RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


vojvodjanka87 -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (5.3.2019 8:23:16)

Stare crtice su se preselile u vedrije teme hvala Bogu, ja sam na temi Vto, cekam da krene stimulacija oko 25.marta pa se javljam 😊





bubulence -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (5.3.2019 8:50:15)


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Stare crtice su se preselile u vedrije teme hvala Bogu, ja sam na temi Vto, cekam da krene stimulacija oko 25.marta pa se javljam 😊




drzimo palceve[sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (5.3.2019 12:12:55)

Navijamo da i ti sto pre predjes u trudnicke teme [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (5.3.2019 19:27:43)

Hvala vam drage zene 😘





mirana1 -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (5.3.2019 19:33:46)

Javi se draga sa lepim vestima u drugoj temi.




Anoniman -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (17.3.2019 8:00:43)

E ovako,pocela sam da dobijam menstruaciju 4 meseca posle porodjaja. I od tad je dobijam svakog meseca. Jos uvek dojim. Radimo na novoj bebi ali ne uspeva za sada. Da li zema moze da zatrudni ako doji ili je to sprecava?




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (17.3.2019 8:54:35)

Dobro jutro, kako koja. Neke sprecava, druge ne. To je individualno. U principu je negativen Faktor. Sigurno da moze da Bude razlog sto ne dolazi so trudnoce. Ja bi ili prestala da dojim ili sacekala sa novom trudnocom Jos neko vreme.





Sanidej -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (17.3.2019 10:37:02)

Moze da zatrudni




Herojina -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (17.3.2019 10:55:40)

Hvala puno. Zna li neko kako se racunaju plodni dani?




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 02/19 - 03/19 [chat] (17.3.2019 12:20:25)

mozda ona ne moze. ko sto rekoh individualno je. To sto neke zatrudne ne znaci da svaka dojilja mouze. Cak bi rekla da je cesce da smeta dojenje.
Moja baba je rodila 7 dece sve na po dve do dve i po godine godine razlike. Niko nece da me ubedi da je koristila kontracepciju nego prosto dok je imala malu bebu i dojila nije mogla ponovo da zatrudni. To sto se vratio ciklus ne znaci nista jer je mozda ovulacija suboptimalna u prisustvu prolaktina. Racunanje plodnih dana nema smisla i inace a kamoli u ovoj situaciji. Ako zelis da znas sta se dogadja meri bbazalnu temperaturu celi mesec i vidi da l i kada ovuliras. Tada ces otprilike znati da li odnose dobro tempiras. Ali ko sto rekoh za neke je dojenje vrlo efikasna kontracepcija. Puno pozdrava.




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 03/19 - 04/19 [chat] (17.3.2019 14:29:45)

Ako zelis da znas sta se dogadja meri bbazalnu temperaturu celi mesec i vidi da l i kada ovuliras. Tada ces otprilike znati
najbolje tako, slazem se sa Maslacak. Imamo temu, procitaj malo o tome.




veselicaa -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 13:45:49)

Navijamo da sto pre predjete u trudnicke teme[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 16:30:10)

Tema prilicno neaktivna, devojke, cekalice, ako imate I drugarice cekalice, dovedite ih ovde da caskamo I druzimo se, steta sto je tema potpuno zapostavljena. Pisite!!! Navijamo za sto vise [sm=rozacrtici.gif]




mama Jo -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 17:12:10)

Navijamo, navijamo ❤💛💜




vojvodjanka87 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 17:14:04)

Ja sam dobila semu za stimulaciju i cekam da krene ciklus koji kasni vec 10 dana, sutra zovem dr da mi da neke tablete da izazovem ciklus, poludecu, da je sve normalno sad bi vec bila pred kraj bockanja... 





vocicana -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 20:29:13)

Vojvi=odjanka, ja te znam iz teme vto, samo napred devojko! Samo glavu gore, bice sve ok, pisi nam ovde da te bodrimo!!![sm=bravo.gif]




veselicaa -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 20:44:44)

