RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: stomačni virus (28.9.2015 14:38:15)

Kuvan pirinac, keks, supice, banane. Uglavnom treba dijetalno da jede. Probiotik obavezno.




choopa choops -> RE: stomačni virus (28.9.2015 14:43:00)

Wiv nemam predstavu šta sve jedete ali recimo skuvaš mrkvu i pirinač to može, samo bez začina, ako si mu uvela dvopek, keks petit ber smije banane...
Ne bi trebalo da mu daješ meso, zeleno povrće, mliječne proizvode, slatko, voće, ne znam ima li još nešto...[sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: stomačni virus (28.9.2015 14:47:25)

Dr mi rekla da ga dojim normalno jel to ok?
Sjajno on te stvari prosto obozava, pirinac, sargarepa... Uh, bice ovo teska borba [sm=smiley36.gif]
Bananu voli ali danas cak ni nju nije hteo.
Sad smo popili probiotik.




choopa choops -> RE: stomačni virus (28.9.2015 14:50:56)

Da, da dojenje je OK, ovo ti govorim za ostale mliječne proizvode [sm=smiley1.gif]

Pravo da kažem, ja moje ni ne forsiram odmah tako u početku da jedu, kapiram da treba stomak da im se malo isprazni od tog "*anja"[sm=smiley36.gif], a onda im lagano uvodim ovu ishranu, pa šta vole neka jedu.[sm=smiley1.gif]

Kad kažeš obožava, misliš "obožava" ili stvarno voli? [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: stomačni virus (28.9.2015 14:55:54)

Ne podnosi povrce, na mamu je .
Sta znam ja to za mleko, sisa je sisa pa sad da li kravlja ili ljudska [sm=jezicek.gif]
Pa ni ja ga ne forsiram, ponudim mu bananu, dva zalogaja uzme i nece. keskic isto tako. Ali zato siki i visio bi na njoj ceo dan.
Malopre ga mm drzi i ja ga pitam kako je obukao pantalone sa flekom..kad ono malisa sav zamazan [sm=smiley36.gif] a bogami i tata




choopa choops -> RE: stomačni virus (28.9.2015 15:12:46)

[sm=smiley36.gif] Jadan tata.




wivern -> RE: stomačni virus (28.9.2015 15:25:53)

Jadna masina za ves [sm=smiley36.gif]
Boga mi cu i ja da drmnemprobiotik, i meni se nesto kulja po stomaku a sutra moram biti na nogama a ne na wc solji.




wivern -> RE: stomačni virus (28.9.2015 23:00:39)

Zene jedno pitanje, malisu mi bas muci stomak izgleda da ima jake grceve. probiotik smo popili sta drugo mogu da uradim da zaustavimo grceve?
Mukica ne moze ni da zaspi, samo se zgrci i krene u plac.




choopa choops -> RE: stomačni virus (28.9.2015 23:13:36)

Ne znam [sm=smiley13.gif] Možda čaj, nezaslađen, recimo dunja, šipak, mažurana...[sm=zmeden.gif]




Azra_ -> RE: stomačni virus (29.9.2015 0:17:00)

Evo i nas... Dakle, u subotu ceo dan imao temperaturu bez drugih simptoma. Dobro reagovao na Eferalgan. U nedelju bez T, ali uveče nakon večere sve povratio. Do spavanja povratio par puta. Spavao lepo. U toku noći tražio vodu. Dala sam mu tad probiotik. Od jutros ne povraća. Bili smo kod dr, kaže da ima dosata dece sa stomačnim virusom u zadnje vreme. Danas je na dijeti, dr rekla da ako ne bude povraćao danas da sutra može polako da se uvodi i druga hrana. I juče i danas kakio ok. Malo sam zbunjena jer obično virus ide i sa povraćanjem... Pratim ga dalje, nadam se da je to to od nas.




amdn -> RE: stomačni virus (26.10.2015 15:32:12)

uff ova tema mi sad dost apomaze, Juri sad ima 4 god i prvi put stomacni virus, juce nisam znala sta me je snaslo,
sreca pa ovde mogu sve lepo da procitam sta vi iskusne mame pisete
Bila sam u dilemi sta sve sme da jede i sad vidim sad sam bila u pravu,mada bi J jeo samo keks i nista drugo, riza mu bljak, sargarepu u poslednje vreme nesto nece da jede, verovatno je cuo od dece iz vrticca , pa sad i on
dajem mu inace i neki OROSAL za dehidrataciju, i probiotik linex
nadam se da ce sve to pomoci




Rivana -> RE: stomačni virus (30.11.2015 17:23:37)

Luka se u petak zalio da ga boli stomak, u subotu imao proliv, ali samo jednom. Juce je bio ok, ali je jeo dijetalno, pirinac, krompir... Jutros od pet haos povacanje, povracao je nekoliko puta zadnji put samo nesto zuto.
Pije orosal, klometol u sirupu, nije povracao od popodneva. Videcemo kako ce proci noc.




