RE: Ishrana u toku dojenja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dopuna dojenju



Poruka


IvanaSK RR -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 15:41:10)

Tacno tako. Ja sam jela i pila sve dok sam dojila. Nemamo predispozicije tako da se nisam mnogo opterecivala.
U porodiliste mi je mama donela tresnje. Jagode sam jela cim sam dosla kuci[sm=smiley36.gif]




mama Jo -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 15:46:25)

[sm=smiley36.gif] nisam o tome ni razmiljala... meni patronazna rekla nemoj jagode ja kao ok, ali sam ove godine uzimala pomalo, nista beba nije odreagovala šŸ˜Š




milicicak -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 15:46:30)


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

milicicak to je upravo bila i moja logika. Mi nemamo nikog u familiji ko ima alergiju na hranu. /ni sa jedne ni sa druge strane

Ljiso, to sto nemate nikog u familiji ko je alergican nije garacija da dete nece biti alergicno. Stoji da je veca verovatnoca da dete bude alergicno ako u porodici ima alergija.
Htela sam da kazem da jedenje jagoda tokom dojenja nece izazvati alergiju ako dete samo po sebi vec nema predispoziciju da je razvije, zato na pocetku treba pratiti i jesti manje kolicine.




Misha i Ljisha -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 18:43:28)

Nravno nisam se prezderala [sm=smiley36.gif] a prvi put sam uzela svega par komada. Tako da nema problema




mama Jo -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 22:40:23)

Meni je npr.beba odreagovala na med. Samo jrdno jutro kada se probudila imala na obrazu crvenilo koje nikada pre toga, a ni posle, nije imala. Nije to bilo nego zabrinjavajuce crvenilo, ali primetno jeste. Za veceru sam se napucala maslaca i meda, bas sam dosta toga pojela posle sto godina... eto.




MimaKos -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 22:48:54)

Jagode su u rangu sa kikirikijem, ne kazem da ce imati reakciju ali sam prisustvovala par puta jakoj alergiskoj reakciji deteta i takav sam strah navukla da uopste necu da rizikujem.. Starije dete nije alergicno verovatno nece ni malecki, ali je tu verovatno moj strah jaci.




mama Jo -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 22:50:50)

Ma toliko voca ima da se zamene jagode, da meni to uopste nije toliko strasno sto sad ne mogu da jedem koliko bih inace.




MimaKos -> RE: Ishrana u toku dojenja (7.6.2018 22:54:21)

Ja se ubih od tresanja :)




Majaculum -> RE: Ishrana u toku dojenja (1.9.2018 18:45:37)

Da li znate jel smenda se jede kolac od zivih jaja dok se doji? šŸ™ˆ




Maslacak15 -> RE: Ishrana u toku dojenja (1.9.2018 19:00:25)

Sme Sto nebi smela. Jela Sam vrhunsku plazma tortu sad U beogradu U nju ide 6 jaja. Njam njam




Maraj -> RE: Ishrana u toku dojenja (1.9.2018 19:56:35)

Pa ja nikako ne preferiram ziva jaja
Samo termicki obradjena
Nezavisno da l dojim ili ne





milicicak -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 18:37:56)

Mame koje doje, da li imate napade gladi? Mene bas zezaju u poslednjih par dana. Bukvalno kao da imam rupu u zelucu koju je nemoguce popuniti. Danas sam pojela kolicinski jako mnogo hrane i jos sam gladna... Uzas!Dok V sisa jako sam zedna, obavezno pored sebe imam kriglu vode.Uopste se ne secam da je sa mini bubom bilo ovako šŸ˜‚




Maraj -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 20:29:07)

Mili isto [sm=smiley19.gif]
Kao da imam rupu zeludcu. Non stop nesto zvacem
Ima dana kad stalno nesto jedem dok se dese dani i da mi se malo manje trazi
S ce uskoro 3 meseca
Manje mi se sada pije tecnost. Na pocetku nisam mogla da se napijem vode. Pogotovo u toku i nakon podoja.

L sam isto dojila. Krenula sam vidno da mrsavim tek kada sam prestala da dojim. I sada imam 10kg viska.
.pa se nadam da ce kg krenuti dole kad prestanem da dojim...




smeŔko -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 20:32:08)

Mili, pa gde si!Porodila si se! Sjajno! šŸ’–šŸ’–šŸ’– Ja imam rupu vec tri meseca. :)




milicicak -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 20:57:27)

Smesko, suncokret ima vec dva meseca šŸ˜€ malo je pozurio šŸ˜€
Kako ste vi?

Ceo dan zvacem i sad sam jela zito sa malinama i opet sam gladnaaaaa. Upucacu se




smeŔko -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 21:07:33)

Suncokret? Jao, nasmejala sam se tako slatko!




milicicak -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 21:10:32)

Pa da, sestra ga tako prozvala šŸ˜€ mini buba je mamina ljubicica a V je suncokret zato sto se suncao kad se rodio i mora da bude cvecka kao sestra mu šŸ˜€




smeŔko -> RE: Ishrana u toku dojenja (8.10.2018 21:15:05)

Sjajno! :D 
Meni se tek sada smanjuje apetit, tj. vraca u normalu. Posle tri meseca.




Dora89 -> RE: Ishrana u toku dojenja (2.11.2018 2:59:43)

Ja se baÅ” niÅ”ta ne ograničavam, jedem i pijem sve Å”to mi se jede i pije, osim alkohola. Sa prvim detetom nije bilo problema, videćemo sad za drugo.




