RE: Dijareja u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


vonavoj -> RE: Dijareja u trudnoci (5.4.2018 16:05:56)

Jel.pijes dosta tecnosti?




Maraj -> RE: Dijareja u trudnoci (5.4.2018 16:13:32)

Von , pa pijem
Uz to i piskim bas cesto.
I evo od jutros dobih i hemoroide [sm=smiley13.gif] i to pored redje stolice. Mislila sam da se oni javljaju samo kod zatvora....




vonavoj -> RE: Dijareja u trudnoci (5.4.2018 16:16:01)

Uzmi neki probiotik..sta znam..to ne moze da skodi.
Hemoroidi idu i od ceste stolice..meni je zakon flogocid za hemoroide.




mama Jo -> RE: Dijareja u trudnoci (6.4.2018 15:10:43)

Maraj, ja sam imala jedan dan bas ceste retks stolice u trudnoci (doduse i povracala sam jedno 4 puta taj dan) pa su me stavili na infuziju zbog toga...
Probaj probiotik, nadam se da ce se popraviti stanje...




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (6.4.2018 19:13:36)

Potpisujem ovo da hoce hemoroidi i od cestih stolica. I slazem se za probiotik.
Ja sam nedavno imala po 3-4 stolice dnevno. Bile su normalne, ali ucestale. Drugog dana je sve pocelo da me pece i onda sam pocela da pijem probiotik i trazila muzu da mi kupi pavlovicevu mast. Posle par dana se sve dovelo u red, da kucnem u drvo.

Od probiotika mozes sigurno onaj Torlakov. Radi posao, a i jeftiniji je od drugih (20 tableta je oko 350din).




Maraj -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 9:09:30)

Koji probiotik sme u trudnoci?
Da l sam se otrovala....od jutros imam vodenu stolicu i i dalje mi je onako u stomaku. Imam linex kuci ali pise da se bas i ne preporucuje u trudnoci [sm=zmeden.gif]




mama Jo -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 9:14:55)

Maraj.... ja sam imala cestu vodenkasti stolicu, ali i pracenu povracanjem... konstatovali su mi trovanje hranom, to je bilo u 16.nedelji... primala aam infuziju.
Nisam uzimala probiotik, nadam se da ce se javiti neko ko zna sta bi mogla. Ti samo pij tecnosti sad sto vise.
A ako ti bas bude trajalo ceo dan, mozda da se javis lekaru?




Maraj -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 9:50:04)

Pa ne znam....poludecu vise.... nemam povracanje , samo vodenu stolicu. Jedva da silazim sa wc solje [sm=zmeden.gif]
Sad sam uzela palentu na vodi, da malo pojedem. Bez mlecnog....
Citam pise da linex ne sme u trudnoci tj da se posavetuje sa dr. Mada mislim da ni jedan lek nije 100% bezbedan za trudnice. I sad ne znam da l da popijem jedan




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 13:15:18)

Maraj pisala sam ti na chat temi, ali evo i ovde...
Kupi Torlakov Liobif. Na njemu pise da smeju trudnice. Imas ampule i tablete, mi kupujemo u tabletama. Cena je 200-300din za 20kom.
A mozes da probas i sa cajem od nane u malim gutljajima, pecenu jabuku, neki dvopek ili keks.
I pirincana voda je dobra za to, ali ne znam da li sme u trudnoci? Mada ne vidim sto ne bi.

I slazem se mama jo, ako ne prestane do veceras ili sutra, pravac kod lekara!




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 13:40:28)

Moram post za postom, posto vise ne mogu da editujem prethodni...

Sad se set_ih da je i rogac dobar za probavne probleme. Njega valjda isto smes? Uzmes u kasiku mlevenog rogaca i progutas, sa eventualno malo caja.




Maraj -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:00:30)

Les hvala ti. Malo mi je bolje. Nisam za sad nista uzela od probiotika. Vec 4 sata sam ok sto se odlaska u wc tice...




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:14:16)

Odlicno ako je tako [sm=bravo.gif]
A za ubuduce znas da mozes taj Torlakov. Mozes da ga kupis kad budes prolazila pored neke apoteke, da imas za svaki slucaj.
Mi ga stalno imamo u kuci.

