovati i ppstovati to ali mi je psihicki lakse i nadam se da do kraja nece biti trzavica ovakvih. Ljubim vas sve.




veselicaa -> RE: Separacija amniona-iskustva. (2.4.2018 19:28:59)

Samo odmaraj i pridruzi nam se u pisanju na forumu [sm=bravo.gif]




choopa choops -> RE: Separacija amniona-iskustva. (3.4.2018 0:40:26)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Saskica23 -> RE: Separacija amniona-iskustva. (15.4.2018 19:36:30)

Dame mislim na Vas cesto. Bila sam na jos jedan uz. Sada je vidjen hematom :(. Ne da se meni da uzivam.




lesli -> RE: Separacija amniona-iskustva. (15.4.2018 21:50:34)

Saskice, skroz te razumem jer je i kod mene vrlo dramaticno od pocetka. Ja sam 17. nedelja i samo brojim dane do trenutka kad cemo uci u bezbednu zonu...
Predji u temu za chat pa cituckaj tamo sta se desava - ume bas da bude zivo i pisi sta ima kod tebe, da malo skrenes misli.




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>