Sanidej -> RE: Ishrana u toku dojenja (27.2.2019 19:54:47)

Česti obroci, uz sto vise vode. Od namirnica sve, na kratko odloziti eventualno mahunarke..




veselicaa -> RE: Ishrana u toku dojenja (27.2.2019 21:27:50)

Sada sa Ninom sam jela sve od prvog dana.




dunja RR -> RE: Ishrana u toku dojenja (21.3.2019 13:39:56)

Ovako i kod mene.

IZVORNA PORUKA: dijana1*

Ja sam se prva dva-tri meseca posle porodjaja ugojila. Dojenje me iscrpi i onda jedem kao luda. A slatkisa sta sam pojela i vode koliko sam pila to nije normalno. Non stop sam bila gladna i zedna [sm=smiley36.gif]
Sada je vec druga prica. Normalno jedem.





dunja RR -> RE: Ishrana u toku dojenja (21.3.2019 13:40:18)

Da li smemo džigericu, ribu, paradajz čorbu?




dunja RR -> RE: Ishrana u toku dojenja (21.3.2019 13:43:17)

Znači med sme

IZVORNA PORUKA: New Mom

Majka koja doji trebalo bi da ima tri glavna obroka i dve užine. Da bi zadovoljila sve nutritivne potrebe, njen jelovnik treba da se sastoji od sledećih namirnica:

  • žitarice: ceralije, pirinač, kukuruz, ječam, heljda, proso i ovas, hleb polubeli ili crni - 250 g dnevno
  • testenine: italijanska kuhinja: pice, pite, lazanje, makaroni sa sirom, mesom, raviole, tortilje, torteline, Å”pagete - do 300 g dnevno
  • mesa: pileće, teleće, juneće, jegnjeće, ćureće, svinjsko (but ili slabina) - do 200 g dnevno
  • riba: pastrmka, tunj, skuÅ”a, oslić i sve druge morske ribe - do 300 g dnevno
  • jaja: 4 do 5 nedeljno
  • sir: beli sremski, posan, neslan - do 150 g dnevno, ili kačkavalj do 30 g dnevno
  • mleko, jogurt, kiselo mleko - do 500 ml dnevno
  • ulje: maslinovo, suncokretovo, kukuruzno do 20 g dnevno
  • povrće: sirovo ili bareno - do 350 g dnevno
  • voće: sveže ili sokovi - do 400 g dnevno
  • med: 50 g dnevno
  • Å”ećer: 15 g dnevno
  • napici: voćni sokovi, ruski kvas, boza, mineralne negazirane alkalne vode, limunada, đus, čaj od anisa ili voćni čaj
    Primer ishrane dojilje za jedan dan
    Nije lako iskombinovati sve namirnice, naročito ako se zna koliko je naporan dan dojilje. Zato evo predloga za sastavljanje dnevnog jelovnika.
  • Doručak ā€¢ 50 g Å”unke, meko kuvano jaje, puter i med, 250 ml mleka, kriÅ”ka hleba
  • Užina ā€¢ 250 g voća ili 250 ml soka
  • Ručak ā€¢ Krem čorba, blitva, krompir, Å”argarepa, luk, piletina, hleb, zelena salata i puding
  • Užina ā€¢ 250 g kompota ili voćna salata
  • Večera ā€¢ Pica ili pita i jogurt


    Da bismo olakŔali posao naŔim mamama, evo i nekoliko recepata...

    Ukusna ječmena kaŔa
    Potrebno je: 200 g gerÅ”le, 1 l vode i 200 g suvog voća (urme, smokve, Å”ljive), med po ukusu.
    Priprema: Uveče potopite gerÅ”lu, ujutru je skuvajte dok ne omekÅ”a, dodajte seckano suvo voće i zasladite medom.

    Čorba od prosa
    Potrebno je: 300 g kuvanog prosa, 1 l vode, dve kaŔike suŔenog biljnog začina, 1 kaŔičica karija, 1 kaŔičica seckanog crnog luka i 1 kaŔičica belog luka, pavlaka.
    Priprema: Proso skuvajte s vodom, začinom od povrća i karijem, pa poklopite i pustite da bubri. Poslužite sa pavlakom i barenim povrćem (lisnatim, zeljastim, ili paradajzom).

    Pilav
    Potrebno je: 100 g pirinča, 150 g pilećeg belog mesa.
    Priprema: Pirinač skuvajte da omekŔa, posebno prokuvajte belo meso, pomeŔajte, posolite, doajte malo ulja, stavite u rernu da se zapeče i servirajte s pavlakom.

    Supa od kostiju i povrća
    Potrebno je: 200 g junećih kostiju, 100 g junećeg me sa, 200 g povrća (boranija, krompir, Å”argarepa), so, supena kaÅ”ika griza ili pirinča.
    Priprema: Sastojke kuvajte u 2 l vode, posolite, a na kraju dodajte griz ili pirinač.

    (Izvor)





  • veselicaa -> RE: Ishrana u toku dojenja (21.3.2019 13:54:34)

    Dunja ja sam jela sta mi se jede,kada sam izasla iz porodilista najvise su mi se jeli slatkisi,a u trudnoci nisam mogla jer mi je bilo muka od njih.Prvih meseci sam jela stalno,verovatno zbog dojenja.




    Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>