RE: Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


nata11 -> RE: Korona virus (9.3.2020 21:29:03)

Meni juce doletela drugarica sa bebom iz Nemacke do Nisa. Kaze da nikakvih dodatnih kontrola nema sem sto su u Nisu nosili svi maske na aerodromu. Ona inace radi kao dr u starackom domu u nekom manjem gradu i kaze da se nista posebno nisu uzrujali, imaju vec spremne protokole za te situacije i to je to. Normalno su dozvoljene posete, ne mere nikome T. Sad verovatno zavisi od grada do grada.




vonavoj -> RE: Korona virus (9.3.2020 22:39:19)

U Italiji nije bas naivno..





milicicak -> RE: Korona virus (9.3.2020 22:54:41)

Nigde nije naivno... Pitanje je samo kad ce koju zemlju da zahvati talas. Broj obolelih se svakako povecava logaritamski...




flamingos -> RE: Korona virus (9.3.2020 23:13:10)

Bogami...Zafrknuta situacija.





Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (9.3.2020 23:44:12)

Auu eto Italijani neozbiljni.... Preko 450 umrlih strasno




princezica1 -> RE: Korona virus (10.3.2020 0:32:17)

Procitala sam da su obustavljeni neki letovi iz Nisa za Italiju.




Duškić -> RE: Korona virus (10.3.2020 2:26:03)

Ma i treba da budu, kineske radnje nisu radile oko praznika kad je buo talas, barem u kraju dve znam sigurno pisalo je da su na odmoru. Sad svi rade, da li su stvarno bili i gde i da li su test. Pitanje je?




Maslacak15 -> RE: Korona virus (10.3.2020 5:43:46)

dobro jutro. ne mogu da spavam pa uz prvu jutarnju da napisem jos koju. sustina je da ponovim u potencijalnom opterecenju za zdravstveni sistem. italijani sigurno imaju odlicne doktore i bolnice. problem je sto preko 5 posto pacijenata od korone zahteva intenzivnu negu i vestacku ventilaciju bar neko vreme.  ako imate dva kreveta i pet pacijenata sta onda radite ??? to i sustina svih mera i panike..da se uspori naoredovanje virusa, posto mislim da su svi izgubili nadu da mogu da suzbiju skroz epidemiju. ali usooravanje je znacajno zbog zdravstvenog sistema. sef virologije na chariteu koji ne silazi sa televizije ovih dana kaze: nemacka ima 28 hiljada kreveta na intenzivnoj, ali su i bukirani 80 posto, redovnim pacijentima. znaci puffer je samo par hiljada mesta....ako bi buknula epidemija sa pola miliona zarazenih a 5 posto trazi intenzivnu....racunajte sami. kaze bice primorani da donose neke jako teske odluke, tipa dali spasiti nekog od 35 godina kome hitno treba respirator ili nekog od 60...cula sam da se u italiji bas to desava nazalost. ljude od 75+ pustaju da umru jer prosto nemaju mogucnosti da im pomognu...
koliko u srbiji ima aparata za ventilacjju uopste ne zelim da prebrojavam.




milicicak -> RE: Korona virus (10.3.2020 6:22:22)

Upravo ovo sto kaze Maslacak, opterecenje za zdravstveni sistem bice jezivo. A ni jedna zemlja na svetu nema zdravstveni sistem koji moze da izdrzi epidemiju ovih razmera. Ljudi ce umirati jer nece imati ko i cime da im pomogne...


Nisu Italijani sad neozbiljni, struka radi sta moze. Bili su neozbiljni politicari pre dve nedelje kad nisu preduzeli sve sto su mogli da suzbiju sirenje zaraze.
Ove nase necu ni da komentarisem




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (10.3.2020 6:25:03)

Kaze mi drugarica koja je inace trudna da sw ne brine nije to opasnije od gripe. I kaze brojevi lazu smrtnost je manja. Neki ne znam.ko je objasnjavao da ga ne bi zacudilo da je smrtnost ispod 1 posto. I kaze...to je samo u odnksu na registrovane slucajeve u fazonu koliko je njih neregistrovanih. Alooo pa svaka bolest se racuna tako. Broj umrlih u odnosu na broj registrovanih. I gripa takodje i kancer i svenostale zarazne ili nezarazne bolesti. Boze... mislim se kad su ljudi poceli da NE razmisljaju?  Opustena je Srbija jako. Mnogo opustenija od Italije. Ko sto rekoh ovo ce nas pokositi. O slobodnim krevetima necu ni da komentarisemni opŕemi Evo situacija u ns. Infektivno renoviraju. Pacijente sa infejtivnog su stavili na ENDOKRINOLOGIJU. I sad moja mama dijabeticar da zaglavi na endokrinologiju a u sobi pored ovaj is Subotice sa korona virusom. No koment. Spremni ko zapete puske toliko da jedan slucaj nisu mogli u Subotici da "srede" jer coveku skace temperatura. Majke ti...




