RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


kamičak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 16:30:00)

Ja volim da kazem za bikove da imaju svoje ja, ne znam zasto ostatak sveta to zove tvrdoglavoscu :)




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 16:38:06)



Od aktivnosti i preterivanja sa njima vidim nema ništa. Ja sam po ceo dan na nogama i sa mm imamo odnose i još uvek se nisam porodila. A stvarno sam aktivna i previše. Mislim da telo više reaguje kad se smiri i relaksira, zato najviše porođaja krene noću, kad je telo opušteno. A aktivnost ustvari pomaže da se održi kondicija. Naravno da ima trudnoća gde je grlić slab pa tad aktivnost pokrene porođaj ali ovako jok. Koliko se ponekad raspadam baš me zanima otvorena sam bar cm.




Ana RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 16:53:40)

IZVORNA PORUKA: eca89



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Joj Eco, muke tvoje [sm=smiley36.gif] biće to pravi Bik, koliko ja vidim, tvrdoglavo a nije se ni rodilo još uvek [sm=smiley36.gif]



Ana, na majku. I ja sam bik, a tvrdoglava sam, katastrofa. Starija cerka je kao i muz vodolija, dosta je blage naravi. A druga ce biti moj covek😂😂, bas ce nam biti veselo.


Eco, sve razumem, ja sam bik/jarac [sm=smiley36.gif] dete lav a muž riba. Šta misliš ko je najgore prošao [sm=smiley36.gif]




eca89 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 16:58:23)

Sou Ana😂!
Odradih i vrucu kupku, od ulja mi bas dodje muka.Stavila sam i neko etericno ulje lavande, da se malo opustim. Mm, kaze sta si zapela, kad bude htjela krenuce, jedino mi je sad frka, da mi izazivaju bolove umjetno, jer u prvoj nisam to okusila, ali sta bude, bice😁😞!




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 17:19:52)

Devojke, kad smo vec kod horoskopa, ja “ribica” sa dva “ovnica” i “blizancem”. Samo da se utepam! 🤣




kamičak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 17:50:33)

Sa rogatima je zabava zagarantovana :)




dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 18:18:38)

Bubi meni su je tražili na prošlom porođaju a sada ne.
I čini mi se da mi dr u DZ kada sam joj tražila uput rekla, taj vaš dr je neka stara škola, kada vam to traži. Ako se dobro sećam njenih reči ..
A sada me porađao isti dr, ali eto, nije tražio ovaj put.

IZVORNA PORUKA: BubaBubica
Izvadila krv i briseve, imam još koprokulturu ali razmišljam da je ne uradim. Nikad do sad mi to nisu tražili a plus moram u Pančevo u bolnicu da nosim što mi je daleko. I na porođaj mi je daleko ali tamo moram da odem hahahaha a ovo stvarno ne znam šta će im.





dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 18:19:22)

Ecooo, pa jel to već kraj [sm=smiley31.gif]




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 18:37:43)

Meni je koprokultura pokazala salmonelu, a isto sam razmisljala da li da uradim ili ne. Pila sam 4 dana antibiotik i naredna tri rezultata bila  negativna. Takodje testirali se odmah mm i dete, obojica negativni u startu. 
Da li je bila greska prilikom analize ili sam prosto bila kliconosa i dalje je pitanje. Inace sve termicki obradjujem, zivim u gotovo sterilnim uslovima, pa opet... 
Tako da moja preporuka obavezna analiza zbog mogucih posledica. Bolje sve na vreme. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bubi meni su je tražili na prošlom porođaju a sada ne. I čini mi se da mi dr u DZ kada sam joj tražila uput rekla, taj vaš dr je neka stara škola, kada vam to traži. Ako se dobro sećam njenih reči .. A sada me porađao isti dr, ali eto, nije tražio ovaj put.
IZVORNA PORUKA: BubaBubica Izvadila krv i briseve, imam još koprokulturu ali razmišljam da je ne uradim. Nikad do sad mi to nisu tražili a plus moram u Pančevo u bolnicu da nosim što mi je daleko. I na porođaj mi je daleko ali tamo moram da odem hahahaha a ovo stvarno ne znam šta će im.
 




eca89 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 19:14:26)



IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ecooo, pa jel to već kraj [sm=smiley31.gif]



Jeste, Dunjci. Samo sto nikako da se porodim, evo vec 6 dana preko termina. 
Nego, popih ricinusovo ulje i vrelu kupku i evo vec 2h me boli naprijed stomak, onako slicno menstrualnim. Sa kcerkom znam da su me krsta boljela, ali se ne sjecam za stomak.




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 22:57:36)

Eco,tako je mene treci put,samo napred,kao menstrualni,ja to nisam ni smatrala kao bol..i odem na pregled,5 prstiju! Navijam!




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 23:20:32)

Eco, meni je drugi put isto kao Von sto kaze. Ne mora da krene od krsta tj. mislim da te krsne kontrakcije nisam uopste ni imala.




