RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (18.5.2020 15:01:05)

Gde ste crtice💓Maruska, ja uvek kazem da je to super znak, jer su me uvek na pocetku trudnice grudi bolele i zarile. Navijamo! Tufna... Jeste nesto radili od analiza?Ja cekam... Videcemo.. Trebalo bi da odradim onaj progesteron sto mi savetovala maslacak.mogla bih sutra da trknem do laba. Ne znam kud cu sa decom.. Da ih ostavim na kratko same.. 




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (18.5.2020 15:05:25)

Ovo je šesti mesec kako pokusavamo.. Ne smem puno da se nadam pošto isplacem svaki ciklus.. Nekako mislim da moji folikuli ne pucaju na vreme,vec prerastu pa me zato toliko boli ovulacija i ne dolazi do začeća.. Moždasamo tripujem. Navijam za sve nas.. ako ne uspe za koji mesec,moraćuda skoknem do ginekologa. 




Karirana tufna -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (18.5.2020 15:10:01)

Radila sam briseve i klasican pregled na kom mi je po prvi put u zivotu receno da imam blago zavaljenu matericu, inace ta doktorla mi nije bas pouzdana, posto mi je rekla da mi ona garantuje da cu za mesec dana ostati trudna, a to je bilo u januaru.... Inace pre 8 godina sam imala abortus, i sad se plasim da li cu uopste moci da zatrudnim. 😟





branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (18.5.2020 18:45:12)

Maruska. .jesi radila hormone?ja sam ih ranije radila..Ali. ti si bez problema zatrudnela ono ,je li?ili grešim. ..Tufna, to sa matericom nije neki problem..puno žena to ima..




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (18.5.2020 20:01:27)



IZVORNA PORUKA: branki*

Maruska. .jesi radila hormone?ja sam ih ranije radila..Ali. ti si bez problema zatrudnela ono ,je li?ili grešim. ..Tufna, to sa matericom nije neki problem..puno žena to ima..


Samo stitnu zlezdu su mi proveravali nakon gubitka bebe. Bez problema oba puta,ne znam sta sada nije u redu....




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 12:14:14)

maruska zar nisi rekla an drugom topicu da si pila klomifen pred prvu trudnocu? Pozdrav




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 12:57:38)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

maruska zar nisi rekla an drugom topicu da si pila klomifen pred prvu trudnocu? Pozdrav


Imala sam pcos,i pila jasmin pilule neko vreme. Onda smo jedan mesec pokusali i nije uspelo. Sledeci mi je doktor dao klomifen po jednu tabletu dnevno i odmah sam zatrudnela.




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 13:04:12)

ako jednom imas pcocs onda uvek imas pcos. Uz male varijacije. PCOS ne mora da znaci da imas ciste niti da ne mozes da zatrudnis. Ocu da kazem proveri homone ako ne zatrudnis naredni mesec ili prosto kazi da ti daju klomifen. Neznam kako sve to funckionise u svedskoj ali trebalo bi da je moguce dobiti klomifen. Zatrudnela si vec dva puta, mlada si, verujem da si nestrpljiva zbog specificne situacije i traume koju si prezivela lai bice to sve u redu sigurna sam.




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 13:58:33)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ako jednom imas pcocs onda uvek imas pcos. Uz male varijacije. PCOS ne mora da znaci da imas ciste niti da ne mozes da zatrudnis. Ocu da kazem proveri homone ako ne zatrudnis naredni mesec ili prosto kazi da ti daju klomifen. Neznam kako sve to funckionise u svedskoj ali trebalo bi da je moguce dobiti klomifen. Zatrudnela si vec dva puta, mlada si, verujem da si nestrpljiva zbog specificne situacije i traume koju si prezivela lai bice to sve u redu sigurna sam.


 Ako mi mi verujes,prvi put sam imala veliko poverenje u doktora koji mi je dao klomofen da sam prosto bila sigurna da cu da zatrudnim. I tako je i bilo. A drugi put sam bila sigurna da necu moci bez iste procedure. Zato sam se vise radovala tom pozitivnom testu nego prvi put. Ali etp desilo se to sto se desilo... Zato sam sva uspanicena sada sto sesti mesec pokusavamo bez uspeha. Ali svakako cu da odem  do mog lekara naredni mesec,cekam samo da se malo stiša Korona ovde.




branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 15:43:03)

Pozdrav, crtice... Ja upravo dosla iz laboratorije, bila da izvadim progesteron. Rezultati za 2 dana.. Pa cemo videti...Maruska, po mom iskustvu.. Kad god sam bila pod opterecem da moram, kao prvi put i sad, ono nece. Zatrudnela sam oba puta kad sam skroz isključila bilo kakvu mogućnost da imam prirodno dete. Sad... Ne mora nista da znaci.. 




