RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mila83 -> RE: stomačni virus (24.5.2016 22:03:47)

Mi smo za zadnjih mesec dana svi imali dva puta stomacni virus...prvi je bio bas gadan,D je 7 dana imao temperaturu,isla je i preko 40..danima je bio malaksao i imao proliv,povracanje,gadjenje..bas se napatio..mi ostali smo bili blaza varijanta toga..e onda posle desetak dana druga tura,ali je brze proslo...
Znaci,krecu opet..pa kad je ovo vreme toliko promenljivo i nestabilno,iddalno za viruse,ni toplo ni hladno...

Branki,zelim vam brz oporavak [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: stomačni virus (24.5.2016 22:16:14)

Uh,mila,bas se napatio jadnicak!
Hvala,drrugarke moje😘😘




vikiveki -> RE: stomačni virus (24.5.2016 22:16:34)

Da Mila i kod nas se ti virusi samo smenjuju i što su deca manja teže ga podnose.Prošle nedelje smo bili baš u frci jer smo pred samu završnu priredbu imali situaciju da nam se pola dece preko mnoći razbolelo dva dana pred priredbu




Mala Elena -> RE: stomačni virus (1.6.2016 12:23:15)

Branki jel proslo?
Elena povracalla od sinoc i ima dijareju. Uz to visoku T. Sta da.joj dajem da rucka? Znam za jogurt, ne sme mleko i meso, sme dvopek , supicu od piletine sme li ?




emicaa -> RE: stomačni virus (1.6.2016 18:23:52)

Elena nama je u Doboju pedijatar rekao najbolje supucu iz kesice sa malko hljeba,riža,banane,štapići.




Mala Elena -> RE: stomačni virus (1.6.2016 20:37:14)

Dala sam joj bake rolls slani i dvopek, to je malo htela i stapice, a supicu i pirinac sam pravila ali nije nikako htela. Jela je malo plazme...
Pije neki prasak za dijareju , probiotik forte i panadol baby pa cemo videti...




emicaa -> RE: stomačni virus (1.6.2016 22:34:29)

Samo je što više kljukaj sa vodom da ne dehidrira.Nudi joj i stalno supicu jer godila bi joj onako slana.pa ako bi joj zanimljivo i na slamku da je pije samo da pije.




mila83 -> RE: stomačni virus (2.6.2016 20:23:04)

I nasa ishrana je takva kad je stomacni virus u pitanju.I bolje supa iz kesice,nego domaca,koja je masna.I stapici,suvi hleb,voda i nezasladjen caj...Probiotik obavezno. cesto i po malo unositi i pice i hranu.

ME,nadam se da cete brzo ozdraviti ! [sm=smiley31.gif]




branki* -> RE: stomačni virus (3.6.2016 7:51:03)

Me,proslo je.meni je oboje dece zahvatio.oko tri dana je trajalo.bez temperature,ali povracanje i proliv.skroz su slabo jeli,stapice slane,supa iz kesice,dvopek,malo kifle.vodu u malim gutljajima,jer kad se naliju povracaju i vodu.




Mala Elena -> RE: stomačni virus (3.6.2016 12:06:01)

Nece supicu, bas sam kuvala pevca. Ma ni dvopek...pisala sam vec, malo grisina, malo gricne plazme i juce mi.trazila krem pa sam joj dala sa malo hleba. Bar nesto...
Ljudi, kao cackalica je. Nemam vise.volje ni da spremam nista kad sve odbija. [sm=smiley19.gif]
Bili smo na kontroli, kaze doktorka temp bi trebala do sutra da traje. Ako se produzi u ponedeljak da da laboratoriju.
Bas sam bezveze, ona je bas bas malaksala. Sinoc ustala iz kreveta, zagrlila mi nogu i legla pored mene na plocice u kuhinji. Kaze da spava...[sm=smiley19.gif]
Bice bolje nadam se kad joj pocnem davati Apetito, mada imam jednu bocicu , ne znam koliko ce pomoci..




Anarunika -> RE: stomačni virus (5.6.2016 19:12:32)

ME nadam se da prolazi. kada je stomačni virus u pitanju tečnost je mnogo važnija od hrane. i so. zato je supica iz kesica dobra. A onaj rastvor za rehidraciju bukvalno gutljaj na svakih deset ,petnest minuta.
Meni je Živa početkom godine imala stomačni virus, izmenila lični opis. Ništa nije htela osim sisanja a i to ispovraća kada posisa. Trajalo pet dana i onda prošlo polako. Davala sam joj taj rastvor na špric ,sisanje, i možda malo grisina i uspeli smo da prebrodimo bez komplikacija.




