RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Olga75 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (24.3.2023 18:03:22)

Ja došla da se inspirišem [sm=smiley36.gif]. Zverčica je danas imala deo prognog prijamnog i htela je palačinke, to sam oavila. Sutra je drugi dan tog dešavanja pa rekoh da vidim šta ste pravile da je iznenadim [sm=jezicek.gif]




Kata90 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (25.3.2023 10:19:49)



IZVORNA PORUKA: Olga75

Ja došla da se inspirišem [sm=smiley36.gif]. Zverčica je danas imala deo prognog prijamnog i htela je palačinke, to sam oavila. Sutra je drugi dan tog dešavanja pa rekoh da vidim šta ste pravile da je iznenadim [sm=jezicek.gif]




Olga ,svrati nekad da se druzimo😁 




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (30.3.2023 9:03:46)

Gde si Oldžiiiiii [sm=smiley27.gif]

Juče sam kuvala supu da ima za dva dana, pekla losos pastrmku i prilog od prosa sa povrćem. Ostalo je ribe i za danas pa ćemo obrok salatu napraviti.




IvanaSK RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (1.4.2023 16:14:09)

Tortilje sa piletinom. 




Ivanka 75 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (1.4.2023 18:35:45)

Kupovne yortilje ili si ti pravila?
Ja ne mogu da nadjem lep recept za domace tortilje a da nisu tvrde i zilave. 




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (3.4.2023 14:38:52)

Imamo ručak od juče - teleća čorba i teleće šnicle u sosu, sa taljatelama.




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (3.4.2023 14:40:53)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Kupovne yortilje ili si ti pravila?
Ja ne mogu da nadjem lep recept za domace tortilje a da nisu tvrde i zilave. 


Ivanka, ja ih često pravim jer Mare voli domaće ali nemam neki recept, uvek nešto po nahođenju. Nekad sa kvascem nekad sa pp, nekad sa jogurtom, nekad sa vodom, akko mi dune.. ali nikad mi ne budu žilave i tvrde. Možda je do brašna.




IvanaSK RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (3.4.2023 15:12:41)

Ovaj put su ipak bile kupljene. Odavno ih nisam pravila tako da nemam pojma ni po kom receptu sam pre pravila 😁




Ivanka 75 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (3.4.2023 19:59:33)

Ana, molim te stavi neki recept, odokativno 😊




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (5.4.2023 12:12:47)

Hej Ivanka, izvini, nisam videla poruku (baš bi nam značila opcija tagovanja, zar ne)

Hm ajde otprilike ovako, 100 ml jogurta, 100 ml tople vode ili mleka, 50 ml masl. ulja, so, brašno i pp (ili kvasac). Zamesiš meko testo, bolje da bude malo masnije (sa više ulja) nego da dodaješ brašno. Možeš i odmah da deliš na loptice a možeš i da ostaviš da odstoji. Razviješ tanko, premažeš masl.uljem i pečeš na suvom tiganju, dok se donja strana peče gornju premažeš isto uljem. Ja ih slažem u šupljikavu drvenu korpicu u koju stavim krpu pa ih umotam. U masl. ulje možeš dodati i začine po želji pa ih premazivati posle pečenja ali onda postoji rizik da ćete ih pojesti tako bez ičega haha

Danas za ručak krmenadle iz rerne sa povrćem. Juče je bila pasta u sosu od tikvica i sira, sa sušenim paradajzom i parmezanom.




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (6.4.2023 12:04:54)

Ne znam da li koristite ChatGPT (ja koristim za posao) ali nešto se danas zezamo sa njim, kolega ga je pitao najluđa moguća pitanja a ja sam ga pitala šta da kuvam danas i evo odgovora i ideja haha

As an AI language model, I don't have access to your personal preferences, dietary restrictions or available ingredients. However, I can suggest some general ideas for dinner:

Grilled chicken or fish with roasted vegetables and a side salad
Spaghetti with tomato sauce and meatballs (or a vegetarian version with mushroom or lentil balls)
Stir-fry with your choice of protein (such as beef, tofu, or shrimp) and mixed vegetables over rice or noodles
Homemade pizza with your favorite toppings
Vegetable or chicken curry with rice or naan bread
Tacos with seasoned ground beef, shredded cheese, lettuce, tomato, and sour cream
Stuffed bell peppers with ground beef or turkey and rice, topped with tomato sauce and cheese

Hopefully, these suggestions can inspire you to come up with a delicious dinner that suits your taste and available ingredients.

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (6.4.2023 22:43:14)

Au, sta ti taj ChatGPT sve napisa [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 11:08:57)

Za ručak krompir salata i riba. Konacno može riba. 




dddaca -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 11:19:33)

Mi imamo grasak od juce




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 11:30:05)


IZVORNA PORUKA: dddaca

Au, sta ti taj ChatGPT sve napisa [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


Pazi, ideje su sasvim legitimne [sm=smiley36.gif]

Juče kod nas grilovano meso (stajalo je u marinadi celu noć pre toga), grilovane špargle, salata od kupusa, crvenog luka i rotkvica sa dresingom od grčkog jogurta, senfa, mirođije, limuna.

Danas nemam pojma šta ćemo, valjalo bi neku čorbicu skuvati.




flamingos -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 12:34:42)

Mojima pomfrit i pečena skuša i salata po želji.Uz to vruća pogača.Sebi sam skuvala krompir i večeras neka voćkica.Njima šta požele za večeru to i spremam.




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 14:51:31)

Za mm i mene salata sa tunjevinom, paradajzom, mixom salata, crvenim lukom, rotkvicama i kuvanim jajima.

Pečem integralni hleb da ima za naredna dva dana.

Marko dolazi tek oko 8 iz škole, smislićemo nešto za večeru. Pre škole je jeo tortilju sa belim mesom, kukuruzom i pavlakom.




Sanjica26 RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 16:38:04)

Видиш Анчи могла бих ја ту салату за мм и мене. И овако данас може риба. Само ћу изоставити јаја. [sm=smiley36.gif]
Синоћ смо јели салату, али без туњевине.




Ana RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (7.4.2023 22:38:24)

Sanjči, i kod nas bilo bez jaja na kraju, planiram ih ujutru za doručak sa avokadom pa da ne preteramo. Baš smo lepo klopali.




Kata90 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (8.4.2023 12:37:58)

Kuvana butkica ,kobasica i jaja.....🥚   🍗    🥨    😊 




flamingos -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (8.4.2023 14:02:31)

Mojima za doručak mekike,za ručak pomfrit,ćevapi i parqdajz salata.Sebi sam napravila palačinke na vodi i sad doručkujem i ručam(sve ujedno),a za večeru banane.Dete i mm se nisu još izjasnili za večeru.




Sanjica26 RR -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (8.4.2023 14:22:24)

Deci sam pekla kiflice sa kremom. Za rucak njima bolonjeze. Nama zapeceni krompiri sa pecurkama u sosu i puno salate. Užinu sam svima pravila čokoladni puding od prosa. Za večeru nemam blage veze.




Ivanka 75 -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (8.4.2023 16:03:31)

Trileće 😊 Njaaaaaam




dddaca -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (8.4.2023 16:37:10)

Cureca supa, isprzila meso od buta i pire krompir. Izvadila neke kajsije iz zamrzivaca pa cu videti sta cu sa njima




flamingos -> RE: Šta smo danas pravile - 11. deo (9.4.2023 10:38:50)

Posluženje iz pekare,pa idemo na ručak,tako da danas nema kuvanja.Ja svakako danas postim.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>