RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 14:02:14)

Bubulence listam 10_x_ unazad i nikako da nadjem post 🤣🤣 sta si imala u prethodne 2 trudnoce? Kakvo pumpanje krvi spominjes?


Eco cekam lepe vesti 🧡💞
Ja vadila opet krv za trombofilije i opet pogresili nesto pa moram ponoviti. Smrtno mi je jer mi rade dosta analiza koje iziskuju spricanje 4 sata ore vadjenja krvi. Ustanem u 4 spricam se, pa dremam do 7, pa se spremaj za dz da bih u 8 vadila krv. Ba oteknem ujutru kao slon. Bas se tesko krecem. Sutra 8 mesec. Moram za vikend sce nabaviti iz apoteke, poruciti pa da odmaram vise kod kuce. Nisam vise za skitnje. 
Kilaza +13




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 14:44:34)

Nato popkica je pitala za ubrzan rad srca pa sam odgovorila na brzinu dok sam bezala od kise😁





Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 14:46:02)


Drzim palceve!!! :) 
IZVORNA PORUKA: eca89



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Ecoooo, izvini na kasnjenju, ali srecan ti rodjendan! Naravno i devojacka Slava! Da uskoro grlis svoju bebu. 💕🌸 






Hvala puno, ja sam danas zadrzana u bolnici. Otvorena sam 2cm, ali ne znam da li ce mi danas izazivati, ili ce sutra ujutro.






BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 15:10:09)



Eco srećan rođendan i lagan porođaj! Konačno ćete se grliti sa bebanom ❤ javljaj se kad možeš!

Popkice i ja sam imala i još uvek ponekad imam ta lupanja, iako nije nimalo prijatno, normalno je. Dobro je da proveriš, tako ćeš biti mirna a sta je važnije od toga. Meni kao tebi bubulence tako bude ako legnem na leđa, hoću da umrem koliko mi je loše u tom položaju. Na stranama mi odgovara.

Podigla sam rezultat krvi, sad mi ništa nije ni ispod ni iznad granica, nemam više anemiju. Ovo seme koprive sa medom je neverovatna stvar. Brisevi još nisu gotovi. Posle sam otišla do apoteke, uzela sam dav pakovanja Dr.Soft uložaka i jedno pakovanje nekih maternity uložaka, to ću da isprobavam kad dođem kući iz bolnice. Znam da mi neće biti dovoljno uložaka ovih dva pakovanja za porodilište ali doneće mi kad potrošim. Uzela sam i komprese, sapun, mrežaste gaćice, klizmu jer to traže u Pa. Pa da, bila sam u susednom selu pa sam našla puno toga. Posle u pekaru pa kući, juče sam samo napravila haos po kuhinji pa sam je danas sređivala, prestrela veš i založila vatru u peć, baš je nekako hladno. Mm je otišao sa svekrvom da otvori bolovanje pa ga sad ja i namlađa čekamo, posle ću da pravim nešto za jelo. Kako neko reče da je neverovatno da neko toliko toga uradi sa troje dece u poodmakloj trudnoći. Pa ja ne znam ko bi uradio sve to umesto mene. Da ne radim koji bi tek haos imali, i ovako je više vremena razvučeno sve po kući ali onda bi stvarno imali svinjac unutra. I kad ih radiš i pre trudnoće a onda u trudnoći nastaviš, nije neki problem. Ja još uvek i kosim travu, nosim trogodišnju ćerku, pomeram nameštaj... Samo u prvoj trudnoći sam se pazila jer ne znaš šta i kako, sad radim sve kao i pre trudnoće. Donedavno sam i bicikl vozila sa najmlađom u sedištu, sad sam nekako postala nestabilna pa se više ne usuđujem iako mi je tako bilo neuporedivo lakše nego šetnja. Nakupujem u prodavnici pa kese napakujem ili ispod kolica u onaj džep ili u korpicu na volanu bicikla. I nikad se nisam porodila prevremeno. Šta više jedino u trećoj trudnoći sam dočekala sam termin a mislila sam da ću bar tri nedelje ranije. Da ne bude da ću sad da prebacim termin, mislim da ću skakati sa krova da pokrenem porođaj 😂




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 15:51:12)

Bubice tacno tako. Nekad znas da mozda nesto i ne bi trebalo da radis ali kada nema ko drugi stisnes zube i uradis... A u prvoj trudnoci mozes malo da se razmazis pa na sve pazis, vec u drugoj je malo teze jer moras da brines i o detetu. I da ga podignes, i da mu skuvas i proset_as itd... Da ne pricamo o trecoj trudnoci, cetvrtoj i svakoj narednoj.

