RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


NadaR -> RE: stomačni virus (25.5.2012 20:01:04)

Sta mislite , da ga pustim da spava ili da ga budim? Vidim da mu dusa spava . [sm=smiley13.gif]

Hvala Mihi i Bobo [sm=smiley31.gif]




boba 11 -> RE: stomačni virus (25.5.2012 20:02:02)

PS za proliv je jako dobar caj od dunjinog lista




mihi -> RE: stomačni virus (25.5.2012 20:02:11)

Pusti ga da spava ja bih bar tako s mojom decom[sm=smiley31.gif]




boba 11 -> RE: stomačni virus (25.5.2012 20:03:12)

Ako nema temperaturu moze slobodno da spava[sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: stomačni virus (25.5.2012 20:08:50)

necu ga buditi , a nocas cemo vjerovatno voziti autice po kuci .. [sm=smiley36.gif]
Neka ga , samo neka se oporavi ..




anajid -> RE: stomačni virus (18.6.2012 9:14:23)

Andrija ima proliv treci dan,uzas.Sto god pojede,cim pocne zvakati vec place i brzo na nosu,kaki.Nema temperaturu,guza mu je jadan kao koprivom da je izarena.Ocajna sam,vise ne znam sta cu.Jutros ga opet vodimo doktoru.Davala sam mu linex,probiotik,orosal,tecnosti.Od hrane samo dijetalno.On je gladan i trazi nesto stalno.Samo da mu bude bolje.Ja danas popodne idem ugraditi serklaz i nikakva sam,a moram da ga ostavim.[sm=smiley19.gifNocas u tri se probudio opet ukakan,i plakao i ja skupa sa njim.]Da poludis.




dijana1* -> RE: stomačni virus (18.6.2012 9:29:20)

Anajid, draga bas mi je zao [sm=smiley13.gif] ne znam sta bih ti rekla, nismo imali jos taj problem pa ne znam sta bi mu jos mogla dati.
Nadam se da ce ga brzo proci, ljubi mi Andriju [sm=smiley31.gif]




cockic -> RE: stomačni virus (18.7.2012 8:22:12)

evo petar dobi nocas stomacni virus probudi se nocas trazio vode i pricao i onda kaze muka,ja mislila jer se nalio vode medjutim hvatao ga virus ubrzo posle toga je kakio a onda i temperatura ne znam koja ali je bilo i popio je paracetamol i onda jutros u 6h opet tura i onda je krenula kaka koja je sluzava i uzasno smrdi.
dala sam mu nocas ampulu prolife malopre rastvorila u vodi bacilac.ali cesto vice muka.danas mu necu nista davati da jede sem one humanine kasice za dijareju.pokazala mu se kao dobra.rucak cu mozda krompir i griz pirincani.




Mamica Gaga -> RE: stomačni virus (22.7.2012 0:08:35)

nikola je pregurao stomacni virus, on je veliki i sve to nekako cas pregura, nina sada ima stomacni virus, jedan dan je blago boleo stomacic, sutra ujutru temp 37.4....pa citavo pre podne 37, popodne bez temperaturice, uvece povratila, sutradan ok, jedan priliv, jela dijetalno, samo je vodu trazila, danas ok ceo dan i malopre da joj dam veceru ona kao nesto nece-hoce i poce da jede i opet povracala......ali preslikano kao nikola.....kakvi su to virusi, strasno....a najveci problem sto cemo sada da se ganjamo sa jelom izvesno vreme, tako je uvek nakon stomacnog virusa kod moje ninke. bas sam [sm=smiley13.gif]




Figaro88 -> RE: stomačni virus (24.7.2012 1:53:09)

Andrea je danas popodne pocela da povraca,nema temparaturu samo se zali da je boli stomak.Posto ima i hipoglikemiju,a i malo je dehidrirala primili su nas u bolnicu.Sad spava,na infuziji je,ja se plasim da zaspim.Nadam se da ce mo sutra kuci:(




Azra_ -> RE: stomačni virus (25.7.2012 13:37:41)

Ovih dana virus baš hara. Ne znam dete koje nije imalo proliv. Moj je juče kakio 4 puta, ne preterano retko, jutros normalno, a malo pre opet ređe, pa ću pratiti situaciju,,,




cockic -> RE: stomačni virus (25.7.2012 13:43:53)

azra daj one kesice probiotika bacilac ili probiokid nece mu stetiti [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]moj sin je imao pa sam ja odmah uvela i leni za svaki slucaj jos joj ga i dajem[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]danas i sutra pa cu prestati
sigurno ce biti desetak dana kako sam joj davala,mada i bolje krecu joj zubici pa joj je stolica svakako redja i ako joj dajem taj probiotik.




Anoniman -> RE: stomačni virus (25.7.2012 13:50:17)

Mi smo, nadam se u završnoj fazi. Peti dan proliva, u prva tri dana je imala oko 15 a možda i više stolica, juče smo broj spustili na 10ak a danad do sad samo 3. Već četvrti dan pije ProbioKid Immuno i piće ga ukupno 10 dana a posle ćemo da nastavimo sa BioGaiom neko vreme da se stomačna flora skroz regeneriše. Guza nam se od svega toga ojela, al hvala onome ko je napravio Sebamed kremu protiv ojeda i to nam je pod kontrolom i u prolaznoj fazi.




