RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


kamičak -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 16:34:23)

Mandarina je u sigurnim rukama :)




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 17:18:48)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Ja vidim drugu crticu, nadam se da je to to, ja ti želim svu sreću i da sve prođe bez ikakvih problema! ❤



Aj ti petu zvezdicu rodi nama s nasim genetskim materijalom kao surogat majka. A mi cemo se postarati da budes vise nego adekvatno nagradjena 😀 Vidis da tebi to fino ide od ruke....Taman ja da ne rizikujem... A? 😎




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 17:21:42)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Ja vidim drugu crticu, nadam se da je to to, ja ti želim svu sreću i da sve prođe bez ikakvih problema! ❤


Buba bubice ajde ti lepo, imas 4 zvezdice, odmori od te cetvrte pa.lepo nama petu, s nasim genetskim materijalom kao surogat majka. Veruj mi, vise nego adekvatno cemo ti kompenzovati. 😀Tebi to lepo.ide....A, hoces? 😎




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 17:23:13)

Izadje poruka 2 x. 

Dobro, bolje nego nijednom kao obicno




Filadendronka -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 17:34:40)


Mandarina, mislim da su lekari Bubici rekli da Stane na cetiri porodjaja, zbog njenog zdravlja. 😬 Znam da se salis, a nadam se da ces ti uspeti u svojoj zamisli da rodis opet i da budes dobro istovremeno.  
IZVORNA PORUKA: Mandarina2010



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Ja vidim drugu crticu, nadam se da je to to, ja ti želim svu sreću i da sve prođe bez ikakvih problema! ❤


Buba bubice ajde ti lepo, imas 4 zvezdice, odmori od te cetvrte pa.lepo nama petu, s nasim genetskim materijalom kao surogat majka. Veruj mi, vise nego adekvatno cemo ti kompenzovati. 😀Tebi to lepo.ide....A, hoces? 😎






BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 19:39:21)



Razmišljala sam ja i o tome ali em nije još legalno, em ne znam kako bi se ja odvojila od bebe koje rodim 😂 i da, kao što Filadendronka reče, na prošloj kontroli mi je dr poručio da posle porođaja stavljamo spiralu jer jadničak misli verovatno da ja decu rađam jer ne koristimo kontracepciju 🙄 a ne možda jer smo tako hteli.




BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 19:41:45)



Doduše baš sam htela da pitam kako su ti otkrili da imaš srčanu manu? Da li si imala neke tegobe? Ja imam preskakanja srca ili bar ja tako osećam, od svojih 12 godina, i nikad to nisam pomenula dr a možda bi trebalo. Mislim, kad sam već tri porođaja pregurala bez posledica valjda ću i ovaj 😳 ili bi ipak trebalo da mu napomenem?




Duškić -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 20:00:02)


IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Razmišljala sam ja i o tome ali em nije još legalno, em ne znam kako bi se ja odvojila od bebe koje rodim 😂 i da, kao što Filadendronka reče, na prošloj kontroli mi je dr poručio da posle porođaja stavljamo spiralu jer jadničak misli verovatno da ja decu rađam jer ne koristimo kontracepciju 🙄 a ne možda jer smo tako hteli.



Haha bubuce




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 21:42:53)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Doduše baš sam htela da pitam kako su ti otkrili da imaš srčanu manu? Da li si imala neke tegobe? Ja imam preskakanja srca ili bar ja tako osećam, od svojih 12 godina, i nikad to nisam pomenula dr a možda bi trebalo. Mislim, kad sam već tri porođaja pregurala bez posledica valjda ću i ovaj 😳 ili bi ipak trebalo da mu napomenem?