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 15:46:22)

Slažem se da psiha puno utiče. Ma dace Bog valjda,sve u svoje vreme ja uvek kazem. Valjda je i to negde zapisano kako i kada.. 

Nego baš me zanima sta je sa princezicom. Ona rece danas radi betu?




Karirana tufna -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 15:50:57)

A da li postoji nesto za opustanje, da li je neko pio neke lekice, posto meni bas ne ide 😊😁





Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 16:34:49)

ja se sa time uopste ne slazem. naravno da je bolje biti opusten ali to je moguce samo ako je neko tek.poceo da planira trudnocu. Reci bilo kome idi kuci i opusti se, sve je iz glave u slucaju lekara je jako neprofesionalno. a desava se cesto. samo zato sto su zene zatrudnele nekako kad se nisu nadale ne dokazuje nista, niti da je problem bio u psihi. licno bi svakoj zeni koja pokusava duze od godinu dana savetovala da se itekako pozabavi pronalazenjem uzroka. osim ako nemate 20 godina i svo strpljenje ovog sveta pamvam je sve jedno  da li cete dobiti dete sa 20 25 ili 30...ja imam danas troje dece samo zato sto sam se borila i izborila. da sam cekala da se opustim mozda bi nekad slucajno dobila jedno (ne mogu da iskljucim) ali sigurno nebi imala troje.


nekima dodje lako, a neke moraju da se pomuce, ali se skoro uvek uvek isplati biti borac u zivotu a ne cekati da padne sa neba i samo se resi.




branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:05:12)

Pa,jeste..slažem se .Čim ne dolazi do trudnoće, n esto ima..Ne mora odmah vto ,ali nešto ima što malo koci.

Inace...evo normalnog primera..Moja drugarica..starija od mene 10 godina..Kad sam ja pokušavala prvo dete da dobijem i neće i neće i odem na vto..Ona imala krizu u braku i nekog ljubavnika..Posle se i razvela ,nije tema..Ali, suština je da je ona tad imala 37 godina i odraslu decu i sa ovim likom se vidjala par puta mesečno. 2,3 puta,ne više. Nisu ništa koristili,ali nije u nju ejakulirao.i ona je sa tim tipom u tim godinama 37,38,39..Tri puta zatrudnela i išla na abortus.nije mi prvi put rekleo da me ne sekira jer sam bila u vto postupku.posle mi je pričala. 




branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:06:41)

Normalnog primera u smislu kad je sve u redu sa matericom i jajovodom i jajnicima i sve ..Ne mislim drugo.da ne ispadne drugačije. 





Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:17:34)

ama naravno. To je 100 % tako. Kad je sve u redu zatrudnjivanje je relativno efikasan proces i uz relativno redovne odnose bez zastite velika vecina zatrudni unutar 6 meseci. Tako kaze nauka. A doktori su eto smislili tu granicu od "goodinu dana" kada pocinje zvanicno da se racuna da problem mozda postoji. Ali kod mladjih zena, moje je iskustvo da cesto i posle toga, ako nista ne vide ocigledno, a cesto problem nije ocigledan kazu "Idi kuci i opusti se. Imas vremena. " E to me izludjuje[sm=smiley36.gif]. Ali moje je iskustvo isto da je tu prisutno i veliko nerazumevanje medju zenama. Samo ona koja je bila u stuaciji moze da zna kako je. Ali pricati zeni koja jos nema dece i ceka dve godine da zatrudni i nezna gde udara da se "opusti" i "sve je iz glave" je bas okrutno.... Mozda je cesto i nepromisljeno i iz najbolje namere ali bolje cutite ako neznate sta da kazete. Ja bih 2010 za to otkidala glavu[sm=smiley36.gif] Ozbiljna sam... Vi neznate kako reci mogu da povrede.