branki* -> RE: stomačni virus (30.11.2015 21:41:10)

Rivana,ukljuci i neki probiotik.da brzo ozdravi malisa!




branki* -> RE: stomačni virus (23.5.2016 10:03:48)

Glupa sesija,izneveri te kad god si u haosu!
Pomozite!boka juce vece oko 7 jela tresnje i jos ponesto,zaspala normalno na sisi da bi oko 9 povratila sve,uspavala se opet na sisi i za 10 min opet povratila i tako 5 puta na po 10 min i onda na po sat jos dva puta .poslednji put u 1 nocu.sisala u 4 i u 7 ujutru i ustala i povratila oko 8 i oko 9.sad spava?sama sam sa njima.koliko je alarmantno?da li da je vodim negde u hitnu ili da cekam da prodje?da ukljucim nesto na svoju ruku,liobif ili sta?stolica joj je normalna.




emicaa -> RE: stomačni virus (23.5.2016 11:20:56)

Branki da joj nije nešto od hrane naškodilo? Probaj je na dijeticu stavit pa ako nastavi do kraja dana onda doktoru.




mama krava -> RE: stomačni virus (23.5.2016 14:39:32)

Branki kako je sada Boka?

Nadam se da ste ok...ja ne bih odmah trčala kod dr...pusti je neka izbaci to što joj smeta i daj joj što više tečnosti što češće po malo...




branki* -> RE: stomačni virus (24.5.2016 7:56:08)

Hvala,emice i mk!
Kao bolje,juce povratila uvece u sedam i to supu sto je jela,nista nece ni da jece,ni keks,ni stapice,ni kiflu.jela supu i hoce vodu i da sisa.od jutros proliv,jedna vodena skroz.ja idiot nidsam juce stigla da kupim probiotik,danas moram obavezno!




eca89 -> RE: stomačni virus (24.5.2016 7:59:04)

Joj, Branki žao nam je naše drugarice, a da joj nije od trešanja? Napisala si da je posije njih povratila! Da što prije prođe!




Mala Elena -> RE: stomačni virus (24.5.2016 8:18:15)

Branki tresnje su teske. Pa moja P.nije kakila tri dana i ja navalim na tresnje i dete se ukaki. Mozda je vise pojela, a jos u kombinaciji sa mlekom... ne znam. Bas mi je zao, ali nadam se da je vec sada bolje. Forsiraj joj stapice ili tost hleb ili krekere ako joj je muka to ce pomoci.




choopa choops -> RE: stomačni virus (24.5.2016 16:17:35)

tek sad vidim...

ne vjerujem da je od trešanja, pa ne bi toliko povraćala. [sm=zmeden.gif]

Kad su moji bili mali dobijali su Prolife ampule kad su imali stomačni virus. I Reintegra za rehidrataciju (tako nekako se zovu kesice valjda).

Po pravilu, ne jedu ništa, a možda i bolje, dok izbace sve što imaju, onda se polako vrate u normalu. Ja im kuvam čaj od lista dunje ili mažurane kad ih bli stomak. Bitno da ona hoće da pije, da ne rehidrira. Držim fige da prođe što prije.[sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: stomačni virus (24.5.2016 20:46:22)

I ja sam mislila da su tresnje,ali je izgleda virus,jer je i bozu zakacio,sinoc proliv i jutros,a danas kad smo se vracali se ispovracao i to napolju,a on nije jeo tresnje,tj on jede uvek isto,znaci nije do hrane.bzv.




isidora88 -> RE: stomačni virus (24.5.2016 21:43:42)

Uf branki, nije ti lako, nadam se da ce im brzo biti bolje [sm=bravo.gif]
Jansam davala orosal da ne dehidrira, mada mozes bilo sta od tecnosti, samo nemoj puno odjedjom da piju nego na kasicicu pa pomalo, na svakih par minuta




vikiveki -> RE: stomačni virus (24.5.2016 21:47:00)

Kod nas u vrtiću vlada taj stomačni virus sa prolivom a neka deca imaju i mučninu,samo se nadam da ja neću pokupiti virus u vrtiću i preneti ga ostalim ukućanima




branki* -> RE: stomačni virus (24.5.2016 21:49:58)

Znaci,ipak vlada neki stomacni,je li[sm=smiley13.gif]tako sam i mislila.
Jeste,isi,meni se boka juce jutro nalila vodom i sisala i sve ispovraca.isto uvece kad je navalila da sisa,sve ode..
Valjda ce proci do sutra,koliko to pa moze da traje,3,4 dana[sm=zmeden.gif]




vikiveki -> RE: stomačni virus (24.5.2016 21:54:39)

Po ovoj deci u vrtiću rekla bih da brzo prolazi,odsustvuju po 4 ili 5 dana,za sada vlada u mlađim grupama...moji su najstariji pa se još drže.Oni su prošle nedelje imali neki virus sa T koja traje dan ili dva




Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>