RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Maraj -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (30.10.2018 18:04:31)

Marice [sm=bravo.gif] jeste rano...al navijamo jako. Nemoj se nervirati...
Jesi li radila neke pretrage nakon poslednjeg missed-a




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (30.10.2018 18:07:38)

Kao prvo cestiam na trudnoci[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] . Kao drugo ja nikako da razumem odakle vam ideja da sa 4+ nedelje idete na uz. Samo se desi ovo sto se desilo i nerviras se a najverovatnije nemas nikakav razlog da se nerviras. I sta bi znacilo da si videla tackicu ??? Tackica nije garancija nicega.
Ja sam isto jako jako radoznala ali znam dovoljno da sam svoju decu videla prvi put sa 6+5 7+2 i 7+4. Tad se lepo vidi sve i znas dza ili bu.
Ali bicec sve u najboljem redu, samo nemoj da napravis gresku i trcis kod lekara svaka tri dana. Strpi se desetak dana[sm=smiley31.gif]




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (30.10.2018 19:22:32)

Hvala svima na podrsci [sm=smiley27.gif]

Maraj nisam radila pretrage je rniko nije želeo da se bavi time ovde.
Napokon sam pronašla našeg doktora ovde , čovek ima godine iskustva , veruje u nedostatak progesterona (ovde inače lekari ne veruju da je to razlog neuspelih trudnoca i slicno).
Otišla sam da bih izvadila betu a onda mi je on rekao da dodjem da probamo da pogledamo da li se nešto može videti jer nije imao gužvu. Tako da ovaj put nisam bila nestrpljiva :)
Čak sam i test radila tek na dan kašnjenja M što je za mene potpuno atipično :) Obično počnem pet dana pre termina :)

Tako da se iskreno nadam najboljem. Jako me danas boli stomak , vrlo je neprijatno pa samo ležim. Ali sa obzirom da je sve drugo ok ne mogu da se žalim ...




Maraj -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (30.10.2018 19:49:36)

Uzivaj marice [sm=bravo.gif] bice to sve ok [sm=bravo.gif]




lesli -> RE: Čekamo II crtice 11/18 [chat] (31.10.2018 1:30:40)

Drzimo palceve! Bice ovog puta sve ok 🤗




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 11/18 [chat] (31.10.2018 13:06:33)

puno vam hvala divne ste !! [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Čekamo II crtice 11/18 [chat] (31.10.2018 13:09:23)

Buba Marice, navijam, mora biti ok na sledećem UZ [sm=smiley31.gif]
A Dr ćemo da kritikujemo što je požurio [sm=smiley36.gif].




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 11/18 [chat] (31.10.2018 18:49:04)

Pa baš me je unesreći osa tim UZ. Uopšte ga nisam planirala posebno što držim stav da treba što manje čačkati d 12 nedelje pa mi ti vaginalni UZ nisu baš... prijateljski :)
Ali dobro šta je tu. Danas me malkice bolucka i jako mi je nizak pritisak ali nije strašno kao juče. Juče je bilo baš užasno. Nadamo se najboljem [sm=smiley36.gif]




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 7:45:19)

Ćao devojke, ja sam soudjena na to da mi svaka trudnoća donosi koliko radosti toliko i brige potpuno proporcionalno.
Uglavnom juče sam bila na pregledu jer asm imala neko rozikasto krvarenej blago (nikad pre videla tu boju ...) i bolove .
Pregleda me doktor i kaže sve uredno ali on još ne vidi ništa (a ja se onda pitam pa dobro kako sve uredno onda ? ) .
Ok, onda mi kaže da je još jako rano i da se od prilike plod vidi tek nakon punih 8-10 dana kasnjenja ciklusa (prvi put cujem da je to parametar kojim se vode ?) i da ne brinem, da leskarim i nastavim sa utrogestanom i da dodjem u utorak.
Ja se napravim pametna i odem da uradim beta hcg iz krvi kad ono 6196 ... PANIKA! Tolika beta on ne vidi nista ? Meni se na nervnoj bazi pojacaju bolovi, pocnem da se tresem i place , mm i ja se spakujemo i odemo u hitnu. Zena me pregleda i kaze ova peta je super za vasu nedelju trudnoce, noznica izgeda cisto en vidi se nikakav poseban iscedak i kaze da vidimo UZ.
Pogledamo UZ i ona ugleda gestacioni mesak 6,6mm i zumance unutra. Kaze ona bi sa tim nalazom bila mirna .... Videla mi je do duse i 41mm veliku cistu i dva foikula... I sada lezim, sekiram se i cekam redovnu kotnrolu kod svog lekara.... i tako ....

[sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 9:21:53)

Pa to je dobro [sm=bravo.gif] Zasto tolika brga i stres.
Ok razumem za ciste ali resices to sa dr. Beta je dolicna, videli ste na UZ plod. Samo pozitivno.[sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 9:36:13)

Buba, pa to je super [sm=bravo.gif]
Ne brini za cistu, videces sa svojim doktorom sta i kako.
Drzim pesnice da nadalje bude samo lepih vesti.




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 10:59:38)

hvala devojke divne ste [sm=bravo.gif]

Verujemd a vecina ne zna moju pricu iz 2016 i mozda i bolje i lepse :) Tada sam se nahvatala straha toliko da mi se organizam strese pre ulaska u ordinaciju.
Operisalis u me jer su mislili da je izvanmatericna, kad su otvorili nista nije bilo izvan materice, ali sam toliko bila pod stresom da kad su nasli plod u materici srce vis enije kucalo.
Dakle verujte mi sav ovaj stres je nekako jaci od mene sa razlogom ....

Iritira me samo ta blaga bol uvek prisutna posebno sa desne strane gde je ta glupa cista iii sta ce biti sa tim folikulima otkud sad oni tu :( veliki su 16 i 17 mm .....
Za cistu pise da je jednostavna i velika 41 mm...




IvanaSK RR -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 11:33:55)

Ja se ne sećam te situacije... Zao mi je [sm=smiley13.gif]
Mislim da je i dunja imala cistu, a trudna je.. Pridruzi im se u trudnickim caskanjima pa napisi i tamo..




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 11:42:27)

buba marice razumem te skroz, ja sam u aprilu 2017 gledala u crni mesak na 10+1 ( missed abortion, plod stao sa razvojem na nekih 6 mm crl i to posle detektovane srcane akcije) ali mislim da gresis sto trckas kod lekara. Jer oni nista ne mogu da urade.Nitii mogu da garantuju. Samo se izlazes vecem stresu i prolazis dramu svakodnevno. Ja znam da sa sest nedelja plod mora da ima srcanu akciju i da ima oko 4-5 mm CRL a da mesak treba da bude oko 20 mm . Znaci neke dve nedelje od pozitivne bete. Jako se nadam da ce sve biti ok ali moras da se strpis jos malo....Ciste na jajniku najcesce nisu problem, mislim ne ugrozavaju trudnocu.Puno te pozdravljam.




BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (6.11.2018 13:58:15)



Buba.marice, molim te nemoj sebi, nemoj bebi to da radiš, i sama si napisala da od prevelikog stresa bebi je stalo srce u prošloj trudnoći. Pa nećeš valjda ponovo to dozvoliti? Znam da je lako reći smiri se ali sada to moraš. UZ nalazi su potpuno u redu, bleda rozikasta ili smeđa "krvarenja" su česta i najčešće bezopasna. Ciste ne ugrožavaju trudnoću. Ja ti od srca želim da se smiriš jer trudnoća lepo napreduje, šta više da poželiš! Ljubim te i pređi u trudnice da ćaskamo tamo. :)




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (8.11.2018 13:24:14)

Evo hrabro sam se preselila u trudnice i sve vas koje tam jošniste snažno vučem da se pridružite.
Beta je juče bila 9873 što je po nekim merilima ok ako smem da ocenim :)

Što se tiče trčkanja kod doktora se slažem do nekle. Ali u priemru ,kada doktor kaže da plod ne vidi, a beta raste preko 2000 mislim da je strašno neodgovorno ne reagovati jako brzo.
Znam kako izgleda slučaj VM trudnoće i ni malo nije za šalu.