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:28:11)

malo sta me u zivotu obelezilo kao tih 30 meseci. I zato sam na ovom forumu. Samo zzbog toga. Da bi pomogla zenama. Sad to izgleda kao jednostavno, lepo se razresilo ali krajem 2010 ispred mene je samo bio zid. u koji svake cetiri nedelje iznovao udaram kao hrcak. To samo i iskljucivo ona koja je prosla moze da pojmi kako izgleda. Ima teskih stvari u zivotu i groznih iskustava ali to je specijalno stanje koje je tesko uporediti sa drugim situacijama. Zato su meni sve VTO majke heroji. A zene tipa Dunje i Nate 11 ( i mnoge druge) ali one su posebno duge i teske bitke vojevale zasluzuju samo divljenje.

Ali tufna 6 meseci nije jos mnogo. Koliko imas godina?




Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:39:12)

Ne dao Bog nikome da dozivi tu muku. To je stvarno strasno. Ja plačem svaku menstruaciju iako realno 6 meseci nije nista u odnosu na godine koliko se neki bore.Mene je gubitak moje bebe ubio psihički,i zato pokusavam kao sivonja. A poznajem parove koji se 10 godina bore i evo putem VTO očekuju svoje bebe ovog leta. 




Karirana tufna -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:41:28)

Ja bas razmisljam da ako i ne mogu prirodno nije strasno, samo zelim da znam to pre nego prodje toliko vremena, medicina je napredovala i sve se resava, samo ne zelim da gubim drahocene godine zivota, a pritom sam i labilna pa lako padam u depresiju 😟. Imam 28 godina, nije mnogo, ali nije ni malo. Za jedno dete je ok, ali kad cu drugo ako za ovo budem cekala 2 godine... Eto to je meni... 





Maruska15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 17:46:18)

Maslačak  nisam znala da si imala problem sa zatrudnjivanjem. Jako mi je zao sto si prosla kroz sve to. Ali eto hvala Bogu imas sada troje dece i to ti je najveca nagrada!





branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 18:04:05)

Tufna,ja sam se u tvojim godinama negde ubacila. .sina sam rodila februara 2011.tad sam imala nepunih 30.prethodne godine znači se ubacila u postupak i u junu beta bila pozitivna.





branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 18:09:22)

A,sto se tice -opusti se..mlada si..Ja sad ne zna kako da se opustim..hoću, ali ne znam.drugačiji je osećaj. .sAd imam dvoje dece..I nije mi takav stres. Ali tad..Jeste  bio.to su depresije sa svakom menstruacijom.plakanja. nerviranja.zašto ja.i zašto se za sve u životu mučim. .

Zato..polako..analize..Da li ima konkretan problem ili ne..I odlicno je ovo sto je rekla maslačak. Da ne može nekad da padne sa neba.ako već neće. I da borci se uvek izbore.ne siliti. Ali ne prepustati ni slučaju. 




branki* -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 18:13:24)

PrincezicA radi 19.betu.danas je 18.tako?iščekujem dobre vesti.

Ne pišem više da ne krsim pravila. 




Maslacak15 -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (19.5.2020 18:49:51)

danas je 19. brankii.


ha karirana tufno pa ti si starija maloletnica,😃 sve se to stigne. ja sam moje dobila sa 34, 35,5 i 40. godine nisu bile moj problem. ali umeju da budu zato nikom nebih preporucivala da odlaze prvo dete posle 35 jer je to kocka. ali godine su nebitne kad se zena nadje u tom zacaranom krugu i kad zebnja udje u kosti. nisam ja tad bila u drami da mi je kasno, previse toga znam o FSH i AMH da bi to mislila (ispostavilo se.relevantnim, zato sam brzo zatrudnela sa 40 zbog istog tog FSH koji je sa 33 bio kao da mi je 23). ali kad udje mozgojedac sta ako ne bude nikad zbog razloga x, to je muka.
i to ceti tesko lekari reci, da.li moze ili ne moze prirodno. ali treba da ih proganjas gnjavis i dosadjujes:) to zelim da kazem. nikako da se prepustis i prihvatis to lako cemo....





Karirana tufna -> RE: Čekamo II crtice 05/20 [chat] (20.5.2020 7:35:57)

A stabsu FSH I AMH? ja pijem folnu, da li bi mozda trebalo jos nesto? 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>