Navijamo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




vojvodjanka87 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 20:46:23)

Hvala puno devojke 😘 Ovaj put uspeva 💪 Znam gde sam gresila sad necu.. Javljam se 





veselicaa -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (31.3.2019 20:48:53)

Obavezno pisi draga [sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (1.4.2019 11:34:14)


IZVORNA PORUKA: vojvodjanka87

Hvala puno devojke 😘 Ovaj put uspeva 💪 Znam gde sam gresila sad necu.. Javljam se 



[sm=smiley31.gif]




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (24.4.2019 0:02:28)

Zdravo svima,

Ja sam nekad davno bila drug clan, pa sam iscekala posteno, i porodila se. Sad bih da rodim batu ili seku svom sinu. Vec neko vreme. Ali se vreme cekanja na te dve crtice oduzilo....sustize prvo cekanje. Tadasnja ekipa mi je bila ogromna podrska. Vecina vise nije tu. Ja sam imala nesto sto su lekari zvali velike komplikacije u trudnoci tj.maltene bi konzilijum resio da me ocisti da nisam bila poodmaklo trudna tj vec u trecem trimestru kad mi je pronadjen zesci zdravstveni problem. Ja nisam imala nikakve tegobe. Sve vreme. I da mi nisu rekli, izgurala bih do.kraja srecna i vesela. Kao i mozda mnoge druge trudnice koje ne znaju da im srce nije zdravo. Imam zabranu radjanja drugog. Ali je zelja u meni ogromna. I kao sto mi rece jedna med sestra s tog odeljenja..."pa.naravno da ti je zabranio, nece da ti kaze dodji opet ali ako si bila ok, bices opet". Ja se nadam. I nadam se da cete me prihvatiti. Ja sam resila dve godine da pokusavamo pa ako nista ne bude da odustanemo. Jer nisam.bas mlada vise, 38. Nakon saznanja o.problemu sa srcem, iskljucila sam se, od prijatelja, veceg dela familije, sa foruma. Bila sam jako dugo u bolnici, dva i po meseca do porodjaja. Sa teskom depresijom. Posleporodjajnom takodje. Strahovma, napadima panike. Ocekujem operaciju srca u buducnosti. Ali osecam da moja uloga majke nije zavrsena, i zelim jos jednu bebu pre nego sto operisem srce. Nadam se da me prihvatate. 🌷




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (24.4.2019 11:23:12)

Zdravo stara nova forumsice, znam i ko si, ja sam tu, aline kao cekalica, sada samo kao podrska. Nema mesta panici, konsultuj kardiologa, sa ginekologom ces lako, ali kardiolog prevashodno zbog svih rizika. Porodjena si carskim? Bice sve u redu, ali ne pravi riskantne potee, srcana mana i trudnoca mogu veoma lose da se zavrse.




Ana RR -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (24.4.2019 11:35:57)

Ćao Mandarina [sm=smiley1.gif] možda se i znamo pošto sam ja ovde već inventar [sm=smiley36.gif]

Skidam ti kapu kada i pored svega želiš još jednu trudnoću. Mislim da ne bih mogla da budem heroj u takvoj priči i da rizikujem svoj život. Ali znam kako je kada nešto užasno mnogo želiš. Tako da, što reče Voci, uz savet kardiologa, nadam se da će sve biti kako treba [sm=smiley1.gif]




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (24.4.2019 22:34:27)