Ana RR -> RE: Korona virus (10.3.2020 9:27:29)

U srbiji ljudski život ne vredi mnogo a to se upravo potvrđuje.

Još dvoje obolelih, ukupno četvoro. Jedan od njih je kinez tako da ko zna koliko još će biti.




Maraj -> RE: Korona virus (10.3.2020 10:02:55)

Ufff....ovo uopste nije naivno...




bubulence -> RE: Korona virus (10.3.2020 10:05:32)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

U srbiji ljudski život ne vredi mnogo a to se upravo potvrđuje.

Još dvoje obolelih, ukupno četvoro. Jedan od njih je kinez tako da ko zna koliko još će biti.


Naravno da ljudski zivot ne vredi. Jer, u supronom ne bi dozvolili odlaske i dolaske iz Kine. Nisam nigde nasla podatak odakle su ovo dvoje sto su danas pozitivno testirani? 




Ana RR -> RE: Korona virus (10.3.2020 10:15:35)

Nisu objavili bubi, samo su rekli da su dve devojke u pitanju.

Ne znam, ja nisam paničar ali ovo me baš brine. Što reče mm, ako već moramo da se zarazimo bolje da to bude među prvima, dok još ima mesta u bolnicama [sm=smiley29.gif] ludak.





Didy -> RE: Korona virus (10.3.2020 10:26:43)

Ja o ovoj temi i dalje uopšte ne razmišljam. Mislim da je to posledica toga što smo mi prošli kroz mnogo gore stvari nego što je korona virus. Navikli na vanredne okolnosti, stalno pod uzbunom, pa na uzbunu više ni ne reagujemo.




nata11 -> RE: Korona virus (10.3.2020 10:35:45)



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nisu objavili bubi, samo su rekli da su dve devojke u pitanju.

Ne znam, ja nisam paničar ali ovo me baš brine. Što reče mm, ako već moramo da se zarazimo bolje da to bude među prvima, dok još ima mesta u bolnicama [sm=smiley29.gif] ludak.





Ovo sam i ja pomislila 😀😀😀Blago onome ko se sada zarazi odmah ga voze za BG i lece. 

2 devojke su bile u kontaktu sa osobom iz inostranstva to su javili. Ali to je i nebitno vise jer se ne moze zaustaviti. 

Sto se mene tice pogodio me  finansijski. Jutros sam dobila mail da otkazuju porudzbinu do daljnjeg dok se ne razreši situacija. 😩




bubulence -> RE: Korona virus (10.3.2020 11:00:10)

Ovaj iz BG je nedelju dana imao sve simptome bolesti a ponasao se normalno, idiot. Ko zna koliko ljudi je zarazio.

Ana, i meni je palo na pamet isto sto i Nikoli 😂. 




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (10.3.2020 11:27:19)

Mi jutros u skoli prokomentarisasmo sta cemo ako se zatvore skole, da li da srzimo casove ili ne 





Mirko Svirko -> RE: Korona virus (10.3.2020 12:28:21)

Kod nas se prica da je dosao neki kinez ( posto su kinezi kupili nas rudnik)  koji je zarazen. 

E ssda da li je samo prica ili ne.. ne znam jos.. ali kazu da je istina i da se sada svi radnici rudnika plase. Jer svi su bili u nekom kontaktu. A i nase mesto postaje mala Kina..
A inace mi u nasoj bolnici imamo decije odeljenje, ginekologiju,  interno,hirurgiju, i mislim da jos dva. Ali infektivno 100% nemamo. Znaci covek koji ne daj Boze oboli, kod nas ce verovatno u nekoj ostavi. Ili eventualno Bor ili Zajecar. A ako mu se posreci mlze i do Beograda.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (10.3.2020 12:39:59)

Generalno, narod je veoma neodgovoran. Iz Ivinog odeljenja 2 roditelja isli u Milano, vratili se za vikend. Pa kako ih nije strah? Za sebe? Za svoje troje dece? 





Maslacak15 -> RE: Korona virus (10.3.2020 12:41:16)

hahha a posle su Kinezi krivi[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (10.3.2020 14:13:13)

Vidim da je Italija objavila kompletnu izolaciju. Davno je trebalo to da ucine. 





Mirko Svirko -> RE: Korona virus (10.3.2020 14:51:03)

Jeste. 

Kaze moj tata putuje do posla 40min. I sada ide po potvrdu da moze da radi i to ako budu radili. A deca ne idu u skolu od prosle nedelje. Skoro sve je zatvoreno. 




Maraj -> RE: Korona virus (10.3.2020 14:54:16)

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Generalno, narod je veoma neodgovoran. Iz Ivinog odeljenja 2 roditelja isli u Milano, vratili se za vikend. Pa kako ih nije strah? Za sebe? Za svoje troje dece? 



Ma ajde...jel rekao ceka doktor na tv-u da nase zene idu u šoping u Milano! I vidis, ljudi poslisali [sm=zz_banghead.gif]




Maraj -> RE: Korona virus (10.3.2020 14:54:53)

Greska




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>