RE: Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:02:00)



IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Drugarica koja zivi u sev Italiji kaze sto manje izlaziti i ici u masu. Asepsol i sto vise vit C. 



A mi koji na posao idemo gradskim prevozom!?
Ne mogu vam opisati koja je malo pre guzva bila u gradu. Neki strajk. Kolona sto ljidi sto automobila. U prevozu svi ko sardine spljosteni.... i ...



Joj Maraj... Ja od juce idem peske na posao i s posla. U autobus necu uci skoro. 




Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:02:22)

Suzi, to je bilo zbog 8. marta [sm=smiley36.gif] poludeli ljudi.

Nisam razmišljala o zalihama, ne znam. Mi uvek kući imamo zalihe brašna, ulja, mleka jer to kupujemo na veliko. Sve drugo standardno.




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:04:42)

Mm posle ide u mini nabavku, ona nasa standardna sredom. 





gagana83 -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:05:31)

"Niko nije rekao da je virus smešan. Niko. Nemojte da lažete!"

Iliti - Verujete li meni ili svojim ušima?Gde mi živimo, šta je ovo bre?

Ja ne pravim zalihe. Razmišljam da uzmem samo neki lek za temperaturu i sl.




Sanjica26 RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:11:46)

Mi smo uzeli dva džaka brašna. I danas sam uzela deci malo više mesa da ne bi stalno izlazila.
Iskreno nije mi danas bilo prijatno na nastavnickom vecu kad su neke kolege pocele da kaslju.




vonavoj -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:13:34)

I mi cemo danas y redovnu nabavku,ali cy pojacati malo neke stvari.

Inace,sestra kaze da je profa matem.iz Glogonja zarazen koronom i sad je y subotu bio na takmicenju sa sve decom..Znaci eto,odatle krece..a dosao je iz Nemacke..




Didy -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:22:35)

Ja ne pravim zalihe. Uvek imam pomalo svega u rezervi. Jutros sam bila u redovnoj nabavci, nisam uzimala nikakve zalihe.





Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:35:37)


IZVORNA PORUKA: gagana83

"Niko nije rekao da je virus smešan. Niko. Nemojte da lažete!"

Iliti - Verujete li meni ili svojim ušima?Gde mi živimo, šta je ovo bre?

Ja ne pravim zalihe. Razmišljam da uzmem samo neki lek za temperaturu i sl.


Strašno, gagana, bolesnik!





Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 16:49:55)

Drustvena neodgovornost na delu. 





ReljaT -> RE: Korona virus (11.3.2020 17:41:37)

Maslacak, kad kažeš deca ne oboljevaju ili imaju blage simptome, dali se to odnosi i na bebe mladje od 6 meseci?  Čini mi se da sam pročitala da je negde u Kini bebica od 9 meseci bila žrtva ovog virusa..  





Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (11.3.2020 17:47:05)

Samo sam u jednom novinskom clanku iskreno procitala da su malci ugrozeni. Sigurno oboljevaju i zene i deca. To sad sto ima domacica pa procentualno zene nisu toliko izlozene jer su "kucama" i sto ima dece koja ne idu u kolektiv ne znaci da ne mogu zeneni deca da se zaraze. 




nata11 -> RE: Korona virus (11.3.2020 18:02:35)

WHO je objavila pre par minuta da ce predloziti proglasenje pandemije. 





nata11 -> RE: Korona virus (11.3.2020 18:03:13)

Tj. Proglasila izvinite





Maslacak15 -> RE: Korona virus (11.3.2020 18:33:55)

