RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 8:57:35)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



I da, i ja pijem magnezijum, jer osećam da mi pomaže kod opuštanja materice i kod ovih grčeva što imam u preponama, to mi se pojavilo u trećoj trudnoći i nastavlja i sad. Kod naglog ili nezgodnog ustajanja uhvati me takav grč u preponama prema stomaku da ne mogu da se mrdnem. Užas, jednom me je uhvatio posle UZ, doktor mi "pomogao" da sednem posle uz jer sam se ukočila i naglo me podigao i kad me grč uhvatio ja sam prebledela. Posle se i sestrice zabrinule nudile mi vode, nisam mogla da se mrdnem. Sad vidim istu sudbinu al šta ću. Proći će i to za 7 meseci hahaha
a da li si imala mozda onako probadanja sa desne strane koja se sire u nogu, vise kao da mi trne noga do koljena? Ne mogu da opisem bas taj oskecaj boli? 🤔





BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 9:17:13)



Ne znam, toliko ne obraćam pažnju, možda si se samo ukočila ili suviše paziš kako se krećeš pa otuda te neprijatnosti. Ja sam imala svakakve tegobe dok sam se ponašala nekako veštački, pazila na svaki pokret. Samo opušteno, bebica je čvrsto zakačena :) koja si ti nedelja?




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 9:19:46)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Ne znam, toliko ne obraćam pažnju, možda si se samo ukočila ili suviše paziš kako se krećeš pa otuda te neprijatnosti. Ja sam imala svakakve tegobe dok sam se ponašala nekako veštački, pazila na svaki pokret. Samo opušteno, bebica je čvrsto zakačena :) koja si ti nedelja?
ja sam tek pocetak, 5 nedjelja, zato.i je strah ogroman.





dejana007 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 9:44:29)

I mene boli prepone i u predelu jajnika i.kad ustanem mi treba neko vreme da mi.se opuste ligamenti da bih krenula. Ali spavam na levom boku i uvek me leva noga zeza dok ne ustanem i pocnem da hodam. Ali verujem da je to od trudnoce i tezne.
Sto se tice glukofaza ( siofora ) neni je u prvoj trudnoci bio iskljucen nakon porodjaja i nisam ga pila u periodu dojenja.
Trenutno sam na endo. Merim secer. Cekam trece vadjenje. Pa javljam rezultate... 




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 10:26:14)

Sta mislis jel smijem magnjezij na svoju ruku?




dejana007 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 11:40:20)

Moja drugarica je lekar, cak je i doktorirala nesto vise posle fakulteta. Cele trudnoce je koristila mg direct. I meni je prepirucila. I ja ga koristim evo 6-ti mesec. I pre trudnoce zbog bolova u kicmi.i ba samom pocetku evo i dan danas. Rekla sam i ginekologu da ga koristim on kaze da je u redu. E sad ne znam stavove drugih lekara, ovo je moje iskustvo. 
Uradila sam ogtt test, secer se ovako kretao 4.4 pa prvi sat 8 a drugi sad 6.6. Nije se spustio ispod 6 pa bi trebala korekcija hrane - da se pripazim, ali da vidim sa ginekologom u vezi daljeg koriscenja siofora. Inace zbog ogtt testa siofor ne pijem evo vec 8 dana. Da bi se utvrdilo pravo stanje. Inace sam zadovoljna rezultatima jer u prvoj trudnoci mi bio 5-11-9. Sad je donekle bolje.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 11:42:26)

Malenamrvice, smes Magnezijum. I ja sam ga koristila u trudnoćama.




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 11:43:59)

Trenutno kuci imam samo šumeci, popit cu odmah. Mozda ova glupa bol u nozi prestane jer je nelagodna bas bas..