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (3.5.2019 23:41:35)

Nema je vec sat vremena na fejsu 😂, to mi je dugo za nju... 





dunja RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 0:49:35)

Fili nisam sigurna 100%, ali mislim da i analiza urina pokazuje salmonelu, ukoliko je ima.
Ali moguće da je kod tebe bio lažno pozitivan nalaz, jer imala bi simptome, salmonela nije naivna ..


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Meni je koprokultura pokazala salmonelu, a isto sam razmisljala da li da uradim ili ne. Pila sam 4 dana antibiotik i naredna tri rezultata bila  negativna. Takodje testirali se odmah mm i dete, obojica negativni u startu. 
Da li je bila greska prilikom analize ili sam prosto bila kliconosa i dalje je pitanje. Inace sve termicki obradjujem, zivim u gotovo sterilnim uslovima, pa opet... 
Tako da moja preporuka obavezna analiza zbog mogucih posledica. Bolje sve na vreme. 

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Bubi meni su je tražili na prošlom porođaju a sada ne. I čini mi se da mi dr u DZ kada sam joj tražila uput rekla, taj vaš dr je neka stara škola, kada vam to traži. Ako se dobro sećam njenih reči .. A sada me porađao isti dr, ali eto, nije tražio ovaj put.
IZVORNA PORUKA: BubaBubica Izvadila krv i briseve, imam još koprokulturu ali razmišljam da je ne uradim. Nikad do sad mi to nisu tražili a plus moram u Pančevo u bolnicu da nosim što mi je daleko. I na porođaj mi je daleko ali tamo moram da odem hahahaha a ovo stvarno ne znam šta će im.
 






eca89 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 7:37:57)



IZVORNA PORUKA: bubulence

Nema je vec sat vremena na fejsu 😂, to mi je dugo za nju... 






Spavala sam bubi zeno😂😂! Znas da ja nisam nocna ptica!




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 8:01:56)



IZVORNA PORUKA: eca89



IZVORNA PORUKA: bubulence

Nema je vec sat vremena na fejsu 😂, to mi je dugo za nju... 






Spavala sam bubi zeno😂😂! Znas da ja nisam nocna ptica!



A sto mi ne spavamo zbog tebe to nema veze!?!? 😁




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 8:58:06)

Dunja, bas mi je bilo neverovatno da salmonela prodje bez simptoma. Tako su mi potvrdili i lekari gde sam radila analizu, ali za svaki slucaj sam popila antibiotike posto sam bila na pragu porodjaja.Eca ceka Djurdjevdan. :) 




JelenaJekac -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 9:33:55)

Eca je na posmatranju dok se ne porodi 😂 Mi samo da vam mahnemo, idemo na kontrolu. Uhvatila me neka nervoza, ne znam ni ja zasto. Poljubac za stomacice 😇





kamičak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 10:23:04)

Cudi me da nije i ranije zadrzana, ipak je dosta prebacen termin. :) Navijamo 




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (4.5.2019 10:26:37)



IZVORNA PORUKA: kamičak

Cudi me da nije i ranije zadrzana, ipak je dosta prebacen termin. :) Navijamo 



Nije nigde zadrzana. Ceka ctg, imaju hitan CR pa ona ceka... Rekla sam joj da trazi danas da joj urade i pregled da zna na cemu je... 




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 8:59:46)

Ecoooo, izvini na kasnjenju, ali srecan ti rodjendan! Naravno i devojacka Slava! Da uskoro grlis svoju bebu. 💕🌸 




popkica bebic -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 12:14:59)

Zdravo! Srećna slava svima koji danas slave!

Ja se ne javljam, samo kukam, trenutno sam pod virusom, temperatura, sinuzitis, grlo, kašalj i naravno dobih amoksicilin. Nego, virus će proći, ali da li ijedna od vas ima brzo lupanje srca i veći broj otkucaja? Meni idu i preko sto, pritom se vrlo brzo zamaram, i naravno da pomišljam na najgore stvari u vezi sa srcem. Zakazala sam pregled kod kardiologa. Ekg je dobar. Baš me je strah.... 😱😥😮




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 12:29:21)

Da, imam. I imala sam i u prethodne 2 trudnoce. Srce mora da napumpa vise krvi i zbog toga se desava... Citala sam o tome na netu ali sam uvek pitala i dr. I svi kazu da je normalno.

Ja ne mogu da lezim na levoj strani, odmah me steze, srce pocne ludacki da lupa, ne mogu da disem, dobijem mucnine i vrtoglavice. Pitam sada dr da li mogu da lezim na desnoj strani, on kaze da legnem kako menu odgovara, nema veze na kojoj je strani. 




eca89 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 12:49:27)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ecoooo, izvini na kasnjenju, ali srecan ti rodjendan! Naravno i devojacka Slava! Da uskoro grlis svoju bebu. 💕🌸 






Hvala puno, ja sam danas zadrzana u bolnici. Otvorena sam 2cm, ali ne znam da li ce mi danas izazivati, ili ce sutra ujutro.




IvanaSK RR -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 13:50:07)

Eco,mislimo na tebe ❤️




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>