Figaro88 -> RE: stomačni virus (25.7.2012 14:54:34)

Andrea nije imala proliv uopste,samo povracanje.Dehidrirala je,malaksala...Jutros joj je pao secer,nismo mogli da je razbudimo,sad spava,malo se povratila,cak je i malo jela...Valjda ce proci brzo,ovo je mucenje za njih...




Azra_ -> RE: stomačni virus (26.7.2012 16:12:35)

Ma ja i ne znam šta znači proliv. Juče je kakio dva puta, jednom ređe, jednom normalno. Danas je kakio već 4 puta, 3 puta mekša stolica, ali nije proliv, a jednom baš retko. Dala sam mu Liobif malo pre. Šta da radim sa hranom? Da nastavim normalno, ili šta?




Figaro88 -> RE: stomačni virus (27.7.2012 10:14:32)

Nama su u bolnici rekli kuvano povrce,banana,jabuka,malo bistrog soka,kuvano meso,suv keks,caj,tost,tako par dana dok ne ozdravi.Andrei su dali i onaj rastvor za infuziju da pije umesto tecnosti,valjda zato sto u njemu ima minerala...




Azra_ -> RE: stomačni virus (27.7.2012 12:31:00)

Mi imamo skoro 7 meseci pa ništa osim kuvanog povrća i mleka i ne jedemo. Kupila sam Humanu HN i dala mu liobif. Juče je kakio 4 puta, danas već dva puta,jednom normalna stolica, jednom mekša. Nikako mi nije. Nije drastčno, hvala Bogu, ali mi nije uobičajeno za njega da kaki više od jednom dnevno. Da li da nastavim sa Liobifom, ili da dam onaj Probiokid?




Figaro88 -> RE: stomačni virus (27.7.2012 15:37:44)

Azra vi ste mali,nemam pojma,mi dajemo onaj Ivancic,ali ne znam da li moze i za bebe.Ako ti je cudno odvedi ga kod doktora,ja sam takva-cim mi je nesto sumnjivo pravac dz-bolje da proveris nego da brines.




cockic -> RE: stomačni virus (27.7.2012 16:00:42)

azra taj HN je super ja ga dajem malom, a sto se tice probio kida smeju bebe jos od rodjenja zvala da ih pitam kad sam malom davala kad je bio beba.pa sam sad vec znala da sme.a dobar ti je i bacilac infantis.

a da ne krecu zubici hoce da stolica bude meksa evo ja leni davala deset dana probiokid i tad joj je stolica bila kasastija jer joj rastu zubicic.evo nama vec krece i drugi jedan izbio.




Azra_ -> RE: stomačni virus (27.7.2012 20:52:56)

Bili smo do dr... Opipala stomačić, kaže sve ok. Više joj deluje da je nešto stavio u usta što ne treba, pošto sve gura u usta nego da je virus. Dala mu bacilac, pa ćemo videti...




Figaro88 -> RE: stomačni virus (27.7.2012 21:01:23)

Dobro je da nije virus,on ih bas izmuci,a on je mali pa bi mu bilo jos teze......




Azra_ -> RE: stomačni virus (29.7.2012 16:13:44)

Nemam pojma. Juče kakio jednom normalno i dva puta kašasto. Danas isto jednom normalno i dva puta ređe... Ne mogu reći da je proliv, ali mi je neuobičajeno za njega da često kaki. Videćemo...




vonavoj -> RE: stomačni virus (12.8.2012 9:12:20)

koliko dugo moze da traje stomacni virus..mi se mucimo od srede..taj dan je samo jednom povracala,u cetvrtak i petak imala prolive samo,juce samo jednom proliv,ali je zato nocas plakala,urlala,i jutros povracala kad sam joj jedva uvalila malo vode,posto cele noci nije htela nista da pije[sm=smiley19.gif]..sva je izmucena..nista nece da jede,ni da sisa...popila je 3 ampule prolife probiotika[sm=smiley13.gif]
da li da je vodim kod dr i danas? isli smo u cetvrtak i rekla je da dodjemo u ponedeljak na kontrolu..a bojim se da ne dehidrira[sm=smiley13.gif]..mukica mala![sm=smiley19.gif]

sta da joj dam da jede? osim keksica i supice?




New Mom -> RE: stomačni virus (12.8.2012 10:59:35)

Ako povraća i neće da jede, nemoj da siliš. Treba da joj daješ neki rastvor elektrolita (Orosal, Rehodran,...) da pije po gutljaj bukvalno na nekih 15ak minuta (da ne bi dehidrirala).




magde -> RE: stomačni virus (25.8.2012 23:05:11)

vonavoj procitala da se i ti mucis sa viruse stomacni...ja evo devojka mi je dobro prosla a ovaj mali danas je imao oko 4-5puta prolive ne nato mnogo i jedan put povratio zbog linex dajem mu baktrim i smektu to je dobro i vise sto ne dajem mu koka kola i to pomaze...sta druge kazu neznam domace neke lekove rekli cu mi jedan put kao za niseste ili limontos sta vi kazete....ali decak mi je veseo i dobro spava..mislim da nemam mnogo da se brinem sta vi kazete.....ovaj mu je 3 dan




Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>