RE: Korona virus - 2. deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


jess021 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 8:32:10)

Milena, nama stalno stizu takve poruke, na svakih nedelju dana 





dejana007 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 9:00:44)

Dobro jutro zene,čitam komentare i samo da se nadovežem. Kod nas u Nišu u vrtiću samo sa potvrdom da oba roditelja rade - naravno da je bolje da ne dovodimo decu. Dunja, zao mi je svekrve :( Virus se stvarno neverovatnom brzinom prenosi. Moj ujak iz Leskovca je sa porodicom otisao na rucak kod rodjaka (jos svi otisli) i svi do jednog se zarazili - i sestre i zet - laksa slika sa gubitkom cula mirisa, ujna i ujka teža slika sa svim mogućim simptomima covida ( proliv, povraćanje, bolovi, kasalj, bol u grlu jaka - cak i promuklost, jaka temperatura, gubitak mirisa ) a baba i deda na kiseoniku. Još kazu da eto tada prvi put deda i baba izali negde, a na tom ručku je verovatno bila neka osoba asiptomatska jer niko tamo nije pokazivao znake bolesti, niti imao kasnije znake bolesti. Tako da, ne znam više. Ja trenutno ne radim, samo muz i starije dete ide u skolu, ali više ne mogu kući, fale mi ljudi, prica, izlazak - i to nisam bila mnogo društveno aktivna...




mama Jo -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 9:31:25)

Dejana, jesu se baka i deka oporavili, ili se to sad desava?
Nadam se da su bolje.
Ni ja vise nisam pametna, mi se cuvamo i se ne vidjamo sa puno ljudi, ali sad je vec svaka situacija rizicna.

Milena i nama stalno stizu takve poruke, odnosno na svake dve nedelje se izvesatamo ko ce od dece ici, i tada mama koja je zaduzena za komunikaciju izmedju roditelja i vaspitacica obavezno posalje to pismo od uprave da se mole svi foditelji koji imaju alt_ernativu da je koriste i ne salju decu u vrtic.




nata11 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 9:35:24)

Ja prosle nedelje dobije dijareru sa svim pratecim simptomima i balgom T. Odem kod naseg dr opste prakse, ulazim sa maskom on sta ce: slobodno skinite masku virusi ne lete [sm=zmeden.gif] I ajd sad, budi pametan.




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 10:05:46)

Dobro je trenutno nema T. Noćas sam joj stavila čepić brzo je spala, i od tada je ok.. Videcemo danas.

Baš sam se uplašila noćas, nikad ni jedna od njih dve nije imala preko 38.5. Slučajno sam se probudila a ona kao da sam šporet pipnula.. 




smeško -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 10:16:43)

Bebo, samo polako. To nije za strah, deca viruse ,,guraju" sa 39.5 u proseku. Nadam se da cete se brzo oporaviti.





vonavoj -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 12:27:27)

Moze neko da mi objasni Igg,Igm (nadam se da sam dobro napisala), kolege su imale,testirane 4.11. I dr im zatvorila bolovanje sa danasnjim danom,bez testiranja..i oni na svoju ruku odradili privatno i dalje su pozitivni,kao imaju procenat da su zarazni.

I aj budimo pametni..eto i maraj,tm nije testiran ponovo..




ivaMark -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 12:47:37)

Von, mislim da su to antitela...test na antitela.


Moja sestra je negativna, dve nedelje posle prvog testa...njeni ukucani svi negativni, niko nije dobio od nje.




Sanjica26 RR -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 12:48:58)

Nisu ni moju sestru testirali. Samo su je poslali da ponovi rengen. Ne znam koji su im to fazoni.




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 13:05:34)

Von, ako su pozitivni na igg znači da su preležali infekciju, ako su pozitivni na igm znači da je infekcija u toku, a ako imaju i igg i igm znači da infekcija prolazi, ali da su još uvek potencijalni prenosioci.. Tako sam bar ja sve to shvatila, ako grešim neka me neko ispravi. 





Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:10:32)

Igm i igg su valjda ....nesto je sta ima sada, a sta je pre imao.

Mm nisu radili rendgen ni jednom. Test su mu radili samo jednom, kada su ustanovili da je pozitivan. Ponavljao test nije. Samo sj mu zakljucili bolovanje




vonavoj -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:11:49)

Shvatam,ali koja je logika da se ljudi vracaju na posao bez testiranja..da li prenose i dalje ili ne.





flamingos -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:16:02)

Beba987,kako ste?Maraj,kako ste vi?





Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:24:51)

Standardno, dete 37 sa 2,muz trenutno bez temperature, ali i dalje kao da ga voz pregazio, druga ćerka i ja se držimo.. Zvala sam njihovu dr kaže da pratim stanje, ujutru kks i crp ako ima nešto povišeno da se javim za terapiju, ako se javi još neki simptom da je dovedem. 





Maraj -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:51:06)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Shvatam,ali koja je logika da se ljudi vracaju na posao bez testiranja..da li prenose i dalje ili ne.



Von gledaju da prodje 15 dana izolacije ili karantina i to je to...




Beba987 -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:53:57)



IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Shvatam,ali koja je logika da se ljudi vracaju na posao bez testiranja..da li prenose i dalje ili ne.



Von gledaju da prodje 15 dana izolacije ili karantina i to je to...


Čak sam čula i 10 dana negde 




vonavoj -> RE: Korona virus - 2. deo (23.11.2020 14:54:02)

Znam maraj,ali evo dokaza da nije proslo..oni na svoju ruku odradili...zato se pitam😂





Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]