Sanjalicaaa -> RE: stomačni virus (6.6.2016 12:55:11)

Me, kao ste? Jel prošlo? Ja sam čula za taj sirup sve pohvale. Baš ga hvale




mila83 -> RE: stomačni virus (6.6.2016 13:41:26)

i ja sam cula za taj rastvor za rehidraciju,deverov mali je to koristio.Treba to imati uvek u kuci,pa cak i na putovanja kada se ide,nikad se ne zna.




choopa choops -> RE: stomačni virus (6.6.2016 15:53:07)

Ja sam mojima kupovala, i ekstra je ukusa bio, kao cedevita (taj od narandže, a ima i od maline, ali je meni bljak). Međutim oni to nikako nisu htjeli da piju, nemam pojma zašto [sm=zmeden.gif] Oni samo supu iz kesice[sm=bravo.gif]




Mala Elena -> RE: stomačni virus (6.6.2016 17:46:59)

Anarunika, mislis na Orosal slanu mineralnu vodu? To smo joj pravili ali malo je samo uzela na silu.
Bolje smo danas, nije imala T, nocas popila zadnju dozu sirupa...




Anarunika -> RE: stomačni virus (6.6.2016 19:49:53)

Da ,ima tih raznih rastvora ali taj je Orosal. To se i daje bukvalno po gutljaj na špric. Dobro je ako ste bolje, brzo će se ona povratiti.




mila83 -> RE: stomačni virus (6.6.2016 20:40:12)

Ja sam mislila na Orosal,njega uglavnom pedijatri preporucuju. Deverov mladji sin je imao boginje i upalu pluca,sa godinu dana [sm=smiley13.gif] i tada su ga koristili kada je dehidrirao.




Mala Elena -> RE: stomačni virus (6.6.2016 21:12:45)

Ona nije dehidrirala ali ja sam ipak vise bila za to da primi infuziju, bar da znam da je unela nesto u sebe, Orosal smo bacili bukvalno..




Anarunika -> RE: stomačni virus (6.6.2016 22:34:33)

A gde su vam dali infuziju? Pošto kada smo mi otišli u insititut peti dan od kada je Živa bila bukvalno kao krpa, rekli su nam na šalt_eru da se vratimo kući i da lečimo dete kod kuće, da oni leče samo hitne slučlajeve i da ona to nije. I da svakako ne mogu da nas prime bez uputa. Onda je ta sestra ipak bila toliko uljudna pa nam dala par saveta kako i šta da radimo (sve što smo već znali9 i onda smo otišli kući sa nadom da neće dehidrirati, i sva sreća nije.
Otišli smo onda i u DZ kod naše dr za svaki slučaj da uzmemo uput ali hvala bogu nismo moralli da idemo tamo ponovo.




mila83 -> RE: stomačni virus (7.6.2016 10:20:18)

Sto to mene nervira,bukvalno cekaju da detetu bude jaaako lose....zar to nije vec lose ako beba od godinu dana vec peti dan jedva gleda i bleda je i malaksala? To samo mozxe kod nas.




eca89 -> RE: stomačni virus (30.6.2016 17:48:33)

Da se upisemo i nas izgleda zahvatio, danas je 2x povratila. Vodila sam je dr, nista mi nije dala, samo da kupim probiotik i onaj prasak da ne bi dehidrirala. Nista jesti nece, nju muce zubici, pa stavlja rukice u usta stalno. Dala sam joj sisu, pa je zaspala.




Ana RR -> RE: stomačni virus (4.9.2016 19:33:14)

Marko od četvrtka ima neki virus, proliv i povraćanje. Juče smo bili kod dr, prepisala mu smectu koja je odvratna, pa kako dete to da popije. Užas. Sav se osušio, smršao, sav je u očima [sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: stomačni virus (4.9.2016 21:21:04)

Ana,bas bzv!za proliv probaj enterofuril sirup,on je bas dobar!neki probiotik obavezno!valjda ce da prodje uskoro,oduzilo se[sm=smiley13.gif]




dijana1* -> RE: stomačni virus (4.9.2016 21:43:17)

Ana meni je Kosta prosle nedelje prvo kakio tvrdo, toliko da ga je bolelo dok kaki i plakao je. To je trajalo oko 3 dana i odjednom proliv i temperatura jos 3-4 dana. Spasio ga je enterofuril sirup, probiotik forte i stroga dijeta. Posle njega je Uros dobio temp. i proliv pa Vuk temp. , povracanje i proliv. Evo danas prvi dan da je U samo jednom kakio a on ima proliv od ponedeljka. Vuku sam isto dala enterofuril i danas ga je tek proslo. Poludela sam od temperatura, proliva i povracanja. A tek sto smrdiiiii, bljakkkkk[sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: stomačni virus (4.9.2016 21:54:32)

Drž'te se! I samo ih pojite što više!


Grozni, grozni, grozni virusi, samo toliko od mene! Ne želum ni da se prisecam naših "sapočetkaleta" epizoda...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>