Meni je sada dr negde u 17. Ili 18.nedelji rekla ako taki nastavim da cu se poroditi... Rekoh, i po cenu da se porodim meni te stvari nema ko drugi da uradi. Ne mogu dete ispisati iz skole na primer... I eto, sve je u redu sada




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 16:11:15)



To ti kažem. Naravno da instiktivno opreznije radiš sve to i smanjenim tempom ali nemoguće je izbeći. Naravno ako bi baš postojao neki problem gde je obavezno mirovanje ako ugrožava bebino ili majčino stanje ali ovako kad je sve u redu, i bolje je biti aktivan.




Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 17:48:07)

Treba biti oprezan sa teskim radom, ali ovako aktivnosti nisu bauk. Naravno nismo lude da ne oset_imo kad treba usporiti i odmoriti. 




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 18:28:26)

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘





kamičak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 18:45:19)

Nikad nisam cula da urme mogu da uticu na porodjaj..




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 19:01:09)



Šmizli i ja sam čula isto i jela sam ih u prošloj trudnoći ali ne videh neku razliku 😄 doduše ja sam svaki put imala lake porođaje pa ne mogu da kažem jeste ili nije pomoglo. Zdravo svakako jeste. Ja bih sad počela sa čajem od lista maline, osušila sam listove ali još nisam probala.




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 19:07:59)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Šmizli i ja sam čula isto i jela sam ih u prošloj trudnoći ali ne videh neku razliku 😄 doduše ja sam svaki put imala lake porođaje pa ne mogu da kažem jeste ili nije pomoglo. Zdravo svakako jeste. Ja bih sad počela sa čajem od lista maline, osušila sam listove ali još nisam probala.
To za za caj od lista maline nisam cula.Jel to isto za laksi porodjaj? a ove urme bih probala kad bude doslo vreme ne mogu da stete...😃





nata11 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 19:35:05)

Bubice zar ne bese da on izaziva porodjaj? Da ti nije rano? 





Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 19:59:26)


Smizli, Ja sam jela urme ceo deveti mesec po par komada. Porodjaj kratak, neka tri sata. A za bol jedino pomaze epidural. 
IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘








Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 20:21:42)



IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Smizli, Ja sam jela urme ceo deveti mesec po par komada. Porodjaj kratak, neka tri sata. A za bol jedino pomaze epidural. 
IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘





Jel da.... Pa super...A tri sata je kratak porodjaj,ja mislila to moze za pola sata,sat....😁





BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 20:38:19)



Nato ne znam ni sama više. Isčitala sam celu temu i dalje ne znam šta ću. Negde pise da ne izaziva negde da izaziva... Opet piše i da ne treba piti ako su porođaji trajali kratko a ja sam se svaki put porodila za sat vremena od priključivanja indukcije a pre toga došla u porodilište bez bolova samo otvorena 4 prsta tako da možda i ne bi trebala. Ne znam koliko bi se porađala da mi nisu dali indukciju.




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 20:44:19)

Smizli nisam mislila da su bukvalno razmazene ali mogu sebi da priuste vise odmora, vise se plase itd... Npr, u orvoj teudnoci ni jednom nisam kacila zavese jer sam citala da to izaziva kontrakcije. U ovoj sam kacila bar 6x, a tek me ceka krecenje i spremanje...

Bubice, ja ne bih nista od toga pila u cetvrtoj trudnoci.  Posebno sto ne zivis u mestu gde se i poradjas... 




bubulence -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 20:45:00)

Trudnice prijavite se za pakete da glasamo...





vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 20:45:36)

Bubice,sta ce ti bilo sta? Kad si imala brze porodjaje. Ja ne bi uzimala nista. Kod mene je isto bilo,dodjem otvorena,bezbbolova..kad me pregledaju,probuse vodenjak,onda krece ludilo,ali to ne traje vise od 2h. 




eca89 -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 21:34:12)



IZVORNA PORUKA: Šmizli



IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Smizli, Ja sam jela urme ceo deveti mesec po par komada. Porodjaj kratak, neka tri sata. A za bol jedino pomaze epidural. 
IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘





Jel da.... Pa super...A tri sata je kratak porodjaj,ja mislila to moze za pola sata,sat....😁






