RE: Nedeljni meni (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


nata11 -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 11:03:06)


IZVORNA PORUKA: jess021

Nato, šta je prženija? 


Przeno.

pr. jaja+ spanac

paprika+paradajz+jaja

kisela paprika + sprza

suvo meso + jaja




dddaca -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 15:48:29)

Vidim da pojedina jela vec pripremljena zamrznete. Interesuje me kakvog su ukusa ta jela nakon odrzavanja? Npr meso. Nato, zamrzavas vec isprzene pljeskavice ako sam dobro razumela. Kako ih posle zagrejes? Uopste, kako zagrevate meso od prethodnog dana? Recimo pohovano. Opet stavljate u tiganj sa uljem?Do sad sam zamrzavala po neko kuvano jelo, ali n




dddaca -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 15:49:54)

Ne mogu da izmenim, a ode poruka. Htedoh da kazem da nisam meso zamrzavala, pa ne znam kakvog je ukusa.




Ana RR -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 16:25:45)

Daco, ja sam zamrzavala pripremljene burgere ali nepečene. Odledim i ispečem na roštilju, grilu... Pohovano meso ako ostane za sutra ubacim u rernu na 10ak minuta.

Od gotovih jela mislim da sam samo sarmu zamrzavala (ne računam testo, pite itd). E da i prebranac. Ne mogu da se setim da li sam još nešto.




dddaca -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 18:38:49)

Ja sam zamrzavala sarmu, punjenu papriku, sos za makarone, pasulj. Ali vidim da se zamrzavaju i pljeskavice (ne znam da li su sveze ili vec pripremljene) pa me interesuje kakve su nakon odmrzavanja. Ima li razlike u ukusu?




Ana RR -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 18:48:56)

Nisam nikad zamrzavala pečene ali ove samo pripremljene budu skroz ok.




Sanjica26 RR -> RE: Nedeljni meni (4.4.2023 20:22:54)

Ja uvek zamrzavam nepeceno. Posle samo izvadim poređam na pleh ako su kiflice i čekam da se ugreje rerna. 




nata11 -> RE: Nedeljni meni (5.4.2023 8:33:23)

IZVORNA PORUKA: dddaca

Vidim da pojedina jela vec pripremljena zamrznete. Interesuje me kakvog su ukusa ta jela nakon odrzavanja? Npr meso. Nato, zamrzavas vec isprzene pljeskavice ako sam dobro razumela. Kako ih posle zagrejes? Uopste, kako zagrevate meso od prethodnog dana? Recimo pohovano. Opet stavljate u tiganj sa uljem?Do sad sam zamrzavala po neko kuvano jelo, ali n



Nepecene samo formiram pljeske od mesa i zamrznem. Pecem ili u gril tiganju ili na rikletu. Postom nemam elektricni rostilj.

Jedino sto ne odmrzavam su jela sa krompirom. Pogrevam na laganoj temperaturi u rerni ili mikrotalasnoj (koja mi je crkla pre par nedelja [sm=smiley36.gif].)




dddaca -> RE: Nedeljni meni (5.4.2023 11:39:21)

Mogla bih da probam da zamrznem pljeskavice tako sveze. 




nata11 -> RE: Nedeljni meni (19.4.2023 12:20:38)

Utorak - musaka
Sreda - kuvani kupus
Cetvrtak - pileci prstici
Petak - makarone sa sirom za mene, za mm sa tunjevinom posto posti
Subota i nedelja sam slobodna pa cemo skitati ako bude lepo vreme i malo u goste.




flamingos -> RE: Nedeljni meni (19.4.2023 20:11:42)

Nato,super je tvoj meni.Kod nas je to nemoguća misija.🙄Dete ne jede sve što mm i ja.A tek ja...Tako da ispunjvam želje,pa sam stalno u kuhinji,što mi ne predstavlja problem.Nije mi teško obzirom da volim da kuvam,a i imam vremena.Najlakše mi je kad mi kažu šta žele da jedu.




nata11 -> RE: Nedeljni meni (20.4.2023 8:21:08)

Flamingos kada imas vremena onda ti i ne treba meni. I ja bih kuvala svaki dan, da immao sveze ovako sam ogranicena. Ne mogu krompir unapred i mnogo sto sta drugo.




