RE: Razgovori mama 03/21 (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 20:53:48)

Iz iskustva mjslim da je bolje da zna. Da zna sta da ocekuje, mozda da prodjete pored zubara da vidi gde ide. Ispricaj mu nesto, da ce da mu isteraju posebnom cetkicom crvića iz zuba. 😊





emicaa -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 20:59:45)

Pari,Dora je morala popraviti 4,uzasan strah.Uspavali je i odradili sve.Ali ja sam njoj prije toga ispricala kako ce raditi ali da ce ona spavati i da nista nece znati.

Ja danas pricala sa svojima pa me opet neka tuga uhvatila,fale mi.Mama na silu da ne zaplace za djecom.Sutra cu dobiti pa sam bas sva neka njanjava




flamingos -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 21:37:12)

Pari,i ja mislim da treba da zna,polako ga uputi i biće ok.Držim fige.Emice,jubim te.Verujem ti i potpuno te razumem,znam kako je...❤





vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 21:44:00)

Objasni mu,da ciste zube,da skidaju prljavo,da ce duvati vetar,tako ciste i da ce dobiti zvezdu koja sija..tako je nasa zubarka objasnjavala..hahah.

Zene,koliko sam umorna...bila opet do babe,ne mozete da zamislite,pod hitno moram naci zenu,ja ono ne mogu,dobro se nisam ispovracala..ona se uneredila..




pari -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 21:46:46)

Da da, mislila sam svakako nešto da mu kažem...bio je kod ove zubarke tako da zna gde idemo i da treba da mu popravljaju zubiće... Ovde daju neki opuštajući gas i onda anesteziju (inekciju) i onda popravka...pitam se samo kako će mu tu inekciju dati.  Deca se toga baš boje, tj.boje se bilo kakvih igli...


Von, obavezno žena! Ti to ne možeš da radiš
Emice, znam kako je ...drži se još malo ...




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 21:52:51)

Emice, ja sam u Srbiji pa zbog korone nisam videla mamu skoro 10 meseci. Znam kako ti je.


Jbi ga, valjda ce i ova grozota uskoro da, se zavrsi. Emi ❤️❤️❤️




mati -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 22:06:07)

Emice, prvi put čujem da uspavljuju za popravljanje zuba? Jel moguće? Još tako malu decu...




emicaa -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 22:33:58)

Mati ona se bojala uzas,i da joj ne navuku traume uspavali je.Ovde je to normalno,ako se plasi uspavaju i cao drugari.A  meni i drago,ona vec vuce traume od lijecenja,ne treba joj jos i ovo.Djevojke moje ❤




Ana RR -> RE: Razgovori mama 03/21 (5.3.2021 23:43:37)


IZVORNA PORUKA: mati

Emice, prvi put čujem da uspavljuju za popravljanje zuba? Jel moguće? Još tako malu decu...


Da, to rade i u Kanadi, ne znam za Ameriku.




pari -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 4:55:42)

Rade i ovde uspavljivanje iako mi sad nisu to preporučili nego taj gas za opuštanje i klasična anestezija...

Ja nešto ne mogu da spavam...




jess021 -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 7:42:13)

Pari, sto ne mozes da spavas? Verujem da si se iznervirala zbog zubica, ali sredice se to.


Mama jo, bitno da moze vise da krene sa analizama, da zna na cemu je. Znam da mnogi brines, ali bice to sve ok. 
Ja nesto nisam u elementu ovih dana, ni psihicki ni fizicki. Nikako ova prehlada da me prodje skroz, juce spremala stan, posle satima neka vrucina izbijala iz mene. Pocela sam da citam onu knjigu o vaspitanju Pozitivna disciplina, jer ni tu nesto ne radim kako treba..... I tako 😁




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 8:20:35)

Dobro jutro. Ja sam se probudila u 6, jer je mm navio pogrešno sat. Treba da ustane kasnije. Umesila sam kiflice. On ode da služi. Danas su zadusnice. Ja cu u komsiluk u crkvu zbog kiflica😁
pari, T je popravljala zubic sa anestezijom prosle godine prvi put. Naravno, da je crkla od straha. Cim je dobila anesteziju druga pesma. 
Sinoc dobih od mm i dece poklon, gumice za kosu. One popularne skranči. I dve maske. Svratili u Lunu, a kod njih su cene prava "sitnica". Mada, na iznenađenje nije ovo skupo. 


Danas me ceka brdo posla: od kuvanja, ucenja do spremanja casova. 😁 I to samo ako devojcice budu izuzetno dobro. Možda mi mama dodje sutra. Ona nikako da se povrati. Ne mogu nikako da je pomognem, osim da je slusam. 
Jess, naidju takvi dani. I meni nije bas najbolje, ali se zaokupiram poslom. Zagrljaj za tebe. 

Konacno da napisem duži post. [sm=smiley36.gif]




flamingos -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 9:16:26)

Dobro jutro.Jess,Pari ostale mame,grlim vas,budite dobro svi.Ivanka,kako ste?Evo zamesih za hleb i stavih kupus da se kuva.Kasnije ću krofne da pržim.Želim vam prijatan vikend.Pozdrav svima.❤





mama Jo -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 10:17:53)

Dobro jutro...
Ni ja nisam znala za mogucnost da se deca uspavaju da bi se popravili zubi... Pari, videcete... Nadam se da ga sa anestezijom nece boleti i da ce brzo proci... Ako bas bude drame, pitaj zubara za tu mogucnost?

