RE: stomačni virus (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


vonavoj -> RE: stomačni virus (19.12.2012 21:31:46)

meni je PROLIFE,najbolji..davala sam T sa 8 meseci,to ju je spasilo,mucila se 7 dana sa probiotikom,a nisam joj davala ampule,jer su mi u apoteci rekli da mogu i kapsule da se rastvore u vodi i daju,a dosta je jefitnije...tako da uvek imam kapsule[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: stomačni virus (19.12.2012 21:34:39)

isto[sm=smiley13.gif]
meni je povracanje posebno uznemirujuce zbog svega sto je bilo sa bozom od rodjenja...i dan-danas zavirujem u svaku pelenu.lepo sto je vesela i sto nije klonula,a to sto manje jede,nadoknadice kad joj bude bolje.




Olga75 -> RE: stomačni virus (19.12.2012 21:46:09)

dala sam joj probiotik , ona moze da proguta kapsulu
i sad je jednim okom gledam i strecam se na svako pomeranje [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: stomačni virus (20.12.2012 8:55:45)

nocas je jednom povratila i jedno kakala ali jutros je imala jednu " seansu " od dobrih pola sata , jedno tri - cetri puta je sedala na nosu i totalno je retko , svaki put je pustila u gacice i kaze upiskila sam se [sm=smiley13.gif]
nema temperaturu , pojela je par stapica i popila pola dcl vode




sanji -> RE: stomačni virus (20.12.2012 15:34:35)

I mi imali stomačni virus, na svu sreću samo po jedan dan i samo povraćanje. Vanja u subotu a Una u utorak. Sad su već super. Pili probiotik i uključili odmah Orosal. Još par dana ćemo biti na djeti za svaki slučaj.




cockic -> RE: stomačni virus (20.12.2012 16:36:53)

dobar je i aktivni ygalj za te dijareje a smejy i deca nama je dr jednom rekao i ja ga dajem malom.sme i ona smekta mislim da se tako zove.to je y kesici pa se rastvori i nije crno kao aktivni ygalj.

davala sam siny  prolife ampyle i obican probiotik onaj prah iz kapsyla i one kesice to smo za sad koristili.kao i aktivni ygalj ko sto vec rece.




Olga75 -> RE: stomačni virus (21.12.2012 8:45:43)

nama se maalo smirilo izgleda , juce oko 13 je bila na nosi i jutros ali evo vec drugi put od 7 [sm=smiley13.gif]
popila je dosta vode ali je jela jako malo pet kasika supe od sargarepe i pirinca i kesicu stapica
sad je nesto cunjala i nasla jafu , sedi na nosi i kuka da joj dam jednu [sm=smiley13.gif]




Cindarella -> RE: stomačni virus (21.12.2012 8:47:55)

Joj,Olga,daj da vas to sto pre prodje.[sm=smiley13.gif]
I,is,is od nas.




Olga75 -> RE: stomačni virus (22.12.2012 9:31:33)

od juce nije bilo mucnine i nije kakala, sad cekam ali cini mi se da prolazi glupi virus




NadaR -> RE: stomačni virus (22.12.2012 10:06:38)

[sm=bravo.gif] Drzim fige da ste se rijesili te pogani!




branki* -> RE: stomačni virus (22.12.2012 12:08:25)

sigurno se stabiluzuje polako[sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: stomačni virus (23.12.2012 11:34:35)

evo da apdejtujem [sm=smiley36.gif]
juce jedna stolica , skroz formirana , danas jos uvek nista
tako da smo izgleda preboleli taj ogavni virus [sm=bravo.gif]




Moiraina -> RE: stomačni virus (11.6.2013 21:39:52)

Hm, ne znam da li sam na pravoj temi. Jutros bebac pojeo normalno doručak voće+žitarice, posle je odspavao i kad se probudio, u 3 jaka mlaza povratio paaaa skoro sve što je pojeo. Naravno, krenula je i nervoza, bio je plačljiv i pospan, izmerim temp (Torbice, hvala za toplomer, koji ja ćurka naravno nisam ponela), ono 37,8. Dam mu Eferalgan i spala je brzo na 37,2, lepo je odspavao posle toga. Posle nekog vremena pokušam da mu dam povrće+meso, nisam uspela ni pola kašičice da mu stavim u usta, opet je malko povratio. Do kraja dana je samo sisao, s tim što je još jednom povratio nesvareno mleko, ali je većinu popodneva bio lepo raspoložen. Večeras mu je T išla do 38,1, pala je posle Eferalgana na 37,6 (sva sreća pa nije povratio sirup). Eno ga sad spava, još ima malu temperaturu, nadam se da više neće rasti.
Mislim da je virus jer je i meni pomalo muka, mada možda je i od nervoze... Jedino što on nema proliv, a čitala sam da je to karakteristično za stomačni virus. Ne znam šta bi drugo moglo da bude [sm=zmeden.gif] Uh, jedva čekam jutro pa da vidim da li ćemo morati da ga vodimo kod dr...




Olga75 -> RE: stomačni virus (22.6.2013 9:46:25)

izgleda da so ove godine pretplaceni na proliv [sm=smiley13.gif]
pocelo je juce ,boleo je stomacic , tri kasaste stolice , nocas temperatura i jutros retka stolica i sirota svaki put kad prducne uprlja gacice [sm=smiley13.gif]




cockic -> RE: stomačni virus (22.6.2013 10:14:03)

meni je pre dve nedelje tako sin imao jutarnju kasastu i iz vrtica kad je dosao jos dve,ali taj dan sam ga nakljukala probioticima i stalo je.jer on ima cvrstu stolicu,cim je redja to je znak da je vec za probiotik.ja im probiotik dajem i kad nemaju redje stolice,zbog preventive.jer lizu svasta.klinac je u fazi lizanja i cackanja prljavih tanjira iz sudopere,jednom je uzeo kasicicu i popio par gutljaja te vode.




