RE: Torta od šlaga (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


minnica -> RE: Torta od šlaga (27.5.2013 21:34:16)

Dovoljno je čvrsto da se stavi na tacnu ili poslužavnik.




dunja RR -> RE: Torta od šlaga (7.8.2015 14:32:48)


IZVORNA PORUKA: nata11

Nemojte da se smejete pitanju a jel smesa ide na posuluzavnik (jel dovoljno cvrsta) ili u neki pleh dok se ne stegne ?


Ja prošli put u plehu, a sada bi na poslužavnik, valjda će biti OK.




branki* -> RE: Torta od šlaga (7.8.2015 19:24:35)

Bice ok,dunjac.
Sad si me podsetila na ovu tortu...bas mi se je jede,nisam je odavno pravila.




Anoniman -> RE: Torta od šlaga (7.8.2015 21:27:17)

Kupila sve, planiram sutra da pravim, samo sto ja u jedan deo stavljam plazmu, u drugi seckane krem bananice, a u treci napolitanke sa lesnikom[sm=smiley1.gif]




ishler -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 9:31:12)

Interesuje me,da li je ostavite preko noci da se stegne,koliko ide rendane cokolade,i da li se kruni slag kada je secete[sm=jezicek.gif](nisam neka domacica Po pitanju torti:))




Anoniman -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 9:42:28)

ishler ja sam uzela slag bazu na meru, napravila sam sva 3 fila i stavila 2 sata u friz steglo se i lepo sam oblikovala na tacni.. ne kruni se prilkom secenja....




ishler -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 10:15:36)

Um jesi li stavila 1kg slaga?i koliko ide rendabe cokolade[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 10:23:15)

ja sam stavila po 300 g u svaki fil, prvi sam stavila plazmu, drugi seckane krem bananice, treci napolitanke sa lesnikom mlevene[sm=smiley1.gif] nisam rendanu cokoladu




Tajčica -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 15:37:20)


IZVORNA PORUKA: ishler

Um jesi li stavila 1kg slaga?


um, KOLIKO ŠLAGA?




Tajčica -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 15:38:19)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

ishler ja sam uzela slag bazu na meru, napravila sam sva 3 fila i stavila 2 sata u friz steglo se i lepo sam oblikovala na tacni.. ne kruni se prilkom secenja....


UM, da li si stavila u friz pre nego što si naslagala jedan na drugi? Pa si tek kasnije kada su slegli filovi pravila tortu?




Anoniman -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 15:49:24)

Da, da prvo sam ih stavila u friy jedno 2 sata, pa naslagala na tacnu jedan na drugi[sm=smiley1.gif]




Tajčica -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 15:50:36)

E super, sada znam gde sam grešila [sm=smiley36.gif]

Hvala ti :)




Anoniman -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 15:58:51)

Nista[sm=smiley1.gif]

Jaa sam ovaj put izabrala neku bezveze napolitanku, nije mi dovoljno slatka pa mi zadnji fil nije nesto, ali super tortica i ogromna[sm=smiley36.gif]




Trcosava -> RE: Torta od šlaga (10.8.2015 17:44:34)

Lomila sam se da li da pravim ovu trortu ili ne i odustala.

Pravila sam neku ledolinu i pokajala se.

Ovu neću ni da se trudim jer je ista kao i pesak. Mislim nije pudnig nego je šlag, a menjaj filov kako te volja. Tako da ova neće se praviti kod mene.




Mariya -> RE: Torta od šlaga (29.1.2016 17:24:39)

Ja ću večeras d pravim ovu tortu kad stignem kući,taman da se lepo ohladi do sutra uveče.
Recite mi molim vas,kolika torta bude od pola kg praha za šlag? Recimo 22x33 cm ili u plehu 26cm prečnika,koliko je visoka?




IvanaSK RR -> RE: Torta od šlaga (29.1.2016 19:35:47)

Ova torta se negde zove i Lenja zena :)
U suštini, u taj krem slag moze da se stavlja sta hocete. Ja sam uvek pravila tako što mi donji deo sa šlagom bude mlevena plazma, a gore sam menjala, nekad sam pravila i jos tri dela, nekad jos dva, stavljala euro krem, krem bananice, rendanu cokoladu, banane, nes kafu....




Figaro88 -> RE: Torta od šlaga (10.2.2016 14:15:40)

Moja tetka stavlja rum kasato i bude odlicno [sm=smiley1.gif] Razmisljam za moj rodjendan da pravim ovu tortu,brza je a ja bas nemam vremena,Andrea voli zato sto idu plazma i jafa,i uvek se cela pojede.




branki* -> RE: Torta od šlaga (6.3.2016 13:02:17)

ja juce parvila,gotova za 5 minuta[sm=bravo.gif]ali,malo mi je otuzna ispala,neke bzv napolitanke sam stavila,nego sledeci put obaaavezno stavljam neko voce,tipa visnje ili kupine ili jagode,bice pun pogodak,ovako mi je otuzna.




vikiveki -> RE: Torta od šlaga (7.3.2016 0:06:46)

Ja ovu tortu nisam skoro pravila...mogla bih ovih dana




nikiteki -> RE: Torta od šlaga (7.3.2016 8:15:46)

Ova tortica od um moracu da probam meni deca vole plazmu i bananice




Maraj -> RE: Torta od šlaga (7.3.2016 8:25:18)

I ja pravim ovu tortu. Imam dve varijante. Jedna je sa zelatinom , druga bez. I u ovu sto idu krem bananice idu i zele bombone




aleksandrici -> RE: Torta od šlaga (7.3.2016 19:47:59)

Kod mene se to zove Knez Miloš torta.Ne znam ko joj je dao ime ali je preukusna,brzo se pravi i još brže pojede.Za sutrašni praznik da iznenaditew svoju dečicu ili usrećite laču polovinu savršena poslastica u kojoj ćete uživati svi.I možete se na tanane posvetiti jedni drugima imaćete više vremena za sebe.




Maraj -> RE: Torta od šlaga (7.3.2016 21:43:39)

Aleksandrici , verovatno se zove tako zbog kisele vode sa kojom mutis slag [sm=smiley36.gif]




aleksandrici -> RE: Torta od šlaga (8.3.2016 21:07:21)

Meni se najviše sviđa torta sa šlagom kad ima u jednom delu maline,u drgom rendana čokolada a u trećem volim da dodam krem bananice.Toliko ukusa može stati u ovu tortu i uvek je najlakša za prasvljenje,namanje vremena oduzima i svi budu zadovoljni.Volim ono pitanje kad kažu "kako se zove ova torta ",?A ona izmišljena.Nekad ne budem pri parama pa stavim šta mi se nađe.I euroktem je odlična kombinacija.A bela čokolada tek!




aleksandrici -> RE: Torta od šlaga (8.3.2016 21:10:00)

Da i sa zele bonbonama je divna.Plazma ,.komadići čokolade,suvo grođže ,brusnica,suve banane,sveža naranđža.Kombinacija sto ukusa puno a svi ukusi mame za još!Kad bi me neko pitao "koji ukus je najbolji",verujte ne bih mogla da se odlučim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>