Smizli, necemo ga precerivati😂, sto bi Crnogorci rekli! Bas od pocetka bolova, pa do kraja da prodje sat, mislim da ne moze bas tako brzo😂!




vonavoj -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 21:35:41)

Meni je treci bio najbrzi..2h..prvi 6h,drugi 7.5h..ali od busenja vodenjaka max 2h.




kamičak -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 21:41:42)

Svaki porodjaj je posebna prica, ne vredi traziti nekakve sablone




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 22:00:22)



IZVORNA PORUKA: eca89



IZVORNA PORUKA: Šmizli



IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Smizli, Ja sam jela urme ceo deveti mesec po par komada. Porodjaj kratak, neka tri sata. A za bol jedino pomaze epidural. 
IZVORNA PORUKA: Šmizli

Drage moje citam ove vase komentare sta sve radite,i koliko odmarate.Neko rece ako je prva trudnoca onda se malo razmazite,mada ima izuzetaka.Evo npr ja uopste nisam razmazena 31+4.Sve radim i ribam i savijam se i usisavam i rucak spremam,ne podizem bas tesko sem balona vode od 5l.Odradim tako neki posao pa sednem malo da predahnem,umorim se. Citala sam na netu da je dobro da se 4 nedelje pre termina svaki dan jedu po 6 urme.Zene koje su jele imale su laksi i brzi porodjaj u odnosu na one koje nisu jele.Kakvo je vase misljenje,jel imala neka iskustva sa tim...😘😘





Jel da.... Pa super...A tri sata je kratak porodjaj,ja mislila to moze za pola sata,sat....😁






Smizli, necemo ga precerivati😂, sto bi Crnogorci rekli! Bas od pocetka bolova, pa do kraja da prodje sat, mislim da ne moze bas tako brzo😂!
A porodjaj se racuna od kad krenu bolovi,e pa onda stvarno ne moze za sat vremena, malo je,u pravu si.😂😂Ja sam mislila porodjaj kao porodjaj sat vremena nisam racunala bolove i sve to sto ide pre...😂😂





Filadendronka -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 22:07:00)

Ako gledamo trajanje od pocetnih bolova onda je moj trajao ceo dan i pola noci. Salu na stranu, ne znam bas u minut kako je islo, ali u prvi put sam u porodjajnom boxu bila sedam sati, a sad drugi put neka tri sata. Mada vreme je tu gotovo nebitno, previse je drugih faktora koji odredjuju i bol i sve ostalo. Treba se okrenuti nekim drugim mislima, svaki porodjaj je posebna prica i nema sanse bilo sta predvideti. 




BubaBubica -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 22:08:02)



Naravno Šmizli ne u tom bukvalnom smislu razmažena nego ono što reče malopre, nema toliko obaveza, opreznije smo jer ne znaš šta i kako, sve je nepoznato i novo. I više strahujemo, evo naprimer u prvoj trudnoći padoh sa stolice pa sam se baš uspaničila a u trećoj sam se tako prosula po podu kupatila da sam se smejala kako sam pala a mm prebledeo sav 😂 videćeš i sama 🙂

Von mi smo onda imale baš slične porođaje. Samo što su meni i pored bušenja vodenjaka svaki put roknuli i indukciju. Sad bih baš to izbegla. Neću onda da pijem čaj. Ako i ovaj porođaj bude kao ostale onda ću biti baš srećna 😁




Šmizli -> RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/19 [chat] (6.5.2019 22:15:01)



IZVORNA PORUKA: BubaBubica



Naravno Šmizli ne u tom bukvalnom smislu razmažena nego ono što reče malopre, nema toliko obaveza, opreznije smo jer ne znaš šta i kako, sve je nepoznato i novo. I više strahujemo, evo naprimer u prvoj trudnoći padoh sa stolice pa sam se baš uspaničila a u trećoj sam se tako prosula po podu kupatila da sam se smejala kako sam pala a mm prebledeo sav 😂 videćeš i sama 🙂

Von mi smo onda imale baš slične porođaje. Samo što su meni i pored bušenja vodenjaka svaki put roknuli i indukciju. Sad bih baš to izbegla. Neću onda da pijem čaj. Ako i ovaj porođaj bude kao ostale onda ću biti baš srećna 😁
To u vezi pada znam i sama,pala sam pre jedno nedelju dana kolena sve razbila a tek sto sam se uspanicila....😃





Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>