Hvala vam svima na podršci i lepim rečima puno vas grlim [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif]




emicaa -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (8.11.2018 16:44:02)

BubaMarice ja sam u drugoj trudnoci imala cistu na lijevom jajniku.Sama je od sebe nestala.Mnogo mi je zao zbog tog sto ti se desilo.Ali bice sada sve u redu.
Bubice cestitam ti,ipak ste se odlucili za cetvrtu srecu 😊




buba.marica -> RE: Čekamo II crtice 10/18 [chat] (9.11.2018 13:39:05)

Hvala ti draga moja , tolika pozitivna energija znači mnogo [sm=pikapoka1.gif]
Jako jako jako vas vučem [sm=bravo.gif]




BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 01/19 [chat] (10.11.2018 16:35:57)

<p>

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

BubaMarice ja sam u drugoj trudnoci imala cistu na lijevom jajniku.Sama je od sebe nestala.Mnogo mi je zao zbog tog sto ti se desilo.Ali bice sada sve u redu.
Bubice cestitam ti,ipak ste se odlucili za cetvrtu srecu 😊
</p><p>Hvala Emice 😊 al četvrta sreća se odlučila za nas 😂 i mi smo je prihvatili 😊

</p>




marketing RR -> RE: Čekamo II crtice 01/19 [chat] (29.1.2019 7:28:50)

Korisnica pise:

Doktorka i preporucuje sve analize, i ja ih uredno radim. Tvrdi da zbog te dve bakterije ja ne ostsjem trudna i sad trwba da idem na kontrolu uskoro. Pila dam folnu kiselinu mesecima, inofolik sam pila takodje, cini selen, stavljala sam 3 vrsta vaginalete, poslednje su bilr macmiror. Znam jednu devojku koja ima saamo ureaplazmu i izleci je i kad dobije ciklus odmah posle bakterija se vraati, i fakticki zaa vreme ovulacije ima tu bakteriju i ne ostaje trudna, uplasila sama se. Generalno godinu dana aktivnog pokusavanja moozda vama ne izgleda mnogo, ali nama koje ne ostajemo trudne izgleda kao vecnost. Postoji li bilo sta na biljnoj bazi sto bih mogla da konzumiram. Hvala vam puno




marketing RR -> RE: Čekamo II crtice 01/19 [chat] (29.1.2019 7:35:46)

Korisnica pita:

Imam problem
Udala sam prosle godine ali ja i moj muz hocemo da imamo dete...Ali nam ne uspeva...Pa me zanima...Da li bakterije mogu da uticu na plodnos...Radila sam papa test ali mi nista nije rekla da li je dobar ili nije....Samo mi rekla da ga ponesem a i ne moram...I davala sam rezlutate i prepisala mi lek jedan plavo bela kutija bila ne znam kako se zove taj lek...Popila sam sve dva puta na dan...Tako su mi rekli u apoteci...I juce mi isao krv...I Hvala unapred!!




nata11 -> RE: Čekamo II crtice 01/19 [chat] (29.1.2019 8:46:05)

Sem hlamidije druge bakterije ne mogu preterano uticati.
Bakterija se vraca jer negde gresi- nezasticeni odnosi, losa higijena, nepravilno uzimanje terapije... 
Dok lecite bakterije uradite i hormone i spermogram. 




Ana RR -> RE: Čekamo II crtice 01/19 [chat] (29.1.2019 9:32:16)

Bože, da li ove žene umeju da napišu normalan post. Nigde veze pa ti odgovori.




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (30.1.2019 12:06:45)

BubaMarice, pa ja sam zbog tebe presrecna!!! Secam se ja 2016, a secam se i onih ruza od muzica. Samo napred.[sm=bravo.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




veselicaa -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (28.2.2019 16:58:12)

Ova tema je bas prazna.Ne pisu zene.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>