Da!!!!! Trebalo bi da napomenes!!!Masovna je situacija nazalost u ovoj usranoj zemlji da lekari olako otpisuju stvari koje im pacijenti govore. Ja sam posto poto htela prirodni porodjaj. I krenem na vezbe disanja. E sad, ja sam (navodno) astmaticar od svoje 6 godine. Kad god sam merila.kapacitet pluca bio je ODLICAN, da imala sam gusenja ali sad sw postavlj.pitanje jel to sve vreme bilo srce ili pluca? Ili ipak.je.mozda srce pravilo plucima smetnje pa.su se punila slajmokm.  Negde ulaskom u 7. Mesec odem ja, kad vec nisam.mogla da lezim lepo, davio me.stomak uzasno na pregled. I bacim ih u nesvest tamo. Ti lezis ona zove doktorku, dolaze njih dve gledaju u monitor jeste jeste kazu, stenoza. Ti lezis ko tele na.klanju, nemas pojma sta je stenoza. Gospodjo, imate li.vi neke simptome???? Ne? Kako ne??? Jel.vi znate u kom ste stanju???? Reko znam, u drugom. Vidite vi.morate da.operiset_e srce imate aortnu stenozu i aneurizku ushodnog dela aorte. Izvinite, STA JE TOOO?????35 god me.niste pregledali, sad mi pricate neke termine o.kojoma.ja pojma.nemam. Izbace.one mene napolje, cekam pola.sata, ridam od muke, izadje jedna i kaze....idite vi vasem ginekologu i samo mu pokazite ovo. Znace on. Ja dodjem zovem ga, ostavim poruku jer ga nije bilo. Zove me sekretarica posle 20 min. Da se u ponedeljak 29.02. 2016 u 7 of?ah javim na odeljenje i legnem u bolnicu. Aj sad, zamisli, jedan dan ides u Aksu spremas se za bebu, cakala si je 3 god. Visila sam s lustera ja mislim vise da ga napravimo, konacno se desilo, ja lezem u bolnicu. Pa gde su ti doktori do tad bili?????????? 10 sistematskih do tad i niko.na eho!!! Niko da posalje! Mozda je mogla rekonstrukcija tog zaliska da se uradi. Da ne.treba da se menja sad. 2013 god ja dobijem alergiju jos, ne znam.na sta, generalizovana urtikarija, otekle.usne oci, pecati po celom telu. Nekom.stravicnom alergenu sam bila izlozena. Odem u bolnicu. Legnem. 3 nedelje u bolnici, kompletna ispitivanja. Zna sta znaci od ocnog, snimanja, cackanja svega zivog. Svaki dan. Ceo dan. Otpusna.lista pise....neustanovljen uzrok gen urtikarije. Lista pregleda obavljenih, fascikletina jedna. I pise lepo.....kardioloski pregled nije obavljen. Nisu imali termin u Gradskoj d ame proguraju. Samo kardioloski. Ja zdrava. Ili sam bar mislila. Samo kardioloski. Jedini koji bi otkrio nesto tako minorno kao URODJENU SRCANU MANU. Samo!!!!!! Taj bes, na sebe na zdravstvo, na toliko godine mislim ovaj post bi bio na 20 str da sad opsiem svaku situaciju kad sam bila upisana za kardioloski pregled i jednostavno ga ne bude. Da covek.ne veruje. Ali ne veruje!  Ja od 12.god.imam sum na srcu. I SVAKI doktor je rekao pa dobro to.ima.skoro svako jel.vi.imate tegobe? Nemate? Ma ok ste vi....i tako.me.otkacinjase....  I onda u bolnici....pitanja "a jel.vama dobro?"A ja se osecala kao Meryl Streep u " smrt joj pristaje " filmu, ona komedija kad popiju onaj napitak pa ne mogu da umru. Igra i Bruce Wilis i goldie hawn.   