Korona virus (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


nata11 -> Korona virus (1.3.2020 9:10:22)

Da li pratite situaciju?

Sta mislite kako ce se razvijati situacija?

Jedni naucnici sa Harvarda tvrde da ce oboleti do 60% populacije, drugi da je to smesno sve, da je opasno samo za stare i bolesne. 

Ja se ne plasim virusa ali me nervira. Sada kada trebam sa bebom na najprometniji Evropski aerodrom😩😩 Trebam putovati u grcu (ako ga ne zatvore do tada posto vec otkazuju sajmove). 




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (1.3.2020 9:23:24)

Iskreno nije mi svejedno. Evo Dunja je na medjunarodnom turniru. Nije otkazan al mi bas nije svejedno. Jedna koleginica  je u karantinu. Blizu mi je sve to iskreno





vonavoj -> RE: Korona virus (1.3.2020 9:29:18)

Auu,nato,kada putujete?Nije mi svejedno..bojim se i zbog posla,politicki kako ce ko iskoristiti..mm se brine,nece moci da radi,ako zatvore granice..gazda mu vec izgubio 2mil evra..izvozi u SAD...Po dosadasnjim pokazateljima kod dece nije strasan virus. Po meni je i ovaj grip sto je bio pre mesec dana kod nas,grozan,temp 5 dana,pa kasalj...




pari -> RE: Korona virus (1.3.2020 9:32:46)

Mm otkazan put za Svajcarsku iz Amerike...direktiva iz centrale, svima je otkazano...

Nemam pojma, i za ekonomiju je bas zeznuto...kaze mi mm da se vec oset_i tamo...
Ja ne znam sta da mislim...deluje mi malo prenaduvano




vonavoj -> RE: Korona virus (1.3.2020 9:45:48)

Eto vidis pari..strasno.




mama ivane -> RE: Korona virus (1.3.2020 10:01:14)

Ja se plasim korone mnogo ljudi je umrlo , katastrofa😔





nata11 -> RE: Korona virus (1.3.2020 10:24:31)

Medju umrlima nema mladjih od 45 god i dece. Umiru stariji od 65 god koji su vec bolesni ali opet. 



Sada je Euronews javio da se broj obolelih u Evropi rapidno povecava (sta god rapidno njima znacilo) a u Kini stagnira. 

Mi idemo sredimo aprila. Valjda ce se do tada znati vise.  Ili zatvaraju ili se smanjuje broj obolelih i sirenje. 

Najlakse se siri u avionu i zatvorenim prostorima gde vazduh kruzi. Plus na Frankfurtskom aerodromu su ljudi kao mravi ne moze me niko ubediti da bar jedan nema virus. Prenosi se i preko kvake, znaci ne mogu sa detetom ni sesti slobodno, presvuci ga na stolu za presvlacenje. A opet nije moje dete jedino koje ce leteti u to vreme.   Ma bas mi sve ide na nerve. 





Maraj -> RE: Korona virus (1.3.2020 11:04:17)

Nato ja razmisljam oko letovanja...da li uplacivati...nije mi sve jedno da mi propadne oko 1000e zbog virusa, ako zatvore granice.
Tako da ja sam u dilemi da li uplatiti letovanje ili ne...




princezica1 -> RE: Korona virus (1.3.2020 12:19:12)

Mislite da ce epidemija da traje do leta? Maraj letovanje mozes uplatiti i kasnije ako ne juris first minute.




flamingos -> RE: Korona virus (1.3.2020 15:33:23)

Zafrknuta situacija,ali,smiriće se sve to.Opet,bolje sačekajte sa uplatom.





dunja RR -> RE: Korona virus (1.3.2020 16:21:03)

Maraj, ako ti je frka, uplati osiguranje od otkaza putovanja, smešna je cifra, a vraćaju sav novac. Samo proveri da li pokriva ovu situaciju, a trebalo bi da da.
Ja otkako imamo S, uvek uplaćujem ovo osiguranje, uz putno zdravstveno (vezana su ova dva osiguranja).

IZVORNA PORUKA: Maraj

Nato ja razmisljam oko letovanja...da li uplacivati...nije mi sve jedno da mi propadne oko 1000e zbog virusa, ako zatvore granice.
Tako da ja sam u dilemi da li uplatiti letovanje ili ne...





dunja RR -> RE: Korona virus (1.3.2020 16:24:05)

Ja sam iskreno iznenađenja kada čitam sve ovo, mi bili nedelju dana na Zlatiboru, tamo niko virus ni ne spominje, pa sada kada sve ovo čitam, a još mi upravo drugarica iz Dubaia piše da su tamo zatvoreni vrtići, škole, zabranjene vannastavne aktivnosti ... kaže u Iranu u jednom gradu umrlo 50 ljudi, javili malopre, a jednoj ženi u Japanu koja je pregurala virus, opet se vratio, u drugom obliku, mutirao .. Meni je sve ovo sada novo, delovalo mi je naduvano ranije, sada ne znam šta da mislim ..




MamaNecaVo -> RE: Korona virus (1.3.2020 16:56:19)

Mom suprugu su do daljnjeg sva poslovna putovanja otkazana.
To se desilo pre dve nedelje i tek tada smo shvatili koliko je virus uzeo maha i koliko se zemlje,sem Srbije naravno,plase i kontrolisu desavanja.
Prijatelj iz Kine nam je javio jos davnih dana da je kod njih pakao ali da se krije,kao i prijatelji iz Italije,pre par dana.
Kau ljudi da nije za salu.E sad sto se kod nas sve shvata pod smejuriju je problem drzave i celnih ljudi koji daju takve informacije u udarnim terminima.





milicicak -> RE: Korona virus (1.3.2020 16:57:24)

Ja iz ovoga sto procitah do sada uopste ne bih rekla da je korona naivna i situacija prenaduvana. Mnogo se brzo prenosi za moj ukus... Nema mesta panici ali treba biti oprezan i odgovoran prema tudjem i sopstvenom zdravlju, ne konzumirati alkohol i voditi racuna o licnoj higijeni.