Zna voci moj ko sam, sigurno da zna, srce moje 💋. Ispisala sam roman....i naravno, izbacilo me. Secam se svojevremeno i ti si sizela zbog toga....potrosis sat vremena, stavis misli na.mesto, i nece da postuje. Sad dzaba, to nije to....ne.mozes ponoviti isto. Sve u svemu....pisala sam.o tome kako mi je sve to bio stravican sok svojevremeno, da sam se osecala sigurno u bolnici jer sam bila u apartmanu pored nacelinkove kancelarije, da su kad su hteli jer sam dovoljno odmakla mogli da me porode i operisu. Spasu. Pisala sam da mi je fascinatno kad se osvrnem koliko me zivot varao i krio, kako je.namestao lukavo situacije pa vi ne biste verovali....da se ne pregledam, u smislu eha. Sokantne situacije i namestaljke prosto. Ne znam kako bih ih drugacije nazvala. I sokantno kako je taj ginekolog samo na osnovu mog disanja shvatio sve i poslao me na hitan pregled nakon rutinskog gin pregleda. Da se razumemo, ja sam mislila da sam super do kraja....ja nisam otekla dva puta u jogama do porodjaja. Sve hukcu i dahcu uzbrdo, pa ko tenk budes....jos sam se ja nagojila....sa 62 kg zatrudnela, 7. Mesec, 72. Nisam se vise ni merila. Nisam smela. Mislim da sam dogurala ja do 90.... Dete divno mirno i-karlicno. Najgora noc mog zivota u sok sobi sa psihopatom od med sestre. Lezala sam u lokvi nisu htele da me presvuku. Iz svake pore mog tela voda voda voda. Sve je bilo mokro i kosa moja i lice. Cela. Kad su cule da je nacelnik na.putu, mozete misliti kakva sam bila kad su me premestili s kreveta na krevet...pistanje pistanje nekih aparata, merenje pritiska, lekovi lekovi lekovi. Ja sam zaboravila da sam rodila. 

 U bolnici sam oplakala dusu. Kuci me sastavilo da kraja. Ja nisam nesto verovala u posleporodjajnu depresiju....to kad me udarilo, kao brzi voz. Mracno lose, tesko, usamljeno mesto. Zasto nisam radjala ranije? S muzem sam 20 god.... Zaljenje za nemogucnoscu da imam drugo, zaljenje za ovim ako umrem. Strah da ostanem sama u kuci. Onda sam nasla grupu na FB sa 5500 clanova gde su zene poradjali i operisali srce istovremeno, koje su rafjale s mehanickim zaliscima i na farinu, koje su rodile i po cetvoro pa saznale da su bolesne.  Tad mi je svanulo malo....jos je bilo oblacno doduse. Sunce me je ogrejalo psihicki kad sam pocela opet da radim. Tad sam se izvikla iz krize. Ali ja nisam bila ni delic majke koja sam htela da budem, i to nikad necu moci da vratim.   Sve moze da se zaboravi....ali to necu moci. Trazili smo surogat majku da nam nosi dete, naravno uz naknadu, niko nece....I tako eto me opet ovde... pa mozda bude mozda ne....Sokantno koliko je malo nesto clanica. Ovaj forum je vrveo...imale smo avatare, pa koliko smo odmakle....sve je drukcije...cudno mi jeAli znam da je jedno fantasticno mesto, sa divnim zenama, i svaka vam cas_t svima, do poslednje. Moj zivot je poceo kad i zivot moje bebe. Do tad je bilo....nesto...ali nikad sa takvim smislom i svrhom....Da sam imala pojma sta je biti majka, rodila bih mnoooogo ranije.   Da li imamo neku clanicu da je operisala srce?




Ivanka 75 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (24.4.2019 22:45:47)

Mandarina, dobrodosla nazad, veliki naklon s moje strane za hrabrost i pozrtvovanje 😊
Moja drugarica ima srcanu manu i rodila dvoje dece bez problema. Na terapiji bila oba puta mada su joj predlagali abortus sa drugim. Zbog jakih lekova, ali ona nije htela. Bebac se rodio sitan poprilicno, u terminu samo 2100gr. Zdravo i pravo dete. 
Glavu gore, nadji dobre i pouzdane lekare koji ce da te prate i budi, iznad svega, sigurna u sebe! 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>