Relja mislim na sve mladje od 15 godina znaci i male bebe. U Italiji i Kini je bilo i trudnica koje su se porodile i rodile zdravu decu, znaci nema takozvane "vertikalne transmisije". Virus definitivno inficira decu i mogu da prenose ali kao sto rekoh po pravilu nemaju simptome ili jako blagi oblik bolesti. E sad i tu vazi kao i za sve u medicini uvek moze da se zalomi verovatno u kombinaciji sa drugim faktorima. Evo popodne su javili da je neko dvogodisnje dete hospitalizivano u potsdamu preventivno ali je kao u stabilnom stanju i nije ugrozeno. Ali mislim da zaista nema razloga da se brinete.
Tu stvarno mislim da se treba vise cuvati influence. Znate ja sam i Stefana i Anu vakcinisala protiv gripa kad su imali 7 meseci jer nisam htela da rizikujem da mi dobiju kao mali grip posto sam istovremeno imala vrticko dete u kuci kad su bili mali. Obicna influenca verovatno jeste opasnija za malu decu od korone ( inace tvrdnja ne stoji kao sto smo pricali).




mati -> RE: Korona virus (11.3.2020 18:50:28)

Maslacak, svaka ti zlatna. Sve si do sada lepo objasnila, odnosno, sve na nacin razumljiv i za nas laike...
Meni nesto prikazuje gresku na ministarstvu zdravlja, mozda azuriraju stranicu???




gagana83 -> RE: Korona virus (11.3.2020 19:01:06)

Ja sam negde pročitala da kod dece nije zabeležen nijedan smrtni ishod. E sad, to je bilo pre nekoliko dana, valjda se ništa nije promenilo.





Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 19:07:02)

Proglašena pandemija, osećam da će krenuti panika i haos po prodavnicama.




gagana83 -> RE: Korona virus (11.3.2020 19:13:02)



IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: gagana83

"Niko nije rekao da je virus smešan. Niko. Nemojte da lažete!"

Iliti - Verujete li meni ili svojim ušima?Gde mi živimo, šta je ovo bre?

Ja ne pravim zalihe. Razmišljam da uzmem samo neki lek za temperaturu i sl.


Strašno, gagana, bolesnik!





Koronu ćemo nekako pregurati, ali njega...




Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 19:14:18)

Njega nikako. Ja zaista više ne mogu da podnesem to prese*avanje, da izvinete!




pari -> RE: Korona virus (11.3.2020 19:20:05)

Ne vredi da paničimo jer ne možemo ništa osim ono što je u našoj moći...

Moramo da živimo koliko toliko normalno, inače ćemo izludeti...Evo ja dva dana mislim o tome i već sam polu luda, rešila sam da smanjim razmišljanje




gagana83 -> RE: Korona virus (11.3.2020 20:27:25)

Srećom, i inače nisam paničar, pa tako i sada ne paničim. 

Da mi je svejedno, nije.Lakše bi mi bilo da živimo u normalnoj zemlji, gde čovek može da se osloni na zdravstveni sistem. 
Nego jeste čuli za posebne mere u školama u Srbiji - redovno pražnjenje kanti i provetravanje učionica? 🤦Koje bi onda bile redovne mere, ako su ovo posebne? 
Možda zbog ove epidemije škole nabave i sapune?


[img]https://www.ringeraja.rs/lokalni/Slike/forum/images/2041648-3880.png[/img]




Ana RR -> RE: Korona virus (11.3.2020 20:38:29)

Skočio broj zaraženih na 18.

Gagana, ne spominji....




pari -> RE: Korona virus (11.3.2020 20:52:54)

Sa ovim se slazem...https://lolamagazin.com/2020/03/11/ja-sam-doktor-evo-sta-me-plasi-u-vezi-sa-korona-virusa/





Maslacak15 -> RE: Korona virus (11.3.2020 20:54:35)

cuh info na twitteru da je jedan od bolesnih u NS preminuo[sm=smiley13.gif] lik je posle obrisao poruku pod pritiskom kazu valjda treba da prodje 24 h da objave zvanicno. Nadam se da je trac ali popodne su javili da im je jedan od dvojice pacijenata kriticno....




Ivanka 75 -> RE: Korona virus (11.3.2020 21:14:32)

To je vrv onaj iz Kikinde. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>