I ne znam, ja ne bih putovala u zemlje gde se broj obolelih svakodnevno povecava, pogotovo ne preko velikih aerodroma




dunja RR -> RE: Korona virus (1.3.2020 17:06:18)

Pa ja sada kada čitam počinjem da mislim da je ozbiljno, zapravo kada čitam ovo što ovde pišete, i što mi javljaju prijatelji van Srbije.

Ovde vrtići, škole, sve redovno radi, jel tako?




vonavoj -> RE: Korona virus (1.3.2020 17:12:06)

Meni je samo interesantno kako je tako dug period inkubacije?




nata11 -> RE: Korona virus (1.3.2020 17:19:22)

Cek Mili kako ne konzumirati alkohol kada su javili da pica tipa rakija, viski i sl.   sprecavaju virus. 😀





milicicak -> RE: Korona virus (1.3.2020 17:29:28)



IZVORNA PORUKA: nata11

Cek Mili kako ne konzumirati alkohol kada su javili da pica tipa rakija, viski i sl.   sprecavaju virus. 😀





Sprecavaju ako se koriste za dezinfekciju ruku i povrsina 😉 Oralna aplikacija ne pomaze 😂




bubulence -> RE: Korona virus (1.3.2020 18:49:19)



IZVORNA PORUKA: nata11

Cek Mili kako ne konzumirati alkohol kada su javili da pica tipa rakija, viski i sl.   sprecavaju virus. 😀




Javili su i da je to samo sala 😁. Virusa kao virusa se ne plasim ni najmanje, smrtnost je manja od 2% i to pretezno kod starijih i vec bolesnih ljudi. Dok je kod svinjskog gripa smrtnost bila oko 70% (od broja zarazenih). Vise mislim da ce to biti pogubno za ekonomiju. 




Filadendronka -> RE: Korona virus (1.3.2020 19:03:26)

Nato, mi planiramo odmor u Nemackoj za tri nedelje. 🥺🤔🥺




nata11 -> RE: Korona virus (1.3.2020 19:09:04)

Ma ubole smo ga samo tako 🤣🤣



Videcemo kako se situacija odvija. 
Kazem mm javili zene ne umiru ja idem a ti vidi kako ces. 😀😀




flamingos -> RE: Korona virus (1.3.2020 19:13:59)

Joj Nato dobra si😁





Maslacak15 -> RE: Korona virus (1.3.2020 20:42:35)

moze da se desi da nemci uvedu karantine. to uopste nije iskljuceno. verovatno ce biti nijansiranja izmedju zelje da se ogranici ekonomska steta i rizika, ali zdravlje stanovnistva je prioritet. za sada je bilo samo lokalnih ogranicavanja u severnoj rajni vestvaliji jer se u lokalu pojavio klaster. ali virus se siri sto me ne cudi. evo za 24 h zvanicno sa 60+ na 130+ slucajeva, to sto su registrovali.

 tako da neznam kakve odmore planirate i gde ali je situacija sto bi rekli englezi fluid. i ja bih na odmor druga nedelja aprila van nemacke i to me koci...nisam sigurna kakva ce biti ogranicenja za letenje...uooste ne panicim to je realnost.
nije bas tacno da samo stari stradaju (statisticki ih jeste najvise)  a i 2  posto je jako puno ako bi se prosirio u velikom obimu u stanovnistvu. i 1 posto je ogroman broj. na milion to je 10 hiljada pa.vi vidite....
ja se inace ponasam normalno, kod nas na poslu nema nestasice sterilijuma hahaha




Misha i Ljisha -> RE: Korona virus (1.3.2020 21:09:57)

Ja procitala mm sta sve kazete ovde mislim da ce postati dokmsday prepper 😂





Maslacak15 -> RE: Korona virus (1.3.2020 21:10:20)

ovde idu po principu ako otkriju zariste sve zatvaraju na dve nedelje. I svi koji su teoretksi u kontaktu idu u karantin na dve nedelje. Bilo je skola i vrtica koje su zatvorene u Bavarskoj i NRWu- za sada pojedinacni slucajevi jel je ukupan broj zarazenih za sada samo 130 u celoj Nemackoj. Ali bilo ih je u Italiji 130 proslog vikenda pa ih je danas 1300. Samo kazem to brzo ide i ja racunam da moze da se desi svaki dan ako epidemija stigne u Berlin. U nemackoj za sada nema preminulih ali su prva dva slucaja muskarac i zena, bracni par koji su zavrsili na intenzivnoj oboje ( on u kriticnoj situaciji) od 40 i nesto godina. Tako da definitivno nije tacno da su samo stari i bolesni problematicni. Nego verovatno zavisi od dosta dodatnih faktora, mozda i od individualnih predispozicija itd. Virus je nov, malo se zna.
Ovde se prati mnogo vise i intenzivnije nego tu, ali se trude da se ne stvara opsta panika koja definitivno nikome nije saveznik. Moj muz je napunio spajz kojecim a ja sam mu se kao prava Srpknja smejala sat vremena. Najgore sto je kupio 5 kg brasna pa sam ga pitala jel to znaci dok sedim kuci u karantinu moram sve vreme da mesim kolace [sm=smiley36.gif].




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>