RE: Rastresit pirinač (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Ana RR -> RE: Rastresit pirinač (8.4.2019 9:13:42)


IZVORNA PORUKA: Milena18

Spremala sam juče ovaj Scotti Parboiled u rerni, po Aninom receptu. Odličan je bio, ne menjam recept.




[sm=bravo.gif]




mama ivane -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 7:40:08)


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Priprema

1 šolja pirinča se stavi u šerpu sa 2 čaše hladne vode. Dodati so ili vegetu (po želji).
Uključiti na najveću vatru do trenutka kada proključa.

Tada smanjiti na najmanju vatru i poklopiti. Ostaviti tako tačno 20 min i onda isključiti vatru. Ostaviti na šporetu još 5-6 minuta. Tokom kuvanja ne mešati, ne otklapati.

Pirinač će biti skuvan perfektno i biće suv i baršunast.

Ako kuvate braon pirinač, postupak je isti ali trebaće mu mnogo duže na tihoj vatri.




8 godina kako sama spremam hranu i jos nisam naucila da skuvam pirinac onako kako se kaze rastresit , Bas cu danas probati da skuvam pirinac na ovakav nacin




mama ivane -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 7:40:58)



8 godina kako sama spremam hranu i jos nisam naucila da skuvam pirinac onako kako se kaze rastresit , Bas cu danas probati da skuvam pirinac na ovakav nacin




doramar11 -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 9:07:14)

Ja dodam i malo ulja i bude ok, ne lepi se pirinac.




Ana RR -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 9:41:50)


IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

To je ovaj pirinač

[img]https://i.postimg.cc/nspTSRrC/10628-scotti-paraboiled-1kg.jpg[/img]

Dobro ga operem, sipam u vatrostalnu posudu, nalijem vodom (otprilike da vode bude 1 cm iznad pirinča a može i manje), začinim, dodam malko masl. ulja i ubacim u rernu. Gotov je čim voda ispari.

Volim da ga spremam sa pečurkama koje iseckam, dobro propržim na maslinovom ulju, začinim naravno, i samo pomešam sa već spremljenim pirinčem. Ranije sam u tu kombinaciju dodavala baby brokoli ali ne mogu nigde ovde da ga nađem.

Ovaj koristim za rižoto

[img]https://i.postimg.cc/D4r8Ng8w/Shot-Type1-540_x_540.jpg[/img]




Mama ivane, evo kopirala sam fotku, ja koristim ovaj pirinač i spremam ga u rerni, kao što piše. Nisam baš dugo spremala ovako u šerpici kao što je na početku teme i on će ti nekad uspeti, nekad ne jer je naš pirinač postao užasno loš. Ja ga već godinama ne kupujem.




Duškić -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 12:56:54)

Super je ovaj. U Maxiju bude cesto na akciji.




mama ivane -> RE: Rastresit pirinač (8.7.2019 16:20:22)

Hvala na savetu Ana RR bas cu probati ovaj Rissoto , do sada sam kupovala obican pirinac




branki* -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 7:18:46)

Meni opet jyce nije ispao pirinac kako treba.proprzila sam ga.dolila vodu.ali sam mesala .mozda treba da ne mesam?je l poklopite serpu ili bez poklopca?ne izgori ako se ne mesa..inace,obozavam kad je pirinac lepo rastresit,ali mi ne uspe .





bikicaV -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 8:55:33)


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: veselica RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

To je ovaj pirinač

[img]https://i.postimg.cc/nspTSRrC/10628-scotti-paraboiled-1kg.jpg[/img]

Dobro ga operem, sipam u vatrostalnu posudu, nalijem vodom (otprilike da vode bude 1 cm iznad pirinča a može i manje), začinim, dodam malko masl. ulja i ubacim u rernu. Gotov je čim voda ispari.

Volim da ga spremam sa pečurkama koje iseckam, dobro propržim na maslinovom ulju, začinim naravno, i samo pomešam sa već spremljenim pirinčem. Ranije sam u tu kombinaciju dodavala baby brokoli ali ne mogu nigde ovde da ga nađem.

Ovaj koristim za rižoto

[img]https://i.postimg.cc/D4r8Ng8w/Shot-Type1-540_x_540.jpg[/img]




Mama ivane, evo kopirala sam fotku, ja koristim ovaj pirinač i spremam ga u rerni, kao što piše. Nisam baš dugo spremala ovako u šerpici kao što je na početku teme i on će ti nekad uspeti, nekad ne jer je naš pirinač postao užasno loš. Ja ga već godinama ne kupujem.




Moj drug je donosio sa kosova testenine barilia i sosove, bas cu ga pitati ya ovaj pirinač.




Ana RR -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 9:03:24)


IZVORNA PORUKA: branki*

Meni opet jyce nije ispao pirinac kako treba.proprzila sam ga.dolila vodu.ali sam mesala .mozda treba da ne mesam?je l poklopite serpu ili bez poklopca?ne izgori ako se ne mesa..inace,obozavam kad je pirinac lepo rastresit,ali mi ne uspe .




Branki, ne mešaš. Ali moj savet ti je da kupiš neki bolji pirinač, npr ovaj Scotti kao što ja koristim i samo ga ubaciš u rernu. Bude savršen.




branki* -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 9:16:55)

Ana,proprzim prvo,nalijem vodu i u rernu bez mesanja?





Ana RR -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 10:55:41)

Ne pržiš, samo opereš, sipaš u vatrostalnu, naliješ vodu, začine i u rernu. I ne diraš dok ne ispari voda. Ali moraš da kupiš pirinač koji je za takvo spremanje.




IvanaSK RR -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 14:51:53)

Branki,ja proprzim na ulju dva,tri minuta,sipam duplo vise vode (jednu solju pirinca,dve vode) i dodam začine pa promesam. Kada prokuva iskljucim ringlu i stavim poklopac. Ostavim n ringli pola sata,a i vise nekada.




branki* -> RE: Rastresit pirinač (10.7.2020 21:58:48)

Hvala vam,Ana i Ivana😊

Probacu oba nacina.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]