RE: Trudnički meni (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Ishrana trudnice



Poruka


milicicak -> RE: Trudnički meni (9.6.2018 15:09:20)

D: neko pecivo u pekari, preselo mi
U: 3 zaze
R: supa, lovacke snicle, przeni krompirici, kupus salata i lucene paprike
U: sladoled i mramorni kolac
V: idemo na rodjendan, sve cu da probam
Da rezimiram, danas sam [sm=pujs.gif]




Maraj -> RE: Trudnički meni (9.6.2018 15:44:08)

D przenice zdenka i jogurt
U sladoled
R cevapi sopska salata
To je to za sad...kasnije cu nesto cokoladno [sm=smiley1.gif]




lesli -> RE: Trudnički meni (9.6.2018 16:52:15)

D: zitarice, bademi, jogurt i borovnice
U: opet preskocih
R: boranija od juce, sopska salata, pola kriske integralnog hleba. Breskva.

Maraj koji zdenka sir kupujes? Da li pise da je od pasterizovanog mleka? Ja zdenku izbegavam jer bar na onoj imlekovoj ne pise eksplicitno da je od pasterizovanog mleka...

Milicicak 3 zaze? Inace ti rece da pises ovde samo kad zdravo jedes [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnički meni (9.6.2018 17:01:12)

Lesli pojima nemam sta pise. Jedem onu President

A cek te zaze...sad mi pade na pamet , jel to ona cokoladica starkova?
Prvo kad sam procitala mislila sam da je greska u kucanju, nisam znala sta ne zaza




lesli -> RE: Trudnički meni (9.6.2018 18:59:53)

Pa meni je zaza asocijacija ja cokoladicu, ne znam da li je mislila na nesto drugo :)

Ja bas gledam da je od pasterizovanog mleka. Ako nije onda izbegavam da jedem...
A jaja? Da li jedete sa rovitim zumancem? I to kao izbegavam zbog salmonele, a bas mi nedostaju [sm=smiley13.gif]




lesli -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 15:19:04)

D: Zitarice, jogurt, borovnice
R: paradajz corba, telece snicle u tiganju sa malo ulja, blitva, salata

Za uzinu cu da napravim kompot od bresaka, a za veceru verovatno proprzena zelena paprika sa jajima.




milicicak -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 15:36:04)

Nisam videla da ste me pitale za zazu, jeste to su one Starkove cokoladice. Mm ih obozava pa sam uzela 500g u rinfuzu [sm=smiley36.gif]
D: ruska salata, paradajz, hleb
U: breskve
R: corba sa prosom, tikvice sa belim mesom i cvekla
V: sopska salata
Ja mlecne prodavnice jedem iskljucovo kupljene u prodavnici, oduvek, ne vezano za trudnocu. S tim sto nisam merodavna za sireve, meni je samo Somborska feta ok. A sad ipak izbegavam rovita jaja




lesli -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 15:54:02)

Mili samo somborska feta? Covece, ja bih na siru mogla da zivim! [sm=smiley36.gif]
I volim bukvalno sve, samo sto sada ne jedem one budjave, brie i sl. Mislim da jos ne probah sir koji mi se nije dopao. Jedino sto ne bih probala NIKAD je neki tradicionalni sa Sardinije, kazu marcu ili tako nesto se zove.
Mada je njega EU zvanicno zabranila, tako da se jos proizvodi ali iskljucivo ilegalno. Bio je prilog na Galileu o tome...

A jaja, iako mi nedostaju i uzimamo domaca, proverena, mislim da cu se stepiti jos ova 2-3 meseca kad sam do sada. Narocito nakon one panike od pre neki dan.




Ana RR -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 19:37:21)

Jao kako sam volela ovu temu [sm=bravo.gif] nađoh i svoje postove, svaki dan smo nas par pisale. Sjajno [sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 19:51:43)

Lesli, ja necu da probam sireve za koje svi kazu da su super. Ali ja sam stvarno mnogo, mnogo, zaj.... za sireve i mlecne proizvode, jednostavno ih ne volim... Mm mi zna ukus pa uglavnom kaze kad nesto mogu eventualno da probam mrvicu. Secam se kad sam jednom probala neki francuski plavi sir da sam u sekundi pozelenela, mm mi do tada nije verovao koliko je meni gadan sir. Tako da je Somborska feta za mene zakon. Da ne pominjem da mi se i onaj mladi Sabacki sir koji je kao guma svidja [sm=smiley36.gif]
Al mi se sad u trudnoci prisvidjao neki Pirotski ovciji, stvarno je trudnoca drugo stanje [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 20:07:29)

Uh Milicicak, taj pirotski ovčiji je njami [sm=bravo.gif] meni drug donosi baš iz Pirota [sm=smiley1.gif]




Maraj -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 20:29:31)

Mili pa to je poprilicno jak sir [sm=bravo.gif] taj pirotski...
Ja jedem sve. Pa i taj sa plavom plesni. U makaronama. A sto ti kazes, samo fabricki upakovane jedem. Ne kupujem na meru(
/na pijaci...




milicicak -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 21:33:56)