Olga75 -> RE: stomačni virus (22.6.2013 10:27:34)

naravno da se probiotik podrazumeva , dala sam joj i malo caja od dunjinog lista i kozila se , skoro da nije povratila a brufen je u cugu popila [sm=smiley24.gif]




Cvrčko -> RE: stomačni virus (22.6.2013 22:56:24)

Olga meni je M prošli vikend zapatio virus-morali smo čak pelenu da stavimo jer nikako nije mogao da kontroliše. Ali ipak mi je najgora bila temp-dva dana je tukla do 39,7 [sm=smiley13.gif] i ništa nije skidalo....
Meni najviše pomaže Probiotik forte (još uvek ga pije jer stolica nije potpuno čvrsta, a na "čvrstoj ishrani" je-ono šargarepa, pirinač, banane, krompir) i da, prof. Perišić (gastroent) je rekao NI SLUČAJNO brufen kad je bolestan stomak, samo paracetamol... A u dispanzeru su nam 5 dana prepisali i enterofuril




Olga75 -> RE: stomačni virus (23.6.2013 10:53:14)

i nocas je imla temp i 3 stolice , od jutros dve [sm=smiley13.gif]
raspolozena je i pojela je tanjir corbice od pirinca i sargarepe
Cvrcko , znam za brufen ali njoj paracetamol nista ne skine [sm=smiley13.gif]




Olga75 -> RE: stomačni virus (24.6.2013 9:44:50)

kod nas jos uvek traje proliv , stolica sluzava , zuta , nikakva , bez mirisa , odnel uzorak na koprokulturu pa cemo videti sta je
nema temperaturu od juce ( pupu) kao nesto jede ali stalno po malo kaka [sm=smiley13.gif]
guza joj se ojela uzasno , nikada ali nikad nije bila ojedena a sad uzasno
juce smo bili kod dr i rece nam da pocnem danas i enterofuril




Ivanka 75 -> RE: stomačni virus (24.6.2013 9:48:28)

Jao Olga baš mi žao imenjakinje male, valjda će se brzo dovesti u red, vidiš kakvo je vreme , ni mi odrasli nismo načisto sa zdravljem a kamoli oni mali [sm=smiley13.gif]
[sm=smiley31.gif] za vas




Olga75 -> RE: stomačni virus (26.6.2013 12:02:14)

jos uvek ima proliv ali sad moze da zadrzi , malo su se proredile i ima sadrzaj , doduse ne smrducka svaki put i ne boli je stomacic
i tako




Olga75 -> RE: stomačni virus (29.6.2013 13:16:25)

evo da apdejtujem , juce i danas po jedna stolica , formirana malo meksa al dobro
jos uvek dajem probiotik
i tako




Didy -> RE: stomačni virus (12.8.2013 10:43:09)

Sofija mi je noćas povraćala celu noć. Od 2:30h do jutros u 8h na svakih 15 minuta-pola sata. Prva dva puta je ispovraćala sve što je jela od podneva do uveče, a posle je povraćala svaki gutljaj vode koji joj dam. Spavala je od 8-9 jutros i malo pre je opet povratila. Napravila sam joj elektrolitski rastvor i dajem joj pomalo da pije da ne dehidrira. Prepržila sam hleb i dajem joj pomalo, iako su mi u Domu zdravlja kad sam zvala rekli da joj ništa ne dajem da jede, ali ona je tražila. Ima li neko neki savet?
Da li da joj dam probiotik?




Moiraina -> RE: stomačni virus (12.8.2013 11:18:12)

I mi se mučimo sa stomakom, već treći dan. Počelo je u subotu prepodne, tad je počeo da povraća, taj dan je povratio nekoliko puta i nije jeo skoro ništa (popio je šolju jogurta i 3 kašike supe iz kesice). Uveče je čak imao malu temperaturu. Juče je "doručkovao" slane krekere, pa pošto nije povratio, dala sam mu opet malo supe i čak je kasnije pojeo malo pirinča sa šargarepom. Noćas opet povraćanje, dva puta. Danas je bolje, čini mi se, osim što i dalje priča da ga boli stomak, mada je raspoložen. Od subote mu dajem probiotik i Orosal (tj. Orosal pokušavam, zavisi koliko uspem da ga namolim da popije, jer se iz nekog razloga dernja kada mu dam da pije, a kad mu dam da pije vodu koju stalno traži, onda se nalije i povrati, pa i tu moram da ga ograničavam).




Peace* -> RE: stomačni virus (12.8.2013 12:12:16)

Dadilja je sredu na četvrtak prošle nedelje počela da povraća. Povraćala ceo četvrtak kod mene, rekla mi je tek u 16h kad sam došla sa posla. Rekla sam joj da nalije u sebe 1 litar Coca Cole, , pošto ni vodu nije mogla da pije, odmah ju je povratila. Povraćanje je stalo odmah, u petak je još imala petljanje po želudcu, i evo danas je kao nova.
Jasno mi je da bebce ne možete primenjivati Coca Cola terapiju, ali ako vas starije zakači, pije se 1 litar kole u cugu.
Držite se.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>