Da, dobro.mi je. Dok me.niste pregledali, bila sam kao i svaka druga trudnica. Sad sam na samrti po vama. Ja otekl.nisam u trudnoci, ja sam toliko srecna bila, visila.na forumu ovde, kupovala stvarcice xa bebu. Ajmo neutralno da posle.ako bude druga suprotnog pola imamo. PLJAS! Samarcina u facu! Ja sam gledala zene kako pene trudnice, pobacaje, porodjaje u svojoj sobi, nemaju kad da stignu do sale ono malo izlete zeni. Tamo sta sve vidis...kazes meni nije nista!! A svi me pitaju jel.meni dobro? Vi imate kako da vam.kazemo....mahanicki problem. Nista strasno operisacete se i bice sve ok. U stvari oni su meni rekli time- U narednim godinama, za manje od 10, trebalo bi znate da vas stavimo na sto, rasecemo do pupka maltene, zaustavimo srce, stavimo na.masine za odrzavanje u zivotu i ugradimo vam vestacki zalistak. Bicete na lekovima za razredjivanje krvi do.kraja zivota  i mericete na kasicicu sta i kako jedete zbog vitamina K. Ali inace...bicete ok. Zivecete....skoro kao i svi drugi dugo. A da, izvinte sto.nismo nasli za shodno da vas dijagnostifikujemo ranije, operisemo vas kao dete i sve to izbegnemo. Malo smo vas sjebali. Mea culpa....Moj bes se nije.mogao izmeriti....razocaranje, strahovi. Pakao od zivota do 24.02.2016 kad je pregled obavljen, sasvim normalnog i lepog. Ne znam sta da kazem....Ono.sto.znam je da sam ja nacelno ostala do.kraja saaasvim ok. Otekli.mi zglobovi 7 dana pre porodjaja. Nos ko.u praset_a prosiren. Setala kao da cu da se raspadnem. S.ledja normalan izgled iz.profila morbidno ogroman stomak. Tako je.bio postavljen jednostavno. Rodjen u 37.nedelji sa 3250gr. Majka ok. Fizicki. Mentalno upropascena. Nikad vise ista zena. Nikad vise isti brak. Nikad vise isto strpljenje, ista vedrina, ista shvatanja. Drugi covek. Mozda bih se porodila carskim i ne bi bilo nista da nisma.insistirala na prirodnom. Ne bi nasli.nista. Sad bih rodila trece vec. Pa bi opetisali o tom.potom. ali bih ja.bila normalna. Zasnovala bih porodicu na vreme, mozda 10 god ranije. Mozda bime.popravili 20 god ranije i sad bila normalna trudnica. Nije bilo u kartama jednostavno....Ko.se sad ne bi bojao nove trudnoce taj ne bi bio normalan. Ali da ja verujem vise 100% sta.mis e kaze???? Samo Sveti Putniku. Nikom vise. Ja sam ionako u riziku u svakom trenu od iznenadne.smrti, disekcije aorte, otkaza tog zaliska. Radio ne radio, svira ti radio. Radjala ne radjala sedim sad i prolaze mi godine u strahu. I dosta mi je. Nek me spasu opet. Necu vise da se bojim. Jednu zenu su.operisali .porodili u isto vreme, mozda ste citali. Jedinabeba rodjena na kardiohirurhiji na Dedinju. Majka nije imala pojma da je.bolesna.   Do 28 nedelje bih bila u remu da tako kazem. Sve  posle beba ima odlicne sanse da prezivi i u slucaju prevremenog porodjaja. Znam samo da zelim da mj dete ima brata ili sestru. I da nisam kriva za nestrucnost i retardiranost naseg sistema. I da zbog njega ispastam samo ja, moja porodica i niko drugi. Eho srca bih uvela kao.obavezan pregled u okviru SVAKOG sistematskog pregleda i.OBAVEZAN svakih godinu dana za svakog gradjanina. Ja garantujem da bi se broj dijagnoza min utrostrucio. I da ljudine znaju sta imaju. I da s njima nesto nije u redu. 