Jess, i j asam u nekom slicnom raspolozenju. Iskreno da ti kazem, ja sam vise puta citala te knjige o roditeljstvu i rekla sam da necu vise da ih citam. Posle se osecam jos gore, iskreno 😁
Ima stvarno gomila ok saveta, ali nekako nisu bas uvek primenljivi prakticno, bar u mom slucaju.
Zagrljaj [sm=smiley31.gif]
Inace i mene savladala neka prehlada ili sta li je... Ja sve mislim alergijska reakcija... Sta uopste sad izaziva alergiju? Od juce sam promukla samo tako odjednom, i nos zapusen, grlo grebe. I sto jess kaze, neka vrucinstina izbija iz mene, cim sam malo vise aktivna...




mati -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 13:01:29)

Zdravo majke... Meni je vikend do sledeće nedelje, videćemo za dalje...
Stariji M je popravjao stalni zub bez anestezije, zubar je zaista fantastičan, već sam pisala da me totalno kupio. A i mladji je popravljao i šesticu i mlečni. Isto bez anestezije.
MJ, jel si ti prelezala koronu, nisam u toku? Moji simptomi su takvi bili, neuobičajeni, ali sve što si nabrojala sam ja imala. I čaj koji me je preznojio na poslu je bio razlog da se testiram. Prati...
Napokon sam sela. Ručak je gotov... Ispekoh jezik semenkama, što li jedem kad ništa ne osećam... [sm=zmeden.gif]




mama Jo -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 13:21:01)

Mati, ja nisam prelezala koronu. Danas se bas lose osecam... Ispraticu danas i sutra ako mi bude ovako, testiracu se. Prekjuce mi je isto bilo, a juce sam bila skroz ok...




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 13:25:47)

Pozdrav mamike!

Uzivamo u Ja sam poni maratomu na Nick-u 😁Neki uzivaju i kikocu se a neki ih pustaju 😊




mati -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 13:29:13)

MJ, vidi tamo temi o koroni, ja sam bas pisala po danima. Mislim, ne želim da te plašim, daj Boze da nije i da je neka prehlada. Ali i mene su ovde žene savetovale na testiranje i nalazila sam bitne informacije i savete. Prelomila sam kada me je preznojio čaj, T nisam imala. Na početku me je peklo grlo, i bolele oči. Bila sam ubedljena da sam negativna.




vonavoj -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 14:46:35)

Mati,u pravu si,svi se nesto neckaju,ima i virusa,ovo vreme..ali uglavnom je korona..

Sta sam sve danas odradila,mislim da neko za 6 dana to ne stigne...narod je poludeo,guzva svuda,a morala sam u grad,sa devojcicama..Rucali smo i pijem kafu.




flamingos -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 21:00:19)

Von,i ja sam danas turbo.Mama Jo,kako su?Nadam se da nije korona,da si samo prehlađena.Javi kakva je situacija.Mati,jesi li ti dobri?Jess,Pari,Ivanka,vi?Mislim na sve vas.Milena,kako ste vi?Svima šaljem puno pozdrava i poljubaca.❤





Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 21:04:50)


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Dobro jutro...
Ni ja nisam znala za mogucnost da se deca uspavaju da bi se popravili zubi... Pari, videcete... Nadam se da ga sa anestezijom nece boleti i da ce brzo proci... Ako bas bude drame, pitaj zubara za tu mogucnost?

Jess, i j asam u nekom slicnom raspolozenju. Iskreno da ti kazem, ja sam vise puta citala te knjige o roditeljstvu i rekla sam da necu vise da ih citam. Posle se osecam jos gore, iskreno 😁
Ima stvarno gomila ok saveta, ali nekako nisu bas uvek primenljivi prakticno, bar u mom slucaju.
Zagrljaj [sm=smiley31.gif]
Inace i mene savladala neka prehlada ili sta li je... Ja sve mislim alergijska reakcija... Sta uopste sad izaziva alergiju? Od juce sam promukla samo tako odjednom, i nos zapusen, grlo grebe. I sto jess kaze, neka vrucinstina izbija iz mene, cim sam malo vise aktivna...


μαμα јо, кренуло је цветање. Тако да све је могуће. Ја само чекам кад ће да ме састави.

Ја сам данас свашта обавила. Хоћу одмор. Једва чекам мајски распуст, одох са сестром и мамом и мојима на Тару. Уморна сам баш. Одох да се тушнем и да читам.




Ivanka 75 -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 21:17:08)

Zar niste pocele terqpiju protiv alergije?


Od pocetka februara krece rana vegatacija, nema snega. 
Antihistaminici i bice vam lakse. 




mati -> RE: Razgovori mama 03/21 (6.3.2021 21:50:04)

Ja nisam koristila pumpicu sigurno mesec dana. A mislila sam da će mi biti potrebna sada za vreme korone. U smislu da će me uhvatiti panika pa da posegnem za njom. Ponosna sam na sebe.
Stariji M malopre kinuo, odmah sam pomislila na koronu, samo da njih zaobiđe. Tada sam shvatila da ja od juče ne kijam.




jess021 -> RE: Razgovori mama 03/21 (7.3.2021 8:31:26)

Jutro mame!


Mi smo juce bili turbo, na rucku su bili nasi iz Srbobrana, pa samo izasli napolje, pokupili drugare sa igrališta, pa vecera. Bili su skoro do 21h. Mislila sam da danas idu na bazen jer nisu u petak, ali L je jos uvek prehladjena pa nek iskuliraju jos danas. 
Mama jo? Kako si danas? 90% sam sigurna da to kod tebe nije korona vec neka druga viroza jer evo svi iz nas okruzenja se zale na tu kijavica. 
Sanjice, grlim te, odmori malo. 




flamingos -> RE: Razgovori mama 03/21 (7.3.2021 9:51:22)

Dobro jutro.Mati,Mama Jo,Ivanka, i ostale mame,kako ste.Evo skuvala sam fil za tortu i odoh do grada do cvećare,prodavnice itd.Mm ode do sela.Prjatna nedelja.Pozdrav svima.❤





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>