Maraj, lepo ja kazem trudnoca je drugo stanje [sm=smiley36.gif]
Ana, mm je donosio bas iz Pirota a onda je nasao isti u mlecnom carstvu u Bg, samo je 25% skuplji
Danas nema vecere, bila sam na kafi sa kolegnicom pa sam pojela sufle sa sladoledom




Ana RR -> RE: Trudnički meni (20.6.2018 22:15:25)

Da, skuplji su ovde. Uh njam, sad ću pola večeri da razmišljam o siru [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Trudnički meni (21.6.2018 8:56:18)

Ja sam sinoc bas bila ljuta na sebe. Nisam bila gladna. L sa dedom napolju. Mm gleda utakmkcu. Ja ne znam sta cu i izmisljam sta bi jela. I ladno sam napravila sendvic i pojela za veceru. A uopste nisam bila gladna. Posle sam toliko bila ljuta na sebe. I beba mi pritiska zeludac pa jos kad ubacim sita nesto u usta, samo mi bude gore [sm=smiley30.gif]




mirana1 -> RE: Trudnički meni (26.6.2018 10:31:31)

Ja gledam uvece sto manje da jedem, bas mi smeta. Doruckujem obavezno, lebenica mi bas prija.




Maraj -> RE: Trudnički meni (26.6.2018 17:35:47)

E meni uvece prijaju kokice
Mada u poslednje vreme najcesce ne veceravam. Ne budem gladna




lesli -> RE: Trudnički meni (2.7.2018 23:15:49)

D: zitarice sa vocem
R: piletina i povrce
U: kompot
U: kikiriki
V: topli sendvic sa lososom i sirom




Vannjaa -> RE: Trudnički meni (18.8.2019 13:27:34)

Drage mame, pratila sam ovu temu iz prikrajka, a sad sam se konačno i učlanila mada vidim da se ne piše tako učestalo kao ranije.Ja sam 29 nedelja i ponestaju mi ideje za obroke,posebno za doručak i večeru. Nije baš da se preterano zdravo hranim, ali trudim se da jedem što više voća i sveže salate, dok je još ima. Dajte neke nove predloge :)




Duškić -> RE: Trudnički meni (18.8.2019 21:24:28)


IZVORNA PORUKA: Vannjaa

Drage mame, pratila sam ovu temu iz prikrajka, a sad sam se konačno i učlanila mada vidim da se ne piše tako učestalo kao ranije.Ja sam 29 nedelja i ponestaju mi ideje za obroke,posebno za doručak i večeru. Nije baš da se preterano zdravo hranim, ali trudim se da jedem što više voća i sveže salate, dok je još ima. Dajte neke nove predloge :)




Puno ima predloga ovde.
Sezonskog voca klopaj sto više.




MamaNecaVo -> RE: Trudnički meni (23.11.2019 1:32:27)

Drage zene,da li je neka bila kod nutricioniste?
Merkam Anu.Moja sestra je bila kod nje,dobila je jelovnik,potom drugarica,pa kuma..Imam osecaj spram njihovog iskustva i uvida u jelovnike da svima daje isto i da se isto vrti.
Vredi li otici kod nutricioniste i ako imate neku preporuku,jer ne bih bacala novac za odlazak kod Ane samo zato sto svi poznati idu pa je mozda i izvikana.




nata11 -> RE: Trudnički meni (23.11.2019 13:24:43)

NA ja se kajem sto nisam isla. Da sam otisla na vreme mozda bih sprecila pritisak i sve sto me zadesilo.


Pa verovatno je za svaku trudnicu slicno, osim ako nema neki konkretan problem. 




MamaNecaVo -> RE: Trudnički meni (24.11.2019 19:02:13)

Znaci otici.
Moracu,ne vredi.

Elem,mene je zbunilo to sto svima daje isti program,pa vrti par jelovnika a ipak 100e ije malo za nesto sto mozes zeti od drugarice.
Nas nekoliko je tako razmenilo jelovnike i kombinujemo.
Ali opet,moram otici ako ne kod njega,kod nekog manje izvikanog.
U prvoj trudnoci nisam vodila racuna oko ishrane jer sam stalno povracala,sada mi se preterano jede slatko,moram tome stati na put.
Ne zbog kilaze,vec ipak nije zdravo pre svega a unosim prazne kalorije..




Deika -> RE: Trudnički meni (1.2.2021 14:33:44)

Pozdrav, da li znate da li je u trudnoci opasno jesti ekstrakt bosiljka i peršuna? Stavila sam u salatu sirće koje ima ekstrat bosiljka i peršuna, pa sam negde čitala da to ne bi smelo da se konzumira zbog kontrakcija. 





lesli -> RE: Trudnički meni (1.2.2021 16:39:35)

To sto je u sircu za salatu je ok po meni.
Koriscenje persuna, bosiljka, origana i sl. biljaka je ok dok je to na nivou zacina.
Ne bi valjalo da popijes supenu kasiku ulja bosiljka svaki dan ili da pijes caj od persuna koji se koristi za lecenje urinarnih infekcija. Ovako mislim da je ok. Ako nisi sigurna, jednostavno ga izbegavaj na dalje i to je to.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 82 [83] 84   Sledeća stranica >   >>