kamičak -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (3.5.2019 22:59:40)

Uh, strasna prica, ali i opomena svima nama koji svoje zdravlje uzimamo zdravo za gotovo.




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 20:53:41)

Otpisujem se iz ove runde, stigla vestica.....Znala sam, nema da omane....u dan tacna.....😥




BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 21:25:40)



Joj Mandarina mogu da zamislim taj strah odjednom ☹ onda ću mu napomenuti, jer imam i sa tatine strane srčanog bolesnika i sa mamine. Moj deda je umro zbog srca sa 50 godina, nisam ga ni upoznala, a baka od svoje 14.godine pije lekove za srce i ima preko 70 godina i 8 porođaja prirodnih iza sebe. Hvala ti na podeljenom iskustvu ❤




BubaBubica -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 21:28:42)



Zaboravih da kažem da sam i ja kao devojka bila kod dr zbog ovoga ali me izvređala strašno i dala samo Bevipleks tablete i poslala kući, kao ja tako mlada ne mogu da imam problem sa srcom. Tako da te skroz razumem.




kamičak -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 22:23:25)

Dodji nam uskoro, Mandarino




Mandarina2010 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 22:27:33)

Isto su mi rekli....premlada si. Ok si ti.

I odem kod jednog bas doktora takodje preko preppruke. Ja.obicno odem uradim eho, pa saljem Sveti. Moj dotadasnji kardiolog se iselio iz zemlje.I.kao preko preporuke. Penzionisani neki calac. Nikad ne nosim papire sa sobom. Ostavim ih da mere sami bez referenci i prepisivanja.Sednem,krene on sa pitanjima. Ja krenem sa terminima. On osmeh u cosku usana....( ova mala dosla da mi soli, ja 40 god.rada ko veli)Ma reko doco najbolje da vi to.vidite. a?Legnem. On veseo. Sad cemo mi to....Gleda. "Mhm, mhm,mhm""Nesto nije u redu?""Ne,ne samo da....aha. Pa jeste. Ovaj to jeste kalcifikovano...., hmmmm""Ma reko doco sigurno nije bas toliko strasno, ipak sam.ja mlada" ( moj red da prckam)Ulazi sestra....." doktore jel.sve ok, nesto ste ozbiljni""Da da, nego...nije bas ono sto sam mislio da cu videti"PA DA STE SLUSALI PRE 25 GODINA, I POGLEDALI CIM SE POJAVIO SUM, SAD TE NE BIH SKUCALA ZA STOLICU, izem ti ja diplome vase....kad ispit sujete niste polozili ni 2% vas. I nemate pojma sta ste pricali kad ste pricali svoju Hipokratovu zakletvu!!!9




Filadendronka -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (4.5.2019 22:39:09)

Toliko gneva ima u tebi i totalno je opravdano sa tvoje strane. Jako mi je zao kad cujem ovako nesto, a nije prvi put. Sta da ti kazem osim da ne klones duhom i da se boris zbog svog deteta. Inace ne znam za drugu trudnocu koliko je opasno, stvarno je glavno da najbolji lekari budu uz tebe u slucaju da ostanes u drugom stanju. Zelim ti da ostvaris svoje zelje! 




vocicana -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (5.5.2019 7:57:48)

Dobro jutro crtice.
Filadendrone, opasno toliko moze da bude, da se zbog anabolizma, sirenja, izgradnje u toku trudnoce sve pojaca, prosiri problem, da to bude razlog za protiv ostajanja u drugom stanju.
Najezim se kada cujem to..sum na srcu. Svojevremeno su kada je moja mladja sestra bila klinka, imali turu dece, kod pedijatra gde je svakom detetu otkriven sum i slati su kod kardiologa. Pocetak korupcije i nezajazljivosti!
Mandarino grlim te.....




Anoniman -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (28.5.2019 18:02:29)

Da li test beta hcg iz krvi tj uput za test moze da mi da moj doktor ili mora ginekolog?




jess021 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (28.5.2019 18:57:48)

Iskreno, uglavnom ga svi rade privatno, ni ne znam gde se radi drzavno. 





Anoniman -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 15:51:41)



[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1985137-723.jpg[/img][img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/1985137-9007.jpg[/img]Da li je ovo pozitivan test? Ako je jedna crtica bledja od druge. Test je uradjen 2 puta.




lesli -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 16:26:25)

Kakva god da je druga crtica, ako je ima test je pozitivan. Cestitam 👏




Sanidej -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 16:27:48)

Bravo za 2 lepe crtice :)




bubulence -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 16:54:05)

Naravno! Cestitam! 





nata11 -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 17:16:30)



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da li test beta hcg iz krvi tj uput za test moze da mi da moj doktor ili mora ginekolog?



Ginekolog kod nas daje. 




Anoniman -> RE: Čekamo II crtice 04/19 [chat] (29.5.2019 17:46:30)

Hvala vam puno.😊😘😘😘




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>