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 11:47:46)

Evo teme pa procitaj
Klik




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 11:50:46)

Hvala ti puunoo 😙




buba.marica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:19:44)

Ćao svima, prosto mi je neobično što se opet javljam ovde kao trudnica a u isto vreme sam neizmerno srećna :) Danas bih trebala biti 5+5 .Na Uz je doktroka videla mesak 6.6 mm i zumance .Beta je u ppnedeljak bila 6196 a juce 9873. Sto bi trebalo da me smiruje ?Brinem se jer sam kao i u pevoj trudnoci na utrogeatanu 4x200. Imam braon iscedak vec skoro nedelju dana i neke blage bolove u stomaku. Pored toga i cistu ma desnom jajniku velicine 41mm. Nadam se najboljem jer ovu bebu jako zelimo...Kontrola u utorak a do tada se psihiram strasno :(Ako imate iskusyva sa cistama i braon iscedkom molim vas me malo utesite i nadsn se da me primate u ekipu :) 




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:25:45)

Buba. marice, samo da ti pozelim dobrodoslicu medju stomacice[sm=bravo.gif] i sto bezbrizniju i laksu trudnocu, a i porodjaj. I tebi i ostalim trudnicicama ❤️




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:33:55)

Bubice, ja sam na početku ove trudnoće imala iskustva i sa cistom (kod mene na levom jajniku) i sa braon iscetkom.
To braonkasto (čak jedan dan i sveža krv ali malo), je bilo tačno u vreme kada (ni)sam trebala dobiti ciklus, trajalo je 7 dana i smirilo se, ali sam bila na injekcijama progesterona.
Cista je isto bila 40mm i nešto, i rasla neko vreme, da bi posle nekog vremena krenula da se smanjuje, i juče na UZ dr kaže da je više nema. Tu cistu su mi prvi put videli 2 meseca pre trudnoće, znači nije nastala u trudnoći, nije folikularna iz tog ciklusa kada sam zatrudnela, hoću reći, već je postojala i nešto ranije.


Ja sam sada 6 .mesec i sve je ok, želim i tebi da sve bude kako treba, dobro nam došla [sm=smiley31.gif]



IZVORNA PORUKA: buba.marica

Ćao svima, prosto mi je neobično što se opet javljam ovde kao trudnica a u isto vreme sam neizmerno srećna :) Danas bih trebala biti 5+5 .Na Uz je doktroka videla mesak 6.6 mm i zumance .Beta je u ppnedeljak bila 6196 a juce 9873. Sto bi trebalo da me smiruje ?Brinem se jer sam kao i u pevoj trudnoci na utrogeatanu 4x200. Imam braon iscedak vec skoro nedelju dana i neke blage bolove u stomaku. Pored toga i cistu ma desnom jajniku velicine 41mm. Nadam se najboljem jer ovu bebu jako zelimo...Kontrola u utorak a do tada se psihiram strasno :(Ako imate iskusyva sa cistama i braon iscedkom molim vas me malo utesite i nadsn se da me primate u ekipu :) 





suzyyy -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:39:50)

Ja se ispisujem Prekid trudnoce nazalost 🙁Srecno svima ❤❤❤❤




buba.marica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:41:29)

Hvala vam devojke mnogo [sm=smiley31.gif]
Sećam se da mi je u prvoj trudnoći ovaj forum bio lek za dušu u ovim situacijama .

I u prvoj trudnoći sam krvarila i to je bilo sveže krvi, pa braon iscedka nekih 10-15 dana. BIla na utrogestanu...
Samo da čujemo srculence u utorak pa mislim da će i meni dati jaču dozu.
Ne znam zašto mi uopšte još uvek ne daju inekcije ali dobro ... ne volim previše da preispitujem odluke lekara.

Nisam sigurna da bih ja u ovom periodu trebala da imam ciklus ... zadnju M sam imala 28.9. ali dobro možda da kažemo neki zakasneli ciklus pu pu daleko mu lepa kuća :)

Hvala vam divne ste zaista !




