RE: Korona virus - 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 12:37:28)

Ma niko ga nije ni pitao za kontakte, tako da smo slobodni da možda širimo virus. Ja sam preduzetnik pa mogu da ne idem na posao, a kako li kroz ovo prolaze ljudi koji moraju da rade.. Videh na predhodnim stranama da im nije lako.. Nisu svi poslodavci razumni i puni razumevanja. 





Dragica Draga -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 12:37:42)

Iva kod vas onda bas karantin a?




ivaMark -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 12:43:38)

DD, kod nas je policijski od 21h do 6h, ne smemo iz opstine, nema skole, samo prehrambene trgovine rade, cak su povukli tehniku, obucu i garderobu i iz Lidla i slicnih trgovina, zbiranje ninakvo, maska na otvorenom...samo u prirodi nema maski uz rastojanje od 3m. Hmmm..jesam li nesto zaboravila 🤔





vonavoj -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 13:04:29)

Evo,moja drugarica je radila antitela,ima vec 4 dana simptome..negativna..ne pokazuje da ima trenutno,a ima sigurno..nema ukus i miris..slabost, bolovi u misicima.




Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 13:37:12)

Bebo, mm je pozitivan. Danas je 11.dan kako smo.u izolaciji. Inace, on se testirao jer je bio u kontaktu sa zarazenom osobom i imao simptome. Nista mu u covid ambulanti nisu rekli za kontakte niti nas je ko kontaktirao. Mi smo revnosni, i sedimo kuci. A evo imam komsije koji su isto pozitivni. Ne idu na posao, al zato su i oni i deca svakodnevno napolju. (Vidim ih kroz prozor)




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 13:54:47)



IZVORNA PORUKA: Maraj

Bebo, mm je pozitivan. Danas je 11.dan kako smo.u izolaciji. Inace, on se testirao jer je bio u kontaktu sa zarazenom osobom i imao simptome. Nista mu u covid ambulanti nisu rekli za kontakte niti nas je ko kontaktirao. Mi smo revnosni, i sedimo kuci. A evo imam komsije koji su isto pozitivni. Ne idu na posao, al zato su i oni i deca svakodnevno napolju. (Vidim ih kroz prozor)

i takvih kao tvoje komšije ja 70%... U neku ruku možda i ja jer sam prekjuče šetala decu, doduše ja sa maskom i nismo nikome prilazili. Ali toliko su plakale da idu u šetnju da sam morala malo da ih izvedem ali ne idem na posao, ne idem nigde drugde, sve dogovore i sastanke sam otkazala.. 





Duškić -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 16:05:42)

I mm pocelo da boli u grudima. Mozda je neki znak, pojma nemam . A zarazenih svud .




dunja RR -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 16:26:24)

Prerano je radila. Antitela se postepeno razvijaju, ne mogu tako rano da se detektuju, zato nema svrhe da se rade na početku. U laboratorjama preporučuju bar 7 dana od početka zaraze, a ponekada se antitela ni tada još ne detektuju.

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Evo,moja drugarica je radila antitela,ima vec 4 dana simptome..negativna..ne pokazuje da ima trenutno,a ima sigurno..nema ukus i miris..slabost, bolovi u misicima.





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 16:52:41)

Moj zet je readio mnogo ranije taj test, jer ga je dr poslao i bio je negativan. Tako da ne treba raditi ranije.




vonavoj -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 17:09:12)

Naravno,zato kazem da je bacanje para..2 nedelje posle prvih simptoma.a mozda ih ni tad nema..





Ivanka 75 -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 17:29:02)

Sanice, jesu li tvoji dobro sad? 





Sanjica26 RR -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 17:48:41)

Da kazem da su bolje. Jos su roviti i ko zna koliko ce tako biti. Sporo tece oporavak.




Dragica Draga -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 18:02:57)

Samo neka ozdrave skroz, polako, ali nema veze. Najvaznije da prodje




Ivanka 75 -> RE: Korona virus - 2. deo (21.11.2020 22:40:46)

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR
Da kazem da su bolje. Jos su roviti i ko zna koliko ce tako biti. Sporo tece oporavak.



Umor kazu dugo ostaje... 