I samo da znas da je pozeljno da se cuva u frizideru, jer mu je na sobnoj temperaturi rok samo 4 meseca.




MasnaMasnica -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:18:06)

Maraj tako sam ja sa D prosle godine u ovo doba 10 dana mi je trajalo, uzas nista pomagalo nije. Mama mi davala infuzije . Ni one pomogle nisu. I odem kod moje dr ,bila sam se uplasila za bebu. I neka zena mi u cekaonici kaze 2 kasike kiselog mleka i kasiku gustiba pomesati i ja to poijem i stane.




Rosita -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:26:19)

Maraj, uzmi probiotik bez obzira kako ti je. Može samo da pomogne. Ja ti prepoeučujem esenbak. Jak je i brzo sredi creva. Ja sam ga pila.
Hemoroidi hoće i od česte stolice. Te prolivaste su kisele i nadraže ih.
Smecta isto sme. A lepo smiri creva.




Maraj -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:33:27)

Hvala drage




MasnaMasnica -> RE: Dijareja u trudnoci (3.5.2018 14:37:20)

Meni cak ni probiotik nije pomogso a pila sam 2x dnevno ,mislim da sam se bila otrovala tortom na nekoj svadbi.
Probala i cajeve i sve sto zaustavlja ,nista, i samo mi kiselo mleko i gustin pomogne.




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 14:20:53)

Od sinoc imam proliv. Doduse sinoc samo jednom. Celo vece me zavijao stomak. Popih probiotik(liobif) i flonivin. Malo se smirilo. Oko ponoci pojedoh krekere i zaspah. Spavala ok. Medjutim jutros ista prica. Proliv vec par puta od jutros, kako sta ubacim u stomak pocne da mi se mutlja. Opet popila liobif i flonivin. Uzeh cak i aktivni ugalj, ali su mm rekli u apoteci da bolje da ne uzimam, vec da se drzim liobifa i flonivina.

Gde je granica cekanja da prodje pre nego sto odem kod lekara pogotovo sto imam utisak da nista od hrane (cak ni dvopek ne mogu zadrzati u sebi)? Uz to pijem i nifelat zbog kontrakcija, koji ocito isto ne ostaje u meni uz tako ucestali proliv... I kome da se obratim ako ne bude bolje? Ginekolog, gastroenterolog?




Rosita -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 15:10:05)

Lesli molim te drmni 2 esenbaka, on je meni zakon.
Smecta sme.
Mozes kod svog dr.




IvanaSK RR -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 15:35:56)

Uzmi i supicu iz kesice, obavezno. Otidji sutra kod dr ako se nastavi.




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 15:44:10)

Rosita sta je smetca? To je nesto za zaustavljanje proliva?
Uzela sam flonivin, jos sinoc. On se koristi u te svrhe.
Od jutros uzeh 3 flonivina i 3 liobifa. Mislim da je maksimalna doza za oba 6 komada. Vec 3h nisam trcala do wc-a [sm=bravo.gif] jedino sto sad krecu ucestalije kontrakcije nego prethodnih dana (10-20min) [sm=smiley13.gif]

Ivana uzeh supu iz kesice, dvopek, crni caj i pijuckam rosu u malim gutljajima.
Samo da stane, da mi bar ovaj nifelat veceras ostane u stomaku...




IvanaSK RR -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 15:50:20)

Klik
Bice to onda uskoro bolje. Mozes i koka kolu po koji gutljaj, pirinač i onu vodu gde se pirinac kuvao...




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 16:00:00)

Gledala sam bas tu stranicu, ali mi iz onog napisanog nije najjasnije koja je svrha. Zaustavljanje proliva ili nesto drugo?

Pirinac bih mogla da probam kao i tu vodu. Samo je diskutabilno imamo li ga, posto ja pitinac mrzim iz dubine duse [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 20:39:10)

Kupi štetne agense- izazivače i smanjuje grčeve.




lesli -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 21:00:08)

Deluje da se smiruje. Dobro je znati za sledeci put, mada mi se cini da to radi isto sto i flonivin (to nam je mama uvek kao klincima davala).

Hvala!




Ana RR -> RE: Dijareja u trudnoci (19.7.2018 21:29:43)

Smecta zaustavlja dijareju i daje se i deci. Ali je gaaadnaaaa uhh! Kao kvasac da piješ.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>