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:41:35)

suzyyy [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:45:51)

Hvala Les, i ja nađoh da je dobar stepen zrelosti i ova debljina 23mm je ok za moju nedelju trudnoće.
Samo me nervira što mi nije eto rekao, da li se podigla :)

Les ja sam pila siofor tokom trudnoćem i ako se dobro sećam, neko vreme posle porođaja sam batalila siofor, folnak (iako recimo folnak nisam smela, dr me kritikovala), ali smučile mi se tablete, pa sam u nekom trenutku, ne sećam se tačno kada, počela piti i siofor i folnak, a dojila sam 2,5 godine. Dobro se sećam da mi je dr endokrinolog rekla da je bezbedan tokom dojenja, iako mi je jedna VTO drugarica rekla su njoj rekli da nije. Ali ja sam pila, slušala sam svoju dr.

IZVORNA PORUKA: lesli

Dunja, moja doktorka je na svakom uz gledala posteljicu i pupcanik. Znam to zato sto bi prokomentarisala “posteljica dobra”, tako da je verovatno pogledao ali nije iskomentarisao iz nekog razloga. Inace prvi stepen zrelosti mislim da je u skladu sa tvojim stadijumom trudnoce :)
I jedno pitanje za tebe...jesi li ti pila Glucophage za vreme dojenja?





buba.marica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:46:03)

suzyyy [sm=smiley31.gif]

[sm=smiley27.gif]




suzyyy -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:55:13)

Uhvatio me koksaki virus I doktor savetuje prekid,,,inace jako dobar doktor ne kao ovi pojedini iz drzavneDali ste znali da je koksaki toliko opasan u trudnoci???Hvala svima ❤❤




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 12:59:23)

Cekaj Malo. Odakle Mu Ta ideja??? Ja ne vidim razlog za prekid uopste...infekcija Malo povecava rizik od pobacaja Ali to jenindividualno...ja na Tvom mestu nebi Ni U ludilu o tome razmisljala. Ako krene nesto naopako uvek moze da se intervenise. Ali dok se trudnoca normlano razvija...promeni ddoktora hitno. Pozz




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 13:00:45)

Koksaki nije posebno opasan. Znam nekoliko slucaja pametnih lekara Koji Su savetovvali prekid Pa Ta deca zdrava i prava idu U skolu...grr




Malenamrvica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 13:01:01)



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Cekaj Malo. Odakle Mu Ta ideja??? Ja ne vidim razlog za prekid uopste...infekcija Malo povecava rizik od pobacaja Ali to jenindividualno...ja na Tvom mestu nebi Ni U ludilu o tome razmisljala. Ako krene nesto naopako uvek moze da se intervenise. Ali dok se trudnoca normlano razvija...promeni ddoktora hitno. Pozz
maslacak, djelimo isto misljenje. 





buba.marica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 13:09:52)

Prekid trudnoce zbog Koksakija ?
Pa ja za veću glupost nisam čula ! Izvinjavam se ako sam gruba ...
Mojoj mami je savetovano da ostane u drugom stanju kada je dobila Koksaki Virus na srcu. Rodila je brata sa 37 godina.
Ja bih an tvom mestu potrazila savet jos nekog lekara. Zavisi i koji koksaki je u pitanju i gde se titar koksakija aktivirao.
Da ne bi previse laički pametovali ja ti najtoplije preporučujem da ipak potražiš još jedno ako ne i dva mišljenja pored tog....

Iskreno sam šokirana time....




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 13:11:32)

Suzyyy, i ja se slažem da bi trebalo da potrazis mišljenje jos nekog lekara. Sve najbolje ti zelim.




Maslacak15 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat] (8.11.2018 13:11:46)

uvek se sokiram iznova kad se pojavi slucaj tolike profesionalne bahatosti. Ili ne znam kako bih nazvala. Ja sam naucni radnik i bavim se infektivnom biologijom i u stanju sam itekako da citam medicinsku naucnu literatur. I evo trazim, koksaki je povezan sa minimalnim rizicima i to jako jako retko. znaci stopa pobacaja je mozda za nijansu veca. Savetovati pacijentkinji u odsustvu drugih nalaza ( ako kazes da trudnoca klinicki normalno izgleda za stadijum) da abortira...... sokirana sam.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>