RE: Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


dunja RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 11:55:12)

Ali kako onda opstane u nama kada imamo T tela preko 30 stepeni, jel može neko da objasni?




princezica1 -> RE: Korona virus (11.3.2020 11:57:01)

Ne moze da opstane van domacina na toj temperaturi.




dunja RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:04:13)

Aha, znači ne može se prenositi ako je T preko 20? Jel to?
Sutra kažu 25 stepeni ..




Maslacak15 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:06:51)

To koliko su oset_ljivi na spoljnu temperaturu su pretpostake. Ali svakako mu trebaju celije da bi opstao. Znaci replikuje iskljucivo unutar celija i transmisija je direktna u 99,999 posto slucajeva. Virus ne opstaje dugo na slobodnim povrsinama kakve god bile temperature. Virusi su po definiciji obligatorni intracelularni patogeni, znaci ne zive na vazduhu na slobodnim povrsinama u zemljistu itd. Samo scenario da neko kine direkt na dlan pa uhvati za kvaku pa vi direkt posle 5 sekundi, pa onda omdah ruku u usta.... Vrlo vrlo je tesko zaraziti se tako.

Zato kazu direktan kontakt u zatvorenom prostoru od nekih 15 minuta i rizik raste....

Za decu stvarno ne treba da se plasite, nema nikakvog razloga, deca ne oboljevaju. Ne zna se zasto, posto mogu da se inficiraju i da prenesu virus ali po pravilu nemaju bas nikakve simptome ili u vrh glave jako blage. Oko toga se slazu bas svi epidemiologski nalazi do sad.


da li znate koji je najzarazniji virus danasnjice??? Morbile. zaraznije su bar 5-7 puta od korone i gripa. Mislite o tome kad pomerate vakcine deci [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:08:11)

Maslačko, da li onda ima smisla ono što navode kao mere, stajati na udaljenosti od minmum 1m od druge osobe?




princezica1 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:08:13)

Jeste, ja se nisam bas jasno izrazila. Evo ga nas drzavni vrh sazvao vanredni sastanak u 11h da smisle sta da rade.




dunja RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:09:16)

Meni je u glavi to što si od starta Maslačkonjo rekla za decu, pa sa te strane nemam strah.




Maslacak15 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:13:46)

Ima. Ako stojis na 1m, neko nee moze da kine na tebe[sm=smiley36.gif]. kao sto sam objasnila direktna transmisija putem kapljica sa coveka na coveka je glavni put infekcije.

Nene bas nema obolele dece. Ja to stvarno pratim i citam zbog posla. Na infektivnoj klinici i pulmologiji sam. Nema hospitalizovane dece uopste. ni u kini ni nigde. Da se zaraze mogu, ali im nije nista.

zato se sad na zapadu forsira to da nema rukovanja. Ruke su glavni problem jer ljudi mahinalno pipkaju po licu kijaju na ruke, ,cackaju nos pa onda se rukuju. Ako se to desi u kratkom vremesnkom razmaku naravno da moze da se siri zaraza. sad u svemu treba imati meru. Mozete i da se rukujete pa da cesto perete ruke ili da pazite da ne petljate po sopstvenom licu iako ljudi to rade mahinalno i cesto nisu svesni....Ali sigurno da neko redukovanje grljenja i cmakanja ima smisla[sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:17:24)

A podatak da je prosecna starist zarazenih 47 god i onda procitam prosecna starost nacije je 42. Znaci svi su zarazena samo deca sa blazim simotomima. Bogu hvala





princezica1 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:19:49)

Cekamo prolecne temperature, pre ce zaustaviti virus od ovih genijalnih strategija koje nam plasiraju svakog dana.




Maslacak15 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:23:08)

ovde su promenili plocu na tu temu i sef virologije sa Charitea koji inace ne silazi sa televizije kaze da novi podaci ukazuju na to da virus nije toliko osetljiv na temperaturu kao grip. Tako da nije neka siguracija. Iako ja ipak ocekujem da se mozda suzbije talas do maja/juna. Ali zato postoje sve sanse da se vrati u oktobru i bude jos 5x gore jel i dalje vecina nece biti imuna a nece biti ni vakcine.

to je osnovna razlika u odnosu na grip. Protiv gripa ipak postoji imunitet u populaciji. Kaze se ko je tri puta prelezao generalno je imun jel ima na sve sojeve neki opsti imunitet. To ovde nije slucaj. Niko nije imun.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:34:04)

Nekad su i dinosaurusi postojali pa ih vise nema 😭





Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:36:18)

Evo ovaj ke*a na konferenciji uživo. Povraća mi se.




Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:37:29)

Kaže obezbedili su dovoljno respiratora i spremni su za epidemiju [sm=zz_banghead.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:38:37)

Hhhahaha... nema sanse da imaju dovoljno. 





Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:40:49)

Ispovraćaću se, majke mi...




princezica1 -> RE: Korona virus (11.3.2020 12:51:46)

Nemam stomak da slusam i gledam konferenciju. Pa valjda nece svi da zavrse na respiratorima??




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 13:02:15)

Odgledah prva dva minuta i ne mogu vise.


Umesto da kaze ne izlazite napolje bez preke potrebe, cuvajte i sebe i one oko sebe on, da prostite ke*a 😞
Jad...




Didy -> RE: Korona virus (11.3.2020 13:22:55)

Kolega mm bio u Milanu u provodu s devojkom prošlog vikenda i pravo iz busa na posao. Šef ga poslao kući. On sutradan opet došao. Sumnjam da se mogao odmah testirati, jer nije prošao period inkubacije i ako je zaražen. 


Ja sam se od juče popodne nešto malo utripovala, a inače zaista nisam paničar.
Kod nas danas otkazan Sajam sporta koji je trebalo da bude za decu i ministar da ga otvori.




pari -> RE: Korona virus (11.3.2020 13:33:29)

I ja sam se od juce zabrinula prilicno... Citam, slusam...

U sustini ne vredi paniciti, samo se truditi uraditi ono sto je u nasoj moci, sta drugo...




vonavoj -> RE: Korona virus (11.3.2020 13:39:14)

Eto didy,gde je tu odgovornost...sef ga poslao kyci,a on pametan..i tako se siri zaraza..





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 13:42:21)

To je neozbiljno i neodgovorno ponasanje prema okolini. 





Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 14:25:41)

Drugarica koja zivi u sev Italiji kaze sto manje izlaziti i ici u masu. Asepsol i sto vise vit C. 





Maraj -> RE: Korona virus (11.3.2020 14:35:48)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Drugarica koja zivi u sev Italiji kaze sto manje izlaziti i ici u masu. Asepsol i sto vise vit C. 



A mi koji na posao idemo gradskim prevozom!?
Ne mogu vam opisati koja je malo pre guzva bila u gradu. Neki strajk. Kolona sto ljidi sto automobila. U prevozu svi ko sardine spljosteni.... i ...




dunja RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 15:04:25)

Jel pravite zalihe?

Mi smo na putu, pa i nisam nešto išla po radnjama u poslednje vreme, ali bila u Liliju pred put, bilo krcato, i ja kontala da je zbog 8. marta. Ili nije?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>