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 13:50:38)

Mm od ponedeljka ima simptome utorak, sreda, i četvrtak temperaturčina, petak pre podne mala temperatura (37.5), popodne prestala sama od sebe, bilo mu je bolje, nestali bolovi u mišićima i kostima čak se i malaksalost smanjila i tako do sinoć. Sinoć mu je opet skočila temperatura na 37.5 i išla do 37.8 celu noć i evo do sada, i sve mu se vratilo kao i prvog dana, bolovi, malaksalost, ne može na noge.. Jel bilo nekom ovako? Ne znam šta da radimo? Teši me što ne kašlje i kaže da nema bolove u grudima, ja koliki sam paničar odmah bih do dežurne ambulante on neće hoće da sačeka do sutra.. Inače sam zvala Vizim i Medigroup tamo fazon tek za utorak slobodan termin za pregled. Izgleda da i za privatno moraš da juriš vezu. 😳





jess021 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 14:39:22)

Bebo, ja stvarno ne znam, ali mislim da bi trebalo da se javi u covid ambulantu.


Danas mi drugarica prica sledece.Njihovi kumovi treba da se vrate za Ameriku i treba im test na covid. Prijave se u higijenski, ali trebali su cekati nesto dugo i odustanu i odrade privatno, posle nekoliko dana iz higijenskog im stizu rezultati da su pozitivni na covid, a uopste kod njih nisu vadili krv????!!! Eno u soku su. A ovde gde su radili privatno, test negativan 




Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 14:50:50)

[sm=jezicek.gif] pa kako to jess strasno sta se desava




dunja RR -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 14:55:16)

Bebo, pa to je tipična slika kod kovida kod jedng dela obolelih, u drugoj nedelji pogoršanje, trebao bi da se javi u kovid.

IZVORNA PORUKA: Beba987

Mm od ponedeljka ima simptome utorak, sreda, i četvrtak temperaturčina, petak pre podne mala temperatura (37.5), popodne prestala sama od sebe, bilo mu je bolje, nestali bolovi u mišićima i kostima čak se i malaksalost smanjila i tako do sinoć. Sinoć mu je opet skočila temperatura na 37.5 i išla do 37.8 celu noć i evo do sada, i sve mu se vratilo kao i prvog dana, bolovi, malaksalost, ne može na noge.. Jel bilo nekom ovako? Ne znam šta da radimo? Teši me što ne kašlje i kaže da nema bolove u grudima, ja koliki sam paničar odmah bih do dežurne ambulante on neće hoće da sačeka do sutra.. Inače sam zvala Vizim i Medigroup tamo fazon tek za utorak slobodan termin za pregled. Izgleda da i za privatno moraš da juriš vezu. 😳







Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 15:04:15)

Pa evo pokušavam da ga nagovorim, ali on odbija, kaže sutra ujutru će.. Ja se plašim da mu se do ujutru još ne pogorša, a sa druge strane da sad ode u Č. Čaplina ima da čeka do večeras ili do ujutru, a ujutru će ući bez čekanja jer radi naša doktorka koja nas inače leči i koja mu je rekla da ne čeka ako dolazi opet.. 





Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 15:05:46)



IZVORNA PORUKA: jess021

Bebo, ja stvarno ne znam, ali mislim da bi trebalo da se javi u covid ambulantu.


Danas mi drugarica prica sledece.Njihovi kumovi treba da se vrate za Ameriku i treba im test na covid. Prijave se u higijenski, ali trebali su cekati nesto dugo i odustanu i odrade privatno, posle nekoliko dana iz higijenskog im stizu rezultati da su pozitivni na covid, a uopste kod njih nisu vadili krv????!!! Eno u soku su. A ovde gde su radili privatno, test negativan 


Čula sam za još par takvih iskustava.. Ne mogu edit preko telefona. 




Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 15:42:26)

Bebo covid ambulante nedeljom rade do 18h. Ne bi sigurno sada stigao na pregled, i da ode.
Mm je otisao, rekli mu da dodje danas oko 15h. On otisao, oni tek prozvali br 230 a on ima 350 broj. (Na nasoj opstini dele brojeve) ne znam ni dal ce on stici...




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 15:55:05)

Rade u Č. Čaplina i na Nbg non stop. 





Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 16:00:46)

A ja sam bila ubeđena da nedeljom rade sam Č Čaplina i Nbg, kad ono rade sve do 18,dobro je da si napisala, sada će da ode odmah, radi naša doktorka pa se nadam da će ga primiti. 





Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 16:31:52)


IZVORNA PORUKA: Beba987

Rade u Č. Čaplina i na Nbg non stop. 


Ne rade. Nedeljom ne rade




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (22.11.2020 16:36:13)

O boze kakve onda dezinformacije stoje na netu. Sve jedno otisao je u Covid i dobio uput za pulmologa. Ode sad u Gradsku. 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>