Mirko Svirko -> RE: Nedeljni meni (20.4.2023 8:49:14)

Nato ovo ti je super ideja.. To bi mogla i ja da radim.Lakse je i organizovanije. 




flamingos -> RE: Nedeljni meni (20.4.2023 11:14:06)



IZVORNA PORUKA: nata11

Flamingos kada imas vremena onda ti i ne treba meni. I ja bih kuvala svaki dan, da immao sveze ovako sam ogranicena. Ne mogu krompir unapred i mnogo sto sta drugo.
Upravo tako.





nata11 -> RE: Nedeljni meni (22.6.2023 11:32:36)

Ove ndelje:

-utorak- porucen rostilj
-sreda - od utorka [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
-cetvrtak - dinstane pecurke sa povrcem
-petak - riblji stapici + krompir salata
-subota - idemo u skitnju pa ce nesto usput
-nedelja - punjene paprike




Srecko47E -> RE: Nedeljni meni (22.6.2023 11:57:55)

Kod nas je bilo:
-slatki kupus+salata
-muz je kuvao[sm=smiley36.gif],porucio je rostilj+salata+pomfrit
-mladi krompirici na maslacu i parmeyanu+sv.vrat u marinadi+salata
-danas imamo corbu od tikvicai makarone sa 4 vrste sira uz neku kobasicu,nisam joj zapamtila naziv[sm=zmeden.gif]
-sutra ce biti teleca corba+pileci prstici iy rerne +salata

Za vikend ne znam.[sm=smiley36.gif]




dddaca -> RE: Nedeljni meni (31.8.2023 12:02:21)

Natoooo! Daj neku ideju




nata11 -> RE: Nedeljni meni (31.8.2023 12:40:20)

Ove nedelje bilo

- ciken nugets i pomfrit
-pljeske
-pirinac sa pacijim mesom - sve to unapred peceno pa smao promesam u tiganju
-danas - grcki sir sa rostilja, neka pecenica i tzatziki
-sutra - narucicu ribe 0,5 kg





dddaca -> RE: Nedeljni meni (31.8.2023 16:44:48)

Hvala 😊




Srecko47E -> RE: Nedeljni meni (2.9.2023 11:11:34)

Mene je prosto sramota,ali ja ove nedelje nista nisam kuvala.
Zivela dostava i generalno, restorani do stana.


Takav mi je tempo bio da je to strasno.

Zato,danas pravim plan za barednu nedelju,pa kontam da sutra nakuvam,zamrzem i da vadim po potrebi dan pre.

Ne vredi drugacije.




nata11 -> RE: Nedeljni meni (14.9.2023 13:59:06)

utorak - przenija od jaja i sprze.
sreda - bili pileci prstici i pomfit .
Cetak- nemam pojima sta cu [sm=smiley36.gif] mozda porucim picu
petak - planiram palacinke sa piletinom




IvanaSK RR -> RE: Nedeljni meni (16.9.2023 8:59:35)

Nato, kako spremaš palačinke za piletinom? I sta je sprza? 😁




Ivanka 75 -> RE: Nedeljni meni (16.9.2023 10:22:56)

Spržaaaaaa mljaaaaac ❤️❤️❤️ samo nek je masno i slasno!
Sprža




nata11 -> RE: Nedeljni meni (16.9.2023 10:32:17)

Tacno se po nekad osecam kao da sam ja iz Makedonije ili Bugarske a vi iz Srbije. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Ne znate sta je przenija, sprza, poparnica ...[sm=smiley36.gif]

Salim se naravno.

Objasnila Ivanka imate u Lidlu nesto slicno. To je najcistije meso a izgleda kao kosa [sm=smiley36.gif]

Palacinke filujem - pavlaka, kuvana piletina, kiseli krastavcici, secerac - urolujem, pa pohujem.

p.s. a jel znate sta su ribanjke? (nema veze sa ribom)




Ivanka 75 -> RE: Nedeljni meni (16.9.2023 14:18:41)



IZVORNA PORUKA: nata11

Tacno se po nekad osecam kao da sam ja iz Makedonije ili Bugarske a vi iz Srbije. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Ne znate sta je przenija, sprza, poparnica ...[sm=smiley36.gif]

Salim se naravno.

Objasnila Ivanka imate u Lidlu nesto slicno. To je najcistije meso a izgleda kao kosa [sm=smiley36.gif]

Palacinke filujem - pavlaka, kuvana piletina, kiseli krastavcici, secerac - urolujem, pa pohujem.

p.s. a jel znate sta su ribanjke? (nema veze sa ribom)



Nato, ja sam iz zapadne Srbije i pola od onoga sto ika ovde nikad nisam ni cula ni videla dok nisam dosla. I tako naucih svasta po nesto 😊
Hmmmk ribanjke... Moja sestra ih mnogo voli. Ja volim ono drugo, isto to samo malo drugacije 😂 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>